החץ 2.19: האיש מתחת לברדס

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 18/04/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 19

"שלח את עמי!"

לאחרונה "סוכני שילד" תפסה את מירב תשומת הלב שלי בבריכה הקטנטנה של סדרות הקומיקס\גיבורי על, ולא מפני ש"החץ" נופלת ממנה (כפי שיעידו הביקורות שלי לאורך עונת השידורים). מה יהיה כשהבריכה תעבור לאתר חדש וגדול יותר בעונה הבאה? מאוחר מדי לעבור לאיסוף בולים?

מאז הסיכום האחרון שלי האנטרס חזרה (בוז!) והובסה (יש!) אחרי שמיצתה את תכליתה לעת עתה; דת'סטרוק העצים את לפיתתו סביב אוליבר וקרוביו; איזבל רושב חשפה את פניה והשתלטה על קווין אחזקות; ת'יאה יודעת את האמת על אביה הביולוגי; ולורל יודעת שאוליבר הוא החץ, ולא בזכות חושיה הבלשיים.

כמו קודמו, גם הפרק האחרון מתנהל בעצלתיים יחסית, מארגן את לוח המשחק לקראת העימות הגדול בין צוות החץ לבין סלייד ו… צבא אנשי המיראקורו שלו? התכנית המקורית של סלייד במהלך הפרק הייתה לנצל את רוי השבור ולנקז את דמו כמקור למגויסיו הטריים, אך מאחר והחץ עצר אותו, סלייד נאלץ לתת עירוי דם מעצמו. על הדרך הוא גם מציל את חייה של איזבל, שנורתה ע"י דיגל, ובשילוב יכולות הלחימה שלה היא תעשה חיים קשים לגיבורינו.

לורל מתמודדת עם המידע החדש בידיה, והחשד שלה מכוון אל שרה כבלונדינית המיסתורית שנראית לצד החץ. היא מנסה לשכנע את קוונטין להסגיר את זהותו של החץ כדי להימנע מעונש מאסר על שיתוף פעולה עם פורע החוק, אולם בסופו של דבר הוא מצליח לשכנע אותה שהוא מוכן להקריב שנה וחצי מחייו עבור אדם שמסכן את עצמו למען העיר ותושביה. לורל יורדת מהעניין, לא בלי לנצל את מעמדה החדש במשרד התובעת המחוזית ודורשת את שיחרורו המוקדם של אביה.

ת'יאה סובלת גם היא מפעולותיו האחרונות של דת'סטרוק, ולא מתמודדת בהצלחה עם המידע החדש על אביה, הפרידה מרוי והשקרים של אחיה ואמה. גם כשאוליבר מגיע אליה עם מידע חדש דרך איזבל (מאהבתו של רוברט קווין, ולפי נקודת המבט שלה – האדם היחיד שראוי לרשת אותו כאהבת חייו) על כך שאביהם אהב את ת'יאה למרות שידע את האמת, זה מאוחר מדי והיא עוזבת את האחוזה וכפי הנראה מונעת את האופציה האחרונה להצלת ההון המשפחתי.

כדי שלא נשכח שסדרת ספין-אוף של הפלאש מגיעה אל המסך בעונה הבאה, הוצגו שתי דמויות חדשות שיהיו חלק מהקאסט של הסדרה החדשה: קייטלין סנואו וסיסקו ראמון, עובדי מעבדות סטאר וחבריו של בארי אלן. אם זה הרגיש מאולץ מדי, אז פליסיטי פונה לעזרתם ביצירת נוסחת נגד שתנטרל את המיראקורו.

דברים נוספים שלורל לא יודעת:
קייטלין סנואו הייתה עובדת מעבדות סטאר ובעקבות תאונה הפכה לנבלית קילר פרוסט. נכון לעכשיו, כל שידוע על בת דמותה הטלוויזיונית הוא כי היא איבדה את ארוסה בתאונת מאיץ החלקיקים.
סיסקו ראמון הוא גיבור העל וייב. כפי הנראה סיסקו הטלוויזיוני מקבל את החולצות שלו מ-Nerd Block.
ארתור לייט, המדען שהשתגע ומוזכר ע"י שני הצעירים, הוא ד"ר לייט, נבל על ואויב של הטין טייטנס.
– קייטלין וסיסקו גם מציינים את שמה של אייריס, מושא אהבה פוטנציאלי של בארי אלן. אייריס ווסט הייתה חברתו ובהמשך אשתו של בארי.

נספחים מפרקים 17-18:
– כתבתי עליהן אבל אין מנוס מלהזכיר: בירדס אוף פריי היא קבוצה כל-נשית שהקימה ברברה גורדון, באטגירל לשעבר, לאחר שהפכה לנכה ואימצה את שם הקוד אורקל. שתי החברות העיקריות לצידה הן הקנרית השחורה והאנטרס.
– "רח' גייל פינת סימון": גם על גייל סימון, הכותבת המזוהה עם ציפורי הטרף יותר מכל אדם אחר, כתבתי בעבר, אף בהמלצות הקריאה שלי.
– הוגו מנהיים הוא כפי הנראה רפרנס לברונו מנהיים, ראש ארגון הפשע אינטרגאנג (צופי "לויס וקלארק" עשויים לזכור את השם).
– רוי מסרב להיקרא "ספידי", שם הקוד המקורי שלו.
– קפטן סטיין שונא הויג'ילנטים עשוי להיות מבוסס על הארי סטיין, בלש משטרת ניו-יורק לשעבר ובהמשך חבר בסוכנות הריגול Checkmate.
– הקעקוע הזהה של אוליבר ושאדו מוסבר כאות קין שנכפה על אולי כשהיה שבוי של סלייד.
– אנטולי קניאזב מציין את הקג"ב, רפרנס לשם הקוד שלו בקומיקס – KGBeast.

תגיות:
© עידו ישעיהו