סוכני שילד 1.17: לפנות לפנות לפנות

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 12/04/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 17
(שימו לב, הפרק והסיכום כוללים ספוילרים גם לאירועי הסרט "קפטן אמריקה: חייל החורף")

[לפני פירסום הפוסט מקדימות אותו 3 תגובות]

המסקנה המתבקשת מהפרק: אני לא הקלרוויאנט.

אני מניח שכולם הוטעו ע"י סיום הפרק הקודם, בו נראה היה שויקטוריה האנד היא הקלרוויאנט, אבל מה שכתבתי בשבוע שעבר על הלמוריאנים היה שגוי.[1] אם צפיתם בפרק סביר להניח שגם צפיתם ב"קפטן אמריקה: חייל החורף", אז ידוע לכם שג'ספר סיטוול נשלח להוביל ספינה חשאית בשם "כוכב למוריאני", הוא חלק מהיידרה ובמהלך הסרט הוא נדרס למוות ע"י משאית.

[1] עדיין לא ידוע מהיכן הגיע המונח "כוכב למוריאני", אז אולי לא טעיתי לחלוטין. נחכה ונראה.

עם התפוררות סוכנות שילד וחשיפת המזימה הגדולה של היידרה – שנבנתה במשך 70 שנה מאז חשבו שקפטן אמריקה מוטט את הארגון הנאצי בתום מלחמת העולם השנייה – כל הבסיס עליו מושתתת "סוכני שילד" חרב תחת רגלי הסדרה. הקלפים נחשפו כולם, לכאורה: קולסון ואנשיו בצד של הטובים, ויקטוריה האנד ומעט סוכנים נוספים שניתן לסמוך עליהם גם הם טובים, ג'ון גארט הוא הקלרוויאנט. יחד עם זאת, סצנת הסיום הציגה את הטוויסט הכי גדול – וורד מקבל הזדמנות נוספת להרוג את הקלרוויאנט, הפעם האמיתי, מי שהיה מפקדו הנערץ; אבל וורד הורג את הסוכנים שמלווים את גארט ואת ויקטוריה. וורד הוא היידרה?! רגע אחרי שהודה ברגשותיו כלפי סקאיי והבטיח לקחת אותה לדייט אמיתי? מי יודע, אולי עבורו הדייט המושלם הוא ארוחה לאור נרות על גופות חבריו לשעבר לצוות.

משהו הרגיש מאוד מוזר בסצנה הזו; החל מויקטוריה שמעניקה לוורד את האקדח, ועד הנתק ומבע עיניו של וורד על רקע הצ'יזבטים של גארט. ייתכן שהטוויסט האמיתי עדיין נמצא בהמשך הדרך.

מעבר לכל אלה, הצוות של קולסון הושפע מאוד מההתפתחויות האחרונות: קולסון מזמן איבד את האמון שלו בשילד ובחוקי הארגון, והגילויים על היידרה רק יחזקו את חשדותיו; סקאיי הרוויחה רשמית את מקומה בצוות, וכבר באותו יום אפשר לזרוק את התג שלה לפח; מיי כנראה עשתה את מה שחשבה לנכון עבור קולסון והצוות, אבל היא איבדה את האמון שלו וכעת הוא מקבל אותה כבת ברית אך לא כחברה; האמירה של סימונס שעם הזמן קל לה יותר לשקר בטח תיחקר בהמשך; אנטואן טריפלט נבגד ע"י גארט (הקלרוויאנט רצח את שותפו הקודם, דן מונרו) והמטרה המשותפת שלו עם צוות קולסון עשויה למקם אותו על המטוס בקביעות.[2]

[2] בשיחה פרטית היו שהתבלבלו וחשבו שטריפלט וסאם ווילסון\פלקון הם אדם אחד. אפשר לפטור את עניין צבע העור בכך שסיפור הרקע שלהם מאוד זהה – ווילסון איבד את חברו הטוב ביותר במהלך שירותו הצבאי, לכן פרש.

הייל היידרה! היידרה האלמותית! תערכו החוצה מילה אחת, ולמשפט תהיה משמעות חדשה!
– בוויכוח בין קולסון לגארט על קריאת הקרב של היידרה, גארט צדק: "Cut off a limb, and two more shall take its place". רק סוכן היידרה אמיתי יידע את זה.
– שאלה שנותרה פתוחה עבורי: ויקטוריה חשדה בתחילה בקולסון, ומנתה את כל פעולותיו לאורך העונה, ובין השאר ציינה את פציעתו של הסוכן בלייק בפרק הקודם לאחר שנשלח אחרי הקלרוויאנט. בלייק חשד שקולסון הוא הקלרוויאנט ושלח אותו במכוון אחרי דת'לוק. מי אומר שבלייק לא ניסה להפיל את קולסון בעוד הוא עצמו אחד מאנשי היידרה?
– כולם היידרה. כולל יוצרי ממים.

 • לפני שאפרסם סיכום מחר: מארוול החלה לפרסם טיזר פוסטר לפני כל פרק, כך עד תום העונה. הפוסטר של פרק 17 צוייר ע"י מייקל דל מונדו.
  http://x.annihil.us/u/prod/marvel/i/mg/6/80/533dda74269d3.jpg

  הטיזר לפרק 18 צוייר ע"י פאולו ריוורה.
  http://cdn.bleedingcool.net/wp-content/uploads/2014/04/Agents-of-SHIELD-Ep-118-Poster.jpg?9098e0

 • צומבי

  הפרק הטוב ביותר בסדרה, במרחק גדול, שזה לא קשה מדי למרות מגמת השתפרות איטית.
  טויסט סופי מעולה, מקווה שלא יהרסו אותו (שבעצם זה היה מתוכנן כדי להסתנן להידרה).
  אולי בכל זאת יש לסדרה סיכוי.

 • miss bojarsky

  מחשבותיי המדויקות בסיום הפרק – הולי פאקינג שיט! כל כך לא ראיתי את זה מגיע. הו וורד… אני מאמינה ומקווה שיש עוד משהו בסיפור הזה מעבר לכך שוורד שייך להיידרה, כי אני חושבת שהרגשות שלו כלפי סקיי למשל כנים ושהוא באמת רצה לנהל איתה את השיחה הזו והוא נראה די בהלם שם בסוף אחרי שהוא הרג את ויקטורייה.

 • מכיוון שהפרק היה דל ברפרנסים, מוגש ספיישל "קפטן אמריקה: חייל החורף" בחסות גלידות ריאו.
  – ג'יימס ביוקנן בארנס – בקיצור באקי – היה הסיידקיק הצעיר של קפטן אמריקה במלחמת העולם השנייה. באותה תקרית בה סטיב רוג'רס נפל לאוקיינוס וקפא למשך כמה עשורים, באקי נהרג בפיצוץ. במשך שנים רבות הוא נחשב למת, עד שחייל החורף הגיח ועשה לקאפ חיים קשים. באקי למעשה נמצא ע"י הסובייטים, זרועו הכרותה הוחלפה בזרוע מתכתית ומוחו נשטף. הסובייטים, או מי ששלט בחייל החורף,
  הפשירו אותו אחת לכמה זמן במידת הצורך ושלחו אותו למשימות. באקי הצליח להשתחרר
  משטיפת המוח וחזר לפעול לצד הטובים. לאחר מותו לכאורה של רוג'רס, באקי החליף אותו
  בתפקיד הקפטן, וכיום הוא שוב פועל כחייל החורף.
  – בקומיקס אלכסנדר פירס היה בין המעטים מסוכני שילד שפיורי סמך עליהם לאחר שירד למחתרת והסוכנות פורקה. לא, הוא לא בגד בפיורי, ואף צורף לשילד המחודשת בהמשך.
  – סאם ווילסון, פלקון, היה הסיידקיק והשותף של קאפ בסוף שנות ה-60 ותחילת ה-70. הוא החל כפושע קטן ולאחר שהשתקם עבר צד. בקומיקס היכולות שלו לא שונות בהרבה, אבל יש לו בז מחמד שהוא מסוגל לתקשר אתו טלפאתית. כן…
  – "הסוכנת 13", או בשמה האמיתי שרון קרטר, היא מושא אהבתו העיקרי של סטיב רוג'רס לאורך השנים. במקור היא הייתה ידועה רק בשם הקוד שלה, עד שקאפ גילה שהיא אחותה הקטנה של פגי, אהובתו מהמלחמה (צריך לזכור שבמקור הוא הופשר כעשרים שנה לאחר הופעתו האחרונה). עם השנים היא הפכה לאחייניתה של פגי המקשישה, ונראה שזו הדודה אליה מתייחסת "קייט" בהיתקלותה עם סטיב במסדרון.
  – אחת המטרות של פרויקט Insight שמוזכרות בסרט – בין טוני "אין צורך להציג" סטארק לבין ברוס "סגול הולך עם ירוק, נכון?" באנר – הוא סטיבן סטריינג'. עיבוד קולנועי של ד"ר סטריינג' נמצא בתיכנון מזה שנים, אולי זה יקרה בשלב הבא של סרטי מארוול. סטריינג' היה מנתח מוכשר ומבוקש, אך אדם יהיר ושחצן, שאיבד את יכולותיו בתאונת דרכים. בחיפושיו אחרי ייעוד חדש, הוא
  למד את אמנות הכישוף והפך לישות העליונה בתחום המיסטי על פני כדור הארץ.
  – הסוכן ראמלו, שווילסון נלחם בו כשהטריסקליון מושמד, הוא שמו האמיתי של קרוסבונס, אויב של קפטן אמריקה. ראמלו נראה לקראת סוף הפרק כשהוא פצוע קשה ונלקח לטיפול.
  באטרוק,מפקד הפיראטים, הוא נבל עם מבטא צרפתי כבד ומגוחך שמתמחה באומנות הלחימה סאוואט, שמשתמשת ברגליים.
  – סוכן שילדהיידרה בולט נוסף היה ג'ק רולינס (נראה לאחרונה במשרדו של פירס, מנוטרל
  ע"י נטשה). בקומיקס ג'ק רולינס היה סוכן שילד
  במשימה חשאית שחשף בוגדים בתוך הארגון, אך נחטף והוחלף ב-LMD (Life Model Decoy;
  שילד נוהגת להשתמש באנדרואידים כסוכנים ואו לשם הגנה, למשל כפילים של ניק פיורי.)
  ארנים זולה
  היה נבל בסרט הראשון, הפעם הוא קיבל מראה שדומה לזה שבקומיקס. רק, אה, מעט רחב יותר.
  – בסצנת הקרדיטים מופיע נבל חדש, ברון פון סטראקר. הוא המנהיג המיתולוגי של היידרה.
  – התאומים שמוחזקים ברשותו הם וונדה ופייטרו מקסימוף, סקארלט וויץ'
  וקוויקסילבר. במקור הם ילדיו של מגנטו, אבל הדמות שלו שייכת לאולפן אחר. אני מנחש שהסיפור שלהם ישולב עם זה של זוג תאומים אחר, ילדיו של פון סטראקר (כה אמר הלא-קלרוויאנט).
  – את אחד מחברי מועצת הביטחון הבינלאומית, יין, מגלם צ'ין האן. הוא השתתף בעונה הראשונה של "החץ" כאחד מחברי היוזמה של מלקולם מרלין וב"אביר האפל". שמעתי שהתפקיד של ג'ימי
  אולסן עדיין לא אויש.

  • שין-גימל

   היה חסר לי באמת הידע לגבי הילדים של פון סטראקר, כי עניין אותי לראות איך הם יציגו את וונדה ופייטרו, וזה נראה קצת לא קשור לכלום.

   אה, ומסתבר שאתה כן הקליירוויאנט. או לפחות חוזה-עתידות כלשהוא.
   http://tvyaddo.com/2013/10/agents-of-shield-1×05-girl-in-the-flower-dress/#comment-1094196929

   • שכחתי מזה. גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום…

    • שין-גימל

     ועכשיו אני רואה שגם לי היה משהו כזה. חזיתי שיהיה "טוויסט-סטייל-SD6 של "כח המשימה הזה הוא לגמרי לא מה שאתם חושבים שהוא"."
     בסוף היה טוויסט סטייל SD6, וגם כח המשימה הוא לגמרי לא מה שחשבנו שהוא.
     http://tvyaddo.com/2013/09/agents-of-shield-1×01-pilot/#comment-1059704404

     כמו כן, יוחזר הכיתוב לתמונות המלוות את הכתבה!

     • היו מקרים בהם לא היה לי משהו משעשע או מתחכם להגיד, אז ויתרתי, ואז נראה לי מוזר לעשות זאת רק לסירוגין. למרות זאת, בכל פעם שאני עורך את הפוסט ומעלה תמונה יש איזשהו עיקצוץ להוסיף כתובית. אם זה יתעצם, אולי אלך עם זה עד הסוף, בקביעות או לא.

 • שין-גימל

  ספויילרים לפרק ולסרט. חלק כבר רשמתי במקומיקס, אבל כאן זה עם תוספות ורוטב.

  זה היה הפרק הכי טוב של הסדרה עד עתה, בעיקר בזכות הקצב והטוויסטים יותר מאשר בזכות הסרט או הפרקים הקודמים. כמה מהטוויסטים היו צריכים להגיע הרבה קודם – כמו זה שהצוות נבנה כדי לתת תשתית תמיכה לקולסון אם הוא יקרוס. הם יכלו לגלות את זה גם מבלי לחשוף את מיי, וכגילוי זה הרבה יותר משמעותי מהאנטי-קליימקסים לגבי טאהיטי.

  במידה רבה הסרט והסדרה דווקא חיים בעולמות משלהם (כמדומני, לא היה איזכור למשל בסרט לדרגות של הסוכנים, ידע שהפרק השתמש בו כדי להמחיש את רמת ההשתלטות של הידרה על שילד). זה נכון שחלק גדול מההנאה בסרט מגיעה מהיותו חלק מהעולם של מארוול, אבל ספציפית הקישור לאירועים בסדרה לא ממש נחוץ. גם ההפך נכון – הם יכלו באותה מידה לא לתפור את העלילה של
  הקליירוויאנט להידרה. זה נכון שהסרט יצר מתח לגבי איך נושא הידרה יבוא לידי ביטוי בסדרה, והמימוש של זה היה די טוב – אולי אפילו יותר טוב מהצורה שבה זה נעשה בסרט. הדמות הכי מוכרת שהפכה עורה בסרט הייתה סיטוול, בחיי.

  ספציפית לגבי סיטוול – אני רואה שזה קאנון באינטרנט שהוא נדרס על ידי משאית, אבל לא שמתי לב לזה – אני זוכר רק שראו אותו נזרק מהמכונית. מצד שני, ראיתי בתלת מימד מחורבן. (ואו, ולא היה לי מושג שזו דמות מהקומיקס בכלל).

  אופס, האנד הייתה אמורה להגן על המקרר, ואין האנד יותר. אולי זה פתח לאירוע סטייל "הרפסודה", שבו הרבה מאוד חבר'ה ודברים רעים משוחררים בבת אחת (ואולי זה בדיוק מה שראינו בסוף של קאפ 2?)

  לגבי רגע הסיום של הפרק, נראה לי שיש שם הקבלה מכוונת לסצינת הפוסט-קרדיטים (השנייה) של
  קפטן אמריקה 2. שניהם רגעים דומים מאוד לדמויות עם סיפור דומה.
  ברמה העלילתית נטו שני הרגעים לא נדרשים, אבל מבאקי לא היה ממש איכפת לי, בעוד לרגע של וורד היה פיי-אוף רגשי אפקטיבי למדי.

  • זה מה שקורה כשכותבים באופן דינאמי והמחשבות מתרוצצות. רציתי לכתוב על החשיפה של מיי בפני קולסון בפסקה השלישית, ושכחתי בסופו של דבר. זה אכן היה פרט מכונן.

   לא ידעת על סיטוול? זה אומר שאתה לא קורא את ההערות שלי? P:

   גם אני צפיתי בתלת מימד (היה רע), אבל אפילו עם זה רואים בבירור שחייל החורף מעיף אותו מהרכב אל הנתיב הנגדי, ומיד פוגעת בו משאית.

   • שין-גימל

    אני *תמיד* קורא את ההערות שלך. זה אומר שאני סנילי 🙂

   • שין-גימל

    הצצתי עכשיו בשידור הטלוויזיוני. רואים את סיטוול עף אל הנתיב הנגדי, ורואים משאית עוברת שם, אבל אין הריגה ודאית. וחוצמזה, לך תדע, אולי הוא חזר לחיים במסגרת פרויקט טאהיטי והוא האנטי-קולסון עכשיו.

    • Nachman Ben Harush

     יש הרבה דמויות לפניו בתור ה"חזרה לחיים":)

 • פינת ההמלצות, בחסות סניף סטימצקי לשעבר המקומי:

  She-Hulk Vol. 5: Planet Without A Hulk – אני חייב להודות שהתלבטתי קשות עד שמצאתי משהו להמליץ עליו, ודווקא לפרק הבא כבר יטש לי המלצה מוכנה מראש. על כל פנים, בסופו של דבר בחרתי בסיפור שקשור ל-LMD (ראו תגובתי עם הרפרנסים לסרט).

  ג'ניפר וולטרס היא בת דודתו של ברוס באנר. כשהייתה בסכנת חיים, ברוס הציל את חייה כשתרם את דמו למענה, אך כתוצאה מכך היא הפכה לגרסה הנשית של האלק. בתחילה היא הצד הירוק שלה היה זהה לזה של בן דודה, אבל זמן קצר לאחר מכן היא הצליחה לשמר את האישיות שלה גם כשהיא משנה צורה. מאז ג'ן מתזזת בין חייה כהרפתקנית וגיבורת על (היא הייתה חברת הנוקמים וארבעת המופלאים) לבין קריירה כעורכת דין. בסוף שנות השמונים הכותבצייר ג'ון ביירן הפך אותה לדמות מאוד פופולרית עם סדרת סולו, בה היא שברה את הקיר הרביעי בחופשיות (זו העטיפה המפורסמת של הגיליון הראשון).

  ב-2004 הכותב דן סלוט הציג את שאלקי במיני-סדרה חדשה שהמשיכה, פחות או יותר, את דרכו הקריאייטיבית של ביירן, כשהעלילה המרכזית הייתה עבודתה החדשה של ג'ן בפירמת עורכי דין המתמחה בתחום גיבורי ונבלי העל – אלא שהיא נשכרה בעיקר בגלל היותה שי-האלק. עם סיום המיני-סדרה הושקה סדרה מתמשכת, והגיליונות האחרונים שסלוט כתב מאוגדים בספר עליו אני ממליץ (גיליונות 14-21). חלק מהגיליונות עומדים בפני עצמם (14 הוא סיפורו של Awesome Andy, אנדרואיד חסר יכולת דיבור אך מאוד יצירתי ואחת הדמויות המצוינות בריצה של סלוט), אבל עיקר הספר הוא קשת הסיפור הנושאת את שמו.

  לאחר היעלמותו של בן דודה ושיגורו בסתר אל החלל הרחוק ע"י מספר דמויות, ג'ן תופסת את מקומו של האלק במיגור אויביו על פני כדור הארץ ומתגייסת לשילד. על הדרך היא חולקת מיטה עם מנהל שילד החדש טוני סטארק, נלחמת בשיבוטים רובוטיים של ניק פיורי וחוברת לצוות שאחת מחברותיו היא ה-LMD המושלמת – הסוכנת צ'יזקייק.
  http://www.amazon.com/She-Hulk-Vol-Planet-Without-Hulk/dp/0785123997/

 • Pingback: Thoughts on AOS 1×17 (spoilers for Captain America 2 as well) | Guilty Pleasures (Until Proven Innocent)()

© עידו ישעיהו