סוכני שילד 1.16: סוף ההתחלה

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 16

אחרי החגים, הפגרות, האולימפיאדות ותירוצים כלשהם, "סוכני שילד" נכנסת עכשיו לרצף של שבעה פרקים ללא הפוגה עד תום העונה. אלו חדשות מצוינות, אולם בשבוע הבא אעמוד בפני דילמה קשה. בחודש נובמבר יצא לאקרנים הסרט "ת'ור: העולם האפל" והובטח (או אוים, תלוי בנק' המבט שלכם) שהפרק שישודר לאחר הקרנת הבכורה יתקשר לעלילת הסרט. שלא כהרגלי להימנע מצפייה מוקדמת בסרטים (לעתים אף יעברו שנים עד שאצפה בסרט חדש; אני מאפשר להם להתיישן כמו יין, או להעלות אבק כמו הפינה הזו בבית שאני לא מנקה) אצתי רצתי אל בית הקולנוע וצפיתי בסרט כמו כל זומבי מארוול טוב. עכשיו, אני מאוד רוצה לצפות ב"קפטן אמריקה: חייל החורף", אבל בתנאים שלי; ולא יתאפשר לי לצפות בו בתקופה הקרובה, בטח לא בשבוע הקרוב. גם הפעם מונפת מעל ראשי חרב האיומים הבטחה, ויש יסוד סביר להניח שהפעם לא יהיה מדובר בקשר רופף, כי ניק פיורי ושילד מגלמים תפקיד חשוב בסרט. אולי הקלרוויאנט יוכל לסייע לי.

אז סקאיי היא סוכנת שילד רשמית, אה? לקח לה הרבה זמן (אני מחשיב את הפגרות) וחוויה מורבידית אחת. כדי לחגוג את המאורע, קולסון מזמין למסיבה את כל הסוכנים שהתארחו העונה, החל מויקטוריה האנד ועד התוספת האחרונה, ג'ון גארט. רק ניק פיורי ומריה היל (שמעתי שהיא פנויה החל מהשבוע) לא הגיעו. כדי שלא יחשבו שהם רק נהנים, קולסון מבקש עזרה מהסוכנים הוותיקים בלכידת הקלרוויאנט, במשימה שהותאמה במיוחד ליכולות הטכנולוגיות של סקאיי. לא הבנתי מה הייתה הפואנטה בחלוקת המידע בין הזוגות – אחד מקבל נ"צ והשני יקבל את שם החשוד כשיגיעו אל היעד – כשבסופו של דבר שניהם רואים את אותו המידע. אולי זה ההיגיון לפיו פעל היצור הכחול ממנו נלקח החומר שהציל את חייה של סקאיי?

למעט עימותים לא קלים עם מייק פיטרסון, AKA דת'לוק, מציאתו של תומאס נאש, AKA הקלרוויאנט, AKA או שלא, הייתה קלה למדי. נכון לעכשיו לא ידוע אם הוא הקריב את עצמו ביודעין, והאם הקלרוויאנט האמיתי שלט מרחוק במה שנכתב על הצג והוקרא מכאנית. מאוחר יותר סקאיי הבינה שייתכן והקלרוויאנט הוא לא באמת קורא מחשבות או חוזה עתידות, אלא שיש לו גישה לתיקים מסווגים של שילד. גם במקרה הריגתו של נאש בידי וורד, לא ברור עד כמה זה היה בהשפעתו ותיכנונו של הקלרוויאנט, כי אם הוא ידע איך לדחוק בוורד, מהיכן המידע על רגשותיו לסקאיי, עליהן לא סיפר לאף אחד?

אה, כן, ויקטוריה "אל תקרא לי ויק" האנד היא הקלרוויאנט. אולי. או שהיא עוד חיילת שלו. מה אתם מצפים מדמות שבקומיקס החלה את דררכה כיד-ימינו של נורמן "הגובלין הירוק" אוסבורן? טוב, אחר כך היא עברה לצד של הטובים ועבדה עם שילד והנוקמים, אל בכל זאת. איך מיי קשורה לקלרוויאנט, אם בכלל? נראה שלא, וההפתעה שלה למשמע שאלותיו של קולסון נשמעה כנה מאוד. אני חושד שקנדה מעורבת.

דברים שהקנדים יודעים ואתם לא:
מחלקה H הקנדית מפקחת על בעלי כוחות על במדינה הצפון אמריקאית. קבוצת גיבורי העל\מוטאנטים אלפא פלייט פועלת תחת המחלקה. הגמד הקנדי השעיר המפורסם ביותר בעולם, וולברין, היה חבר אלפא פלייט לפני שהצטרף לאקס-מן ובנה ליו ג'קמן את הקריירה.
– דן מונרו, שותפו של אנטואן טריפלט, נרצח ע"י הקלרוויאנט. ייתכן שהוא מבוסס על ג'ק מונרו, באקי בשנות ה-50. בבגרותו הוא פעל תחת השם נומאד.
– ג'ספר סיטוול נשלף ממשימת הקלרוויאנט לטובת משימת מעקב על "הכוכב למוריאן". זה הזמן לפינת התיאוריות המופרכות: אחרי פרק 14 כתבתי על היצור הכחול והקשר הפוטנציאלי לאטלנטיס. בקומיקס הלמוריאנים הם אטלנטיים לשעבר שהקימו קהילה וגזע נפרדים באוקיינוס השקט (אטלנטיס נמצאת באוקיינוס האטלנטי). משתמע שביקום הקולנועי מדובר בגזע חוצני. אם אין קשר ל-GH-325, אולי מדובר בגזע שיופיע ב"שומרי הגלקסיה".
– "גשר השלווה\Tranquility Bridge": ערוץ השלווה\Tranquility Gulch הייתה מושבה מדעית מטעם האו"ם שהוקמה על הירח ופונתה לאחר דליפת רעלים.
– השיריון של דת'לוק עלוב ומכוער. אף על פי כן, כדי להוכיח שהפנימיות חשובה מהחיצוניות – לפחות מבפנים הוא מזכיר את דת'לוק המקורי (או אחד מהם, במקרה הזה מייקל קולינס).

© עידו ישעיהו