סוכני שילד 1.14: T.A.H.I.T.I.

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 06/03/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 14

SHIELD_1.14_small

הופעות אורח הן עניין מסוכן. עבור "סוכני שילד" קפיצה לביקור של אחד מכוכבי סרטי מארוול עשויה לסייע לסדרה בהטמעת הקשר שלה ליקום הקולנועי, אך מצד שני עלולה לפגוע בה כגימיק לעוס. עד כה הופעות האורח של מריה היל (קובי סמולדרס) וניק פיורי (סמואל ל. ג'קסון) היו במינונים קטנים ו\או על גבול ה"באתי רק לומר שלום". מבחינתי, דווקא דמויות חדשות בגילומם של פרצופים מוכרים מעניינים יותר, מאחר ו"סוכני שילד" יכולה להוות במה מושלמת להצגתן ליקום הגדול והמתרחב. דמותו של ביל פקסטון, הסוכן ג'ון גארט, נופלת לקטגוריה הזו, ואע"פ שתפקידו בפרק היה מרכזי, הוא לא גנב את הפוקוס מהדמויות הראשיות והעלילה המתמשכת, וטוב שכך.[1]

[1] פקסטון צפוי לשוב בקרוב מאחר והוחתם על ארבעה פרקים, כך שהסיפור של גארט טרם התחיל.

שני קווי העלילה המרכזיים מתחילת הסדרה סבבו את קולסון וסוד שובו מהמתים, וסיפור המקור של סקאיי. עם התעצמות נוכחותו הנפקדת של הקלרוויאנט בסדרה, כך גם השתלבו שני הסיפורים. למרות חשיפת הסוד של קולסון, האמת לאמיתה נותרה מעורפלת ונראה שמעבר לכל פינה מתגלה פרט חדש שמוסיף לתעלומה. אז טהיטי הייתה שקר אחד גדול וקולסון לא היה בחיים לפחות מספר ימים. מה שנתגלה בפנינו ובפני קולסון ב"בית האורחים" עשוי להיות הצצה ראשונה למשהו הרבה יותר גדול ומפחיד, ייתכן אף קוסמי.

הצלתה של סקאיי נעשתה בפרק אחד, אבל משהו אחד שהוכח במהלכו הוא שכישוריה כפורצת מחשבים לא באמת נחוצים: ראשית, פיץ-סימונס הצליחו לגלות מה מסתתר מאחורי קוד בינארי כלשהו, מיקום "בית האורחים", רגע אחרי שפיץ ייחל לכך שסקאיי הייתה שם ומסייעת להם. שנית, פיץ טען שסקאיי הייתה מצליחה לעקוף את מתקן ההשמדה העצמית ב"בית האורחים", אבל בסופו של דבר הקבוצה הצליחה להימלט מההר תודות למומחיותם של וורד וגארט בחומרי נפץ. אולי הגנים של ה… יצור ההוא יעניקו לסקאיי כוחות על והיא תמצא תפקיד חדש ויעיל יותר בצוות.

שקלתי לכתוב את הרשומה בראשי תיבות כמו שמות שני הפרקים האחרונים, אבל אני במצב רוח רחמני. לעניינינו:
ג'ון גארט הוא סוכן שילד לשעבר שכדי להציל את חייו הפכו אותו לסייבורג. מעין שילוב של קולסון ומייק פיטרסון.
– כרגע לא ברור מה הוא היצור שהוחזק במיכל וממנו נוצרו נסיובים שונים, אחד מהם סייע בהצלת חייהם של קולסון וסקאיי. כרגע יש שתי השערות עיקריות; האחת היא שמדובר בחוצן מהגזע קרי, אויביהם הנצחיים של סקראל (צ'יטאורי ביקום הקולנועי, החוצנים שפלשו לכדוה"א ב"נוקמים"). הקרי כפי הנראה ישחקו תפקיד מרכזי בסרט "שומרי הגלקסיה" ובקומיקס קשורים אליהם לא מעט דמויות, ביניהן קפטן מארוול ומיס מארוול (שתהיה אחת מחברי "הנוקמים 2: עידן אולטרון").
– ההשערה השנייה היא שזהו אחד מבני אטלנטיס, העיר האבודה שהפכה לממלכה תת-ימית. כיום עומד בראשה נאמור, בחציו בן מלוכה אטלנטי ובחציו בן אנוש.
– לא יודע אם זה נעשה במודע, אבל שם המשפחה של הזוג הנשוי הטרי בסוף הפרק הוא מקנזי, כמו שם משפחתו האנושי של נאמור מצד אביו.
לורליי, האסגארדית שהופיעה באותה סצנה, היא אחותה הצעירה של אנצ'נטרס, אחת מיריביו הקבועים של ת'ור. לורליי מתמחה בפתיינות ושליטה בגברים.

© עידו ישעיהו