חסרי בושה 4.05: הנה העוקץ

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/02/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "חסרי בושה" עונה 4 פרק 5?

Shameless (US) - 04x05 - There's The Rub

תגיות:
 • העט המרקד

  מה לעזאזל פיונה עושה לעצמה בעונה הזאת?

  כנראה שכמות השיערות המרוטות שלי בפרקים האחרונים מהווה איזשהו הישג, של הכותבים ושל אמי רוסום, בשלוש העונות הקודמות: פיונה הייתה והינה אחת הדמויות הכי מדהימות שיצא לי לראות על המסך בשנים האחרונות. היא פשוט כתובה ומשוחקת אדיר, ובגלל זה שרשרת ההחלטות המפגרות להחריד שהיא עושה בפרקים האחרונים מוציאה אותי מדעתי. הרומן שלה עם רובי היה פשוט מופת של החלטות שגויות (והיא צריכה לומר תודה לאל שמייק התגלה כאדם טוב – בניגוד לסטנדרט שהיא ואנחנו התרגלנו לראות בינתיים), שהגיע לכדי פיצוץ בסוף הפתאומי, המפתיע והמזעזע של הפרק האחרון. אולי בגלל שמדובר בתקרית שפיונה הייתה במידה רבה אחראית אליה, זה היה לי הרבה יותר מורכב ממקרים כמו ניסיון ההתאבדות של מוניקה או הנטישה של ליפ, אבל עדיין כל פעם כשאני נזכר בפרצוף של פיונה בסוף הפרק אני ממש רוצה לחשוב על משהו אחר. אלוהים ישמור. שהבחורה הזאת תתאפס על עצמה כבר.

  • הנפילה הזו הייתה בלתי נמנעת. לא ראיתי את זה מגיע כך (כבר ידעתי שפיונה תיעצר משום מה תודות להקדמה בתחילת העונה), אבל הפיתוי של רובי וההרס שהביא בעקבותיו הביאו לאחד הרגעים הכי נוראיים בתולדות המשפחה. אני חושש עכשיו לא רק לפיונה ולילדים, אלא מה יהיה גורלם כשהאפוטרופוסית שלהם עלולה לאבד את זכויותיה.

   עם פרנק הגוסס ובמצב קריטי בעצמו (לא שהוא היה בעל יכולת כאדם "בריא"), האם ליפ ייאלץ לוותר על עתידו כדי לסייע למשפחה? לא רק הפרצוף של פיונה היה מטריד, גם המבט של ליפ שנותר עומד במסדרון בעוד כולם מתרחקים ממנו ומלווים את אחותו העצורה.

   מיכאל כינה את מייק "משעמם" בדיונים קודמים, והוא עצמו מודה בכך, שלכאורה אין בו שום דבר מסוכן ואו לא נורמלי שפיונה רגילה אליו בגברים שלה. הציפייה שלה ושל וי, שמייק או אביו יפטרו אותה בגלל עניין אישי, מראה כמה העולמות שלהם שונים (לא שאדם במעמדו החברתי והכלכלי לא היה מסוגל למצוא דרך לפטר אותה, לו היו לו סטנדרטים אתיים נמוכים).

   • Michael Ginzburg

    מסכים. וזה גם היה הפרק הכי טוב בעונה קצת חורקת. ממש כאב לי הלב בסיום.

   • miss bojarsky

    אני מאד מאד מקווה שליפ לא יוותר על הקולג', זה ישבור לי את הלב. אני אוהבת את מסע ההתבגרות שלו שם. אולי כל הבלגן ייעשה את ההפך ויגרום לו להבין שהוא חייב למצוא דרך אחרת לחיות.

    הלב נשבר כמובן גם על פיונה. יש לי הרגשה שהכרטיס שלה החוצה מהלבגן יהיה לתת לפרנק חתיכה מהכבד שלה.

    • ייתכן. אולי זו הסיבה שהתסריטאים דאגו לכך שהכבד של פרנק ידחה את התרומה של סאמי, למרות שהייתה ביניהם התאמה.

     אני שמח לגלות שהקטעים שהוצגו בתחילת העונה התגלו בחלקם כמטעים. ראו את השוטרים הצבאיים מתנפלים על ליפ בבית השימוש אז הנחתי שזה קשור להתחזות של איאן, אבל חשבתי שליפ ישלם על פשעי אחיו וטוב שלא כך הדבר.

     • Michael Ginzburg

      באמת לא נאמרה פה מילה על איאן! 🙂

   • שין-גימל

    כשחושבים על זה, הציפייה הזו שלהן אולי קשורה לסיפור מהעונה הקודמת עם הבוס שמנצל מינית את העובדות שלו.
    יש משהו נורא בשיחה בין מייק לפיונה, שבה שני אנשים מתוודים זה בפני זה על מגרעותיהם, ללא נכונות אמיתית לעזור זה לזו להתגבר עליהן. אולי ההצלפה העצמית בקול של פיונה היא ששלחה אותה להתדרדרות נוספת.

  • זה היה מפתיע אותי יותר אם זה לא היה קורה. ציפיתי לזה מהשנייה שרובי ברח מאלת הבייסבול והשקית נשארה על השולחן. מי לעזאזל משאיר קוקאין חשוף בבית עם תינוק?! או מופרע כמו קארל?

 • שין-גימל

  פרק לא רע. הם היו יכולים למצוא דרכים קצת יותר מעניינות לפוצץ את מייק ופיונה ולמצוא את איאן, אבל לפחות הסיפורים האלה הובילו לטוויסטים מוצלחים. שני הרגעים המשעשעים בפרק היו בקווי העלילה האחרים – הנאום של קווין, שכמו-מתעל את פרנק כדי לשכנע את וי לפתוח בית בושת, והקטיעה של טקס ההזעה.
  אהבתי את האסימון שנפל לקארל כשהוא מבין שפרנק ויתר על הגאלאגרים כמשפחה, וכעת נמצא במהלך עוד ניסיון שנידון לכישלון עם סמנתה.
  לגבי ליפ – זה לא שאני צריך תזכורת לכך שהוא בקולג' ולבעיות שלו שם, אבל לא להתייחס לזה בכלל בפרק קצת שובר את ההמשכיות מהפרקים הקודמים ומחליש את הדילמה שהוא נמצא בה כרגע.
  פיונה, בניגוד למה שניחשתי שיקרה, מזניחה את ליאם בפועל (ובשיימלס, מסתבר שפעוט שהולך לבד במערכה הראשונה, יסניף קוקאין במערכה השלישית).
  בדיעבד זה לא מפתיע, עם נטייתה של הסדרה לרסק את התקווה של הדמויות שלה מדי פעם. אני גם די בטוח שראינו קוקאין במסיבת בית קודמת של הגאלאגרים – נדמה לי שזה אפילו היה באחד הפרקים הראשונים.

  ועוד משהו לגבי איאן – הנוכחות של אבא של ג'ימי תרמה למוזרות הכללית של הסיטואציה של איאן, אבל אני לא בטוח שהופעת האורח הזו הייתה באמת נחוצה. בהתחלה חשבתי בכלל שמנדי מדברת על קאש.

© עידו ישעיהו