המתים המהלכים 4.12: דומם

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 12?

 • Michael Ginzburg

  איכשהו, פרקי הפילר הללו מצליחים להיות טובים מאוד.

 • בפרק 10 הסיפור של דאריל ובת' היה הכי חלש ולא מפותח. פרק שכולו פוקוס על שניהם היה מצוין. לא רק שדאריל זכה לסיפור המעניין ביותר שלו מזה זמן רב (מתי הוא עשה משהו חוץ מלשרוד, להיות מגניב ולהיראות מנותק רגשית? המוות של מרל?) בת' זכתה לפוקוס נדיר. כבר בתחילת העונה ראיתי בה ניצוץ מבטיח, עם תגובתה למות החבר שלה. מוות של אנשים קרובים כנראה עושה לה טוב. מגי, אם את רואה את אחותך מתקרבת, תמשיכי לרוץ.

  הנידנוד של בת' לגבי האלכוהול היה מעצבן, אבל מרגע שדאריל נכנע לה, הפרק הגיע לשיאו, עם ההתמוטטות וחשיפת הרגשות שלו. כמה מפתיע – דאריל היה מסומם ושתיין שנגרר אחרי אחיו הגדול ללא מטרה. לפחות מישהו מצא את ייעודו בעולם החדש*.

  * כמה דימיון וקונטרסט יש בין דאריל למישון, חוץ מהיותם שני מאדרפאקרס שמתמחים בנשק מסוים. היא הגיעה מעולם הפוך, בורגני ומופלץ, וכשאיבדה את הכל אימצה זהות חדשה, קשוחה ומנותקת רגשית, עד שמצאה משפחה חדשה, וכך גם דאריל.

  שיר הסיום היה מעולה.
  http://www.youtube.com/watch?v=_PO4r9m_6Xk

  (בתמונה שהשתמש מעלה הוידאו מופיעים יוריק בראון ואמפרסנד, גיבורי סדרת הקומיקס Y the Last Man של בראיין קיי ווהן.)

  לא ספוילרים לקומיקס: אין, כי בת' ודאריל הם דמויות מקוריות של הסדרה.

  • Michael Ginzburg

   למה חלש ולא מפותח? או מעצבן? הרגשתי שהכל מתנהל בהתאם לאופי הדמויות והסיטאוציה הנתונה, שהרי בת' מרגשיה שכל יום יכול להיות האחרון שלה אז נמאס לה מדריל השתקן והרצון שלה לטעום אלכוהול היה מקסים (גם אני לא שותה בכלל ובפוסט אפוקליפסה בטח אשתה…).
   הפרק היה מעוצב כראוי ויזואלית, הצד הטכני מאוד גבוה ולא פלסטי מדי.

   בת' היא לא חלילה אנדראה או לורי או ליזי – היא מנסה להסתגל בדרכה שלה וזה מרגיש בסדר גמור, דריל אין לו זכות לשפוט אותה על סמך אפס היכרות עימה והיא ניסתה לגעת בעבר שלו ברגישות ואף הצליחה.

   • פרק 10, זה היה 12. בפרק ההוא, מבין ארבעת הסיפורים, של דאריל ובת' היה חלש מכולם. לכן טוב שהם קיבלו פרק שלם לתקן את העוול.

    לרצות לשתות זה דבר אחד, להיות נודניקית זה דבר אחר. זה היה מעצבן, עד הרגע בו דאריל נשבר והחליט למנוע ממנה לשתות שנאפס אפרסק.

    • Michael Ginzburg

     הוא גרר אותה להיות נודניקית, השתיקה שלו עיצבנה אותי יותר.

  • Rom Daddo

   הלוואי ומישהו יעשה כבר סדרת טלוויזיה מהקומיקס המעולה הזה

   • ל-BKV יותר חשוב כרגע להתפלש ברפש הקרוי Under the Dome.

 • Saturn

  הנסיון לתת יותר זמן ולפתח את הדמויות הינו מוערך, אך הפרק לא עבד יותר מדי בשבילי. יכולות המשחק השניים לא היו משכנעים מספיק והנדנוד של בת' לגבי השתייה היה מעצבן וההסבר שהגיע לבסוף לא ממש שינה את הדבר. גם האצבע המשולשת המשותפת.

  גם דריל מאשים את עצמו לגבי המושל? זה היה בול ההסבר של מישון – שהיכתה את עצמה על כך שהפסיקה לחפש אחר פיליפ.

  אני שוב לא מבין את אסטרטגיית ההשרדות של הדמויות. אז אוקיי, הם חושבים שכל השאר מתים אז לאן הם כל הזמן מתזזים את עצמם? מועדון הגולף שמצאו נראה כמו מקום טוב לשהות בו לפחות לכמה ימים, הם כבר ניקו את הזומבים והמקום מצוי בקרחת ביער כך שהם יכולים לזהות במהרה ובמוקדם נחילים נוספים.
  והם עברו דרך מחלקת ההלבשה בלי לקחת שום דבר! נמאס כבר. היו שם אפילו ג'אקטים. שימו על עצמם משהו. החורף מגיע. עוד הגנה. עוד חומרים. בת' לבשה אחת מהחולצות אבל הורידה אותה לאחר שהיא הוכתמה בדם הזומבים — מה הקטע? גם החולצה שמתחת הוכתמה. ממתי מורידים חולצה בגלל זה? ואז אחרי שתי סצנות החולצה מלמטה נראית יותר מדי נקייה ובלי הכתמים.

  תומר, חשבתי שיהיה לך משהו להוסיף על מועדון הגולף. במיוחד התמונות של האנשים שדריל זרק את החצים עליהם. נתנו להם תמונות תקריב אז חשבתי שאולי זה משהו שהיה בקומיקס.
  גם העניין עם ה RICH BITCH. האם ייתכן שבוזזים רצחו את האנשים שם ושמו 'שלט' זה?

  • אולי רון יידע יותר טוב ממני, אבל כאמור, בת' ודאריל הם דמויות מקוריות ולא ידוע לי על אירועים דומים מהפרק שקרו בקומיקס..

   חשבתי שאת השלט שמו עובדים ממורמרים, אחרי שחצו את הגופה לשניים והניחו אותה על בובת התצוגה. לא ברור מה הלך שם בדיוק, בין הגופה החצויה להתאבדויות הקבוצתיות (משפחת הזומבים התלויים).

  • Michael Ginzburg

   כמו שתמיד אמרתי, הסדרה הזו היא סדנת הכנה מושלמת לעשה ואל תעשה בפוסט אפוקליפסה 🙂

© עידו ישעיהו