קומיוניטי 5.13: סנדוויץ' בסיסי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/04/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" עונה 5 פרק 13, סוף העונה החמישית

Community - 05x13 - Basic Sandwich

מוזר, אחרי הפרק הקודם הלנתי על היעדר הסיפור, אבל גם הפעם כאשר היה כזה, עדיין הפריעו לי אותם דברים. "קומיוניטי" יצאה מגדרה כדי לומר משהו, הפעם על פינאלות, והדברים האלה היו חשובים יותר מהסיפור עצמו. זו אינה הפעם הראשונה שבה הרמון מתקין פרק שיכול לשמש גם כפינאלה, אבל הראשון מביניהם שעסק בנושא הזה באופן כה מופגן. כל הנאום של קארל הזועם בסוף על כך שגרינדייל עדיין לא ניצלה ועדיין אין מה לשמוח, כל השיחות בין עאבד ואנני היו הערות על גרינדייל/"קומיוניטי", מצבה והאפשרויות העומדות לרשותה – רובן כמובן פיקטיביות – וזה אפילו לא נעשה באופן מעודן במיוחד. הסאבטקסט לא היה סאב כלל וכלל אלא ממש שם בחזית, ואני לא חושב שראינו את עאבד אי פעם שובר את הקיר הרביעי בכזו עוצמה.

במקביל גלשה העלילה אל מחוזות האבסורד, עניין שרחוק מלהיות הפעם הראשונה שבה זה קורה ב"קומיוניטי". למעשה, הפרק הזכיר לי את הקיצוניות שכה לא אהבתי בעונה השלישית – כליאת הדקאן ועלייתו של צ'אנג, אירועים שחזרו על עצמם בזעיר אנפין בפרק הנוכחי, יחד עם עוד השתלטות של סאבוויי. כמו בפרק הקודם גם הפעם היו כמה רגעים טובים. "אלה ריצ'י וקארל. נכון, יש לנו שמות!". "אני לא שם לב כמה גדול אני נהיה". שירי פתיחת וסגירת הדלת הסודית (בכלל, היו המון שירים מומצאים לאורך העונה). עאבד שמפסיק את אנני לפני שהיא מנשקת אותו היה הרגע שהכי הצחיק אותי בפרק, משום מה. היכולת של ג'ף להפעיל את המכונה על ידי התחוללות רגשית הייתה מקסימה (וקסומה). מעבר לזה, התוצאה אחרי כל אלה היא סוף עונה גס ומאוד לא מרשים – מטא על גבי מטא על גבי מתיש.

בסופו של דבר זו הייתה עונה מאוד חמודה. אחרי רצף פרקים התחלתי מאוד בעייתי בעיניי, בשלב מסוים (פרק הלבה) היא עלתה על דרך מלך כלשהי שאמנם לא הייתה מושלמת אבל בכל זאת כזו שכוללת כמה וכמה רגעים נהדרים. אני חושב שאין לדן הרמון דברים חדשים לומר, וזה מוזר כי העונה הזו הקרתה בדרכו כמה וכמה אלמנטים שהסדרה לא טיפלה בהם קודם – שינוי תפקידו של ג'ף, מותו של פירס, עזיבתו של טרוי, השפעתה על עאבד. גם בכל הדברים החדשים האלה הוא טיפל רוב הזמן באותם כלים מוכרים שכבר השתמש בהם בעבר. היו רגעים חדשים ומקוריים, אבל אני לא מצליח לחשוב על שום פרק בעונה הזו שבאמת יכול להיכנס לפנתיאון הסדרה. למרות זאת אני רוצה עונה שישית (וסרט). גם כשהיא פחות מוצלחת ופחות רעננה, "קומיוניטי" עדיין טובה, מעניינת ומעוררת מחשבה יותר מרוב הקומדיות בטלוויזיה, וגם מחלק ניכר מהדרמות.

תגיות:
© עידו ישעיהו