חסרי בושה 4.09: האגדה על בוני וקארל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "חסרי בושה" עונה 4 פרק 9?

Shameless (US) - 04x09 - The Legend Of Bonnie And Carl

תגיות:
 • Michael Ginzburg

  אחלה של פרק. איאן ומיקי = זהב טהור.

  פיונה מוליכה עצמה, שלא במפתיע, לגוב האריות וסופגת מהלומה מביכה ומשפילה ואז חוזרת לבכות על כך למסומם המזדיין במקום להלשין על התחת שלו. מה נסגר איתה? ג'יזס. והפייד אאוט בסיום.. אם היא חזרה לשגול אותו, שתהיה בריאה. ולמה היא לא שיקרה בראיון עבודה? אף אחד לא בודק עבר פלילי כשאת מנסה להתקבל לחנות רהיטים. הצביעות של פיונה מוציאה את דעתי, משקרת כשלא צריך ולהיפך.

  ממתי קארל מפחד לעשות קרייזי שיט? הוא והילדה ההיא צמד-חמד ממש מעניין, סצינת השוד הייתה כמו דייט יוצא דופן.

  אני לא מבין את מיקי, מה הוא מפחד מאביו? שיעבור לדירה חדשה עם איאן ואם אביו ימשיך להתנכל לו, יש דרכים להיפטר ממנו, מוזר שהוא ממשיך להיות קרבן סחיטה.

  • אני לא בטוח מה הלך בסוף עם רובי, אבל בהחלט היה שם איזשהו רגע לא מעודד אחרי ההתפרצות שלה. מקווה שהיא לא התרככה כלפיו, אבל חידוש הקשר ביניהם יסייע לה כלכלית, לא אכפת לי כל עוד פיונה תכתיב את התנאים. אני בכלל לא בטוח שפיונה עדיין יכולה להציל את עצמה מהעונש בהסגרתו של רובי, הוא כבר נקבע.

   בעיקר כאב לי לראות את אחותם של מייק ורובי זועמת ומשפילה את פיונה. מאיפה הגיע הקטע הזה שהיא לא סבלה אותה מהרגע הראשון רק בגלל הרקע הכלכלי והחברתי שלה? כלבה. והכי מתסכל הוא שאפילו מנחת קבוצת הגמילה מציעה לפיונה עבודה לא כשרה בזנות. הכל דפוק בעולם של הגלאגרים.

   החשש של קארל כנראה מעיד שבכל זאת יש לו גבולות מסוימים. אולי הוא היה עובר אותם בגיל מאוחר יותר, אבל ההיכרות עם בוני* שיחררה אותו מוקדם מדי.

   אני מניח שמיקי מתזז בין הזהות המינית שלו לבין העולם האלים ובעל המוסר המפוקפק בו גדל, לכן הוא לא יודע מה לעשות. ומה שקניאטה עשה למנדי מוכיח שיש לפחות מישהי אחת שזקוקה להגנה שלו.

   אגב קניאטה, אהבתי את המרדף אחרי ליפ. והשימוש ב"חברה" שלו. רק חבל שקניאטה הוצי את זעמו על מטרה קלה מאוחר יותר. הייתי בטוח שהחברות של ליפ עם רון תתפוצץ בגלל אמנדה, אבל היא כל כך שתלטנית שהוא ויתר עליה בשמחה. ואם המחיר של ליפ הוא מין מזדמן (ומתוזמן) והצגה בפני ההורים של אמנדה, נראה שכרגע הוא מצא את עסקת חייו.

   את הסיפור של דבי אני ממש לא מבין כרגע. זה הפך מקראש בלתי מזיק לסטוקריות של מתחרה – שמתגלה כאויבת רצינית. איך היא מצאה את דבי? מאטי הסגיר אותה?

   לא חשבתי ששילה תחזור מוקדם כל כך, והנה נמצאה הדרך לשלב אותה באחת העלילות (כרגיל, פרנק). סאמי מוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש, והמחווה לפרנק בסיועם של קווין וחבריו לשתייה הייתה מקסימה.

   אם מחפשים השוואה בין האחיות הגדולות: פיונה לא הייתה מוכנה לרדת לזנות כדי להביא כסף הביתה. סאמי נאלצה לענג אוראלית (בבכי) רופא אידיוט שלא עשה יותר מדי כדי לעזור לפרנק. הן יכולות לקחת חלק במזימות מפוקפקות כדי להחזיק את משפחתן שלמהאביהן בחיים, אבל יש להן גבולות מוסריים ואישיות שמתעלה על המסוממתזונה הטיפוסית של האיזור בו הן גדלו ומתגוררות (על פיונה אין מה להרחיב, אבל סאמי והתובנות הרומנטיות שהציעה לדבי, בניגוד למנדי והחברות של דבי, שרק הביאו לה צרות).

   * לא שמתי לב לשם הפרק ורק כשהיא גררה אותו לשדוד חנות, עם השיער הבלונדיני וכובע הצמר שלה עשיתי את הקשר לצמד המפורסם.

   • שין-גימל

    יש עוד שלושה פרקים, אני מניח שפיונה הולכת להתדרדר עוד קצת לפני שהמצב שלה ישתפר (אם בכלל).

    לגבי אחותו של מייק – צריך לזכור שמבחינתם פיונה היא מה שדפק את המשפחה שלהם שגם ככה הייתה במצב די עדין. וכמובן שההרשעה של פיונה – תדמיתית – מצדיקה את קו המחשבה הזה. זה די טריוויאלי בעיני שמחשבות כאלה עברו בראש של המשפחה, אבל לא ראינו שהייתה מחאה בפועל נגד הקשר הזה. זה שהאחות אומרת את זה עכשיו זו תגובה רגשית שהמטרה העלילתית שלה היא לפגוע בפיונה בדיוק במקום שהכי כואב לה, ושבגללו היא לא הסגירה את רובי – המקום של הורסת משפחות.

    שניכם יוצאים מההנחה שלמיקי לא איכפת מהבן שלו ומאשתו, ואני חושב שלמרות כל מאמץ שלו להראות זאת, זה לא לגמרי נכון.

    כן, הסיפור של ליפ השבוע היה טוב מדי מכדי להיות אמיתי עד שמנדי ספגה את החרא בפנים. העלילות של מיקי ומנדי גם מחדדות במידה מסויימת את ההבדל בין הגאלאגרים למילקוביצ'ים: החיים של הגאלאגרים סובבים יותר סביב מיניות, ואלה של המילקוביצ'ים סובבים סביב אלימות.
    והאינטראקציה בינהם מעניינת: למשל כשמנדי הופכת את דבי למילקוביץ' לפרק אחד (אחרי ההשפעות בפרקים הקודמים ע"י סמי והחברות שהזכרת).

    וזה רק אני, או שהם קטעו את עלילת "קווין משתגע"?

    • Efrat Weisman

     (לקח לי שעה להבין ש"צטט" זה לענות)
     אני מסכימה איתך שלמיקי כן אכפת מהילד ומאשתו. כשהוא ראה את התינוק, איך שהוא כמעט כאילו פחד ממנו… אני לא חושבת שזה מראה חוסר איכפתיות, יש פה משהו הרבה יותר גדול שמאיים עליו, אבל אני כן חושבת שסך הכל הוא לא היה רוצה לראות ילד שלו סובל. גם יכול להיות שהוא עדיין חי באיזשהי הכחשה שהחיים האלה שלו לא אמיתיים וכל עוד הוא לא שם בבית אז זה לא באמת קורה. מתישהו זה יתנפץ לו בפנים אני משערת.
     ולגבי הגלאגרים נגד המילקוביצ'ים. אני מסכימה שיש בניהם הבדלים והם איזשהי מראה של אחד נגד השני אבל אני לא חושבת שזה אלימות מול מיניות. המילקוביצ'ים מאוד מיניים גם, בצורה אולי יותר קיצונית אפילו. אני תמיד ראיתי את שתי המשפחות כמצד אחד משפחה פתוחה שמקבלת את כל האנשים בה על כל השוני והמיוחדות שלהם, ומצד שני משפחה סגורה ואטומה שממש לא מתקשרת ולא מקשיבה ופחות אוהבת גם ופחות דואגת ופחות איכפתית וכו' ואני חושבת שזה שני מוטיבים לאורך כל הסדרה מההתחלה שלה ממש

   • Michael Ginzburg

    אמרת יפה.

 • Efrat Weisman

  דווקא הפחד של מיקי מאבא שלו מאוד אמין לדעתי ומעשיר מאוד את הדמות שלו. הוא מתחילת הסדרה פחד פחד מוות מאבא שלו, ואל תשכח מה קרה פעם אחרונה כשאבא שלו תופס אותו ואת איאן. כן בעולם מושלם מיקי ואיאן היו חיים ביחד אבל בעולם שהם נמצאים בו זה הרבה יותר מורכב. איאן מאוד נדיר בפתיחות שלו עם עצמו, מיקי מהתחלה אומר לו כל הסדרה שיזהר לא להחשף יותר מדי כי יכסחו אותו. מיקי בפרקים האחרונים עובר תהליך מדהים של גילוי עצמי ודרך העולם שאיאן מראה לו אני חושבת שהוא מתחיל לאט לאט לקבל את עצמו, אבל יש לו עוד דרך ארוכה מאוד להגיע לשם. להסתכל עליו כ'מה הבעיה שלו ושיעזוב את הבית' זה ממש לרדד את הסדרה ואת העומק שנותנים לדמות שלו במיוחד.
  כואב לי עליו נורא, וגם על סבטלנה שאני מאוד מבינה את התסכול שלה. מצד אחד היא ידעה למה היא נכנסת והיא ידעה שהיא לא מתחתנת עם סטרייט, ובאמת הייתי בטוחה שמדובר בנישואי נוחות – היא רוסיה שאולי מקבלת אזרחות דרך הנישואים האלה, מיקי מוריד את אבא שלו מעצמו, ואבא של מיקי יכול להיות רגוע שהבן ההומו שלו התחתן עם אשה. אבל גם היא בסופו של דבר קצת יותר מורכבת וכנראה כן קיוותה לאיזשהו בית קצת יותר אמיתי, ביחוד בהתחשב שאיאן נעלם תקופה ארוכה וסביר להניח היא ומיקי כן היו יחסית זוג יותר מעכשיו למשל והיא מאוד פגועה ממנו.
  חולה חולה חולה על העלילה הזאת. כל הסדרה עלתה כמה רמות מבחינתי ברגע שאיאן חזר לסיפור. מיקי דמות מרתקת בפני עצמו אבל איאן הוא זה שמוסיף לו רובד הרבה יותר מורכב.
  לקח לי הרבה זמן להתחיל להנות מהעונה הזאת ועכשיו כשיש לי את העלילה הזאת אני כבר מתחילה לפחד מהרגע שהעונה תגמר

  • Michael Ginzburg

   אז הגיעה העת שלו להתעמת עם דמות האב ולהשתחרר מהעולם אליו היה רגיל.
   אחרת הוא תמיד ימשיך לזגזג בין זהויות מיניות ואלימות, לא בטוח כמה זמן יחזיק מעמד.

   • Efrat Weisman

    הגיעה העת כנראה שכן, וזה יכול לקרות עוד העונה. אבל זה לא כזה פשוט בשבילו. אני רואה אגב את כל הסדרה עכשיו מהתחלה, כבר אני כמעט מסיימת. ועד כמה שרואים מעט ממשפחת מילקוביץ' הכל כל כך מדוייק כל פעם שרואים אותם והאבא שם דפוק הרבה יותר ממה שזכרתי. זכרת שהוא היה אונס את מנדי למשל? שכחתי מזה לגמרי, גם שכב עם אשתו של מיקי, שנכון שהיא זונה אבל עדיין… אין ספק שהוא לא דמות שקל להשתחרר ממנה.

    • Michael Ginzburg

     כל מילה.

© עידו ישעיהו