חסרי בושה 4.06: עיר הברזל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/02/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "חסרי בושה" עונה 4 פרק 6?

Episode 406

תגיות:
 • מבלי להתייחס לפרק –
  להביא את סקוט גריימס לתפקיד של רופא בשיקגו ולא לקרוא לו דר׳ מוריס? מחדל!
  פליטה נוספת של ER היא הסנגורית של פיונה, שהיתה סנדי, בת הזוג של דר׳ וויבר (ובעצמה דר׳ ב״משמרת שלישית״).
  וכמובן ויליאם ה. מייסי היה דר׳ מורגנסטרן בעונות הראשונות של ER.

  • miss bojarsky

   אני גם קיוויתי שיקראו לו דר' מורסי 🙂
   וואו, שכחתי שמייסי היה ב-ER. איחוד מעולה.

  • איך מתאים לסקוט גריימס להיות חלק מהסדרה הזו. אני רגיל למופרעות שלו מ"אבא אמריקני".

   • התפקיד דווקא היה כל כך לא מופרע.

    • אז זה בזבוז! סתם, אני מת עליו בכל תפקיד.

 • Michael Ginzburg

  פרק ממש טוב, עורר בי המון רגשות.

 • miss bojarsky

  באשר לפרק עצמו – אני חושבת שהם התמודדו בצורה מאד יפה ורגישה עם הנפולת מהבלגן של סוף הפרק הקודם. אי אפשר שלא לרחם על פיונה ולרצות לחבק אותה מצד אחד ושלא להבין את הכעס והקור של ליפ מהצד השני. יהיה מאד מעניין לראות עימות ביניהם בפרק הבא (אני מניחה שאחד כזה יתרחש) ולראות את כולם שם מנסים לחיות תחת אותה קורת גג. נראה שליפ לא מוותר עדיין על הלימודים וזה משמח אותי.

  ושילה אדירה כתמיד, גם כשהעלילה שלה תלושה לגמרי ממה שקורה.

  • Michael Ginzburg

   שילה יודעת מה קרה לליאם? כי נדמה לי שהיא נותרה מחוץ ללופ וזה מוזר הרי היא כל בוקר פוקדת את הבית שלהם…

   • היא לא יודעת. חשבתי שהיא תגלה בסוף הפרק, אבל היא נסעה בלי להיות מעורבת כלל בחיי המשפחה לאורך כל הפרק.

    • miss bojarsky

     היא אכן לא יודעת וזה אכן קצת מוזר, אבל במצב כזה של בלגן זה יכול לקרות.

  • שין-גימל

   "ליפ גאלאגר לא מוותר על הקולג'!"
   קצת קשה לי להזדהות עם ליפ בסיטואציה הזו, למרות שפיונה אחראית למה שקרה לליאם. נראה שליפ רואה בכך הזדמנות דווקא לברוח מהאחריות שלו ולהחליף את פיונה (קצת מזכיר את הרצון שלו להיות אבא לילד של קארן בעונה השנייה). מהצד השני, אני לא בטוח שלחלק שבו שרוצה להישאר בקולג' גם יש מניעים טהורים מדי. לפחות על הרקע של פיונה הסובלת הוא יוצא קצת פוץ.

   • miss bojarsky

    אני מסכימה שהוא היה קשה מדי אתה, אבל אני מניחה שהוא נכנס למצב של הלם טוטאלי והוא היה צריך להפנות את הכעס והבלבול כלפי מישהו. הוא גם רגיל שפיונה היא המבוגר האחראי, האדם שאפשר לסמוך עליו במשפחה אחרי כל האכזבות שפרנק ואמא שלהם הנחילו להם במשך השנים. אז כשהיא מפשלת ככה וליאם כמעט מת לאור רשלנות שלה, זה משאיר אותו עם התחושה שלא נשאר על מי לסמוך. במיוחד אחרי שהוא בילה את כל היום בניסיון לאתר את איאן, רק כדי לגלות אותו מברמן במועדון ומתעלם מהם לחלוטין.

    למה הכוונה במניעים לא טהורים לגבי הישארות בקולג'? בגלל שהוא רוצה לברוח מהחיים המטורפים של משפחת גלאגאר? כי, אני מבינה אותו לחלוטין.

    • שין-גימל

     אני לא בטוח שליפ חש את מידת האחריות למשפחה שאת מתארת. לגבי הקולג' – יש את המבט הזה שלו אחרי שקיבל את הציון, שאני לא לגמרי בטוח איך לקרוא. הוא אמנם מבין אחר כך שזה לא ממש עוזר לו, אבל הרגע הזה שהוא מסוגל לשכוח לחלוטין מהצרות שסביבו, עם כמה שהוא אנושי – בולט באנוכיות שלו על הרקע של מה שקורה לפיונה בפרק.

     • miss bojarsky

      וואו, אני ממש לא רואה את זה ככה. הוא לא חש אחריות כלפי המשפחה? אז למה בזמן שהוא משקיע הרבה מאמצים להתקדם בקולג' הוא עוזב הכל במיידי והולך לחפש את איאן? למה הוא הקשיב לדבי בעניין כל היום? למה הוא נשאר כל הלילה בבית החולים כדי להיות עם ליאם?

      ולא אנוכי בעייני בכלל שהוא לוקח לעצמו רגע אחד של גאווה במשהו שהוא עבד עליו קשה אחרי יום מטורף שכזה. הגיוני לחלוטין שהלימודים יהיו לו חשובים ושהוא עדיין יחשוב עליהם. היחס שלו לפיונה בפרק נבע מכעס, לא אנוכיות.

      • שין-גימל

       כי להיות עם המשפחה זה מקום שנוח לו יותר מלהיות אחראי לעתידה הכלכלי. גם האצבע המשולשת לפיונה היא מקום של מרידה בסמכות שנוח יותר מהקולג', כי מהמשפחה אי אפשר להעיף אותו. אולי אנוכיות היא מילה חזקה מדי – לכל הפחות הצורה שבה הוא מנהל את המשבר הזה מעידה על חוסר בגרות מסוים.

       • miss bojarsky

        חוסר בגרות מוסכם עליי, דווקא בגלל זה אני שמחה שהקולג' מתחיל להיות חשוב עבורו ושהוא לא באמת רוצה לעזוב אותו. בעייני זה מעיד על התחלה של תהליך ההתבגרות שלו. אני לא חושבת שהוא רוצה להישאר שם כדי שהוא לא יצטרך לדאוג למשפחה. אני מאמינה שהוא מפנים שחשוב שהוא ינצל את הפוטנציאל שלו כדי להתקדם ושצריך להשקיע בשביל לעשות זאת. ועכשיו הוא תקוע בין הדאגה שלו למשפחה.
        אני רואה אבל את חוסר הבגרות רק ביחס שלו כלפי פיונה. בכל שאר המובנים הוא התמודד יפה.

        • שין-גימל

         אני לא חושב שהוא התמודד יפה. קודם כל, אני חושב שהסירוב שלו לקבל את העזרה מקווין בא לא רק מהמתיחות עם פיונה, אלא גם מאיזושהיא גאווה שכבר ראינו אצלו (ושוב אני חוזר לנושא הביטוח – יכול להיות שאם רק היה ממשיך בשיחה עם פיונה, היא אשכרה הייתה יכולה לעזור?) היה גם את היחס שלו לדבי שגרם לה לברוח. ועוד משהו בקטנה: בזמן שהוא מדבר עם קארל על כמה המשפחה שלהם דפוקה, הוא מגיש לו מה שנראה כמו בירה – אני תוהה אם זה קשור לפרץ הפירומניה שלו אחר כך, למרות שבמקרה של קארל זה לא משהו חריג.

         • ממתי קארל זקוק לתירוץ כדי להעלות משהו באש?

          • שין-גימל

           כאמור, לא חריג. אבל אני חושב שכאן הקשר הזה הוא מכוון, אולי כדי ליצור איזושהיא הקבלה למקרה של פיונה וליאם.

         • miss bojarsky

          העזרה שהוא סרב לקבל מקווין נגעה לעורך דין לפיונה, אז אני לא רואה בזה שום עניין של חוסר נכונות לקבל עזרה מטעמי גאווה. הוא שמח מאד לקבל את העזרה שלו כשזה נגע לחיפוש אחר פרנק.
          אני לא בטוחה שביטוח הבריאות של פיונה עדיין קיים, עושה רושם שעניין הכלא חיסל סופית את העבודה שלה (מה שמו אומר לה שהוא לא רוצה לראות אותה יותר אי פעם). ובכל מקרה, זה נראה לי יותר כמו מחדל של הכותבים של הסדרה, שכן קווין גם יכול היה לומר בשיחה ההיא שלפיונה יש ביטוח מהעבודה ולא עשה זאת.
          את הצעקות על דבי אני מחשיבה כחלק מהיחס שלו לגבי פיונה ומה שקורה איתה, שזה כפי שכבר אמרתי, אכן המקום בו הוא מפגין חוסר בגרות.

          הוא בסה"כ ילד בן 18 בסופו של דבר ובהתחשב בכל מה שעבר עליו באותו יום, אני חושבת שהוא פעל יפה. לא מושלם, אבל מבחינתי מונע בעיקר ממקום של אכפתיות. הוא יכול היה לא לטרוח לחפש אחר איאן, הוא הרי לא בצרות. הוא יכול היה לעזוב הכל כשפיונה נעצרה ולחזור לקולג' ולתת לשירותי הרווחה לקחת את ליאם. הוא לעולם לא היה עושה זאת והוא אכן לא עשה זאת. ועם כל הכעס שלו כלפי פיונה, הוא כן הגיע לדיון שלה. אתה באמת לא רואה שום דבר חיובי בהתנהלות שלו?

          אני גם די מתקשה להבין את הטיעון שלך – זה לא בסדר שהוא נשאר לעזור למשפחה כי זו בריחה מהאחריות של הקולג' וזה לא בסדר שהוא לא מוותר על הקולג' כי זה בריחה מהמשפחה?

          • שין-גימל

           יש הבדל בין החיפוש אחר פרנק לעזרה כלכלית – ליפ אומר שהוא לא רוצה להיות חייב לקוו. לא בטוח שקוו גם יודע לגבי הביטוח.
           אני חושב שפיונה היא תירוץ ולא הסיבה להתנהגות שלו, שאכן נטועה בבריחה אל המקום הקל יותר, איפה שזה לא יהיה באותו הרגע.

          • miss bojarsky

           בשלב הזה נותר לי רק לומר שאנחנו תופסים את הדמות באופן שונה. בעייני היא לא כה רדודה באופן שכל פעולה ופעולה שלה מונעת אך ורק ממניע אחד של אנוכיות וחוסר יכולת להתמודד.

          • שין-גימל

           ליתר דיוק – אני לא חושב שאין לו צדדים אלטרואיסטיים, אני כן חושב שהם לא באו לידי ביטוי בפרק הזה.

          • miss bojarsky

           אני שמחה לשמוע 🙂

          • לא חשבתי שמייק פיטר את פיונה, אבל ייתכן שהמשפט האחרון שאמר לה כלל גם את העבודה. אחרי שהוא גילה שהיא בגדה בו עם רובי, מייק העביר אותה לתפקיד במחלקה אחרת, אז הנחתי שזה ירחיק ביניהם מספיק. אם לא מייק, ייתכן שהתיק הפלילי של פיונה יוסיף עוד סיבה עבור משפחתו לפטר אותה, הפעם עם תירוץ שלא יגרור אחריו תביעה בגין פיטורים לא מוצדקים.

          • miss bojarsky

           זה היה נשמע לי שבזאת הוא גם מעיף אותה מהחברה (אני זוכרת שהוא העביר אותה תפקיד), אבל אולי אני טועה.

    • שושי ברמניק

     אוקיי…אני רואה שפתחתם דיון על ההתנהגות של ליפ.
     אני לא חושבת שזה נכון שליפ עשה את זה כדי לברוח מהאחריות של הקולג'-להיפך.אם הוא היה רוצה לעזוב את הקולג' זה היה התירוץ המושלם.והוא לא היה כועס על פיונה.
     אני חושבת שלהיפך-היה לו קשה בקולג', והוא חשב לפרוש, אבל עכשיו הוא הצליח יותר להשתלב,להשקיע ואפילו העז לחלום על עתיד טוב יותר-ואז זה קרה!
     הוא כועס על פיונה, כי אחריה הוא יהיה חייב להיות המבוגר האחראי, ואם היא לא תתפקד הוא צריך לעזוב את הלימודים ולטפל במשפחה.בגלל זה הוא כועס עליה ומנסה "להעניש" אותה על כך.
     גם אולי הסיבה שהוא הלך לחפש את איאן קשורה לזה-אולי הוא קיוה שאיאן יוכל לחזור ולהיות המבוגר האחראי ביחד איתו, ובכך הוא יוכל לחזור לקולג'.
     סה"כ אולי זה אנוכי אבל אני לא חושבץת שיש משהו רע בכך שיש לו שאיפות וחלומות.

 • תתש

  אני אחזור על משהו שכבר כתבתי כבר מספר פעמים בפוסטים על שיימלס, אמי רוסום היא השחקנית הטובה ביותר בטלוויזיה.

  • Michael Ginzburg

   היא מעולה למרות שאני מעדיף את ליפ.

 • שין-גימל

  פרק בסדר כזה. אהבתי את המשחקים הקטנים על פערי הידיעה – קארל שמספר לליפ על האחיין והאחות, והסצינה בסוף הפרק. ליפ גם סימן בתחילת הפרק שאין לליאם ביטוח בריאות – נדמה לי שזה כבר לא נכון?

  ושתי תהיות:
  אני קצת לא מבין איך זה היה קארל שמצא את מייק, כי אין לו טלפון ולא לגמרי ברור מתי היה לו הזמן להגיע אליו.
  הפתרון ההגיוני לסיטואציה של פיונה היה שהיא תספר למייק שרובי הוא זה שהביא לה את הקוקאין, אבל אני מניח שהם צריכים לייצר מתח דרמטי איכשהוא.

  • כפי שהיא סירבה להסגיר את רובי לרשויות, היא בטח גם לא רצתה לספר למייק. לא שאני מבין אותה, כי אם מייק היה יודע שאחיו אחראי בעקיפין לכמעט-מוות של פעוט, הוא לעולם לא היה סולח לו. אולי זו הענשה עצמית, פיונה רואה בעצמה את האשמה האמיתית במצב, גם בבגידה במייק.

   • שין-גימל

    ויותר מכך – אין לה מה להפסיד מלספר למייק. יש לה ולמשפחה הרבה מה להפסיד מלא לספר לו.
    זה נכון שפיונה מתפרקת, ועדיין, החלק הזה של המשבר קצת מלאכותי מדי.

   • miss bojarsky

    יפה אמרת.

© עידו ישעיהו