בחורה חדשה 3.14: פרינס

ספוילר "בחורה חדשה" עונה 3 פרק 14 (פרק הפוסט-סופרבול)

פעמים רבות במהלך הצפייה ב"בחורה חדשה" עולה בדעתי שהיא סוג של "חברים" החדשה, מותאמת לעתותינו הקדחתניות. החברים ב"בחורה חדשה" לוזרים פי כמה מאלה של "חברים", אבל גם בזה יש משהו מרוח הזמן השפופה שלנו, בעיות כלכליות וכל זה לעומת האופטימיות הניינטיזית. במקביל, הרייטינג ש"בחורה חדשה" נמוך בהרבה מהמספרים ש"חברים" הייתה עושה, אי אז כשהיו הרבה פחות ערוצים והרבה פחות תחרות, אבל גם זה כמובן חלק מעניין הזמן ועומד בקנה אחד עם הלוזריות של "בחורה חדשה" [1]. לכן השיבוץ שלה אחרי הסופרבול 18 שנה אחרי ש"חברים" הייתה שם נראה לי יאה, וכשם שהפרק עמוס הכוכבים של "חברים" (ג'וליה רוברטס, ואן דאם, ברוק שילדס וכריס אייזק) היה מפוספס לטעמי, כך גם היה המקרה של 'פרינס' ב"בחורה חדשה".

[1] 26.3 מיליון צופים צפו אתמול בפרק של "בחורה חדשה", מספר מעולה וגדול, ואפילו לא כזה רחוק מה-29.5 מה-52.9 מיליון שצפו בפרק ההוא של "חברים", הרייטינג הגבוה ביותר אי פעם לסיטקום ששודר אחרי משחק סופרבול.

לפרקים כאלה יש נטייה למעוד על הגימיקים שלהם, והופעות האורח הן לגמרי כאלה. "בחורה חדשה" הסתפקה בהופעת אורח אחת ואף הגדילה והקדישה את שם הפרק לשמו, שזה עוד בסדר בהתחשב בעובדה שהעלילה לכל אורכו נסובה סביב מסיבה (הממ, "נסובה סביב מסיבה") בביתו של פרינס. הדבר החכם שעשה הפרק הוא שלמרות הכל ולמרות שמו הוא התמקד באבן דרך ביחסי ניק וג'ס, אמירת ה"אני אוהב אותך", מה שיצק הן משמעות רגשית והן משהו שגם הצופים החדשים וגם הקבועים יכולים להתעניין בו, אבל מעבר לכך הוא לא היה אחיד ברמתו.

המצחיק הוא שניתן בקלות לחלק את הפרק ללפני ואחרי הגחתו של פרינס (שאגב, היה מאוד חמוד) – עד אז הפרק היה מעולה וכיפי וממש מצחיק, ומהרגע שראינו את פרינס הכל פתאום קרטע והיה מאולץ ולא טבעי. זו הייתה נפילת מתח של ממש. יצוין שגם בחלק הטוב זואי דשאנל הייתה אחראית על חלק ניכר מהבעיות שבפרק. היא תמיד כזאת, אבל בפרק הנוכחי הפגינה מניירות יותר מאי פעם, ומלבד ה'אצבעות-אקדח' שלה שהצליחו להצחיק אותי, הייתה מעצבנת ובלתי נסבלת כמו בפרקים הראשונים של הסדרה. החברים חיפו על זה היטב בהתחלה, כבר מדיון ה-panties/pandies/pannies ובהמשך עם האש והקרח של קואץ' ו-ווינסטון (שאגב, זעקת ה"אני אוהב אותך" שלו שגרמה לדייט שלו להיחנק היא כנראה הרגע האהוב עלי בפרק), הפלאשבק התיכוניסטי-פרינסי של ניק ו-ווינסטון, שמידט שמנסה למצוא חברים חדשים טובים יותר אבל חוזר בו, פלוס איחוד מתוק עם הציצים של סיסי וכיו"ב, אבל מהרגע שפרינס התערב זה היה בדיוק מה שעשוי לקרות כאשר גורם זר מתערב בדינמיקה חברתית קיימת – כפוי. זה הגיע לשיא מביך כאשר הוא העלה את ג'ס לשיר איתו על הבמה, והיא באורח נס ידעה את המילים כי פרינס הוא קסם, ואז גם החברים עלו כאילו זה נורמלי להזמין זרים לבמה כשאת בעצמך הוזמנת לשם.

עד כה הקומדיה שלטעמי ממש הצליחה להפגיז בפרק שלה אחרי הסופרבול הייתה "המשרד", עם אחד הפרקים המצחיקים בתולדותיה, וכזה שהפגין את כל מעלותיה. "ברוקלין תשע תשע", ששודרה אתמול אחרי "בחורה חדשה", עשתה דבר דומה (אם כי היא עדיין רחוקה מהיכן ש"המשרד" הייתה בשעתו) ועל כן הפרק שלה היה מוצלח בעיניי פי כמה מזה של "בחורה". אבל על כך בפוסט נפרד.

© עידו ישעיהו