קרב אמיתי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות

רבות דובר על המבנה האנתולוגי של "בלש אמיתי", שבמסגרתו כל עונה מתמקדת בסיפור חדש עם דמויות חדשות במקום חדש, מה שהופך כל עונה שלה למעין מיני סדרה ומקנה לה את האפשרות לכבוש בסערה את הקטגוריה הזו בטקסי פרסים שונים, האמי בראשם. אלא שמתברר ש-HBO החליטה לא לשחק על בטוח ולהעמיד את הסדרה דווקא בקטגוריית הדרמה הצפופה וההומה, אבל גם היוקרתית יותר, ולא בזירת המיני סדרות.

בשנה שעברה היו מועמדות בקטגוריה הזו "אחוזת דאונטון", "משחקי הכס", "הומלנד", "בית הקלפים", "מד מן", וכמובן עונתה האחרונה של הזוכה, "שובר שורות". עד כה הניצחון של שו"ש פעם נוספת היה נראה כמעט ודאי (ומוצדק) לנוכח הישורת האחרונה האדירה שלה, אבל פתאום, עם כניסתה של הסדרה הכי מדוברת של השנה עד כה – קצת פחות. ניתן אם כן לצפות לתחרות ראש בראש בין השתיים, משהו שצפוי ליצוק עניין רב בטקס השנה. אפילו ההרכב האפשרי של המועמדויות מסקרן. "הומלנד" כבר איבדה מחינה בקרב המבקרים והמצביעים, כך שיש סיכוי סביר שהיא תפנה את מקומה, אבל מה בדבר האחרות? הגיוני שלפחות אחת מהן תינגף מפני לא מעט סדרות מדוברות נוספות, כמו "הסקס של מאסטרס", או "האישה הטובה" שמפגיזה בעונה החמישית המדוברת ואולי תתפוס שוב את מקומה בקרב המועמדות. במקביל, ועוד לפני ההכרזה של HBO, מתמודדת אחרת בסדרות הדרמה הייתה נבונה מספיק כדי להתרחק מגוב האריות הזה – שואוטיים בחרה להעביר את "חסרי בושה" אל קטגוריית הקומדיה.

נדמה שהקטגוריה שתהפוך להיות האכזרית ביותר לאור ההתמודדות של "בלש אמיתי" בדרמה, היא בגזרת פרס השחקן. כבר בשנים קודמות התחרות הייתה קשה, עם אישים כבראיין קרנסטון, ג'ון האם, קווין ספייסי, והזוכה-משום-מה ג'ף דניאלס. אליהם צפויים השנה להצטרף צמד הבלשים האמיתיים, וודי הרלסון ומתיו מקונהי, והאחרון כמובן יהווה את התחרות הקשה ביותר עבור בראיין קרנסטון, וגם הגיוני מאוד שנראה את מייקל שין מ"הסקס של מאסטרס", מה שמותיר סיכוי אפסי לג'ון האם חרף העובדה שהתעלה על עצמו בעונה השישית של "מד מן". יש עוד זמן עד ספטמבר, אבל זה ההימור שלי: מתיו מקונהי יזכה בפרס השחקן, "שובר שורות" בפרס הדרמה.

© עידו ישעיהו