הוויקינגים 2.09: הבחירה

פורסם ע"י ‏לירן אהרוני‏
בתאריך 27/04/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הוויקינגים" עונה 2 פרק 9

Vikings - 02x09 - The Choice 02

כמו פתיחת העונה השנייה, וכמו שרמז לנו הקליף-האנגר בפרק הקודם, הפרק הנוכחי נפתח בפנינו בסצנת קרב אפית ומרשימה. אני חושב שזו אחת הפעמים היחידות שבהם ראינו פלוגת ויקינגים סופגת מפלה שכזו. כבר מפתיחת הסיקוונס – עם דגש על קונפליקט ואי-סדר בין ראגנר, הוריק ולגרטה – עלה החשד שהקרב מול אכברט לא הולך להיות פשוט. למעט ראגנר (מעצם היותו הגיבור הבלתי מעורער של הסדרה) בכל פוקוס שניתן על דמות במהלך הקרב עלה החשש שאותה דמות הולכת להיפגע. התחושה הייתה של מעין רולטה רוסית – מישהו חייב להיפגע במהלך הסיקוונס – והכבוד נפל על רולו המסכן. זה הרגע להכריז רשמית על רולו כשק החבטות הרשמי של הסדרה. נראה כי על בגידתו בפתיחת העונה וחבירתו ליארל בורג הוא משלם בתשלומים כואבים ואיטיים.

נקודה רצינית וחשובה – אם לא הייתי בטוח עד היום, כעת אני חייב לציין את הקומבינה שראגנר מתכנן על חשבונו של הוריק יחד עם פלוקי. באמת חששתי שדרכיהם של פלוקי וראגנר ייפרדו אחרי שפלוקי לא הזמין אותו לחתונה בלי שום סיבה הגיונית. בפרק הקודם המזימה של פלוקי וראגנר עוד הייתה באוויר, אך כעת כבר אפשר לשים לב שפלוקי פועל תחת פקודתו של ראגנר. גם סיום הפרק נתן את התחושה וכנראה שזה הולך להיות הצעד שיניח לראגנר את כתר המלך על הראש.

המפגש בין אטלסטן לראגנר היה מעניין. ויותר מזה, ההחלטה של אטלסטן להישאר לצדו של רגאנר בסופו של דבר הייתה מפתיעה מאוד. לא ניחשתי שזה מה שיעשה לאחר דבריו של אכברט על ייחודו של אטלסטן בעיניו. אהבתי מאוד את השיחות והלבטים בעניין הנצרות ועבודת האלילים שניהלו אכברט ואטלסטן במרתפי ארמון המלך. גם בפרק הזה קיבלנו מנת התחבטות דתית מצדו של אטלסטן, אך הפעם היה זה כלפי ראגנר (המבולבל "דתית" בעצמו). השאלה הגדולה שכל הזמן נשאלת היא "איזה אלוהים נכון?". הפעם, ראגנר ואטלסטן בשיחתם העלו את האפשרות ש"שני האלוהים יחברו יחד" – מה שבסופו של יום איחד את השניים עם חזרתם לאדמות הצפון.

Vikings - 02x09 - The Choice 01את דמותו של המלך אכברט אני בהחלט מתחיל לחבב. נראה כי המלך האנגלו-סקסי יודע מה הוא עושה ומוחו פועל שעות נוספות בכדי להשאיר בידיו את הכוח והמלכות על חשבונם של בעלי התפקידים השונים סביבו (המלך איילו והנסיכה קווינת'רית' השולטת במרסיה). אכברט לא בוחל בשום אמצעי ונראה כי הוא מכיר את הנפשות הפועלות כשהוא שולח את המלך איילו כ"פיקדון" בזמן שראגנר ובני בריתו מגיעים לניהול המו"מ. ההצעה שהציע לראגנר מפתה במיוחד ואני לא רואה שום סיבה הגיונית לכך שבסופו של דבר היא לא תתקבל (חוץ מצדו של הוריק, שבטח יעשה שטות בפרק הבא).

נכון לעכשיו אין לי רעיון או תיאוריה לסיום העונה. קיים חשש שהעונה תגמר לאו דווקא עם קו עלילה שישאיר אותנו עם פה פעור לקראת העונה הבאה אלא יותר בכיוון של סגירת קווים קיימים (המלך הוריק והקומבינה של ראגנר ופלוקי) ופתיחת ליינים לעונה הבאה. מה שכן, לא משנה איך תיגמר, העונה הנוכחית באמת הצליחה להרשים אותי.

 • Ron

  אני חושב שהסיבה ההיגיונית היחידה של פלוקי להתרחק מראגנר זה קנאה. אני לא בטוח בזה, פשוט נראה לי הגיוני. נראה כאילו הוריק חושב שזה דווקא בגלל הבדלי האמונה באלים.

  זה די הגיוני שאטלסטן חזר עם ראגנר. כנראה הוא לא רוצה שיקרה לו שוב מה שקרה לו בפעם הקודמת שהוא החליט לא לחזור איתו. בנוסף לכך, עם ראגנר יש לו חופש דת (אני חושב), חברים (לפחות יותר ממה שיש לו עם הוריק) ובעצם חופש בכללי.

  אגב, נזכרתי אתמול בפוסטרים של העונה הזו וראיתי משהו שלא קרה בסדרה. אני בספק אם זה ספויילרים כי נשאר עוד פרק אחד לסוף העונה וזה לא הגיוני שזה יקרה בפרק הזה (ולמה בכלל שישימו את זה בפוסטר אם זה קורה רק בסוף העונה?) בכל מקרה, הינה הפוסטרים:
  http://www.seriesadictos.com/wp-content/uploads/2014/02/Vikings-Season-2-5-New-Character-Posters-4_595_slogo.jpg
  http://www.seriesadictos.com/wp-content/uploads/2014/02/Vikings-Season-2-5-New-Character-Posters-3_595_slogo.jpg
  יש משהו שאני מפספס? אולי סמליות כלשהי?

  • Liran

   אני עדיין חושב שהקטע עם פלוקי זה קומבינה שמתוכננת ע"י ראגנר עצמו. קומבינה שתבוא על חשבון המלך הוריק בסופו של דבר. הדבר היחיד שמפריע לי זה למה בתחילת העונה הוא חלק עם אשתו את המחשבות האלה. אבל תכלס, אפשר לנכס את זה לכך שפלוקי ידע שאשתו תדבר עם סיגי ושסיגי תפלוט מילה או שתיים למלך הוריק שיגייס את פלוקי בעקבות זה.
   לגבי הפוסטרים – ממש חזקים.! אני לא חושב שיש רמיזה שקשורה לנרטיב של העונה הזאת (אבל אולי כן?). בכל אופן אכברט עם היד נראה ממש טוב!

© עידו ישעיהו