המתים המהלכים 4.14: החורשה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 14?

The Walking Dead - 04x14 - The Grove

 • assafTV

  ספוילר המתים המהלכים 4.14

  המתים המהלכים היא לא סדרה לאנשים אופטימיים. היא לא מציעה אופטימיות. העולם הלך לעזאזל ושום פתרון לא נראה באופק. בעצם עזבו פתרון, מקום לשבת ולנוח בו לאורך זמן, יש? אנשים טובים באמצע הדרך יש? התשובה היא לא. ואם בדרך כלל ילדים בסדרות אמורים להיות המטאפורה לעתיד טוב יותר, הפרק הזה ירה במטאפורה הזו בראש, לא לפני שהאכיל אותה בעכברים. אם צפיתם בפרק ולא רציתם לחתוך את הורידים אתם כנראה או שלא באמת צפיתם בפרק או הפנמתם מה קורה שם או שאתם פסיכופטים. אבל אל תמהרו לחתוך את הורידים, יש עוד 2 פרקים, אולי יהיה טוב יותר. נכון…?

  • Michael Ginzburg

   ליזי ומיקה הן אנומליות ולא מייצגות שום דבר מלבד פסיכוזה נסיבתית מצערת.
   קארל למד כבר לשלוט בזה ולנתב את עצמו בצורה אחרת לגמרי.

  • Michael Ginzburg

   אני לא קונה את הפילוסופיה בגרוש של הפרק, זה הרגיש לי כמו ניסיון חלש לחקות את התימה והאווירה של 'הדרך' (הספר של מקארת'י, פחות העיבוד הקולנועי)

   • assafTV

    תפסיק להגיב על הפרק you're ruining my buzz!

    • Michael Ginzburg

     לא רוצה.

     • assafTV

      Look at the flowers Michael…

      • Michael Ginzburg

       You first.

 • Ron

  ספויילרים
  כבר בתחילת הפרק (שהיה מעולה לדעתי) ידעתי שהפרק הזה לא יוביל לשום דבר טוב במיוחד כי זה כבר קרה בקומיקס אבל משום מה היה לי קשה להשלים עם מה שהולך לקרות, קוויתי שאולי הסדרה תרחם על הדמויות והצופים אבל בהשוואה לקומיקס, בסדרה הקטע היה הרבה יותר עצוב ומצמרר.

  אני אסביר קצת מה קרה בקומיקס:
  בקומיקס הייתה משפחה שהייתה עם החבורה מההתחלה. דונה, שמתה לפני שהם הגיעו אל החווה של הרשל, אלן שמת בכלא כמו שאביהם של ליזי ומיקה מת, ולהם היו תאומים, בילי ובן.
  בילי ובן הם ליזי ומיקה של הקומיקס. הם היו יותר קטנים מהן, בני חמש בערך.
  בעיקרון לאחר שהם איבדו את ההורים שלהם אנדריאה ודייל אימצו אותם. לאחר הכלא בילי ראה את בן הורג חתול ומבתר את הגופה ולאחר כמה זמן בן הרג את בילי. אנדריאה, דייל וריק מצאו את בן שאמר בערך מה שליזי אמרה, "אל תדאגו, הוא יחזור, לא פגעתי לו במוח."
  החבורה לא ידעה מה לעשות כמובן ומי שהרג את בן היה קארל. (שאגב, זו הפעם השנייה שהוא הורג בן אדם בקומיקס. בפעם הראשונה זה היה שיין.)
  בעיקרון בקומיקס לא ראו הרבה מהתאומים אז זה היה פחות עצוב ממה שקרה בפרק הזה.

  אני גם חושב שליזי היא שילוב של קרול מהקומיקס (שהייתה די פסיכית, שונה לגמרי מקרול של הסדרה) ושל בן.
  בעיקרון לפי מה שאני זוכר בן לא התנהג אל זומבים כמו שליזי התנהגה אליהם, זה יותר אופייני לקרול של הקומיקס שמתה ע"י זומבי שאיתו ניסתה לפתח מערכת יחסים.

  ובנוגע לטייריז והתגובה שלו לקרול אחרי שהיא סיפרה לו את האמת:
  בעיקרון המוות היחידי שאפשר להשוות אותו למוות של קארן הוא המוות של הבת של טייריז, בקומיקס.
  בקומיקס טייריז, הבת שלו והחבר שלה הצטרפו לחבורה בדיוק כשהם עזבו אטלנטה. בכלא הבת של טייריז והחבר שלה ניסו להתאבד ביחד, הם התכוונו לירות אחד בשנייה אבל זה לא הלך כפי שהם ציפו והבת של טייריז לא ירתה. טייריז וריק שמעו יריה, הגיעו אל המקום ומצאו את הגופה של הבת של טייריז.
  לאחר מכן הוא רצח את חבר שלה. בסדרה כפי שראינו הוא סלח לקרול.

  • ספוילרים (גם לקומיקס):
   את הקשר בין ליזי ומיקה לבן ובילי עשיתי מתחילת העונה. מרגע שהפרק התמקד בקבוצה הזו ידעתי איך הוא עומד להסתיים, רק לא ברור מי יהרוג את ליזי. קצת חבל לי שזה לא קרה בידיו של קארל, שהיה עד להבנה המעוותת של ליזי בפרק הראשון לעונה, אבל הדמות שלו מתקדמת באופן שונה מכפי שהתקדמה בקומיקס ואולי טוב שלא נלקחה ממנו לחלוטין הילדות. עדיין.

   הבדלים נוספים מהקומיקס (אם למישהו לא נמאס מההשוואות שלי) הם טייריז, קרול וג'ודית, שהיו מתים בשלב הזה בקומיקס. אף אחד מהשלושה לא יצא חי מבית בכלא. טייריז הוא דמות מעט שונה מבן דמותו המצויר, אנחנו עדיין לא מכירים אותו מספיק טוב וגם חסר הקשר הרגשי שהיה לי כלפי הדמות עד דמי ימיה; אבל צ'אד קולמן מפיח הרבה חיים בטייריז שלו.

   קרול שונה כמו אש ומים, לא האם החד-הורית שאיבדה את בן זוגה (טייריז) לאישה אחרת (מישון) והתחרפנה, עד שלא הצליחה לתפקד, התנהגה מוזר סביב חבריה (ניסתה לפתות את ריק ולורי למשולש אהבים) וניסתה להתאבד – עד מותה הבלתי נמנע. איפה היא ואיפה קרול הטלוויזיונית, הקשוחה-אך-עדיין-אמהית, זו שאיבדה כל כך הרבה אבל הצליחה לצאת מזה ולמצוא ייעוד חדש. לכן היה כה הגיוני שהיא זו שתוציא להורג את ליזי.

   ההשוואה היחידה שאני לא מסכים איתה היא בין המוות של קרן למוות של ג'ולי. אולי האשם העיקרי הוא בכותבים, שצימדו את טייריז לקרן במשך פרק אחד, רומן שאפילו לא מומש פיזית, ואז לקחו אותה ממנו. אמור להיות אכפת לנו מהקשר שלהם והאופן הקשה בו טייריז מקבל את המוות שלה? כמו אובדן של בת, גם היא הייתה דמות מאוד משנית שלא הספקנו להכיר? הסכם ההתאבדות של ג'ולי והחבר שלה לא הלך כפי שתיכננו, וזה התגלה מיד לאחר שג'ולי מתה, לכן התגובה של טייריז הייתה מיידית ובשטח, בלי הריחוק, הזמן שעבר, חוסר הידיעה של זהות האשם במותה; ריק ידע שזה לא בסר, אבל הוא עמד בצד ואיפשר לטייריז לחנוק את הבחור למוות.

   כאמור, הדמויות שונות בקומיקס ובסדרת הטלוויזיה, לכן יותר הגיוני שטייריז יסלח לקרול. הוא גם אמר לה מוקדם יותר שהוא סומך עליה, והשאלות שלו הובילו אותו להחלטה הטובה ביותר מבחינתו; קרול הרגה את קרן ודיוויד כדי למנוע את התפשטות המגיפה והם לא סבלו במותם. ובכל מקרה קרול מתקשה להתמודד עם מעשיה, אז טייריז גם מחליט שהיא תחיה עם המטען הזה.

   • תמשיך להביא השוואות מהקומיקס לסדרה- לי לפחות זה ממש מעניין.
    יש כמה דברים מאוד wtf-ים, לפי התיאורים שלך, שאתה מספר עליהם בהשוואה לסדרה. לא הצלחתי בדיוק להבין אם אתה יותר אוהב את קרול של הסדרה או של הקומיקס. קרול של הקומיקס נשמעת לפי מה שאתה מספר, דמות נוראית (היא הייתה בת זוג של טייריז? טייריז עזב אותה לטובת מישון? נכנסה למשולש אוהבים עם ריק ולורי? דה פאק????).

    מסכימה לחלוטין לגבי קרן. זה אחד מבין כמה צרימות ממש חזקות שהיו לי בתחילת העונה.

    • Ron

     אני אנסה להבהיר את הקטעים ההזויים מהקומיקס: קרול הייתה עם טייריז, טייריז בגד בה עם מישון ומשם המצב של קרול פשוט התדרדר. היא ניסתה להתאבד, אמרה לריק שהיא אוהבת אותו, ביקשה מלורי להתחתן איתה ועם ריק (שדחו אותה כמובן) ואז ניסתה לפתח מערכת יחסים (רומנטית אם אני זוכר נכון) עם זומבי וננשכה. האמת קשה לי להחליט אם זה יותר הזוי או יותר עצוב. כנראה זה יותר עצוב בגלל שסופיה צפתה באמא שלה יוצאת מדעתה. הקומיקס יכול להיות ממש מדכא.

     • תודה. ההסבר לא הופך את זה לפחות הזוי.
      היא רצתה שלהתחתן עם ריק ולורי ביחד? כאילו שיהיו שלישיה נשואה? O_o

    • כמובן שקרול הטלוויזיונית עדיפה, אם לא היה ברור. אע"פ שעד אמצע עונה 3 לא סבלתי גם את קרול הטלוויזיונית, והיום היא אחת הדמויות הכי טובות בסדרה.

     בהמשך למה שרון כתב: טייריז הצטרף לקבוצה (יחד עם בתו והחבר שלה) בשלב מוקדם מאוד, קצת אחרי המחנה המקורי. היה בינו לבין קרול קליק מייד והם הפכו לזוג. כשהקבוצה הגיעה לכלא, מישון הצטרפה אליהם ופיתתה את טייריז. קרול ראתה אותם, נפרדה מטייריז והשתגעה.

     אחרי שהיא ניסתה לחתוך לעצמה את הורידים, קרול נישקה את ריק כשניחם אותה. לאחר מכן, בהמשך לחיפושיה אחרי קשר ובעקבות הקירבה שלה לריק ולורי, היא הציעה ללורי מערכת נישואים משולשת. אחת הטענות של קרול הייתה שהעולם השתנה והם לא מוכרחים לציית לחוקים הישנים.

     אני חושב שבעונה האחרונה קרול הפכה דומה יותר לאנדריאה של הקומיקס. כמו קרול, גם אנדריאה הטלוויזיונית הייתה שונה מבת דמותה בקומיקס כמו יום ולילה.

     • גם אני לא ממש אהבתי את קרול עד הפרק הזה. אבל נשמע שהיה יכול להיות הרבה יותר גרוע לפי התיאורים שלכם.

 • Tom

  -ספוילרים-
  *
  *
  *
  "היה פרק מזעזע", אמרתי לחבר שטרם צפה. "בלי לספר הרבה, רצח נוראי".
  "זומבים?" שאל.
  "לא"/ "בני אדם?"/ "יותר גרוע".
  הוא הסתכל עליי בתמיהה. "מה יותר גרוע מרצח של בני אדם?"

  זה היה אחד מהפרקים היותר מזעזעים שראיתי בסדרת טלויזיה. אחד הטובים שראיתי במתים המהלכים.
  בתחילת הפרק- בית שגרתי, ספק מהתקופה הפרה-זומבית, ספק מההווה.
  בחוץ מתקיימת פעולה לא ברורה. שתי דמויות רחוקות, דמות ילדה בורחת מדמות יותר גדולה. האם זה משחק תופסת? או שהצליעה של הדמות היותר גדולה מעידה שזהו מהלך, והילדה מנסה לברוח ממנו?

  קרול טעתה. היא טעתה כבר בהתחלה, כשפירשה שמיקה יותר גרועה מליזי ביחס שלה לזומבים.
  מיד אנחנו נחשפים לטעות. מיקה יותר מפוכחת, יותר חכמה.
  הטעות התגלתה במלואה בסוף, כשגם קרול מודה בכך.

  ליזי חושבת שהמהלכים הם בני אדם רגילים. הם רק רוצים לשחק איתה, הם רוצים שהיא תהפוך לאחד מהם. ליזי היא ילדה קריפית ומפחידה ולדעתי מוזר מאוד שנחשפנו לצד הזה שבה רק בפרק הנוכחי. תעלומת האכלת הזומבים בעכברים נפתרה כבר בשלב שבו הבנו את היחס של ליזי למהלכים. לא באמת היינו צריכים שטייריס יגיד לנו את זה.

  זה לא משחק תופסת ולא ילדה בורחת מזומבי. זאת ליזי שמשחקת עם מהלך, מנסה לא לפגוע בו, אך מנסה לגרום לו לעזוב את הבית.

  אח, קרול וטייריס, לא למדתם לא להשאיר את שתי הבנות האלה לבד?
  הסצנה הזאת, שבה ליזי עומדת כשידיה האדומות אוחזות בסכין נוטפת הדם, כשגופתה של מיקה שוכבת מאחוריה, היא אחת הנוראיות שראינו. לא זוכר סצנה שתפסה אותי ככה מאז "החתונה האדומה". ליזי לא חושבת שהיא עשתה משהו רע. היא אחוזת טירוף שקט.

  בסוף הפרק התסריטאים בחרו להבליט את כמה ליזי לא משתווה למיקה. "השריפה עוד ממשיכה", היא אומרת. "לא, היא חדלה", אומרת לה קרול כשהיא מביטה על העשן הלבן, זוכרת מה שמיקה אמרה לה על ההבדלים בין עשן שחור ללבן.
  "תסתכלי על הפרחים הצהובים", מיקה אומרת לליזי כאשר השנייה לא רגועה לאחר שמהלך התקרב אליהן.
  "תסתכלי על הפרחים הצהובים", אומרת קרול לליזי, רגע לפני שהיא יורה לה כדור בראש.

  הפרק הזה היה כמו גשמי ברכה אחרי חצי עונה שחונה במיוחד של המתים המהלכים. נשארו עוד שני פרקים עד סוף העונה, שבעיניי מאכזבת מאוד עד עכשיו בחציה השני.
  היה בו הרבה יותר עומק ונפח משאר הפרקים, ואפילו שגם בו העלילה בקושי התקדמה, הוא היה כל כך טוב. וטוב שכך.

  • לא ספוילר של ממש:


   מיקה אמרה לליזי להביט בפרחים ולאחר מכן "תראי את הורודים שם" (אבל כן, היו שם גם צהובים שבלטו יותר מהשאר, כמו בסצינה המאוחרת).

 • Saturn

  פרק לא רע שמרגיש שייך יותר לתוכנית עם פוקוס שונה. לא הסתכלתי יותר מדי אבל נראה שיש הרבה שלא אהבו אותו. ליזי הייתה דמות out of the left field ובסיסה היה מעצבן במקצת למרות שהפרספקטיבה שהיא מציעה מסקרת ומעניינת. והסתכלות שכזו מצריכה יותר מבקושי שלושה פרקים פזורים בעונה שמרביתה עוסקת בדברים אחרים ובפאזה אחרת ולכן הרגשות השליליים העזים כלפי הדמות.

  לזו מצטרפת השנאה כלפי דמויות של ילדים למרות שהשחקנית עשתה כמה שאפשר עם החומר שניתן ולמרות החריקות (הצעקות וההתפרקות אחרי שקרול הרגה את הזומבית), אני בספק שהשחקןית הבוגרת הממוצעת היו מוצלחים יותר.

  נראה לי שהייתי מעדיף ששני הדמויות האלה ימשיכו. יש לי הרגשה שכאשר כולם יתנקזו לטרמינוס והעונה החדשה תתחיל, לא סביר שהסדרה תמשיך באותו סטייל של הפרקים האחרונים ונסיונות לעשות משהו יותר…מקיף?

 • Michael Ginzburg

  פרק די גרוע, שמחתי שנפטרו מהילדות, במיוחד מליזי הפסיכופתית.

  הפעם זה הרגיש באמת כמו אופרת סבון ולא דרמת מתח על זומבים והישרדות.

  הפרומואים לצמד הפרקים האחרונים נראים מבטיחים מאוד.

  • שוב אופרת סבון?
   http://www.youtube.com/watch?v=G2y8Sx4B2Sk

   • Michael Ginzburg

    זה לא אני! 🙂 על הפרק הקודם מישהו במגיבים אמר שהיא אופרת סבון.
    אז המונח הזה מתאים מאוד לפרק הנוכחי.

    • אני יודע שזה לא היית אתה במקור, וגם הפעם אני לא מבין איך את זה.

   • ספויילרים לפרק…..    אתה לא מכיר את הקלישאה הזאת שמופיעה בכ-ל אופרת סבון. נו הקלישאה הזאת ששני מבוגרים צריכים ללמד שתי ילדות איך לשרוד באפוקליפסת זומבים, מסתבכים באיזה ערכי מוסר בדיוק להנחיל להם ואיך, ובסופו של דבר קו העלילה הכ"כ נדוש הזה מגיע לסופו כשאחת הילדות הורגת את הילדה השניה והאמא נאלצת להרוג את ההורגת. לא מכיר? נו… זה כזה אופרת סבון!!

    • Mika Gill

     טיהי 🙂
     (למען האותנטיות, בפעם הבאה אל תשכחי לשים 1 אחרי שני סימני הקריאה.
     בתודה מראש,
     מיקה)

  • Saturn

   מבחינת קונספטואלית הפרק הזה לא היה שונה מזה לפני שבוע או מזה לפני שבועיים. אם אהבת את הקודמים אז אין סיבה שלא תחבב גם את זה. כפי שאפשר להבין אי-אהדתך נובעת מהשחקניות הילדות ומכך שהטיפול של הסדרה בדמויות האלה עד כה היו משני ביותר ונתפס ע"י הצופים כמעכב את התקדמות הסדרה במישור שהיא הרגילה אותנו.

   • Michael Ginzburg

    מבחינה קונספטואלית, אתה צודק. מבחינה ביצועית, זה היה אחרת לגמרי. הפרק הקודם היה מצוין והחדש פשוט נוראי, יותר מדי רגעים מביכים עם נטייה למלודרמה בשקל.

    • Mika Gill

     הבעיה העיקרית שלי היא שהדמויות של הילדות לא היו עקביות;
     פעם מיקה ילדותית וליזי חכמה, ואז פתאום מיקה חכמה ובוגרת וליזי אינפנטילית. פעם היא פסיכופתית ופעם היא הכלאה בין אוטיסטית למפגרת לסתם דפוקה בשכל.
     ~אנחה~

     • אחרי קצת זמן, אני נוטה להסכים. הילדות היו נקודה חלשה בפרק הזה ובכלל בקו העלילה שלהם. גם מבחינת הכתיבה שלהם וגם מבחינת המשחק. הילדה ששיחקה את מיקה לא שיחקה טוב. ליזי דווקא הייתה עם הרבה פוטנציאל ואני מרגישה שהיא באמת עשתה את המיטב שהיה אפשר לעשות אם הדמות. הבעיה באמת שהם לא נסגרו מה בעצם נסגר עם הילדות האלה. זה היה יכול להיות ממש ממש טוב אם היו מחדדים קצת את האופי של ליזי (היו נסגרים אם היא סוציופתית, פסיכופטית או מה שזה לא יהיה ומעמיקים את זה והופכים אותה לממש מקריפה. היא הייתה יכולה להיות דמות ממש טובה, אבל היא דיי התפספסה).
      מה שבכל זאת דיי הציל את זה זה המשחק של השחקנית של קרול. נראה לי שהיא ממש נכנסה עמוק לקטע הזה (בכל זאת בתור אמא לילדים אני מניחה שזה חייב להשפיע בצורה כלשהי על השחקנית. היא התארחה בטוקינג דד של הפרק הזה והיא דמעה מעט כשהיא דיברה על על הפרק).

      • Mika Gill

       זהו, שרב הזמן היא בכלל לא היתה מקריפה, אלא איזה שהוא סוג של מפגרת – רפת שכל? אוטיסטית? סוג חדש של פיגור בעולם הפוסט אפוקליפטי שלהם?
       אבל בחלק מהזמן, כן – היא היתה נראית אינטליגנטית מספיק רק בקטע של פירוק חתולים והאכלת זומבים, קרי פסיכופתית. אבל אז שוב לא. שוב היא ילדה מפגרת שאחותה הקטנה צריכה להגיד לה "תסתכלי על הפרחים. וואו, איזה יופי, נכון?"
       יופי; עכשיו היה לי פלאש למצב של "המציאות עולה על כל דימיון" ונזכרתי בילדה שלא התפתחה פיזית מעבר לגיל שנה. ברמת התיאוריה, בהנחה שזה באמת היה רק פיזי – היא היתה יכולה להיות בת עשרים כלואה בגוף של תינוקת. אבל זה לא המקרה, כי תינוקות בני שנה שהולכים ומדברים, יש מספיק. לא הרב, אבל זה לא משהו חריג ומוזר. כלומר – פיזית, תינוק בן שנה יכול ללכת ולדבר – אם מנטלית הוא התפתח כמו שצריך. והילדה הזו, היא לא דיברה ולא הלכה. משמע, היא פשוט היתה תקועה על גיל שנה ולא התפתחה מעבר. ואני לא לגמרי מבינה איך ההורים והאחיות שלה לא הצליחו במשך עשרים שנה ללמד אותה לדבר וללכת – משהו שהרבה מאוד תינוקות מצליחים לבד בכל מקרה, וחלקם כן מודרכים לזה על ידי הורים אובר שאפתנים.
       בכל מקרה, נסחפתי עם האופטופיק, אה? סליחה. פשוט מבחינתי, זה הרבה יותר מעניין מאשר הפרק מעאפן הזה של המתים המהלכים שלא עזר לאף אחד בכלום. איפה בת'? מה קרה לה? *זה* מעניין אותי.

       • את לא רואה את הסדרה?

        בת' עם דריל, היא ברחה איתו והיה להם את שני פרקי "גיבוש" P: (אבל באמת היא מעניינת אותך? אחת הדמויות הפחות מעניינות לדעתי)
        אין לי מושג על מה את מדברת עם הילדה הזאת שלא גדלה ואיך זה קשור 😛
        כמו שאמרתי- מסכימה שלא כתבו את הילדות טוב- זה מה שאמרתי, זה מה שדיי הפריע לי. אני חושבת שהילדה כן עשתה את המיטב עם מה שנתנו לה, אבל לא היו עקביים. לא חושבת שהם כיוונו לפיגור או משהו כזה, אלא יותר לכיוון של פסיכוטיות, או הפרעות אישיותיות שונות או משהו כזה (נזכרתי עכשיו בפרק של אנג'ל שבו גילו שאיזה ילד הוא פסיכופת והרג מישהו, וזה היה ילד בן 8 או משהו כזה- אז כזה). נגיד אם היו יותר מחדדים את הקטע שהיא כזאת הייתי ממש אוהבת. ואני חושבת שהם ניסוי לכוון לשם (ולא בקטע שהיא מטומטמת כי זה לא נראה לי קשור) עם ההרג של החיות, אבל מצד שני אם היא כזאת אז כל הקטע שהיא "מרחמת" על הזומבים לא מסתדר. זה היה קצת בעייתי. אה, והיא גם ניסתה לחנוק את התינוקת לפני כמה פרקים.

        • Mika Gill

         ניסתה לחנוק את התינוקת? אני זוכרת אותה מסתכלת עליה במבט מאיים/ מבשר רעות כשטייריז נעלם – ואז הוא חוזר עם קרול, או משהו כזה. אבל לא "מנסה לחנוק אותה".
         מה שאני מנסה להגידת זה שהיו הרבה קטעים שבהם היא סוג של רפת שכל/ מפגרת/ אוטיסטית ("ליזי, תסתכלי על הפרחים, נכון הם יפים?" ככה אתה מדבר לילד קטן. לא לילדה על סף בת מצווה או כבר טיפשעשרה. בטח לא כשאתה בעצמך ילדה קטנה יותר, אבל זה כבר סיפור אחר ויסופר בפעם אחרת וכו' וגו'. והילדה שהיתה תקועה בגוף של תינוקת עלתה לי בראש, כי זה היה נראה כמו סוג של מקרה הפוך – פיזית היא כן גדלה (ואז היו הקטעים שבהם היא פסיכופתית מדופלמתת כמובן) אבל מנטלית היא כמו ילדה קטנה.
         "הם לא מנסים להזיק, הם רק רוצים לשחק."
         "תיכף היא תחזור לחיים ותוכיח לכם שצדקתי."
         "ליזי, תסתכלי על הפרחים, נכון שהם יפים?"
         שלא לדבר שכל הקטע שבו הם חוזרים והיא עומדת שם עם הסכין נוטפת הדם ולא מנסה אפילו להסתיר כלום, העיד לא על פסיכוזה, אלא על סוג של פיגור/ אוטיזם/ אני ממש חוזרת על עצמי, אה?/ אני לא מצליחה להתבטא מספיק טוב בכדי להיות מובנת אולי?
         החלק שבו כתבת "מצד שני… זה לא מסתדר" – זו בדיוק הבעיה שלי.
         הם לא היו מאופסים על עצמם, וכל הפרק הזה שתי הילדות דילגו בין שני סוגי אישיות שונים בתכלית זה מזה.
         מיקה ילדותית ורחומה – אבל אז יורה בזומבים כמו גדולה ומצליחה להרגיע את אחותה הגדולה כשהיא מדברת אליה כמו שמדברים לילד בן שנתיים-שלוש. שלא לדבר על הקטע עם העשן השחור "כשזה יהיה לבן אז זה אומר שהאש פסקה" – ואז קרול מלמדת את זה את ליזי, אחרי שהיא למדה ממיקה. בגדול, היית מצפה שזה יהיה משהו ששתי האחיות ידעו, או רק הגדולה. לא להיפך. העובדה שהראו לנו שליזי לא יודעת את מה שמיקה יודעת, באה להראות לנו שליזי היא הבוגרת, ופסיכופתים, את מבינה, הם נוטים להיות דווקא אינטליגנטים. אחרת עולים עליהם מהר מאוד. אבל הם טובים בלהסתיר את זה.
         וליזי? ליזי היתה טובה בלהסתיר את עניין העכברים – אבל אז היא מספרת על זה לטייריז או מודה בזה כשהוא שואל אותה?
         בקיצור – הכי לא מסתדר בעולם, ולכן זה היה הפרק הכי מעאפן בעולם.
         אווו… אם כבר מדברים על דברים מעאפנים ומציאות שעולה על כל דימיון, מה הקטע עם הטיסה המלזית שנעלמה אה לה לוסט?

         • בכל תגובה על הפרק ההוא, בכל ביקורת, בכל דיון דובר על ניסיון החניקה. אני הבנתי את זה. כל מי שהגיב בבלוג הבין את זה. זו הפעם הראשונה שאני שומע טיעון אחר.
          https://www.youtube.com/watch?v=Sk83idGYozQ

          • Mika Gill

           אין ספק שהיה לה menacing look, אבל זה היה עדין מכדי להיות "ניסיון חניקה". בגדול. בכל מקרה, זה לא משנה את העובדה שהם לא החליטו מה נסגר איתה ועשו כל הזמן קפיצות בין רפת שכל לפסיכופתית.

         • נראה לי שאנחנו דיי מסכימות, כמו שאמרתי- גם לי הפריע הקפיצות האלה בהתנהגות שלהם (הקטעים שהיא מטומטמת פשוט נראו לי כמו ילדה מטומטמת ולא ילדה עם פיגור, אבל אולי זה כי ניסיתי להבין מה נסגר איתה :P).
          קארל לדעתי כתוב ומשוחק הרבה יותר טוב, לפחות בעונות האחרונות.
          לגבי התינוקת- מה שתומר אמר.
          לגבי המטוס המלזי – הבנתי שמצאו משהו בים וחושבים שזה זה, אבל אולי צ'ארלס ווידמור שתל את זה שם.

          • Mika Gill

           שמת לב שכל הזמן שמתי את הסימן הזה "/" נכון?
           סתם פיגור שכלי – זה לא. אבל סוג של פיגור או אוטיזם או סתם רפות שכל – זה בטוח היה לילדה הזו חלק מהזמן.
           ממתי מרגיעים ילדה בת פאקינג 12 עם "היי, תסתכלי על הפרחים, נכון שהם יפים? אוי, תראי, מטוס!"
           ככה מדברים לילד בן שנתיים-שלוש. אולי בהיסחפות לילד בן חמש. כשאתה מדבר ככה עם ילדה בת 12 וזה אשכרה עובד ומרגיע אותה – תקשיבי, יש פה סוג כלשהו של פיגור.

          • טוב נו, לא התעמקתי בזה. לקחתי את זה למקום של התקפי חרדה, שיש דברים מסויימים שעוזרים לעבור תקף חרדה למשל. כאילו פעם אפילו אמרו לי שבהתקף חרדה זה עוזר למוח להסתכל על דברים שנמצאים בסביבה כי זה משדר למוח שאתה נמצא פה ועכשיו (טוב אל תשאלי אותי להסביר לך איך זה אמור לעבוד, אני לא בטוחה שהבנתי בעצמי). אז ראיתי את זה כניסיון להרגיע ילדה שעכשיו עברה משהו טראומטי, בנוסח- תחשבי על משהו נעים- תראי פרחים, תדמייני שאת על חוף, בלה בלה. לא כדיבור אליה כמו אל ילדה בת 3. אבל יכול להיות שהשלכתי מעצמי, ורוב האנשים באמת לא ירגיעו ככה ילדה בת 12 (מצד שלישי, ראיתי את זה כאיזה טקס קבוע שהם עושים לה כשקורה משהו רע, אומרים לה להתסכל על הפרחים, כאילו לא בקטע של ילדה מפגרת, אלא בקטע שראו שזה הרגיע אותה בעבר להסתכל על פרחים אחרי שקורה משהו רע והם מזכירים לה את הטכניקה שמרגיעה אותה- כאילו שזה לא פעם ראשונה שהם מיישמים את השיטה הזאת, כי בתור פעם ראשונה זה נשמע מפגר, אבל אם זה בקטע- אנחנו מזכירים לך שזה מרגיע אותך- אנחנו מזכירים לך להסתכל על הפרחים, אז זה לא הרגיש לי כמו משהו שעושים לילדים מפגרים. כנו נגיד שמישהו יגיד למישהו אחרי שהוא עבר משהו טראומטי- "תנשום, תנשום"- זה ברור שזה לא שהבן אדם לא יודע שהוא צריך לנשום, זה פשוט מנטרות מרגיעות כאלה. אבל שוב, אולי פירשתי לא נכון או וואטאבר)

         • Michael Ginzburg

          "הפרק הכי מעפן בעולם" – כ"כ! LOL

        • Mika Gill

         התכוונתי להגיב על זה עוד קודם אבל אז קראתי את שאר התגובה ודעתי הוסחה – בת' *היתה* עם דריל, ואז מישהו ככל הנראה חטף אותה.

     • Michael Ginzburg

      כן, זה גם הפריע לי מאוד. עוד פגם חמור בכתיבה של הפרק.

 • ofir

  זה מעצבן אותי כבר די הרבה זמן, בייחוד בחצי העונה הנוכחית. הסדרה הזו היא כמו פלסטר. כולם מכירים את המוצר הזה, הוא די פופולרי ועושה את העבודה בצורה מופלאה, אבל אף אחד לא מדבר על כמה שהעבודה הזו טובה. כמה שהיא מדוייקת, אפקטיבית, לוחצת על הנקודות הרגישות. אפס ביקורות רציניות התפרסמו לפרק הזה במחוזות הפייבוריטים שלי. אבל כן מתייחסים ברצינות לתאוריות על הפוסטר החתוך של ״בלש אמיתי״, מנתחים את החולצה של מייגן דרייפר ודנים שוב בהאם העירום של לינה דנהאם מוצדק. אני לא מזלזל בסדרות האלה, אני אוהב אותן. אבל זה מציק לי שדרמה אמיתית ולא פחות טובה, שיודעת איך להיות דרמה ואיך לכתוב דמויות ולייצר עלילות מאפס, מתרחשת מתחת לרדאר של כל מיני אנשים בעולם שמתיימרים להבין בטלוויזיה. כנראה רק בגלל שיש בה זומבים. זו דרמה

  • מעניין אותי להתוודע למחוזות המדוברים, כי למעט ביקורת בינונית אחת (C+ ב-AV Club) כל אלו שקראתי שיבחו את הפרק ובכולן (גם זו עם הציון הבינוני) התייחסו ברצינות לדרמה העלילתית. מי שממשיכים לאכזב אותי הם הצופים חובבי הזוועה והאימה שלא מבינים מה נפל עליהם, וממשיכים להשמיץ את פרקי העונה הרביעית.

   אגב "בלש אמיתי":
   http://img2.tvtome.com/i/u/607cc081db0241e7c1cc9d52037e274f.jpg

   • אפשר לינקים לביקורות שקראת על הפרק?
    וכן, אני איתך לגבי חובבי הזוועה המאוכזבים!

   • Michael Ginzburg

    מצחיק שסצינת הפרחים הייתה צריכה לרגש או לעורר חמלה, אצלי לא. זה היה מאוד צפוי ונמרח יותר מדי זמן. נכון, הסדרה סיפקה לא פעם רגעים מצמררים וטובים מבחינה רגשית (דריל ובת' ומישון לאחרונה) ובפרק הנוכחי זה היה כמובן הרגע בו קארול התוודתה לטייריז, ובינינו הוא לא הרג אותה רק בגלל שהוא ידע כי ישאר לבד וממש לא כי הוא סולח לה. הוא גם אמר לה בבירור שהוא סולח אבל לא שוכח. טם טם טם!

    • אמנם בדיון המוקדם שלהם (מה לעשות עם ליזי) שניהם החליטו שאף אחד לא היה מסתדר לבדו עם בחוץ עם ג'ודית או ליזי, אבל אני ממש לא מאמין שזה היה השיקול שלו בהשארתה של קרול בחיים. כאמור, טייריז סלח לה. כי הוא הבין למה היא עשתה את מה שעשתה. במקרה של קרן ודייויד וגם במקרה של ליזי, זו הייתה המתת חסד. הנגיף בגופם של קרן ודייויד היווה סכנה עבור יושבי הכלא; הסוציופתיה של ליזי היוותה סכנה עבור שניהם ובעיקר ג'ודית, ועבור כל בן אנוש אחר. את ההחלטה הראשונה וביצועה קרול לקחה על עצמה, הפעם טייריז היה שותף, והוא מבין אותה. וכל עוד המוות של קרן לא היה לשווא ונעשה באנושיות וללא סבל, הוא מקבל את טובת הכלל. זה עדיף מלגלות שקרן נרצחה ע"י ליזי או פסיכופת אקראי כלשהו. על קרול הוא סומך, אחרת הוא לא היה סולח לה.

     ואם שוב חוזרים להשוואה של רון עם מות בתו של טייריז, אז המוות שלה היה מיותר וכחלק מהחלטה משותפת ומטומטמת של בני נוער. לא לטובת הכלל. לא המתת חסד. התאבדות מיותרת.

   • Michael Ginzburg

    כי הפרק הזה פשוט לא עבד, בעיקר הביך. הקודמים היו הרבה יותר טובים ומעניינים.

  • Michael Ginzburg

   באתר collider יש ביקורות רציניות על ווקינג דד.

 • פאקינג שיט!!!!!!!!!!!

  – הפרק הכי טוב בסדרה. נקודה.
  – קרול הפכה בין רגע לבין טופ הדמויות האהובות עלי.
  – כי אני חייבת להיות קטנונית – היה משהו שמאוד עיצבן אותי וזה מיקה ותסמונת הילדה החכמה והבוגרת פי מליון לגילה. אבל זה כי אני חייבת להיות קטנונית.
  – בחלומות הכי פרועים שלי לא האמנתי שהסדרה הזאת תגרום לי לייבב בבכי.
  – פאקינג שיט!

 • Saturn

  אגב, אולי אחד הרגעים הבולטים בפרק הוא כאשר ליזי אומרת שהיא תכננה גם להרוג את ג'ודית' אבל קארול משכנעת אותה ע"י כך שהיא אומרת לה שהיא אפילו לא הולכת. כלומר שהיא תהיה זומבית גרועה עבור הצרכים של ליזי.

 • בשיחה עם גולשים ברדיט, רוברט קירקמן חשף שהוא שקל להרוג את ריק במקום שיין. בקומיקס שיין מת (באופן דומה לסדרת הטלוויזיה) בגיליון 6, לפני שהקבוצה עוזבת את המחנה המקורי באטלנטה. אם זה אכן היה קורה. התכנית של קירקמן הייתה להראות את קארל נאלץ לגדול לצידו של האדם אותו ראה רוצח את אביו.
  http://robot6.comicbookresources.com/2014/03/kirkman-considered-killing-rick-instead-of-shane-in-the-walking-dead/

  • Ron

   ספויילרים לקומיקס
   אם הוא באמת חשב על זה ברצינות אז זה רק מגדיל את הסיכויים של ריק למות באחד הגיליונות הבאים שיצאו. ירו בריק חץ, הדבר שיקבע אם הוא הולך למות זה אם החץ היה מזוהם בדם של זומבים. גם הקאברים של הגיליונות הראשונים של הווליום הבא סוג של תומכים ברעיון – רואים שם שישה אנשים ובראשם מישהי שלפי התיאוריות היא לילי והיא בעצם אמורה להיות בוודברי (לפי הספר השני) עם קבוצת השורדים שלה (שמורכבת משישה אנשים) אז אלא אם היא מגיעה לוושינגטון – הקומיקס יתמקד בדמויות חדשות (לאלו שלא קראו את הספרים) ויעזוב את הישנות.

© עידו ישעיהו