Upfronts 2014: רשת ABC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 20/05/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות, כתבות

FORREST WHEELER, IAN CHEN, RANDALL PARK, HUDSON YANG, CONSTANCE WUרשת NBC | רשת פוקס | רשת ABC | רשת CBS | רשת ה-CW | רשתות הכבלים

לא משהו, לא משהו מצבה של ABC. למרות ששבע תוכניות תמימות שלה מאכלסות את 20 הגדולות בארה"ב, היא בכל זאת מסיימת את העונה במקום הרביעי והאחרון מקרב כלל הרשתות זו השנה השלישית ברציפות. בעונה החולפת היו לה כמה סדרות חדשות שהצליחו לא רע – הדרמות "סוכני שילד", "תחיית המתים" והקומדיה המאוד-חמודה "הגולדברגים". שלושתן נתנו עבודה טובה מבחינת הרייטינג, אם כי שתי הראשונות התחילו בגדול והתדרדרו ככל שהעונה התקדמה, מה שלא מבשר טובות לגבי העונה הבאה שלהן.
.
יתר הסדרות החדשות שרכשה ABC בעונה הקודמת כשלו בזו אחר זו, ובענק, במה שנראה כמו שרשרת עגומה של מזל אומלל ושיבוצים אידיוטיים. בראש ובראשונה – הניסיונות למנף את ההצלחה הגדולה של "משפחה מודרנית" לטובת הסיטקום שאחריה כשל נחרצות פעם נוספת. עד לפני שנה הייתה שם "הכל לטובה", סדרה קומית כיפית על שישיית חברים שפשוט לא התאימה ברוחה ל"משפחה מודרנית" וכשלה ברייטינג. ABC ביטלה אותה למרות אהבת הקהל שבכל זאת צפה בה, ואז מה שיבצה במקומה בעונה הנוכחית? סיטקום-חברים-צעירים חדש ובינוני שלא מתאים לתוכנית שלפניו, "Super Fun Night" בכיכובה של הקומיקאית האוסטרלית רבל ווילסון, וכאשר זה כשל החליפה אותו ב-"Mixology", עוד סיטקום חברים-צעירים שהמבקרים שנאו. כל אותה העת ישבה לה בימי רביעי "אישה לראווה", קומדיה סתמית בפני עצמה אבל כזו שמציגה אף היא סוג של משפחה מודרנית (צעירה יפה המתחתנת עם גבר גרוש פעמיים, עם גיחות תכופות של הנשים לשעבר והילדים מהנישואים הקודמים). אין שום ערובה לכך ששיבוצה אחרי "משפחה מודרנית" היה גורם לה לעבוד, אבל לעולם לא נדע כי היא בוטלה. מבט על הלוח החדש של ABC מראה שהפעם היא למדה סוף סוף מהטעויות, ועל כך בהמשך.

כבר עכשיו יש כמה דברים שעובדים אצל ABC, בראשם הסדרות של שונדה ריימס – "האנטומיה של גריי" ו"סקנדל". שתיהן, ובעיקר האחרונה שהולכת וגדלה, מספקות לרשת המון קורת רוח. שלא במפתיע, אם כן, בשבוע שעבר חידשה ABC את החוזה שלה עם שונדה לארבע שנים נוספות, ובמקביל הזמינה ממנה סדרה חדשה, שלישית במספר – "How to Get Away With Murder". הבשורה הגדולה בנוגע לדרמה החדשה של שונדה ריימס: היא תתפוס את מקומה לצד שאר הסדרות בערב שכולו שונדה.

VIOLA DAVIS"How to Get Away With Murder" ו-"Blackish", מצטרפות אל "סקנדל" בכך שהן מובלות על ידי שחקנים שחורים. מלבדן ישנם עוד כמה פרצופים שאינם לבנים במסגרת הלוח החדש של ABC – הסיטקומים "Fresh Off The Boat" ו-"Cristela" מציגים במרכזם אמריקאים ממוצא סיני ומקסיקני, בהתאמה. כל אלה הופכות את ABC לרשת שמציגה הכי הרבה גיוון גזעי בסדרות שלה. מלבד האתניות הזו מצטיינות כמה מהסדרות של ABC ברעיונות מעניינים למדי, כמו סיטקום-אגדה-מחזמרי או גרסה ל"גבירתי הנאווה" על רקע התרבות הוויראלית והרשתות החברתיות, וכעת צריך לראות אם הביצוע שלהן יישר קו. מה שבולט בהיעדרו הוא הגרסה שלהם ל"בלתי הפיך" הישראלית של סיגל אבין ובכיכובו של דיוויד שווימר. ABC עדיין לא ויתרה עליה כליל, אבל נכון לעכשיו לא הזמינה אותה לסדרה. בהמשך ניתן לקרוא את פירוט כל הסדרות ולצפות בטריילרים שהרשת שיחררה.

אינן עמנו עוד
אישה לראווה
ארץ הפלאות
הבוגדת (Betrayal)
פרברי הגיהנום
Back In The Game
Killer Women
Lucky 7
Mind Games
Mixology
Super Fun Night
The Neighbors

הנה הלוח החדש והסדרות החדשות של ABC.

יום שני
20:00 לרקוד עם כוכבים
22:00 קאסל

יום שלישי
20:00 Selfie
20:30 Manhattan Love Story
21:00 סוכני שילד
22:00 Forever

משא כבד על כתפי "סוכני שילד" – להוות עוגן ללוח שכולו חדש מלבדה. Good luck with all that.

Selfie
היי, כל הצעירים מדברים על הסלפי הזה – למה שלא נעשה סדרה באותו שם? זו מחשבה שללא ספק חלפה בראשן שלה החליפות המגניבות כאשר החליטו להזמין את הדבר הזה, סיטקום בכיכובם של קארן גילן ("דוקטור הו") וג'ון צ'ו ("הרולד וקומאר"). במקביל לכך שביטלה לאמילי קאפנק את "פרברי הגיהנום" שיצרה, הזמינה ממנה ABC את "סלפי", סיטקום המבוסס בחופשיות על "גבירתי הנאווה". אלייזה דולי (כן כן) היא אושיית רשת אבל אין לה חברים אמיתיים במציאות, ועל כן היא שוכרת את שירותיו של גורו שיווק שילמד אותה את הלכות ההתחבבות בעולם האמיתי. אין טריילר אבל יש סצינה מתוך הפיילוט.

Manhattan Love Story
אוי, זה נראה מתיש. סיטקום רומנטי העוקב אחר בחור ובחורה בניו יורק, כלומר ממש עוקב אחרי כל אחד מהם, עם המחשבות והכל, מהשלב שבו הם עדיין אינם מכירים, דרך הפגישה הראשונה המביכה וכך הלאה. הכניסה לתוך הראש של כל אחד מהם אמורה לחדד את ההבדלים בין גברים ונשים, אבל על סמך הטריילר נראה שהיא בעיקר מחדדת את הקלישאות השחוקות ביותר. גם אם בהמשך זה יהיה אחרת, הטריילר מזכיר לי את האודיובוק של Nick and Norah's Infinite Playlist, ספר המתאר את היכרותם של נערה ונער מנקודת המבט של כל אחד מהם – פרק אחד עם קול גברי ואחריו פרק עם קול נשי. זו הייתה חפירה שהותירה אצלי משקעים שכעת צפים עם הסדרה הזו.

Forever
דרמה על טבעית מטופשת למראה בכיכובו של יואן גריפית ("ארבעת המופלאים", "Glee"), המגלם פתולוג מוצלח במיוחד במשטרת ניו יורק, אבל אף אחד לא יודע שהסיבה העיקרית לעניין שלו במתים היא העובדה שהוא עצמו בן אלמוות. אף אחד מלבד חברו הטוב (ג'אד הירש, "מספ7ים"). את הכוח הזה הוא רותם לעזרת בלשית ומקרי הפשע שהיא חוקרת, הגם שהיא לא יודעת איך הוא עושה את זה.

יום רביעי
20:00 מקום טוב באמצע
20:30 הגולדברגים
21:00 משפחה מודרנית
21:30 Black-ish
22:00 נאשוויל

כאמור, סוף סוף למדה ABC כיצד לשבץ. "הגולדברגים" עוברת מימי שלישי אל אחרי "מקום טוב באמצע", והסיטקום המשפחתי החדש "Black-ish" בכיכובו של אנתוני אנדרסון, יקבל באותו ערב את המשבצת של 21:30 אחרי "משפחה מודרנית". בכך סוף סוף נוצר ערב שכולו משפחתי ומתקשר זה עם זה, ומעניין יהיה לראות אם המהלכים האלה יניבו פרי.

Black-ish
לפני כמעט עשור כיכב אנתוני אנדרסון ב"ברני מאק" הסיטקום המשפחתי המצוין שיצר לארי ווילמור בכיכובו של מאק ז"ל, וכעת הוא מככב בסיטקום משל עצמו בהפקת ווילמור. הוא מגלם את אנדרה ג'ונסון, גבר שחי עם אשתו וארבעת ילדיהם בפרברים. לו עצמו חשובה מאוד המורשת התרבותית שלהם, אבל הילדים שלו עושים הכל כדי להיטמע בסביבה הלבנה וכעת עליו להרביץ בהם תורה. את אביו של אנדרה מגלם לורנס פישבורן ("המטריקס"). ווילמור עצמו אמור היה להיות השואוראנר, אבל זה ירד מהפרק מאחר שהחל מינואר 2015 הוא הולך להחליף את סטיבן קולבר עם תוכנית חדשה בקומדי סנטרל.

יום חמישי
20:00 האנטומיה של גריי
21:00 סקנדל
22:00 How to Get Away With Murder

זוהי הפעם הראשונה מזה שלושים שנה שבה ערב שידורים שלם מוקדש ליצירותיו של מפיק אחד, מאז שארון ספלינג השתלט עם "טי ג'יי הוקר", "ספינת האהבה" ו-"Fantasy Island" בין השנים 1982-1984, גם כן ב-ABC.

How to Get Away With Murder
אחרי מתמחים ורופאים בבית חולים ואחרי מנהלי משברים בוושינגטון הבירה, דרמת המתח החדשה של שונדה ריימס מגיעה אל העולם הסקסי של האקדמיה. ויולה דיוויס ("העזרה") מגלמת מרצה מבריקה ומסתורית בחוג למשפט פלילי, שיחד עם כמה סטודנטים שאפתניים מהכיתה שלה נקלעת לחקירת רצח שעתידה לזעזע את האוניברסיטה כולה ולשנות את חייהם.

יום שישי
20:00 גבר מי שנשאר אחרון
20:30 Cristela
21:00 Shark Tank
22:00 20/20

Cristela
עוד אחת מהגיוון התרבותי, אבל מכאיבה למראה על פי הטריילר. הקומיקאית כריסטלה אלונזו מככבת כסטודנטית למשפטים שמסיימת את לימודיה ומתחילה התמחות. בזמן שהיא מרוששת היא מתעלקת על אחותה והמשפחה שלה, ובו זמנית מנסה לאזן בין המסורת המשפחתית לבין התקדמות בעולם או שיט מהסוג הזה.

יום ראשון
20:00 עד עצם היום הזה
21:00 תחיית המתים\American Crime
22:00 נקמה

"תחיית המתים" תסתפק ב-15 או 16 פרקים, שזה יותר מכפי שהייתה העונה הראשונה שלה, ואז תפנה את מקומה לאחת הדרמות היותר מסקרנות של העונה החדשה.

American Crime
ג'ון רידלי, שזכה ממש לאחרונה באוסקר על התסריט שלו ל-"12 שנים של עבדות", מגיע לטלוויזיה עם יצירה חדשה ומסקרנת שגם מתהדרת בקאסט מצוין. במסגרת הגישה הרב-תרבותית של ABC, העלילה חגה סביב אירועי הירצחו של חייל לבן שלחם במלחמה, ועל פי עדות ראייה החשוד העיקרי במעשה הוא צעיר היספני. הסדרה מתארת את המשפט שאחרי הרצח, את תהליכיו ואת השפעתו על המעורבים ועל הקהילה, כשכל אותו הזמן רוחש המתח הבין-גזעי. את הורי הנרצח מגלמים פליסיטי הופמן ("עקרות בית נואשות") וטימותי האטון ("אנשים פשוטים", "בחורות יפות"), את אבי החשוד מגלם בניטו מרטינז ("המגן") וגם וו. ארל בראון ("דדווד") ופנלופי מילר ("דרכו של קרליטו") נמצאים כאן. הטריילר נראה מבטיח.

מלבד אלה יגיעו במידסיזן הסדרות הבאות.

Marvel’s Agent Carter
ספין אוף נוסף ליקום של מארוול אחרי ההצלחה היחסית של "סוכני שילד". הפעם מדובר בפגי קרטר מ"קפטן אמריקה", שבשנת 1946 מוצאת את עצמה כאישה הנדחקת שוב אל השוליים אחרי שהגברים חוזרים מהמלחמה. כעת היא משלבת בין עבודה אדמיניסטרטיבית בארגון החשאי SSR לבין פעולות ביון בשירותו של האוורד סטארק, אביו של טוני, בזמן שהיא חיה את חייה כרווקה בארה"ב של שנות הארבעים אחרי שאיבדה את אהבת חייה – סטיב רוג'רס (כלומר קפטן אמריקה).

HAYLEY ATWELL

Secrets and Lies
לא יאמן שבשנת 2014 בכירים בטלוויזיה עדיין חושבים שזה לגיטימי לקרוא לסדרה "סודות ושקרים". דרמת מתח בת עשרה פרקים המבוססת על סדרה אוסטרלית באותו שם, שהחלה שם ממש בחודש מרץ האחרון, כאן בכיכובו של ראיין פיליפה המגלם איש משפחה שמגלה גופת ילד קטן והופך במהירות לחשוד העיקרי. ג'ולייט לואיס מגלמת את הבלשית שמנסה למצוא את הרוצח, כך שיחד עם "Wayward Pines" ברשת פוקס זו המיני-סדרה השנייה שלה בעונה החדשה.

The Whispers
מותחן מד"ב המתאר ניסיון השתלטות של… ובכן, משהו, על האנושות, שלשם כך תובע חזקה על גופם ורצונותיהם של ילדים קטנים ומביא אותם לעשות מעשי זוועה. יצרה את הסדרה סו יו ("בתוך הבועה"), בתפקיד הבלשית מככבת לילי רייב ("אימה אמריקאית"), ומלבדה בקאסט גם מילו ונטימיליה ("גיבורים") ובארי סלואן ("נקמה"). על פי הטריילר זה נראה עשוי היטב, והילדה בתפקיד הראשי מעולה ומתוקה.

Fresh Off the Boat
סיטקום המבוסס על האוטוביוגרפיה של השף אדי הואנג, שהיה בן 11 כאשר משפחתו, בראשות שני הוריו המהגרים, עקרה אל פרברי אורלנדו מצ'יינהטאון שבוושינגטון הבירה. שם, כילד חובב היפ-הופ, הוא ומשפחתו חווים סוג של הלם תרבות בזמן שהם מנסים להגשים את החלום האמריקני. את האב מגלם רנדל פארק המעולה ("Veep"), את האם מגלמת קונסטנס וו, שעד כה הסתפקה בתפקידי משנה קטנים וכעת נראה שהיא תעשה את הסדרה הזו, לפחות על פי הטריילר החמוד שלה.

Galavant
קומדיה אגדתית מוזיקלית מהחברים שהביאו לכם בין היתר את "פלונטר", על אודות גבר בשם גאלבנט שאיבד את אהובתו מדלנה למלך ריצ'רד המרושע, וכעת מנסה למצוא אותה שוב ולנקום במי שעולל לו רע. הבעיה היא שמדלנה עצמה לא בדיוק רוצה לחזור אליו. אחרי הכל היא תפסה לה מלך. זה נראה חמוד ומקורי בטריילר, אבל מעניין לאורך כמה זמן יוכלו למשוך את זה.

© עידו ישעיהו