המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/03/2014 בקטגוריה ‏כללי

A Band Called Death

להקה ושמה מוות, עד שאלוהים יפריד בינינו, דאק דיינסטי, מועדון ארוחת הבוקר, אבא אמריקאי, זוגות, NCIS לוס אנג'לס, מסובך, היסטוריה בגדול, בנות, הזמנים הכי טובים, שטרודל, מאסטר שף, יומני קארי, קאסל, המקור, המתנחל, אלמנטרי. בהורדות: פרק אחרון לעונה של ברוקלין תשע-תשע (באסה!), Pramface, צדק פרטי, קוגר טאון, Mind Games, שתי ה-NCISיות, מבוקש, הקול, Growing Up Fisher, About a Boy, גלי, בחורה חדשה, על טבעי, מסובך, Kroll Show.

בערוץ הביוגרפיה ב-22:30, דאק דיינסטי.
עונה רביעית וחדשה.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, להקה ששמה מוות.
זוכה פרס אהוד הקהל בפסטיבל SXSW 2013; הבחירה הרשמית בפסטיבל הסרטים של לוס אנג'לס 2013; הבחירה הרשמית ב-IDFA 2012; פסטיבל הסרטים של מילאנו 2013; פסטיבל הסרטים הבינ"ל של סיאטל 2013; פסטיבל הסרטים הבינ"ל של מלבורן 2013. בשנות ה-60, לפני הסקס פיסטולס והראמונס, הייתה להקה בשם Death, שהורכבה משלושה אחים אפרו-אמריקאים בני-עשרה, החלה להופיע ואף שחררה סינגל. אך זו הייתה התקופה של דיסקו ומוטאון, וללהקה החתרנית עם השם המאיים לא היה סיכוי אפילו להשלים אלבום. רק שלושה עשורים מאוחר יותר, התחילו האחים לקבל את החשיפה לה קיוו. כמי שגדלו בקהילה אפריקנית אמריקנית בדטרויט בשנות ה-60', האחים דיוויד, בובי ודניס האקני היו מוקפים בצלילים המתוקים של מוזיקת ה"מוטאון". רק כשראו את "הביטלס" מתארחים אצל אד סאליבן, הם הבינו שהמוזיקה שתלווה את חייהם תהיה אחרת לגמרי. בהשראת ג'ימי הנדריקס, "המי" ואליס קופר, האחים לימדו את עצמם לנגן בגיטרה, בס ותופים, והתחילו לכתוב שירים שלא התקבלו יפה בשכונה שלהם. הם ניגנו רוק כבד, ומבלי לדעת, דחפו את גבולות המוזיקליים עד ליצירת ז'אנר חדש לגמרי – פאנק רוק. את ההשראה לשם הלהקה קיבלו מתאונה טרגית בה קיפח אביהם את חייו. עם השם החדש וכמה קלטות דמו, הלהקה החלה לנסות את מזלה ולהשיג חוזה הקלטות, אך כל חברה אליה פנו דחתה אותם בטענה שאף אחד לא רוצה לשמוע שיר של להקה ששמה "מוות". עם השנים, האחים התייאשו מלנסות, כל אחד פנה לדרכו והם הפסיקו לנגן יחד. אך קלטות הדמו הישנות מ-1974 מצאו את דרכן, שלושים שנה לאחר שהופקו, לאוזניים של קהל צעיר, שהבין שמדובר בלהקה שהקדימה את זמנה. סוף סוף, להקת Death מקבלת את ההכרה כחלוצת מוזיקת הפאנק בעולם. שני חלקים, השני מחר.

בלוויין,
בכן תעו ב-21:00, עד שאלוהים יפריד בינינו.
לפני כ-15 שנה פגש הבמאי יורם שפר, חילוני גמור, בחורה דתית בשם יעל במהלך עשיית סרט תיעודי. בתום חלופת מכתבים סוערת ולאחר התלבטויות רבות, נישאו השניים והקימו משפחה. עד מהרה הסתבר ליורם שזוגיות בין חילוני לדתיה טומנת בחובה כמה מוקשים שיש לפרק. כדי לחקור עוד את הנושא הקים יורם פורום וקהילה באינטרנט לזוגות שכאלה. הפורום צבר תאוצה, ועד מהרה מצא יורם שהעניין מורכב הרבה יותר משאלות של ניהול המטבח, חיי האישות והשבת: החיים המשותפים מחייבים את בני-הזוג מצד אחד ליכולת הכלה והזדהות עם האחר, ומצד שני – פותחים עולם של חיים עשירים כתוצאה של מה שנתפס במבט ראשון כאוסף של ויתורים והתפשרויות. במשך 10 שנים תיעד יורם את המשפחה שלו עצמו כמו גם זוגות נוספים שמתמודדים עם שאלות דומות: האם בהכרח אחד הצדדים צריך להתפשר עבור הצד השני? כיצד גדלים הילדים במשפחה "מעורבת", איזה מחיר הם משלמים וכיצד הם אמורים לבחור בין הצדדים? והאם בסופו של יום הדילמות הללו אינן אלא השתקפות של הצלחתה או כישלונה של הזוגיות?

סרטים

בלוויין,
בכן 2 ב-16:06, מועדון ארוחת הבוקר.
ממש שלשום לפני שלושים שנה, 24 במרץ 1984, התאגדה חבורת הצעירים הזו לעונש של ריתוק ביום שבת, בקלאסיקה של ג'ון יוז. אציין שמעולם לא התחברתי אל הסרט, צפיתי בו כעשור אחרי שנעשה והוא נראה לי קלישאתי, שטחי ואף דבילי (יש כמה דוגמאות לא רעות לסיבות לכך בלינק למעלה).

ולא לשכוח:
מאסטר שף בערוץ 2 ב-21:00.
המקור בערוץ 10 ב-21:00.
זוגות בערוץ 8 ב-22:00.
מסובך בכן דרמה ב-21:15.
הזמנים הכי טובים בחם 3 ב-21:30.
המתנחל בערוץ 10 ב-22:00.
שטרודל בחינוכית 23 ב-22:00.
בנות 3 בכן או ב-22:00.
קאסל 6 בכן פעולה ב-22:00.
יומני קארי 2 בכן דרמה ב-22:05.
שני פרקים ברצף של היסטוריה בגדול בערוץ ההיסטוריה ב-22:10.
אלמנטרי 2 בכן פעולה ב-22:45.
NCIS לוס אנג'לס 4 באזור חם ב-22:45.
הוויקינגים 2 בכן או ב-23:30.
מורגן ספרלוק: יום בחיי בערוץ 8 ב-22:55.
אבא אמריקני 8 בחם 3 ב-1:15.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו