המלצת היום – רביעי

ארסטד דיבלופמנט בסטודיו למשחק, על אהבה וקליינטים, המעגל הפנימי, מסובך, היסטוריה בגדול, בנות, Looking, הזמנים הכי טובים, שטרודל, סטלה, מאסטר שף, יומני קארי, קאסל, המקור, המתנחל, אלמנטרי. בהורדות: אחרי שתי סדרות חביבות מבקרים אבל שכשלו נחרצות – Lone Star ברשת פוקס והתעוררות (Awake) ברשת NBC – חוזר היוצר קייל קילן, הפעם ל-ABC, עם סדרה שנראית מעט יותר ידידותית (אבל עדיין חביבת מבקרים): Mind Games, דרמה קומית על שני אחים (סטיב זאן וכריסטיאן סלייטר) שפותחים סוכנות לפתרון בעיות, ועושים זאת באמצעות מניפולציות פסיכולוגיות. בנוסף גלי חוזרת עם פרקים חדשים, וגם ריזולי ואיילס ותפישה חוזרת לחלקן השני של עונותיהן, בבריטניה עונה שלישית וחדשה של סיטקום הטינאייג'רז Pramface. כמו כן צדק פרטי, קוגר טאון, שתי ה-NCISיות, מבוקש, הקול, Growing Up Fisher, About a Boy, Chicago Fire, ברוקלין תשע-תשע, בחורה חדשה, The Originals, על טבעי, אמריקן איידול, מסובך, שקרניות קטנות, Kroll Show, Doll & Em.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, המעגל הפנימי.
שידור נוסף במסגרת ספיישל אוסקר, זוכה פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר ב-2011. כמו מותחן משובח נפרש סרטו המרתק של צ'ארלס פרגוסון (שכבר היה מועמד לאוסקר על סרטו No End in Sight), המביא את סיפורו של המשבר הכלכלי העולמי של 2008. המשבר הזה, שעלה 20 טריליון דולר, גרם למיליוני אנשים לאבד את עבודתם ואת ביתם במיתון הקשה ביותר מאז 1929, וכמעט גרם להתמוטטות כלכלית עולמית. פרגוסון, בעצמו מייסד של חברת תוכנה מצליחה שנרכשה ע"י מיקרוסופט ויועץ לשעבר לסוכנויות הממשל האמריקאי בענייני טכנולוגיה וכוחות השוק, חושף בסרט את המנגנון המורכב שאפשר שחיתות שקשרה יחדיו פוליטיקאים, רגולטורים ומוסדות אקדמיים. הוא שואל שאלות קשות, למשל: מדוע פוליטיקאים ביטלו כלאחר יד כללים ששירתו את המדינה מאז השפל הכלכלי של 1929? מדוע וול סטריט התירה רסן בכל הנוגע למדיניות הסיכונים? מדוע בתי הספר המובילים למנהל עסקים לא שאלו את השאלות הנכונות? והאם האשמים משלמים את המחיר או שמא עדיין הם נשארו באותן עמדות מפתח?

בערוץ 8 ב-22:55, על אהבה וקליינטים.
זוכה פרס אהוב הקהל – פסטיבל FIDOC בגוודלחארה 2012; מועמד לפרס הסרט הדוקומנטרי – פסטיבל IDFA 2013; הבחירה הרשמית HOTDOCS – 2012; הבחירה הרשמית – פסטיבל ונקובר 2013; הבחירה הרשמית – פסטיבל הסרטים של לוס אנג'לס. לנשים בסרט הזה יש הרבה עבודה. הן עובדות כחדרניות במוטל אל פסאג'רו בצ'ילה, שבו האורחים בדרך כלל לא נשארים יותר מכמה שעות. החדרים לא צריכים להיות יפים במיוחד, כל עוד יש מיטה שעליה הזוגות יכולים להתפנק. נשים העובדות במוטל דרכים בצ'ילה חולקות סיפורים שהיו עדות להם במהלך עבודתן. הן מספרות על האורחים, תשוקות הבשרים שלהם והרגליהם המוזרים. אך המבקרים הם למעשה רק ניצבים בסיפור האהבה הזה. אנו עוקבים אחר ארבע מנקות במהלך המשמרות שלהן מדי יום. הן מסדרות את המיטות, מבריקות את המראות ומנקות את הרצפות, ותוך כדי מדברות על אהבה. למרות כל מה שהן רואות ושומעות בעבודה, התפיסה שלהן על אהבה עדיין רומנטית להפליא.

סרטים

בכבלים,
בעיקר חם ב-22:00, הרפתקאות טינטין.
כל יום ספילברג (אני מת על הסרט הזה).

ולא לשכוח:
arrested-development studioמאסטר שף בערוץ 2 ב-21:00.
המקור בערוץ 10 ב-21:00.
סטודיו למשחק בערוץ 8 ב-21:15. הפעם: הקאסט של ארסטד דיבלופמנט (וגם היוצר מיץ' הורביץ).
מסובך בכן דרמה ב-21:15.
הזמנים הכי טובים בחם 3 ב-21:30.
המתנחל בערוץ 10 ב-22:00.
סטלה בביביסיבי ב-22:00.
שטרודל בחינוכית 23 ב-22:00.
בנות 3 בכן או ב-22:00.
קאסל 6 בכן פעולה ב-22:00.
יומני קארי 2 בכן דרמה ב-22:05.
שני פרקים ברצף של היסטוריה בגדול בערוץ ההיסטוריה ב-22:10.
לוקינג (Looking) בכן או ב-22:30.
אלמנטרי 2 בכן פעולה ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו