סוכני שילד 1.16: סוף ההתחלה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 02/04/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 16

אחרי החגים, הפגרות, האולימפיאדות ותירוצים כלשהם, "סוכני שילד" נכנסת עכשיו לרצף של שבעה פרקים ללא הפוגה עד תום העונה. אלו חדשות מצוינות, אולם בשבוע הבא אעמוד בפני דילמה קשה. בחודש נובמבר יצא לאקרנים הסרט "ת'ור: העולם האפל" והובטח (או אוים, תלוי בנק' המבט שלכם) שהפרק שישודר לאחר הקרנת הבכורה יתקשר לעלילת הסרט. שלא כהרגלי להימנע מצפייה מוקדמת בסרטים (לעתים אף יעברו שנים עד שאצפה בסרט חדש; אני מאפשר להם להתיישן כמו יין, או להעלות אבק כמו הפינה הזו בבית שאני לא מנקה) אצתי רצתי אל בית הקולנוע וצפיתי בסרט כמו כל זומבי מארוול טוב. עכשיו, אני מאוד רוצה לצפות ב"קפטן אמריקה: חייל החורף", אבל בתנאים שלי; ולא יתאפשר לי לצפות בו בתקופה הקרובה, בטח לא בשבוע הקרוב. גם הפעם מונפת מעל ראשי חרב האיומים הבטחה, ויש יסוד סביר להניח שהפעם לא יהיה מדובר בקשר רופף, כי ניק פיורי ושילד מגלמים תפקיד חשוב בסרט. אולי הקלרוויאנט יוכל לסייע לי.

אז סקאיי היא סוכנת שילד רשמית, אה? לקח לה הרבה זמן (אני מחשיב את הפגרות) וחוויה מורבידית אחת. כדי לחגוג את המאורע, קולסון מזמין למסיבה את כל הסוכנים שהתארחו העונה, החל מויקטוריה האנד ועד התוספת האחרונה, ג'ון גארט. רק ניק פיורי ומריה היל (שמעתי שהיא פנויה החל מהשבוע) לא הגיעו. כדי שלא יחשבו שהם רק נהנים, קולסון מבקש עזרה מהסוכנים הוותיקים בלכידת הקלרוויאנט, במשימה שהותאמה במיוחד ליכולות הטכנולוגיות של סקאיי. לא הבנתי מה הייתה הפואנטה בחלוקת המידע בין הזוגות – אחד מקבל נ"צ והשני יקבל את שם החשוד כשיגיעו אל היעד – כשבסופו של דבר שניהם רואים את אותו המידע. אולי זה ההיגיון לפיו פעל היצור הכחול ממנו נלקח החומר שהציל את חייה של סקאיי?

למעט עימותים לא קלים עם מייק פיטרסון, AKA דת'לוק, מציאתו של תומאס נאש, AKA הקלרוויאנט, AKA או שלא, הייתה קלה למדי. נכון לעכשיו לא ידוע אם הוא הקריב את עצמו ביודעין, והאם הקלרוויאנט האמיתי שלט מרחוק במה שנכתב על הצג והוקרא מכאנית. מאוחר יותר סקאיי הבינה שייתכן והקלרוויאנט הוא לא באמת קורא מחשבות או חוזה עתידות, אלא שיש לו גישה לתיקים מסווגים של שילד. גם במקרה הריגתו של נאש בידי וורד, לא ברור עד כמה זה היה בהשפעתו ותיכנונו של הקלרוויאנט, כי אם הוא ידע איך לדחוק בוורד, מהיכן המידע על רגשותיו לסקאיי, עליהן לא סיפר לאף אחד?

אה, כן, ויקטוריה "אל תקרא לי ויק" האנד היא הקלרוויאנט. אולי. או שהיא עוד חיילת שלו. מה אתם מצפים מדמות שבקומיקס החלה את דררכה כיד-ימינו של נורמן "הגובלין הירוק" אוסבורן? טוב, אחר כך היא עברה לצד של הטובים ועבדה עם שילד והנוקמים, אל בכל זאת. איך מיי קשורה לקלרוויאנט, אם בכלל? נראה שלא, וההפתעה שלה למשמע שאלותיו של קולסון נשמעה כנה מאוד. אני חושד שקנדה מעורבת.

דברים שהקנדים יודעים ואתם לא:
מחלקה H הקנדית מפקחת על בעלי כוחות על במדינה הצפון אמריקאית. קבוצת גיבורי העל\מוטאנטים אלפא פלייט פועלת תחת המחלקה. הגמד הקנדי השעיר המפורסם ביותר בעולם, וולברין, היה חבר אלפא פלייט לפני שהצטרף לאקס-מן ובנה ליו ג'קמן את הקריירה.
– דן מונרו, שותפו של אנטואן טריפלט, נרצח ע"י הקלרוויאנט. ייתכן שהוא מבוסס על ג'ק מונרו, באקי בשנות ה-50. בבגרותו הוא פעל תחת השם נומאד.
– ג'ספר סיטוול נשלף ממשימת הקלרוויאנט לטובת משימת מעקב על "הכוכב למוריאן". זה הזמן לפינת התיאוריות המופרכות: אחרי פרק 14 כתבתי על היצור הכחול והקשר הפוטנציאלי לאטלנטיס. בקומיקס הלמוריאנים הם אטלנטיים לשעבר שהקימו קהילה וגזע נפרדים באוקיינוס השקט (אטלנטיס נמצאת באוקיינוס האטלנטי). משתמע שביקום הקולנועי מדובר בגזע חוצני. אם אין קשר ל-GH-325, אולי מדובר בגזע שיופיע ב"שומרי הגלקסיה".
– "גשר השלווה\Tranquility Bridge": ערוץ השלווה\Tranquility Gulch הייתה מושבה מדעית מטעם האו"ם שהוקמה על הירח ופונתה לאחר דליפת רעלים.
– השיריון של דת'לוק עלוב ומכוער. אף על פי כן, כדי להוכיח שהפנימיות חשובה מהחיצוניות – לפחות מבפנים הוא מזכיר את דת'לוק המקורי (או אחד מהם, במקרה הזה מייקל קולינס).

 • miss bojarsky

  הממ… אני אפילו עוד לא ראיתי את הסרט השני של ת'ור והסרט הראשון של קפטן אמריקה היה כה משעמם שלא הצלחתי אפילו להגיע לסופו (השלמתי בעזרת האינטרנט). אז עכשיו גם אני בדילמות.

  בכל מקרה, לגבי הפרק – ברגע שוורד הרג את תומאס נאש היה לי ברור שהוא לא באמת הקלרווינט, אז אני שמחה שהם לא נמרחו עם עם זה יותר מדי והגיעו לזה עוד בפרק הזה. ואני מוכנה לשים כסף על זה שמיי לא קשורה לקלרווינט בשום צורה, אני מניחה שהיא מדווחת לפיורי.
  מעניין מה הקטע עם הסוכן הזה שהיה אמור לצאת איתם למשימות וברגע האחרון נקרא לאיזו משימה אחרת.

  העניין עם חלוקת המידע לצוותים אכן היה מטופש. אני חשבתי שאיש הצוות שקיבל את המידע לגבי החשוד היה אמור לשמור את המידע הזה לעצמו, כך שחבר צוות אחד יודע רק על המיקום והשני רק על החשוד, אחרת באמת אין פה שום סמיות, לא כפולה ולא יחידה.

  • לא נכנסתי לדקויות כדי להימנע מספוילרים, לעת עתה, אבל הבנתי שמענה להיעדרותו של סיטוול ניתן בסרט. אני מנחש שזה קשור להערה שלי.

   "ת'ור: העולם האפל" היה סרט מבדר בפני עצמו והתעלה על קודמו, אבל הקשר שלו לעלילת "סוכני שילד" היה רופף ביותר. דילוג על "חייל החורף" יהיה הרבה יותר משמעותי, בגלל ההשלכות המיידיות על כל האירגון בעקבות הסרט (שוב, לא נחשפתי לספוילרים, אלא ממה ששמעתי וחיבור בין פרט אחד למשנהו אני יכול להעריך, פחות או יותר, במה מדובר). חשבתי ש"קפטן אמריקה" היה אחד הסרטים החלשים של מארוול (וזו דעה מאוד רווחת), אבל עד כה הרבה מבקרים – ולא רק המעריצים – משתפכים על סרט ההמשך.

   • שין-גימל

    שותף לדעתך לגבי קפטן אמריקה, פחות לגבי ת'ור 2.
    אני תוהה אם מה שקורה לסימונס בזמן שפיץ מדבר איתה קשור גם איכשהוא להתרחשויות בקפטן אמריקה 2.

    נחמד שהם החליטו להעביר הילוך בתיאום עם יציאת הסרט. כלומר בהתחלה של הפרק זה התבטא בעיקר במוזיקה פומפוזית, אבל עד סוף הפרק כבר היה משהו שהרגיש כמו דרמת ריגול טובה. לקח להם רק 15 וחצי פרקים להגיע לזה.

    תחת ההנחה שמיי אכן מדווחת לגורם בתוך שילד, אולי החפרפרת האמיתית הוא דווקא בלייק חובב-האסטרולוגיה, שתייג את פיטרסון ושלח אותם בעקבות נאש.

 • כמעט ושכחתי מהבטחתי להמליץ על חומרי קריאה, אז הנה:

  Secret Warriors Vol. 1: Nick Fury, Agent of Nothing של בריאן מייקל בנדיס, ג'ונתן היקמן וסטפאנו קאסלי. בסופה של המיני-סדרה Secret War (שכתב בנדיס) ניק פיורי ירד למחתרת ונפרד מתפקידו כראש שילד בעקבות משימה לא רשמית ומסוכנת שפיקח עליה. בזמן היעדרותו פיורי התארגן לקראת פלישתם של הסקראל לכדוה"א, כשנחשף לסוכנת שהתחזתה לאהובתו. במהלך ה-Secret Invasion (שכתב בנדיס) פיורי צץ מעל פני השטח עם קבוצה חדשה שהקים, מורכבת כולה מצאצאיהם של נבלי על. אחרי סילוקם של הסקראל פיורי המשיך להסתתר ונהל את הקבוצה המחתרתית, בעוד נורמן אוסבורן (גרין גובלין) שניצל את הפלישה כדי לצאת גיבור בינלאומי, קיבל לידיו את שילד, פירק אותה והקים את האירגון החלופי והמושחת H.A.M.M.E.R. כאמור, ויקטוריה האנד הייתה יד-ימינו של אוסבורן באותה תקופה.

  הספר הראשון של סיקרט ווריורס עוסק בשחיתות בשילד (לפני הפירוק) והאויבים הכי גדולים של האירגון ופיורי, הברון וון סטראקר והיידרה. כמו כן, ההתמודדות של חברי הקבוצה עם תפקידם החדש והשדים הגנטיים שלהם.

  http://www.amazon.com/Secret-Warriors-Vol-Agent-Nothing/dp/0785138641/

 • assafTV

  וכבן כמי שצפה בקפטן אמריקה 2 אני שמח לציין שיתכן מאד ותיהנו/לא תסבלו מהסרט. הוא אכן מאד משמעותי לסדרה מסיבות שהן ספוילרים קשים. אבל סקרלט ג'והנסון מצויינת ומאד קיק-אס ויש לפחות שני רגעים בסרט שבהם תפלטו "אה, את זה בטוח ג'וס שיכתב". הסרט עוסק בשילד (ויש דמות במופיעה בפרק הזה שמופיעה בסרט) ויש שם השלכות משמעותיות מה שאומר שכדאי לראות את הסרט בהקדם (וכאמור הוא דוקא ממש אחלה). אם ישנה הקרנת דו-מימד לכו אליה, התלת, כמו בסרטים רבים, מיותר בהחלט.

  • miss bojarsky

   אז לפני איזה פרק אני אמורה לראות אותו? הבא?

   • assafTV

    למיטב הבנתי, כן
    אם כי לי יצא לראות קודם את הסרט (ברביעי) ואחריו את הפרק

   • אם עדיין לא צפית בסרט, את חייבת לעשות זאת לפני שתצפי בפרק הבא. הסרט הרבה יותר מ"דווקא ממש אחלה" גם בפני עצמו.

    • miss bojarsky

     אשתדל, תודה 🙂

© עידו ישעיהו