Upfronts 2014: רשת CBS

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/05/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות, כתבות

Pilot

רשת NBC | רשת פוקס | רשת ABC | רשת CBS | רשת ה-CW | רשתות הכבלים

CBS היא באופן מסורתי הרשת הכי מצליחה והכי משעממת, כזו שהולכת בעיקר על בטוח. מהצד האחד דרמות פשע פרוצדורליות כמו "מחשבות פליליות" ו"זירת הפשע", ומהעבר השני סיטקומי מולטי-קאמרה עם קהל (או פסקול צחוקים מוקלט במקרה הגרוע) כמו "שני גברים וחצי" ו"מרוששות". השילוב הזה מניב לה כבר שנים רבות את הקהל הגדול ביותר ביחס ליתר הרשתות. השנה CBS סוף סוף התחילה להיות קצת מעניינת, כי משהו בטיטאניות שלה נסדק. היא עדיין הרשת הכי נצפית, אבל פתאום הרייטינג שלה ירד, ובגילאי 18-49 הוא צנח יותר מאשר בכל רשת אחרת עד כדי כך שנשרה מהמקום הראשון לשלישי.

הסיבה לכך היא ש-CBS פשוט חווה לראשונה עכשיו את מה שיתר הרשתות מתמודדות איתו כבר שנים. שום סדרה חדשה שלה שעלתה בעונה הקודמת לא הפכה ללהיט, למעשה, מלבד שתיים CBS ביטלה את כולן. גם סדרות מעט ותיקות יותר שהיה נדמה שעשויות למגנט אליהן את הצופים, כמו "מרוששות" ו"מייק מולי" בימי שני, הולכות וגוועות. הקומדיה המצליחה היחידה מקרב סיטקומי יום שני ב-CBS – הכוללים גם את Mom של צ'אק לורי ("המפץ הגדול", "שני גברים וחצי") – היא "איך פגשתי את אמא", וזו הייתה העונה האחרונה שלה. לא בכדי פיתחה CBS יחד עם יוצרי הסדרה ספין אוף חדש שיתפוס את מקומה בשנה הבאה, "איך פגשתי את אבא", אבל ההפתעה הכי גדולה של ה-Upfronts היא העובדה שבסופו של דבר סדרת הבת הזו לא תזכה לחיים, לפחות לא ב-CBS. חילוקי דעות אמנותיים הובילו לכך – CBS סברה שהפיילוט לא עובד מסיבות שונות, ואילו יוצרי הסדרה סירבו לצלם את הפיילוט מחדש אילולא יקבלו הבטחה מפורשת שתוזמן סדרה.

עדיין לא צריך להספיד את CBS, ממש לא. מקרב שלושים הסדרות הנצפות ביותר בארה"ב, יותר משליש משודרות אצלה, וזה כולל את הדרמה ("NCIS") והקומדיה ("המפץ הגדול") הכי נצפות. אמריקה עדיין אוהבת את מה ש-CBS עושה. עוד לזכותה: "האישה הטובה", אולי הדרמה הכי משובחת ומהוללת בקרב כל רשתות הברודקאסט, משודרת אצלה וממשיכה גם לעונה שישית למרות רייטינג זעום.

באשר לסדרות החדשות, גם הפעם הלוח החדש שלה משקף כמעט לחלוטין את הגישה הבטוחה של עוד-מאותו-דבר, כולל סדרות בת גם ל-"NCIS" וגם ל"זירת הפשע". באופן כללי הדגש הפעם הוא משמעותית על הדרמות לעומת הקומדיות, ומתחילה להסתמן כאן מגמה גורפת – מלבד ABC שהזמינה כמות זהה ומאוזנת בין הז'אנרים, CBS מצטרפת אל פוקס ו-NBC ומזמינה יותר דרמות מאשר קומדיות. במקרה שלה, משמעותית יותר: שש לעומת שתיים. שלל הסיטקומים שלה דל גם בלי להשוות לכמות הדרמות, עניין שמדגיש ביתר שאת את אובדנה של "איך פגשתי את אבא". בהמשך תמצאו את לוח השידורים ופירוט הסדרות החדשות וטריילרים, אבל לפני כן הסדרות אלה שסיימו את דרכן.

Pilotאינן עמנו עוד:
איך פגשתי את אמא
אינטליג'נס
בני ערובה (החידוש לסדרה הישראלית)
המטורפים
Bad Teacher
Friends with Better Lives
We Are Men

זה הלוח החדש של CBS.

יום שני
20:00 המפץ הגדול \ מרוששות
20:30 Mom
21:00 Scorpion
22:00 NCIS: Los Angeles

מאחר שגם ככה ימי חמישי של הרשת מופקעים לטובת משחקי פוטבול עד סוף אוקטובר, "המפץ הגדול" זמינה לשינוע ליום אחר. זה אכן מה ש-CBS עושה כדי לשפר את מצבו הבעייתי של היום: עד סוף אוקטובר תפתח "המפץ" את ערבי יום שני ותנסה לשפוך עוד קצת צופים על Mom. מעבר לכך הערב הזה שונה בתכלית. במקום רצף של קומדיות, השעה 21:00 מפנה את מקומה ל-"Scorpion", הדרמה שהפיילוט שלה זכה לציון הגבוה ביותר במסגרת קבוצות המיקוד שערכה CBS. את הערב חותמת NCIS: Los Angeles, שעוברת מהמשבצת הנוחה של אחרי הסדרה האם בימי שלישי, ומפנה אותה לטובת הספין אוף החדש.

Scorpion
אפשר להבין על פי הטריילר מדוע זהו הפיילוט שזכה לציון הכי גבוה במדגמים של CBS. למרות שהוא מסתמך שוב על הנוסחתיות הבטוחה של הרשת ומסתמך על המוני – המוני! – קלישאות, הוא מצליח בכל זאת לסחוף אפילו מהכמה דקות המקובצות כאן. המעשה, שלכאורה מבוסס על סיפור אמיתי, הוא בגאון מחשבים שמקבץ לו חבורת גאונים נוספים על הספקטרום האוטיסטי כדי להתמודד עם איומים האקריים, והם נשכרים על ידי סוכנות ממשלתית כלשהי (לא באמת משנה איזו) כדי לעזור בקנה מידה גדול יותר. בקאסט ניתן לאתר את רוברט פטריק ("שליחות קטלנית 2"), אדי קיי תומאס ("אמריקן פאי") וקתרין מקפי היפהפיה ("סמאש", "אמריקן איידול").

יום שלישי
20:00 NCIS
21:00 NCIS: New Orleans
22:00 מבוקש

NCIS: New Orleans
כבר בשנה שעברה ניסתה CBS ליצור ספין-אוף נוסף לדרמה המצליחה ביותר שלה (כבר קיים אחד, "NCIS: LA"), והפיילוט שלו אפילו שודר במסגרת העונה הקודמת של סדרת הבת, אבל לבסוף הוא לא זכה לחיים משל עצמו. הפעם זה קורה עם רעיון אחר במיקום אחר, שהושק במסגרת שני פרקים של סדרת האם במהלך העונה שאך זה הסתיימה וכעת זוכה למשבצת השידור שאחריה. קאליברים כסקוט באקולה ו-CCH פאונדר מככבים, וגם כאן הם חוקרים פשעים הקשורים לצבא ולאנשיו. בהיעדרה של "טרמיי" שהסתיימה השנה זו כרגע הסדרה היחידה שמצולמת בניו אורלינס, ללא ספק הקשר היחיד בין שתי הסדרות הללו.

יום רביעי
20:00 הישרדות
21:00 מחשבות פליליות
22:00 Stalker

Stalker
אחרי "The Following" ברשת פוקס ו"יומני הערפד" ב-CW, מגיע קווין וויליאמסון גם אל CBS עם סדרה חדשה. הפעם מדובר בדרמת פשע בכיכובם של מגי קיו ("ניקיטה") ודילן מקדורמט ("הפרקליטים"), המתמקדת בבלשים שתפקידם לטפל במקרים של סטוקרים (אולי הגיע הזמן למצוא לזה מילה הולמת בעברית) במסגרת היחידה להערכת איומים במשטרת לוס אנג'לס. התוצאה, על פי הטריילר, נראית כמו שאר דרמות הפשע הפרוצדורליות בארה"ב בכלל וב-CBS בפרט. מדהים שלא נמאס להם.

יום חמישי
20:00 המפץ הגדול
20:30 The Millers
21:00 שני גברים וחצי (עונה אחרונה)
21:30 The McCarthys
22:00 אלמנטרי

כאמור הפוטבול משתלט על הערב הזה, כך שהלוח הזה יתחיל בפועל רק ב-30 באוקטובר.

The McCarthys
סיטקום שבמקור צולם כסינגל קאמרה במהלך עונת הפיילוטים של 2013. CBS ויתרה עליו אבל עדיין רצתה אותו, רק אחרת. יותר CBSי. הפיילוט צולם מחדש כמולטי קאמרה מול קהל ו-Voila, הנה סיטקום מן המניין. הסדרה עוסקת ברוני מקארת'י, בחור גיי שחי בבוסטון בסמוך לבני משפחתו האירית הקולנית וחובבת הספורט, אבל לא בדיוק חולק איתם את תחביביהם. כאשר נקרית בדרכו הזדמנות לעבור לעיר אחרת שאמורה להיות יותר לרוחו, הוא שוקל אותה למורת רוחה של משפחתו. העלילה מבוססת בחופשיות על חיי היוצר שלה, בראיין גאליבן.

יום שישי
20:00 המירוץ למיליון
21:00 הוואי חמש-0
22:00 שוטרים בדם

"המירוץ למיליון" עברה מהמשבצת הקבועה שלה בימי ראשון אל ימי שישי. יש לקוות שזו לא תחילת הסוף בשבילה.

יום ראשון
20:00 Madam Secretary
21:00 האישה הטובה
22:00 זירת הפשע \ CSI: Cyber

Madam Secretary
דרמה בכיכובה של טאה ליאוני ("סוף הוליוודי", "האמת העירומה") המגלמת, כמשתמע מהשם, את מזכירת המדינה האמריקנית אחרי שקודמה בתפקיד מת בנסיבות מיסתוריות. התפקיד שלה כולל את הדיפלומטיה, הפוליטיקה והמשברים, ומנגד גם את חיי המשפחה שלה. הקאסט נהדר – מלבדה ניתן למצוא כאן את ביבי ניווירת' הנפלאה (לילית' מ"חופשי על הבר") כראשת הסגל שלה, קית קאראדין ("דדווד", "דקסטר") כנשיא ארה"ב, זלקו איבאנק ("נזקים") כראש הסגל שלו, טים דיילי ("כנפיים", "הסופרנוס") כבעלה, וגם ג'פרי ארנד כאן, לא שחקן מאוד מוכר אבל הצליח להשיג את כריסטינה הנדריקס המהממת מ"מד מן", אז אולי יש בו משהו. בלוח השידורים של CBS הסדרה מצוותת כמתבקש בימי ראשון עם "האישה הטובה".

CSI: Cyber
עוד אחת למידסיזן, ספין אוף בכיכובה של פטרישה ארקט ("מדיום", "אימפריית הטיילת") לסדרה העדיין-פופולארית "זירת הפשע", שכמשתמע משמה תעסוק בחקירות של מקרים קיברנטיים. מה הקשר בין מז"פ לבין חקירות אינטרנט, אתם שואלים? ובכן, על פי תיאור הסדרה שפירסמה CBS אין שום קשר, הסדרה הזו בכלל מתרחשת במסגרת היחידה לפשעי מחשב במטה ה-FBI.

צפויות להגיע במידסיזן

Battle Creek
אחת הדרמות היותר מסקרנות מהשלל החדש של הרשת (שתגיע רק במידסיזן) היא סדרה ש-CBS דחתה לפני 12 שנה וכעת חוזרת בה. הסיבה לכך היא שמאז 2002 ועד היום וינס גיליגן, שהציע לה בשעתו את הסדרה, יצר סדרה קטנה בשם "שובר שורות", ועכשיו CBS פתאום חושבת שכדאי לה לעבוד איתו. אם גיליגן אינו מספיק, הרי שמדובר בשיתוף פעולה שלו עם דיוויד שור, יוצר "האוס", שלמעשה ינהל את הסדרה בפועל. כמיטב המסורת של CBS, גם הפעם מדובר בסדרה על אוכפי חוק, במקרה הזה בכיכובם של דין ווינטרס ("אוז", "רוק 30") וג'וש דוהמל ("הרובוטריקים"). האחד הוא ראס, בלש מחוספס של משטרת באטל קריק הענייה במישיגן, והשני הוא מילטון, סוכן FBI שוחר טוב ותמים הפותח במקום שלוחה קטנה מאובזר להפליאוחובר אל ראס. שתי הגישות השונות בתכלית של השניים אמורות לייצר הן את הדרמה והן את הקומדיה.

Pilot

The Odd Couple
אחרי הכישלון של הדרמה "סטודיו 60" ואחרי המפלה של שני הסיטקומים "מיסטר סאנשיין" ו"תתקדם" (למרות שהאחרונה הייתה ממש חמודה), מנסה מתיו פרי פעם נוספת, אבל הפעם כמה שיותר בטוח. מולטי קאמרה כמו שההמונים אוהבים, ברשת הכי נצפית בארה"ב, על פי מחזה אהוב של ניל סיימון. אכן, זוהי גרסה חדשה של "הזוג המוזר", על אודות שני הפכים מושלמים שנאלצים לחיות ביחד כשותפים בעקבות הגירושין של כל אחד מהם. פרי מגלם את אוסקר הבלגניסט, והפליקס כנגדו הוא תומאס לנון המעולה ("רינו 911"), על תקן הטיפוס הנוירוטי והלחוץ. עוד בקאסט: וונדל פירס הגדול ("הסמויה", "טרמיי") ולינדזי סלואן ("סברינה המכשפה הצעירה").

PILOT

פורסם לראשונה בוואלה בגרסה מקוצרת

© עידו ישעיהו