מחלקת גנים ונוף 6.14: ימי שנה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" עונה 6 פרק 4

Parks and Recreation - 06x14 - Anniversaries

מבחינות רבות הפרק הזה הוא מעין מבחן עבור "מחלקת גנים ונוף" – הראשון אחרי עזיבתם של אן וכריס שבו הסדרה נכשלה דווקא במה שאמור להיות הצד החזק שלה. כיף לגלות שהציון במבחן גבוה ומעודד. אם עזיבת החברים הייתה בינונית ועדות לדברים ש"גנים" הייתה עושה בעבר בקלילות וכיום מפספסת בגמלוניות, הרי שהפרק העוקב הציג הן נקודות חוזקה מוכרות והן נקודות מבט רעננות. ומעל הכל – זה היה פרק ממש מצחיק, בעיקר בחלקו השני.

לא שהכל היה מושלם, ממש לא. זוג הזקנים (היי, דברה מוני מ"אברווד") עם העוינות ההדדית היה ברור למרחקים מהרגע שלזלי העלתה את הרעיון, אבל עצם העיסוק באיחוד של פאוני ואיגלטון נדרש והפיתרון היה קולע ומצוין – לא העבר אלא העתיד (הגאווה העולצת של אנדי לנוכח הערתה של לזלי בנוגע לגיל המנטלי הייתה קורעת, פראט הזה גאון). גם הסיפור של דונה ואפריל לא היה מדהים, אבל הוא שיקף את מה שהפרק עשה נכון, זיווג בין שתי דמויות שבדרך כלל פועלות ביחד, ובמקביל גם סיפק תירוץ לרון סוונסון להתחפר בתוך קבעונותיו באופן שהיה מצחיק יותר מאשר חבוט (ואגב כך להזכיר את העובדה שיש שתי ילדות בחייו).

הצמד השני מלבד דונה ואפריל הורכב כמובן מבן וג'רי, וזה היה נהדר. לא רק כי הדינמיקה ביניהם הייתה מבדרת, אלא כי סוף סוף ניתנה לג'רי אפשרות לזרוח. הבעתי בכל הזדמנות את הסלידה שלו מהיחס הלא אנושי ולא הגיוני כלפיו, שהלך ונעשה מופרך במיוחד בעונותיים האחרונות, והנה סוף סוף ניתנת לו האפשרות להיראות אנושי ומקסים כפי שהוא באמת. חיכיתי בחשש לאורך כל הפרק שיגיע הפאנץ' ליין שילעיג אותו, והוא פשוט לא הגיע. אני לא יודע אם זו נקודת מפנה ביחס כלפיו, אולי הביקורת על הטמטום הזה הפכה למשהו שאי אפשר להתעלם ממנו, אבל נכון לפרק הזה פשוט בירכתי על כך. הכימיה בינו ובין בן מצוינת, ברור שיש לבן הרבה ללמוד מג'רי בנוגע לבית ולמשפחה מאושרת – אפרופו זוג הזקנים המתעבים זה את זה – והיה מקסים לראות את ג'רי זורם עם כל ההרפתקאות הרומנטיות, ואת בן נהנה מכך אף הוא.

אבל כמובן, שיא הפרק הגיע בסופו, עם המתנה המושלמת שלזלי העניקה לבן. התגובה שלו, ההתמוגגות שלה (שנראתה אמיתית, כלומר של איימי ולא רק של לזלי), הפרצוף המופתע הדבילי והעובדה שלא היה איכפת לו ממנו בדיעבד, השקיעה המיידית במשחק ("גשי הלום, כפרית") והניסיון הכושל וההורס של לזלי להשתתף "יש בעיה בחללית שלנו" – סצינה מושלמת להיחקק בדברי ימי הסדרה.

עדכון: NBC שיחררה את הסצינה המלאה של בן והמתנה, וזה נפלא פי 6 (תצטרכו הולה).

 • Saturn

  הפרק הזה ציין שנה לנישואים של בן ולזלי בסדרה וככזה הוא חיזק את דעתי שהסדרה הייתה צריכה להסתיים בפרק ההוא של החתונה.

  זה פשוט כבר לא זה. הרגעים הטובים מהווים חלק מצטמם והולך מסך כל הפרק. זה שסוף סוף לא התעללו בג'רי היה טוב (חוץ מעניין השם) והקטע עם רון שמשתמש באינטרנט רק בשביל כתובות המקומות שהוא שולח להם מכתב כתוב היה מצחיק, וכך גם הסוף עם המתנה. אבל הזוג הזקן היה עבש, קטעי דונה-אפריל שלא ממש הזיזו לי, רון שמזכיר את הבנות אבל שוב לא את אשתו ההריונית וילדו העתידי.

  הסדרה ממשיכה להחליק בבטחה במורד.

 • מסכימה כמעט במדויק עם כל מה שכתבת. על הפגמים ועם היתרונות של הפרק. כמה הערות-
  היה מעין גאג על גרי, בכך שלזלי פתרה אותו כלאחר יד ובכך פספסה את כל המתנות של בן (גם באופן כללי היה קצת אבסורד שבן תכנן את כל הדברים המושקעים האלה ובקושי היה לו אכפת שלזלי מפסידה את זה- כאילו- א. תוודא שהיא לא עושה כלום באותו יום אולי? ב. בגלל אי הבנה קטנה שהיא תפספס והוא לא יתעקש על זה אפילו קצת? לא יודעת, היה נראה שהוא מוותר באדישות מדי. וחבל), אבל אני מסכימה שהיחס אל גרי היה אנושי יותר מבדרך כלל.
  המתנה בסוף הייתה לגמרי פרייסלסית- גם לי היה תקוע הפרצוף ההמום של בן וגם לי לא היה אכפת. וואו!

  אגב- הועדה לפתרון האיחוד של פאוני ואיגלטון הזכירה לי את הועדה של המורים והסטודנטים בקומיוניטי (שלו היה פרק כביר אתמול).
  אגב 2- שני המנחים של הרדיו בתחילת התוכנית קרעו אותי. למרות שכל הבדיחות שלהם היו צפויות- הם עשו את זה כ"כ טוב וזה היה קטע פשוט מענג.

 • miss bojarsky

  מסכימה לחלוטין. אני גם חיכיתי כל הפרק בחשש לרגע שבו ילעגו לג'רי והוקל לי כל כך שזה לא קרה. אני מקווה שזה לא מקרה חד פעמי.
  אני רוצה את המתנה של בן!

 • ocean

  כל מה שיש לי לומר זה: "ברוכים השבים".

 • NBC שיחררה את הסצינה המלאה של בן והמתנה, וזה נפלא פי 6. הוספתי אותה בסוף הפוסט.

 • תתש

  כמו שכבר נאמר מעלי, זה כבר לא זה. לפי דעתי, כרגע, אדם סקוט מחזיק את הסדרה הזאת כמעט לבדו.

  אני לא מבין מה המטרה של הריטקון של יחסו של רון כלפי מחשבים/אינטרנט וכדומה? אני זוכר בבירור שבפרק בו כריס ובן הופיעו לראשונה, לרון היה אייפד עם אפליקציה שמשמיעה צליל יריה של רובה ציד.

 • לא יודע למה, אבל כל היציאות הגיקיות של בן תמיד מרגישות לי מאולצות ולא אמינות.

© עידו ישעיהו