המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 20/02/2014 בקטגוריה ‏כללי

אהבה, מי זה לעזאזל ארתור פוגל? מינדי, קוגר טאון, המתים המהלכים, דרקולה, יומני הערפד, פלפלים צהובים, בית השקרים, בוני וקלייד, עובדה, מרק הוליוודי, הגשר, סוכני שילד, מהפכה. בהורדות: צמד הפרקים הראשונים של Mixology, סיטקום המידסיזן החדש והחמוד למראה של ABC, שבוע לפני שהסדרה מגיעה. פרקים אחרונים של Fleming: The Man Who Would Be Bond ו-Super Fun Night. במילוי תפקידם, Suspects, משפחת קומאר, Men at Work, מחשבות פליליות, זירת הפשע, אמריקן איידול, מרק הוליוודי, קירסטי, This Is Jinsy, Inside No 9, עובדים מצטיינים (וורקהוליקס), Broad City.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, מי זה לעזאזל ארתור פוגל?
שבוע מוזיקה. סיפורה העדכני, החשוף והלא-מצונזר של תעשיית מוזיקת הפופ, המגלגלת מיליארדים של דולרים אך נאבקת לשרוד את ההשפעה המאסיבית של השינויים הטכנולוגיים, שפוגעים בה יותר מאשר בכל תעשייה עלי אדמות. כל זאת דרך אדם אחד שעומד במרכזה של הסערה – ארתור פוגל. "ארתור יודע איך להפוך את הבלתי-אפשרי לאפשרי", טוענת מדונה; "פוגל הוא האיש שהכי קל לסגור איתו דיל", אומר בונו; "אבל בראש ובראשונה הוא מוזיקאי. אני תמיד מרגיש שהוא מתנהג אלינו כאל מוזיקאים עמיתים ולא כמו חלקים במשחק העסקי שלו", חותם סטינג. מתופף מאוטווה, קנדה, ובנו של שחקן פוטבול לשעבר, ארתור פוגל הפך למפיק המצליח ביותר של סיבובי הופעות בינלאומיים. כמנכ"ל של Global Touring וכיו"ר של ענקית הבידור האמריקאית Live Nation, הוא גם, כך נטען, האיש שהכי ניתן לסמוך עליו בתעשיית המוזיקה. הוא אחראי למסעות ההופעות הרווחיים ביותר בהיסטוריה, תוך בניית שותפות עם קבוצת אמני עילית כמו מדונה, U2, פוליס, ליידי גאגא, דייויד בואי ועוד. פוגל, יהודי-קנדי, שידוע באורחותיו הצנועות ובמערכות היחסים היציבות שלו, הוא גם מוותיקי התעשייה, אך גם ממשיך להיות מפורצי-הדרך שלה, מי שמעצב את התפתחות התעשייה במאה ה-21. כאשר אמני אולפן מסתמכים יותר ויותר על הופעות חיות ועל מסחור כמקורות ההכנסה העיקריים שלהם, פוגל ביסס נוסחה לייצר באופן עקבי סיבובי הופעות לאמנים מובילים כמו מדונה (לה הפיק בין השאר את ה-MDNA Tour בשנה שעברה), ליידי גאגא (לה הפיק את ה-Monster Ball Tour) ו-U2 (להם הפיק את ה-360 Tour בשנים 2009-2011) שתחת הכוונתו מלאת החזון, הניבו הכנסות מרקיעות שחקים. השנה, אגב, הוא אחראי על ההופעות של ריהאנה, ביונסה וג'סטין טימברלייק. הסרט מציג מבט מרתק על עולמו של אדם אחד שקט שמצוי בלב לבה של תעשיית המוזיקה העולמית הסוערת – עבודתו והיצירתיות שלו מאחורי הקלעים, ניהול סיבובי הופעות ענקיים, מערכות היחסים שלו עם כוכבי-על, והדרך שבה הוא מצליח להצעיד קדימה את התעשייה הזו, שעוברת בשנים האחרונות שינויים טקטוניים.

סרטים

בלוויין,
בכן 1 ב-15:09, חלון אחורי.
שבוע היצ'קוק.

בכן 1 ב-21:30, אהבה.
בכורה, ימים של אוסקר. יצירה קאמרית מטלטלת מהבמאי הגדול מיכאל האנקה, סיפורם של זוג פריזאי מבוגר המתמודד עם זקנה ואהבה שגדולה יותר ממוות. ז'ורז' ואנה הם שני מורים למוזיקה בגיל הפרישה שחיים בגפם ומבלים את מרבית זמנם ביחידות, כאשר מדי פעם הם זוכים לביקור חטוף של בתם או של תלמיד לשעבר. לאחר שאנה לוקה בשבץ חייהם משתנים לחלוטין וז'ורז' מוצא את עצמו בחיים שלא ייחל להם. עם ז'אן-לואי טרינטיניאן ("גבר ואישה"), עמנואל ריבה ("הירושימה אהובתי"), איזבל הופר ("שבויה"). הסרט גרף את שני הפרסים החשובים ביותר בשנת 2012: פרס דקל הזהב בפסטיבל קאן, ופרס האוסקר לסרט הטוב ביותר בשפה זרה. האנקה הפך להיות הבמאי השני בהיסטוריה שזוכה בפסטיבל קאן עם שני סרטים רצופים. "אהבה" היה מועמד באותה שנה לחמישה פרסי אוסקר, כולל פרס הסרט הטוב ביותר. הוא זכה בגלובוס הזהב (הסרט הזר), בשני פרסי באפט"א (סרט זר ושחקנית ראשית), חמישה פרסי סזאר (הסרט הטוב ביותר, הבמאי, השחקן, השחקנית והתסריט), ארבעה פרסי האוסקר האירופאי (סרט, במאי, שחקן ושחקנית) ועוד ועוד.

בכבלים,
בעיקר חם ב-22:00, דואל.
כל יום ספילברג.

ולא לשכוח:
יומני הערפד 5 בחם 3 ב-19:00.
סוכני שילד בכן פעולה ב-20:30.
עובדה בערוץ 2 ב-21:00.
מינדי 2 בחם 3 ב-21:30.
פלפלים צהובים 2 בערוץ 2 ב-22:00.
קוגר טאון בחם 3 ב-21:55 ובכן דרמה ב-22:00. מתיו פרי מתארח.
מהפכה 2 בכן פעולה ב-22:00.
המתים המהלכים בכן או ב-22:00.
מרק הוליוודי ב-E! ב-22:15.
בית השקרים 3 בחם 3 ב-22:15.
דרקולה בכן פעולה ב-22:45.
הגשר בכן או ב-22:50.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו