סוכני שילד 1.17: לפנות לפנות לפנות

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 17
(שימו לב, הפרק והסיכום כוללים ספוילרים גם לאירועי הסרט "קפטן אמריקה: חייל החורף")

[לפני פירסום הפוסט מקדימות אותו 3 תגובות]

המסקנה המתבקשת מהפרק: אני לא הקלרוויאנט.

אני מניח שכולם הוטעו ע"י סיום הפרק הקודם, בו נראה היה שויקטוריה האנד היא הקלרוויאנט, אבל מה שכתבתי בשבוע שעבר על הלמוריאנים היה שגוי.[1] אם צפיתם בפרק סביר להניח שגם צפיתם ב"קפטן אמריקה: חייל החורף", אז ידוע לכם שג'ספר סיטוול נשלח להוביל ספינה חשאית בשם "כוכב למוריאני", הוא חלק מהיידרה ובמהלך הסרט הוא נדרס למוות ע"י משאית.

[1] עדיין לא ידוע מהיכן הגיע המונח "כוכב למוריאני", אז אולי לא טעיתי לחלוטין. נחכה ונראה.

עם התפוררות סוכנות שילד וחשיפת המזימה הגדולה של היידרה – שנבנתה במשך 70 שנה מאז חשבו שקפטן אמריקה מוטט את הארגון הנאצי בתום מלחמת העולם השנייה – כל הבסיס עליו מושתתת "סוכני שילד" חרב תחת רגלי הסדרה. הקלפים נחשפו כולם, לכאורה: קולסון ואנשיו בצד של הטובים, ויקטוריה האנד ומעט סוכנים נוספים שניתן לסמוך עליהם גם הם טובים, ג'ון גארט הוא הקלרוויאנט. יחד עם זאת, סצנת הסיום הציגה את הטוויסט הכי גדול – וורד מקבל הזדמנות נוספת להרוג את הקלרוויאנט, הפעם האמיתי, מי שהיה מפקדו הנערץ; אבל וורד הורג את הסוכנים שמלווים את גארט ואת ויקטוריה. וורד הוא היידרה?! רגע אחרי שהודה ברגשותיו כלפי סקאיי והבטיח לקחת אותה לדייט אמיתי? מי יודע, אולי עבורו הדייט המושלם הוא ארוחה לאור נרות על גופות חבריו לשעבר לצוות.

משהו הרגיש מאוד מוזר בסצנה הזו; החל מויקטוריה שמעניקה לוורד את האקדח, ועד הנתק ומבע עיניו של וורד על רקע הצ'יזבטים של גארט. ייתכן שהטוויסט האמיתי עדיין נמצא בהמשך הדרך.

מעבר לכל אלה, הצוות של קולסון הושפע מאוד מההתפתחויות האחרונות: קולסון מזמן איבד את האמון שלו בשילד ובחוקי הארגון, והגילויים על היידרה רק יחזקו את חשדותיו; סקאיי הרוויחה רשמית את מקומה בצוות, וכבר באותו יום אפשר לזרוק את התג שלה לפח; מיי כנראה עשתה את מה שחשבה לנכון עבור קולסון והצוות, אבל היא איבדה את האמון שלו וכעת הוא מקבל אותה כבת ברית אך לא כחברה; האמירה של סימונס שעם הזמן קל לה יותר לשקר בטח תיחקר בהמשך; אנטואן טריפלט נבגד ע"י גארט (הקלרוויאנט רצח את שותפו הקודם, דן מונרו) והמטרה המשותפת שלו עם צוות קולסון עשויה למקם אותו על המטוס בקביעות.[2]

[2] בשיחה פרטית היו שהתבלבלו וחשבו שטריפלט וסאם ווילסון\פלקון הם אדם אחד. אפשר לפטור את עניין צבע העור בכך שסיפור הרקע שלהם מאוד זהה – ווילסון איבד את חברו הטוב ביותר במהלך שירותו הצבאי, לכן פרש.

הייל היידרה! היידרה האלמותית! תערכו החוצה מילה אחת, ולמשפט תהיה משמעות חדשה!
– בוויכוח בין קולסון לגארט על קריאת הקרב של היידרה, גארט צדק: "Cut off a limb, and two more shall take its place". רק סוכן היידרה אמיתי יידע את זה.
– שאלה שנותרה פתוחה עבורי: ויקטוריה חשדה בתחילה בקולסון, ומנתה את כל פעולותיו לאורך העונה, ובין השאר ציינה את פציעתו של הסוכן בלייק בפרק הקודם לאחר שנשלח אחרי הקלרוויאנט. בלייק חשד שקולסון הוא הקלרוויאנט ושלח אותו במכוון אחרי דת'לוק. מי אומר שבלייק לא ניסה להפיל את קולסון בעוד הוא עצמו אחד מאנשי היידרה?
– כולם היידרה. כולל יוצרי ממים.

© עידו ישעיהו