המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/02/2014 בקטגוריה ‏כללי

המעגל השבור, סטודיו למשחק עם טינה פיי, מפגשים בסוף העולם, המשפט של מוחמד עלי, זוג מנצח VIP, מיילדת, מצב האומה, משחקי השף, לעוף על המיליון, בלש אמיתי, חסרי בושה, מון בוי, סקנדל, מחשבות פליליות, המנטליסט, פסקול ישראלי, הורים במשרה מלאה. בהורדות: תוכנית הלילה החדשה של סת' מאיירס, עונות חדשות של דאלאס ושל The Voice בארה"ב ו-Silk בבריטניה, מון בוי, יומן השומן, ארצ'ר, Chozen, הוחלפו בלידתן, The Fosters, Lost Girl, להיות אנושיים, Teen Wolf, קאסל, איך פגשתי את אמא, מייק ומולי, מרוששות, Mom, Intelligence, הרשימה השחורה, Almost Human, The Following, Star-Crossed, היפה והחיה, הרפתקאות פין וג'ייק (Adventure Time).

בערוץ 10 ב-21:00, זוג מנצח VIP.
שמונה סלבריטאים ובני זוגם מגיעים למשחק ריאליטי כדי להתחרות על התואר 'זוג מנצח' ולזכות בפרס כספי. הם עוברים להתגורר תחת קורת גג אחת בווילה מפוארת (כמובן) וחושפים את הדבר הכי אינטימי לעיני המצלמות – הזוגיות שלהם. הזוגות יעברו משימות אתגריות שיעמידו את הזוגיות שלהם במבחן ויבדקו עד כמה הם מכירים זה את זה ועד כמה הם באמת סומכים אחד על השני. משתתפים: רון קופמן, מיכל אמדורסקי, ג'קי אזולאי, לירז דרור, דנה רון, מיכל גבריאלוב, ג'ניפר סנוקל ואמירם טובים. מנחה: איתי תורג'מן.

בלוויין,
בכן תעו ב-21:00, מפגשים בסוף העולם.
מועמד לאוסקר 2009 בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר. ישנו חוג אנשים חבוי בסוף העולם. אלף גברים ונשים שחיים יחדיו בקרבה שלא תיאמן לאנטארקטיקה, תוך שהם מסכנים את חייהם ואת שפיותם בחיפוש אחר חוד-החנית של המדע. לראשונה אאוטסיידר מורשה להיכנס לשם: הבמאי המוערך ורנר הרצוג, מלווה בצלם שלו בלבד, מקבל גישה ליופי ולאנושיות הגולמית שבקצה האולטימטיבי של העולם. הוא פוגש נשים וגברים ביזאריים למדי, שמקדישים את חייהם כדי לקדם את המדע בתנאים המסוכנים של הקוטב: מדען שלומד על חלקיקי הנויטרינו (שנמצאים בכל מקום, אך הם חמקמקים במיוחד), אותם הוא משווה לרוחות; חוקרת שבשעות הלילה עושה מיצג שבמסגרתו היא מכניסה את גופה למזוודה; מדריך הישרדות שמלמד את תלמידיו לשרוד בתנאים האלה ע"י חבישת דליים עם פרצופי-קרטון על ראשם; או חוקר הרי-געש שמייעץ מה לעשות כשהר-געש מתפרץ.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-23:00, המשפט של מוחמד עלי.
סרט תיעודי עטור שבחים לציון 50 שנה להפיכתו של מוחמד עלי לאלוף העולם באגרוף למשקל כבד. מוחמד "מרחף כמו פרפר ועוקץ כמו דבורה" עלי, לנצח ייזכר כאחד הספורטאים הגדולים של המאה העשרים. הסרט מביא את סיפורו של הספורטאי הענק, שבחר לנהל את חייו על פי אמונה ומצפון במקום תהילה ועושר. עלי התמודד במשך השנים עם זעם של הציבור האמריקאי כלפיו, לאחר שבשנת 1967 סירב עלי, בשם האסלאם, להתגייס לצבא האמריקני, שלחם באותה העת בווייטנאם. בעקבות זאת נשפט למאסר של חמש שנים, רישיון האגרוף שלו בוטל ונשלל ממנו תואר אלוף העולם. סצנות ארכיון נדירות בסרט מציגות את הכוחות התומכים והמתנגדים לו בציבור האמריקאי, מציג את המדריכים הרוחניים שלו , מלקולם X ואלייז'ה מוחמד, ומביא ראיונות עם הקרובים לו ואלו שהיו שם בזמן אמת: אחיו, כלתו, כתב הניו יורק טיימס רוברט ליפסטייל, והמנהיג המוסלמי לואיס פרחאן.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, המעגל השבור.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. הסרט מגיע אל הערוץ ללא הפצה בבתי הקולנוע בארץ, כשארון הפרסים שלו כבר גדוש ועמוס וכאשר המבחן הגדול ביותר, טקס האוסקר, עוד לפניו: הסרט הוא נציג בלגיה לפרס. זה סיפור של אהבה ממבט ראשון. איש לא חשב שהרומן הסוער ומלא התשוקה בין המוזיקאי הגבוה והמזוקן לאמנית הקעקועים היפהפיה, שעבודותיה מעטרות חלקים נרחבים מגופה, יחזיק מעמד זמן רב. אבל השניים פשוט לא היו מסוגלים להיפרד לרגע. היא הצטרפה ללהקה שלו, הוא שיפץ את ביתו המבודד עבורה, וכאשר התברר שהיא בהיריון, הם הפכו למשפחה. האושר שהביאה לחייהם בתם הבכורה רק העצים את הקשר ביניהם ונראה היה שדבר לא יכול לפגוע באהבתם, אך אז הגיעה לביתם מחלה ארורה ודבר לא נשאר כשהיה. tina-fey-actors-studio-mainסיפור אהבתם העזה של דידייה ואליז מועבר באופן לא ליניארי, שנע בין עבר להווה, בין הטרגי לרומנטי ובין רגעי האושר למשברים, והכל עם צילום נפלא, משחק שובה לב ומוזיקה נהדרת. גם בלי הפסלון המוזהב יש ל"המעגל השבור" לא מעט תארים והישגים עד כה. בין השאר הוא זוכה פרס האוסקר האירופאי 2013 לשחקנית הטובה ביותר; זוכה פרסי התסריט והשחקנית בפסטיבל טרייבקה 2013; זוכה שני פרסים בפסטיבל ברלין 2013; והשתתפות בפסטיבלים רבים נוספים בכל העולם בהם קרלובי וארי, סיאטל, ונקובר, סטוקהולם ופסטיבל הסרטים בחיפה.

בכבלים,
בעיקר חם ב-22:00, אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגולת הבדולח.
כל יום ספילברג.

ולא לשכוח:
משחקי השף בערוץ 2 ב-21:00.
סטודיו למשחק בערוץ 8 ב-21:15. הפעם: טינה פיי.
הורים במשרה מלאה 5 בכן דרמה ב-21:15.
פסקול ישראלי בחינוכית 23 ב-21:30.
מון בוי בביביסיבי ב-21:30.
סקנדל 3 בחם 3 ב-21:30.
מיילדת! בביביסיבי ב-22:00.
מחשבות פליליות 9 בכן פעולה ב-22:00.
בלש אמיתי בכן או ב-22:00.
חסרי בושה בחם 3 ב-22:15.
מצב האומה בערוץ 2 ב-22:30.
המנטליסט 6 בכן פעולה ב-22:45.
חוק וסדר מדור מיוחד 13 בערוץ 1 ב-22:50.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו