סוכני שילד 1.22: תחילת הסוף

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 16/05/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 22 (סיום עונה)

"שם ממתין לך חוזה קביעות לעונה הבאה."

"שם ממתין לך חוזה קביעות לעונה הבאה."

בפרק הקודם[1] נחשפנו מעט יותר לסיפור הרקע של וורד והקשר שלו עם גארט, וזה לא היה מעניין במיוחד. האם וורד הוא רע מטבעו, אם לשפוט לפי שריפת בית משפחתו שכמעט וגבתה את חיי אחיו? לא ידועות לנו הנסיבות, ולמרות מה שגארט ניסה להשיג בחינוכו מחדש באמצע שומקום, וורד בחר בסופו של דבר לשחרר את באדי הכלב[2]; את פיץ-סימונס הוא שלח אל מותם הכמעט ודאי בלב ים, אולי בידיעה שיהיה להם סיכוי קלוש להינצל; לפני שמיי נתנה את המכה שעילפה את וורד, הוא ניסה לעצור בעדה ולהגיד משהו. אם מישהו רוצה להיתלות בתקווה בעניין דמותו של וורד, הנה לכם.

[1] החלש בין שבעת פרקי קשת הסיום, והיחיד שדילגתי על סיקורו.
[2] באדי נראה לאחרונה דרך כוונת רובה, וכשוורד הבריח אותו היה ברשותו רק אקדח. אם באדי אכן נורה למוות, ייתכן שזה היה בידי גארט. נשאלת השאלה, אם כן, איך זה הסתדר עם תכניותיו לעתיד. לחילופין, אולי וורד העדיף להרוג את חברו הנאמן מרחוק.

האיום של גארט התעצם באותו פרק בעקבות הזרקת תרכובת ה-GH המיסתורית, מה שהפך אותו מנבל עם חיוך קריפי לנבל רב עוצמה וגאון על עם חיוך קריפי. לצוות של קולסון לא היה סיכוי, לכאורה, נגדו ונגד אנשי הסנטיפיד שלו, גם עם תגבורת של ניק פיורי; אבל עם תיכנון ומיומנות הם הצליחו לנטרל אותם דרך הפלת סייברטק ומציאת נקודות החולשה בתכנית של גארט. הצלתו של אייס פיטרסון סייעה בהחזרתו של מייק\דת'לוק למוטב, ובזכותו גארט הובס (אם מתעלמים מהשמדתו הסופית ע"י קולסון, באחת הסצנות המצחיקות ביותר העונה).

גם ללא גארט ועם וורד במאסר, עדיין נותרו מעט לא איומים שיעסיקו את שילד החדשה בהנהגת קולסון. ריינה ואיאן קווין עדיין חופשיים; האחת מתכננת משהו שקשור לסוד המשפחתי של סקאיי, השני עם הגראוויטוניום שלו. במהלך העונה נבנו היסודות לנבלים נוספים, בין האסירים שגארט שיחרר ודוני גיל, תלמיד אקדמיית שילד לשעבר. כמובן, גם נותרנו עם השפעות ה-GH על קולסון, כפי שגארט רמז.

יהיה גם מעניין לראות את הסדרה במקביל ל"סוכנת קרטר" (אע"פ שזו תשודר במהלך פגרת החורף של "סוכני שילד"), האחת תציג את הקמת שילד בשנות ה-40 בעוד האחרת תעשה את אותו הדבר עם שילד 2.0.

מתוך המילון הרשמי של מארוול לתרשימים החוצניים של קולסון וגארט:
– ביום ראשון שעבר נפטר דיק איירס בגיל 90, שישה ימים לאחר יום הולדתו. איירס היה אינקר (האדם שעובר עם דיו על עפרונותיהם של ציירי קומיקס, בתיאור בנאלי ולא מספק של התפקיד) עם קריירה שהתפרשה על שנות ה-40 עד ה-2000. עבודתו המפורסמת ביותר הייתה כאינקר של ג'ק קירבי בשנות ה-50-60, שותפו העיקרי של סטן לי ליצירת יקום מארוול כפי שהוא מוכר לנו. איירס היה עבד עם לי וקירבי ביצירת ניק פיורי ההאולינג קומנדוס ושילד, ואף היה צייר בפני עצמו (בין השאר החליף את קירבי על דפי הסדרה Sgt. Fury).
– מטרובנק, חברת הקש שהוזכרה בפרק הקודם, היא חברת קש גם בקומיקס – של תאגיד רוקסון המרושע.
– בפרק הקודם חשבתי לקשר בין חלקי המתכת המחלידים של גארט לבין בן דמותו הסייבורגי בקומיקס, אולם רגעיו האחרונים היו רפרנס מדויק הרבה יותר.
– לפני מספר שבועות המלצתי על גיליון 65 השנה של קפטן אמריקה מ-2006. באותו סיפור, חברת המחתרת המקומית שחוברת לבאקי נקראה גרטשן זלר, כשמו של עובד סייברטק שנלכד ע"י סקאיי, קייל זלר.
– כרגע סביר להניח שבילי קוניג הוא אחיו התאום של אריק, אבל אפשר להזכיר שוב את ה-LMD?

© עידו ישעיהו