האישה הטובה 5.15: דרמטיות, כבודו

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "האישה הטובה" עונה 5 פרק 15

הביקורת מפורסמת כשמקדימות אותה שלוש תגובות

מה יש לה לג'וליאנה מרגוליס שהגברים כנגדה עוזבים במהלך העונה החמישית בסדרות שהיא מככבת בהן? קודם ג'ורג' קלוני ועכשיו ג'וש צ'ארלס. יש כאן דפוס שאי אפשר להתכחש אליו.

דעתי על מאורעות הפרק מאוד אמביוולנטית, ואפשר לחלק אותה ללפני ואחרי שידעתי שזה קורה כי ג'וש צ'ארלס ביקש לעזוב. הלפני העלה את הקושיות המתבקשות – בראשן מדוע צריך עוד טוויסט מטורף כזה בסך הכל עשרה פרקים אחרי שכבר קיבלנו אחד, ובנוסף התהייה למה לעזאזל להיפטר מדמות כה אינטגרלית כמו וויל. למרות שמאז ומעולם לא התעניינתי כהוא זה באהבתם חצוית הכוכבים של וויל ואלישה, עמידתם משני צדי המתרס טענה את העונה הזו בכל כך הרבה מוג'ו שזה פשוט אידיוטי להפסיק את זה בשביל דרמטיות, כבודו. זו פשוט לא תהיה אותה סדרה בלי וויל.

בדומה לאסף כפי שתיאר בתגובה הראשונה למטה, גם אני לצערי נחשפתי לעובדה שמשהו אובּר-דרמטי קורה בפרק כי האינטרנט, וממש צר לי על כך. עד לאותו רגע, או הרגע שקדם לו, זה נראה כמו פרק ככל הפרקים. עוד חוליה מעניינת על רצף של עונה הנוטה לשלמות, וזה חלק ממה שאהבתי בו, וזה האלמנט שהכי גורם לי להתבאס על כך שידעתי מראש על אסון ממשמש. כשם שכתבו רוברט ומישל קינג במכתב שהכינו מבעוד מועד לצופים (לקריאה קיפצו אל התגובה של אסף), זה באמת היה מוות בלתי צפוי, וככזה לא איפשר לעמיתיו וחבריו של וויל להיפרד ממנו. הסצינה המשותפת היחידה שלו עם אלישה בפרק האחרון שלו הייתה כאשר הגיעה לספר לו שהורי הנאשם פנו אליה, רגע שסיפק לשניים קלוז'ר אישי ומקצועי מסוים.

אז שיערתי מראש שמישהו ימות, והכי חרדתי לגורלו של קארי, משום מה, ומאוחר יותר לגורלה של קלינדה כאשר אמרה שהיא רוצה לעזוב. גם כאן, אחרי מותו של וויל, הסצינה הזו קיבלה נופך שונה, כי היא איפשרה לו להביע את שביעות הרצון שלו מחייו וממטרותיו, סוג של נחמה פורתא למי שמחפש כזו. יתר על כן, אני חושב שמשהו ברצון של קלינדה לעזוב מהדהד לעזיבה של אלישה, ובעצם מקנה לנו הצצה למה שיכול היה להיות.

כי הרי ג'וש צ'ארלס, כך התברר בדיעבד, ביקש לעזוב כבר עם תום החוזה שלו בסיום העונה הרביעית, אותה עונה שנגמרה עם אלישה שמגיעה אל קארי ואומרת לו שהיא בפנים. אמנם הנסיבות לרצון של קלינדה ושל אלישה לעזוב שונות בתכלית, אבל סביר להניח שהתוצאה עשויה הייתה להיות זהה: קלינדה תתקשה עכשיו לעזוב את החברה ואת דיאן. בדומה, מותו של וויל בשלב מוקדם יותר, תחילת העונה החמישית למשל, היה מן הסתם מונע את עזיבתה של אלישה, שמלכתחילה ביקשה לעזוב רק כדי להתרחק ממנו.

תחת זאת, יוצרי הסדרה וג'וליאנה מרגוליס (שנמנית גם על מפיקי הסדרה) שיכנעו את ג'וש צ'ארלס להישאר כדי להפוך את עזיבתו לאורגנית יותר. התוצאה הפכה את מה שהגיע אחרי כן לשיא יצירתי מטורף של "האישה הטובה", ובעיניי בלי תחרות העונה הכי טובה שלה. מותו של וויל מהווה שיא נוסף שטורף את הקלפים של הסדרה, אבל בניגוד ל-Hitting The Fan, קשה להניח שהמהלך הזה יטען את הסדרה כולה בחיות חדשה, מעבר לאבל על וויל ולעובדה שהחקירה נגד פיטר ואיליי תגיע כעת למבוי סתום, אלמנטים שבוודאי יטופלו בפרקים הקרובים אבל לא הרבה מעבר לזה. אם להסתמך על התגובות מהפכות הקרביים של איליי, דיאן ובעיקר של קלינדה, שלראשונה אי פעם ראינו אותה יוצאת מהקונכיה שלה באמת, האמוציות שלנו הולכות לגעוש.

יש לי הרבה אמון בבני הזוג קינג, שכבר חמש שנים בעקביות מצליחים לשמור על "האישה הטובה" ברמה גבוהה עד כדי גיחוך, אבל כדרכם של שיאים, אחריהן באה הנפילה – ועם מפח נפש טרי מ"מחלקת גנים ונוף" והרצון בדיעבד שהייתה מסתיימת אחרי העונה הרביעית – אני יכול רק לקוות שהחיים אחרי וויל ב"האישה הטובה" יצליחו אף הם לשמור על אותה רמה.

אגב, סיומת הפרק הזו עם ה"הלו?" ממש מוכרת לי, היא כבר קרתה בסדרה?

תגיות:
 • assafTV

  האם-אמא של הספויילרים! אם נכנסתם לכאן הקריאה על אחריותכם בלבד. קישטה! לכו! למה לעזאזל אתם עושים את זה לעצמכם?!

  ספוילר האישה הטובה 5.15
  לכו. אחורה. עכשיו

  ונמאס כבר עם האינטרנט הזה! למה לעזאזאל בנאדם חייב לקרוא כותרות ולדעת שהולך לקרות משהו דרמטי בסדרה האהובה עליו? לא שזה הפחית מגודל ההלם או מנע את רגע ה"רגע רגע רגע, הם באמת עשו את זה?! זה באמת קרה עכשיו??"

  אז מסתבר שג'וש צ'ארלס רצה לפרוש מהסדרה עם תום החוזה שלו בסוף העונה הרביעית אבל המפיקים הצליחו לשכענו להישאר העונה כדי שיוכלו לכתוב את עזיבתו בצורה אורגנית.
  אגב מומלץ לקרוא את דברי ההסבר שלהם
  http://www.cbs.com/shows/the_good_wife/news/1002177/

  בגלל הכותרות שאמרו "שוק!" במהלך הפרק, כאשר קלינדה אמרה שהיא רוצה לעזוב אמרתי לעצמי "OMG! הם הולכים להרוג את קלינדה!" אז צדקתי בכיוון, טעיתי בדמות.
  אני באמת לא במצב כרגע של לכתוב יותר מדי על הפרק, רק להצדיע (ולקלל חרישית) לכותבים ולקאסט ולהודות לג'וש צ'ארלס על עבודתו בסדרה. בהחלט נתגעגע אליך ונבכה את הפוטנציאל הלא-ממומש בין וויל לאלישיה.

  הסדרה הכי טובה בברודקאסט ובין הטובות בטלוויזיה בכלל עושה זאת שוב. דאם יו רוברט ומישל קינג. דאם יו אינדיד

 • Yaara

  ספוילר האישה הטובה 5.15

  ספוילרים איומים וכו'

  מממממממממממהההההההההההההההההההההההההההההההלללללללללאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאללללללללללממממממממממממממההההההההההההההה

  לצערי הרב ספוילרתי על זה שמישהו הולך למות הפרק. עוצמת ההכחשה שלי היתה כל כך גדולה שלרגע לא היה לי ספק שזו תהיה קאלינדה, במיוחד אחרי הדיבורים שלה על פרישה, ואז לא היה לי ספק שוויל לא באמת ימות, ואז גם אחרי שראינו את הגופה המדממת והמחייכת-חיוך-שליו שלו לא היה לי ספק שנגלה שהכל היה איזה פרק בסגנון 'מה אם' וכמה זול מצד הכותבים לעשות דבר כזה.

  אז לא.

  לא היה לי מושג שהשחקן רצה לעזוב. ממש קשה לי לדמיין את התוכנית בלעדיו, הוא היה חלק מאוד מהותי בה. גם אני עוד צריכה לעכל את כל העניין. אני בהחלט הרבה פחות מצפה לפרק בשבוע הבא – דיכאון, דיכאון לכולם.

 • ocean

  ספוילר ספוילר ספוילר

  יששששששששששששששששששששששששששש, סוף כל שרבוב במחשבה תחילה!!! שמחה וויל שרבב את עצמו אל מחוץ לפריים, רק בבקשה בלי עוד פלאשבקים ליחסים עם אלישה כי כבר נשבר כל כך הזין מהסיפור הלעוס הזה.

  לפחות עכשיו הולך להיות מעניין בגזרת החברוֹת – האם פלורק אגוס יתאחדו עם דיאן, או שמא מייקל ג'יי פוקס ודמותו האדירה יחזרו כשותפים?

  • Mika Gill

   סליחה, לא הבנתי;
   מה זה "שרבב את עצמו מחוץ לפריים" בבקשה?

   • Michael Ginzburg

    היא התכוונה "ברוך שפטרנו" מנוכחותו מכל הפריימים הבאים של הסדרה. שלא בצדק, כמובן.

  • Michael Ginzburg

   אני עכשיו אחרי הפרק, הייתי בהלם (למרות שהייתי מודע לספוילר אבל לא ידעתי איך זה יתרחש ומתי) – אבל בלי וויל הסדרה מאבדת משהו כמו 70 אחוז מהיוקרה שלה. ג'וש צ'רלס תגלית בשבילי (טרם בחנתי במה שיחק בעבר) והיה אחד הדברים הכי טובים של כל העונות.
   כמובן שאני מסכים עם כולם שהעונה הזו היא הכי טובה, יש בה תקתוק מצוין.

 • חנה

  ספוילר

  אני לא יודעת… הדרך שבה בחרו להעזיב את וויל נראית לי כרגע קצת סנסציונית ולא מתאימה לאופי של הסדרה. אולי אני צריכה לתת לזה לשקוע.

  כמו יערה, גם בעיני וויל הוא חלק מהותי מהסדרה. מעניין איזו צורה היא תקבל עכשיו.

 • Ofir

  לפני הפרק גם אני שנאתי את האינטרנט, אבל עכשיו אני שוב די מחבב אותו. בכל מקום כרגע יש הסברים, ראיונות, דברי פרידה, מכתב למעריצים, קטעי מאחורי הקלעים, הצצות, ברכות, געגועים ותודות היישר מאנשי הסדרה למעריצים. הת'יקי טריק הזה מטופל בצורה כל כך מכובדת ומכבדת, זה גורם לי להרגיש שכל ארסנל הסדרה גוייס בצו 8 כדי לטפל ברגשות שלי כצופה. זה מעורר בי הערצה גדולה אף יותר.

 • גיל

  ברור שספויילרים!! (גם לעונה 2-3 של lost, בקטנה).

  איזה כיף שראיתי את הפרק ממש מוקדם, והאינטרנט לא הצליח להרוס לי הפעם את ההפתעה והשוק.
  כיף? לא נראה לי שבאמת התכוונתי לזה.
  סתם, נהנתי מהפרק, אבל ממש הרגשתי בטראומה בסופו. הרבה זמן לא הייתי בשוק ובהלם כזה, ממש עד כדי רעד (ניסיתי באמת לחשוב מתי היתה הפעם האחרונה, ואני חושב שזה מתישהו בין הפרק ב-lost שבו מייקל יורה בשתי דמויות out of the blue, או בעצם בסצינה האחרונה של קייט וג'ק בסוף העונה השלישית עם ה-we have to go back! באמת יכול להיות שמאז לא היו טוויסטים כאלה גדולים שלא ספויילרו למוות לפני הצפייה? מבאס).
  לא ציפיתי למשהו כזה, ולאורך כל הזמן שכנעתי את עצמי שהנה, עכשיו הוא יהיה פצוע, והוא ואלישיה יתקרבו חזרה ויאחדו משרדים ויהיה כיף גדול.
  אוף. יש לי חששות כבדים שהעניין הזה יהרוס את הדינמיקה של הסדרה, והיא לא תחזור להיות מה שהיתה עד היום. הלוואי שאתבדה.
  אני משתדל לסמוך על בני הזוג קינג, ומכין טונה של ממחטות לפרק סוחט הדמעות של השבוע הבא.

 • Mika Gill

  טוב, אז עכשיו צפיתי בהכל. איזה מזל שלא ספויילרתי בכלל! כשהאנטר פריש הסתכל על האקדח, הייתי בטוחה שהוא הולך להרוג את עצמו. לא חשבתי שהוא יחליט קודם לירות בעוד אנשים – ועל זה אני קצת מצרה. לא רק בגלל שוויל נהרג, אלא בגלל שהרעיון שאדם חף מפשע, בעיקר אדם כל כך צעיר, שעובר כאלה דברים קשים, האשמה ברצח ושהיה בכלא בזמן המשפט וככל הנראה חווה פגיעות בבית הכלא כפי שהעידו הצלקות והחבלות על פניו מתמוטט ועושה משהו כל כך קיצוני, אולי אפילו יורה בעצמו – זה היה מעורר הערצה. אני אפילו לא יכולה לדמיין מצב כזה שבו אני מואשמת ברצח שלא ביצעתי של אדם שבכלל לא הכרתי ורואה איך הראיות הנסיבתיות מרשיעות אותי בכל זאת. איך הייתי מגיבה.
  אבל למה, הו למה, הם היו חייבים לשים את וויל כלי מרכזי בחקירה נגד המושל, ולהרוג אותו בצורה כל כך דאוס אקס מכינאית שכזו?
  אם הם מראש ידעו שהוא רוצה לעזוב, למה הם לא היו יכולים שתהיה זו דיאן או קלינדה או משהו אחר?
  אוף אוף אוף!

  • Michael Ginzburg

   "אדם חף מפשע"? כל הראיות היו נגד האנטר פריש.

   • Mika Gill

    אתה מתכוון, חוץ מהראיות שקלינדה מצאה אחר כך? ששניהם טופלו באותו בית חולים וככה התאים שלה הועברו אליו? שזה היה הפרופסור המזדיין שרצח אותה בעצם?
    מיכאל, לפעמים אתה פשוט גומר אותי, בחיי.
    אולי כדאי שתסתכל על הפרק שוב? על שאר הפרקים?

    אגב – בקיראה לאחור, כשכתבתי למה לא היתה זו קלינדה או דיאן, התכוונתי מי שיכולה להזיק לפיטר, לא מי שימות, מן הסתם. פשוט עצבן אותי האקט הדאוס אקס מכינאי הזה. אם ידעו שהוא הולך לעזוב ולכן למות, למה הוא היה צריך להיות האדם שעומד מאחורי הבלגאן של פיטר?

    • Michael Ginzburg

     איזה ראיות? זה קו קלוש כ"כ, נדמה לך שחבר המושבעים היה מאמין לזה? הוא היה יוצא אשם. וגומר אותך איך? אז קלידנה מצאה, נו ו..? ברור שהיא תחפש כל קצה של חוט שיכול אפילו לרמוז על ספק ולו הקטן ביותר – זה האינטרס של וויל! את גומרת אותי לפעמים.

     • Mika Gill

      תשמע, יכול להיות ששאר האישורים לכך שהוא הואשם שלא בצדק הגיעו עוד אחרי הפרק הזה, וטרם ראית את הפרקים הבאים. בהחלט יכול להיות.
      אבל את מגיב להודעה שלי שמדברת מפורשות על זה שכל הראיות היו נגדו – אבל מסתבר שהוא חף מפשע, בהודעה שאומרת – "חף מפשע? כל הראיות היו נגדו."
      די, שרלוק! בהודעה שאומרת שהוא חף מפשע למרות שכל הראיות הנסיבתיות היו נגדו, דווקא שם אתה מוצא לנכון לחזור על הדברים שאני עצמי אמרתי. אז כן, מיכאל, במקרים כאלה אתה פשוט גומר אותי.
      ויסלח לי כבודו אם אני לא מתכוונת לציית להוראות של אדם חוצפן שמגיב לי בפייסבוק ואז חוסם לי את האפשרות להגיב, ומורה לי "לא לדבר אליו בבלוג של יאדו."
      אין בעיה, אח שלו. יותר לא תשמע ממני כשאתה לחלוטין מפספס מה שאתה רואה מול העיניים. בניגוד אליך, לי מספיק שיגידו פעם אחת שלא מעוניינים להיות חברים שלי. אבל לא בחוצפה ובפקודות, כן?
      ———————————————————–
      אם נעלבת מהמשפט "אולי כדאי שתסתכל על הפרק שוב? על שאר הפרקים?", לא זו היתה הכוונה. לגבי הפרק עצמו, תהיתי אם אולי פספסת. לגבי שאר הפרקים, בעיקר תהיתי אם ההבהרות בעצם הגיעו רק בפרקים הבאים ואם סתם טרם ראית אותם. כדי, אתה יודע, שלא לספיילר אותך, בטעות.

 • גיא

  טוב, ראיתי רק אתמול (לא ידעתי מראש שהולך להיות משהו מטורף) וכן, היה מפתיע ומהמם ומדהים והכל.
  אבל יש משהו אחד שהורס לי הכל ואני פשוט לא מסוגל לסספנד:
  יושבים להם איליי ואלישה במשך שעה שלמה, לפחות שעתיים, בסעודה החגיגית שלהם עם העיתונאים (פאקינג עיתונאים!), ואף אחד בקהל (אף אחד!!!) לא יודע כלום על תקרית הירי המטורפת שהתרחשה רק כמה קילומטרים משם בבית המשפט?
  מילא העיתונאים – אבל איליי, להזכירכם, מסתובב באירועים רשמיים של המושל עם טלפון מחובר כל הזמן ומתעדכן בציוצים ובפוסטים של בלוגרים פוליטיים איזוטריים. אז על זה הוא לא יודע אחרי דקה?!
  זה אחד מחורי העלילה הכי גדולים שהסדרה המהודקת הזאת סיפקה אי פעם, ואלא אם כן מישהו ימצא לי תשובה מספקת, זה די חירב לי את כל האמון בה.

  • yaddo

   באתי להגיד שזה מזכיר לי את הסצינה ב"מד מן", שבמהלך טקס פרסים נודע שמרטין לות'ר קינג נרצח מוקדם יותר, אבל הנהלת האירוע בחרה לא לספר כדי לא להעיב אל האירוע. אבל אז נזכרתי שאנחנו ב-2014 ושלכל נוכח באולם יש לפחות מכשיר סלולרי אחד.

   • גיא

    בדיוק.

  • Yaara

   אוווווף, לא חשבתי על זה בכלל. הרי זה לא שהתקשרו אליה מיד אחרי התקרית, הן נסעו איתו לבי"ח והוא מת שם. ובסה"כ שיחת הטלפון לא היתה קריטית בכלל. היה אפשר להראות את אלישיה יושבת בארוחה הנוראית, איליי בודק את הטלפון ואז מסתכל אליה במבט מודאג בזמן שכל מיני אנשים מתחילים למלמל דברים ועוזבים את השולחן.
   נגיד… בדיוק כמו שקרה בפרק שעבר בזמן הנאום שלה מול הלקוחה הפוטנציאלית /:

 • יעל וזהו

  מהרגע ששמעתי (כאן, בשתי המילים הראשונות שמצוטטות בתגובות בצד) שהולך להיות ספוילר רציני, הנחתי שביי-ביי וויל, כנראה באופן בלתי הפיך (אם כי אני מהדור של שושלת, והם עשו עבודה טובה בים סין הדרומי…).
  אז קשה לומר שזו היתה הפתעה, וגם לא כזה מרגש. עייפתי מוויל (תכלס, דמויות המשנה בסדרה תמיד היו מוצלחות יותר מהראשיות, למעט הסבתא+הילדים המעצבנים), ובעיקר כל הפרק חיכיתי שמשהו כבר יקרה בגזרה הזו. מעט סנסציוני ודרמטי מדי לטעמי, הקו עלילה הזה, ואם בזה אכן נסגרת כל חקירת פיטר פלורק אז למה לעזאזל שעממו אותנו במהלכיה כל כך הרבה זמן?

© עידו ישעיהו