קומיוניטי בוטלה, דן הרמון מגיב

Published by in חדשות on מאי 12th, 2014

Summer TCA Tour - Day 9

עיקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר

עדכון, 12/5/14: דן הרמון פרסם עכשיו פוסט בבלוג שלו בתגובה להמוני ציוצים שמציפים אותו ושואלים מה הוא רוצה שיעשו כעת. האם לשלוח עצומות או להיפרד לשלום מ"קומיוניטי". בנוסף הוא מאזכר כתבה באתר על ענייני הוליווד שלדבריה כולם רוצים להמשיך את "קומיוניטי" אבל הרמון עצמו לא (מן הסתם מדובר בכתבה הזו).

הוא כותב שכאשר סוני התקשרה אליו ביום שישי עם החדשות, "היה דיון קצר בסוף השיחה לגבי הרעיון שהסדרה תחיה במקום אחר, ואני ללא ספק הייתי בקטע של ה'eh'. ממיליון סיבות… מה שמשנה הוא… אמרתי 'eh' ביום שישי, אני אשנה את זה ל'בטח, בואו נדבר' ביום שני וסוני תוכל לעשות את העניינים שלה. אני לא הולך להיות הבנאדם שמבטל שוב את 'קומיוניטי' המבוטלת. אני חושש לומר לכם איזה הבדל קטן ההתלהבות שלי תעשה… יש הרבה סיבות ששובה של 'קומיוניטי' לחיים יהיה קשה. אז תהיו מוכנים לזה…

"בכל מקרה, אני לא אעמוד בדרך. אני מצטער בפני מי שלוקח את הביטול הזה קשה. אני יודע איך הרגשתי כלפי הזונות שהרגו את 'מקס הדרום'. אבל תתרווחו ותפנקו את עצמכם עם קצת 'בחורה חדשה' ו'גנים ונוף' ו'מינדי' ו'ברוקלין 99' ו-'Eagleheart' ו'פורטלנדיה' וראיתם את 'Toast of London' של מאט ברי? זה גדול. וגם, בלי להיות אנוכי, תבדקו את 'ריק ומורטי'. ותנו לטלוויזיה להיות הליצן התלותי שעדיין שופכים עליו הרבה יותר מדי כסף, ותנו לחליפות להתנהל עם החליפות ולראות אילו אפשרויות קיימות. זה כל מה שאנחנו יכולים לעשות כרגע. תשעים ושבעה פרקים, יותר משמונים לא רעים. המשימה הושלמה".

Community_Season_5

לפני כן, 9/5/14: NBC הכריזה ביממה האחרונה על חידושים וביטולים של הסדרות שלה, ונדמה שלא הייתה סדרה שצופיה המתינו בכסיסת ציפורניים כמו "קומיוניטי". כעת נפל הפור – "קומיוניטי" מבוטלת. הרייטינג שלה בעונה החמישית אמנם היה נמוך, אבל קרוב מאוד לזה של "מחלקת גנים ונוף" שכבר הוזמנה ממנה עונה נוספת. ההבדל הוא ש"גנים" מופקת על ידי יוניברסל-NBC, כך שהכסף נשאר במשפחה, ואילו סוני היא זו שמשלשלת מעות לכיסה ממכירת "קומיוניטי" לסינדיקציה. יתר על כן, כאשר באמצע העונה עלו ב-NBC הקומדיות About a Boy ו-Growing Up Fisher והשיגו רייטינג טוב (הראשונה גם חודשה, סביר להניח שגם השנייה תחודש היא בוטלה), גורלה של "קומיוניטי" הפך עגום יותר ויותר.

הביטול בכל זאת מפתיע אותי. ראשית, כי "קומיוניטי" משודרת מול הסדרה הכי גדולה בטלוויזיה, "המפץ הגדול", וסביר להניח שכל דבר אחר שישובץ במשבצת שלה יזכה לגורל דומה. שנית, לסוני יש היסטוריה מתועדת של הפשלת מכנסיים כדי שהסדרות שלה, בעיקר הסיטקומים, יזכו לעוד עונה או שתיים. זו אפילו לא צריכה להיות סדרה טובה במיוחד או בעלת גרעין מעריצים אדוק כמו "קומיוניטי" – לפני מספר שנים הסיטקום הדלוח "עד המוות" עם בראד גארט היה נאמן לשמו ובעור שיניו הצליח לקבל עוד עונות ברשת פוקס חרף רייטינג מזעזע וביקורות שוחטות. הוא הוגלה לימי שישי אבל עדיין התקיים רק כדי שלסוני יהיו פרקים נוספים למכור לסינדיקציה.

כיום, עם עלייתן של פלטפורמות הסטרימינג שרק מחפשות עוד ועוד תכנים חדשים, יש הרבה יותר סיכוי לסדרות מועטות רייטינג לשרוד, ובכל זאת סוני לא הצליחה להיעזר ב-NBC כדי להגשים את סיסמת "שש עונות וסרט" של "קומיוניטי". אני בכוונה מסייג את דבריי, כי אותו ריבוי פלטפורמות הוא מה שעדיין מותיר סיכוי ל"קומיוניטי" לממש בכל זאת את הנבואה של עאבד (שכשלה ב-The Cape, עליה דיבר במקור). למעשה, סוני עצמה נכנסה לענייני השידור כאשר הזמינה לפני כחודש פיילוט ראשון עבור רשת סוני פלייסטיישן, כלומר קונסולת המשחקים שלה, לסדרת הקומיקס Powers. מדובר בשתי זרועות שונות של תאגיד סוני – אולפן ההפקות וסוני פלייסטיישן, אבל המשמעות היא שבמקרי הצורך עשויה להיות לה פלטפורמת שידור לתכנים שהיא תתעקש להוציא.

גם אם "קומיוניטי" עוד לא אמרה את המילה האחרונה בנוגע לעונה שישית, הדיבורים על סרט כבר ישנם, כולל במאי ששמו כבר אוזכר בהקשר הזה – ג'סטין לין, במאי סרטי "מהיר ועצבני" וגם כמה פרקים ב"קומיוניטי", בכללם פרק הפיינטבול הראשון. מן הסתם עוד נראה את החברים מגרינדייל באופן כזה או אחר, ואני מקווה שאיך שזה לא יקרה, טרוי ייכלל בעניין.

עוד בגזרת NBC: "חוק וסדר: מדור מיוחד" חודשה לעונה 16, "חניבעל" חודשה לעונה שלישית, כאמור About a Boy חודשה לעונה שנייה. בנוסף The Revolution will not be televised – שבוע טלוויזיוני רע לג'יי ג'יי אברמס, Revolution ו-Believe שבהפקתו מבוטלות, ומצטרפות בכך ל-Almost Human שבוטלה מוקדם יותר השבוע בפוקס. עוד מבוטלות: Crisis ו-Growing Up Fisher.

על התכנים החדשים ועל הלו"ז החדש – בהמשך השבוע עם סקירת האפ-פרונטס.

הנה התגובות שלנו על העניין בפייסבוק

© עידו ישעיהו