קומיוניטי 5.06: אנליזה של רישות מבוסס שעם

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/02/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" עונה 5 פרק 6, בקצרה

Community 05x06 - Analysis of Cork-Based Networking

קצת מצחיק לראות את מצבת הכוכבים האורחים בפרק שאחרי עזיבת טרוי. אל ג'ון אוליבר וג'ונתן בנקס הצטרפו הפעם נייתן פיליון, פאג'ט ברוסטר החמודה ("מחשבות פליליות", "הף") ורוברט פטריק. זה נראה כמו ניסיון למלא את החלל שהוא הותיר אחריו, והגם שאי אפשר לומר שהפרק נכשל בכך, הוא עדיין לא בדיוק היה כלב שמן. נפתולי הבירוקרטיה היו חביבים אבל לא ממש הצחיקו כפי שהיו יכולים לעשות (הדבר היחיד שממש צחקתי ממנו בקול רם היה ממש לפני הפתיח, כאשר אנני תלתה כוכב על הקיר, בקעה בו חור וציפור עפה מתוכו), ובכל זאת אני ממש מברך על כך שהפרק עסק בגרינדייל והקנה תחושה של שגרה. ועניין הכלב השמן היה מאוד חמוד.

בחזית של עאבד, לעומת זאת, היה כיף יותר. טרוי כבר קלט בעבר שלעאבד יש הרפתקאות בצד בזמן שהאחרים עסוקים בענייניהם, וזו הייתה פעם נוספת כזו. בהיעדרו של טרוי עתידו של עאבד הוא הדבר הכי מעניין, ואני מאוד שמח על מה שעשו איתו בפרק העוקב לעזיבה. מאחר שעאבד זקוק עכשיו למשהו שימלא את החלל בלבו, שוב הוא מתחבר אל מישהי, הפעם חירשת, וזה היה מקסים. הפאנץ' ליין איתה בשירותה של בריטה היה מעולה. אבל מה שהכי אהבתי זה את שובה של רייצ'ל נערת המעילים, לא רק כי היה ביניהם חיבור נהדר ומן הראוי שיהיה לזה המשך, ולא רק בגלל שיהיה נחמד לראות את עאבד נקשר ברצינות למישהי באופן רומנטי, אלא מפני שזו ההמשכיות הישירה הראשונה של דן הרמון לקו עלילתי שהחל ב"שנת דליפת הגז" ("אבל לא אשתמש בזה כתירוץ", כדבריו של עאבד), שאיננה מחִיית כל מה שקרה ואיפוס מחדש.

קטנה:
שימו לב לתמונה הצבעונית והבהירה למעלה, ואז סורו אל הפרק לראות כיצד אותם בגדים ואותם צבעים נראים בו שונה בתכלית. הפילטר האפל הזה בעונה הנוכחית ממש מעצבן אותי.

 • hillai

  למקרה שמישהו לא שם לב, היה אפילו רפרנס למסע של טרוי: http://imgur.com/nMkQDlt

  • הו לא! אני מקווה שגורלם יהיה טוב. בטח צריך לעקוב עכשיו אחרי דברים כאלה כדי לדעת מה קורה עם טרוי.

   • טרוי יעשה להם קפטן פיליפס. או פיקארד, לשם הרלוונטיות.

  • eranbnn

   וגם ל-Rick and Morty:
   http://i.imgur.com/wvvZDLg.png

   מומלץ אגב, ממש מרגישים שדן הרמון מנהל את העניינים. הוא גם הצהיר שהרבה מהעלילות בסדרה מבוססות על רעיונות שרצה ולא יכל/הספיק לעשות בקומיוניטי.
   (לשאלה "איך נולד הרעיון לסדרה?" הוא השיב: "I was between job…")

   • ראיתי את הפרק הראשון של "ריק ומורטי" והוא היה מעולה, אבל גם מגעיל מדי (הפרשות גוף וכיו"ב), אז מהסיבה הזו לבדה לא המשכתי הלאה.

    • eranbnn

     נכון, גם לי זה הפריע, אבל זה פחת.
     בינתיים הפרק השישי (ששודר השבוע) היה המוצלח ביותר מכל הבחינות.

     • אוקיי, אז אולי אמשיך באמת.

   • פשוט יעל

    התחלתי לראות, אבל לא נהניתי מהוולגריות ולא התחברתי מספיק לדמויות. אולי אנסה לתת לזה צ'אנס נוסף – תוכל להסביר מה לדעתך הצדדים הטובים בסדרה? (בכל זאת, לאנשים שונים טעם שונה וכו')

    • eranbnn

     ברור.
     בהרבה רגעים במהלך הצפיה אני רואה את טביעות האצבע של דן הרמון. עם רפרנסים ומחוות כמו שהוא יודע לעשות בקומיוניטי.
     תארי לך את פרק הדרימטוריום של עאבד ואנני, או את פרק הזומבים מהעונה הראשונה, או את קווי הזמן המקבילים. כל אלה משרתים רעיון, מסר ומבט נוסף על הדמויות, ובסדרה מצויירת הרבה יותר קל להתפרע, לספר את הסיפור ולחזור בחזרה עם פואנטה למקום הגיוני בסוף הפרק.
     אז כן, השותף שלו לכתיבה וזה שלדעתי אחראי גם על האנימציה, מנסה למשוך למקום וולגרי, אבל דן הרמון אחראי על הנשמה של הסדרה ולדעתי הוא מצליח לאזן אותו מספיק.
     מעבר לעובדה שזה מצחיק, עד כה היתה התעסקות בתפיסת המציאות, יחסי משפחה, נישואין, כמובן בדמויות עצמן, ועוד מהדברים המורכבים שהוא אוהב להתעסק בהם.
     (הפרקים זמינים ביוטיוב, לפחות כרגע)

 • Doron_z

  יש לי בעיה עם כל קו העלילה של הוועדה להצלת גרינדייל. ג'ף היה עו"ד שמוק מעולה, ואז עו"ד מוסרי כושל, ואז החליט ללמד בגרינדייל כדי לעזור לדיקן להציל את המקום. נניח שקניתי את זה, קשה אבל אפשרי. איך אני עכשיו אמור לראות פרקים בהם מתעסקים בשטויות כמו לוח מודעות בשם הצלת גרינדייל, בזמן שג'ף אפאתי למצב ונותן לאנני לפרפר לבד (מה שהיה הגיוני בימים בהם הוא רק חיכה שהתואר יסתיים, אבל ממש לא הגיוני עכשיו), ובזמן שהדיקן בכלל שם לוועדה מקלות בגלגלים?

  יותר קל לי לסספנד את סרט המסע בזמן הכי מחורר שאי פעם נוצר, מאשר את העלילה הנוכחית של קומיוניטי.

  • פשוט יעל

   זה לא כ"כ נתפס אצלי כ'חור', מעצם העובדה שגרינדייל הוא מקום כושל. הוא תמיד היה כושל, בכל מובן שהוא, והוא ממשיך להיות כזה. אז הקימו 'ועדה להצלת גרינדייל', שהמטרה שלה כעקרון היא לנסות להפוך אותו למקום קצת יותר נורמלי – אבל די ברור שאין להם ממש מושג מה לעשות ואיך לעשות את זה. אנני היא כנראה הבנאדם הכי מסודר ואכפתי שם, ואפילו היא לא ממש יודעת מה לעשות (כפי שעולה מכך שהרשימה שהיא הרכיבה כוללת מטלה כמו קישוטים למסיבה, שלא אמורים להיות רלוונטיים בכלל למטרת-העל).
   אגב, ג'ף בא ללמד בגרינדייל – והצטרף לועדה – בין השאר כי לא ממש הייתה לו ברירה. כזכור, הקריירה שלו כעורך דין מוסרי נכשלה, ההזדמנות שלו לחזור לצד הרע נכשלה, הציעו לו עבודה והוא קיבל אותה. הוא לא היה ממש נלהב מהעניין.

   • פשוט יעל

    ואגב, אני חיבבתי בהחלט את הפרק הזה. העלילה של עאבד הייתה חביבה (בעיקר 'תליית האהיל' על עניין הבחורה התורנית: "Are you going to have another intense burst of compatibility with a girl we never see again?") אבל דווקא נהניתי יותר מנפתולי הפוליטיקה הגרינדיילית, שכפי שהדיקן ציין אכן היה להם נופך סורקיני-משהו.
    (ומשהו אחר: בהתחשב במה שצ'אנג אמר בשבוע שעבר על ה-same-sex celebrity crush שלו, האם ניתן להסיק שהוא נמשך לאב-הבית הראשי של גרינדייל?)

    • אכן, ציינתי את זה בנוגע לפיליון בביקורת שלי על הפרק הקודם (:

     • פשוט יעל

      אכן, אבל אז עדיין לא ידענו מתי פיליון יופיע ובאיזה תפקיד. 🙂

   • maayanzil

    אממ.. בנוגע לג'ף – אני כמעט בטוחה שאת לא מדייקת. כפי שזכור לי זה דווקא היה הפוך. ג'ף רצה לעבוד בתור משהו בגרינדייל כדי לעשות לשפר את היעילות של הקולג', והדיקן אמר לו שהוא חייב לתת לו עבודה על תקן כלשהו אז הוא נתן לו עבודה כמרצה, ככסת"ח. כך שכאילו המטרה המרכזית שלו הייתה כן לעזור בהתיעלות גרינדייל. לא שזה הציק לי במיוחד. לא שמתי לב לזה לפני שקראתי את התגובה של דורון.

    • פשוט יעל

     סבבה, יכול להיות שאני פשוט לא זוכרת טוב.
     ובכל זאת, העובדה שהוועדה הזו לא באמת עושה שום דבר, ונתקלת בבעיות כשהם כן מנסים לעשות משהו, לא ממש נראית לי כמו חור בעלילה אלא כמו מאפיין די בסיסי של גרינדייל.

 • Michael Ginzburg

  פרק משעשע ומבדר, ממש מצחיק ומגניב. קצת התאכזבתי על זמן המסך המועט של נייתן פיליון.
  אגב, החיקוי של אנני לדמות של גארי אולדמן ב'לאון' היה אדיר!

 • גיא

  מעניין שכל כך הרבה תגובות כאן, והראשון שאומר משהו על עניין הסדרה-סטייל-משחקי-הכס שכולם צופים בה הוא (כנראה) היחיד כאן שלא צופה במשחקי הכס.
  אז רק רציתי להגיד שהקטע של ג'ון אוליבר בהתחלה (They really get the incest right!) קרע אותי מצחוק. וגם אחר כך היו כמה פאנצ'ים ממש מוצלחים.
  בקיצור – אחלה פרק. לדעתי זה פרק הסיטקום הכי טוב שראיתי כבר כמה חודשים.

  • miss bojarsky

   צודק לחלוטין 🙂 זו אכן הייתה פארודיה משובחת על הסדרה וצופיה/קוראיה.

   • אני פשוט אהבתי את העובדה שהם המציאו יצירה פיקטיבית כדי לא לספיילר באמת את "משחקי הכס", בניגוד למשל למה שעשו בעבר עם "קאטפיש".

    • miss bojarsky

     אני חושבת שהם חששו שחייהם יהיו בסכנה אם הם יספיילרו את "משחקי הכס". ובצדק.

    • maayanzil

     מה היה עם קאטפיש? הם ספליירו את הסרט?

     בגדול, אני גם נורא נגד ספויילרים. אני לא מאמינה שיש דברים שיש להם "תאריך תפוגה" ולכן מותר לספלייר אותם, אני לא מאמינה בקטע שאם למשהו יש מליון פארודיות כבר וכולם מדברים עליו מותר לדבר עליו חופשי. זה תמיד מרגיז אותי, ואני נורא קטנונית בקטע של ספויילרים.

     אבל להגנתם נניח, אפשר אולי להגיד שהמושג קאטפיש כבר הפך להיות מאוד נפוץ ומוזכר כבר באופן עצמאי כדי לתאר את התופעה שקוראת בסרט (וכבר משתמשים בזה כפועל – לעשות "קאטפישינג" וכד'). אני לא זוכרת באיזה הקשר הם דיברו על זה ואם רק הזכירו את המושג בלי לדבר על הסרט, זה אולי יותר בסדר (מצד שני, אולי לא מספיק אנשים מבינים מה המושג אומר וכן צריך להסביר). אני פשוט לא זוכרת באיזה הקשר זה הוזכר.

     ולסיום- סרטון מצחיק של קולג' הומור על קאטפישינג (ספוילר למושג, שהם סוגשל ספוילר לסרט):

     http://www.youtube.com/watch?v=mPOEmHczkCw

     אה, וכן, אין סיכוי שהם היו יכולים לספלייר את משחקי הכס באמת

     • זה הקטע המספיילר:
      http://youtu.be/S2yYp2I1q9s

      הוא הגיע בשלב שבו הסרט עדיין היה בשלב עשיית הגלים, וכשדיברנו עליו בפורום אנשים ממש התלוננו על זה. http://www.agenda.co.il/149/forum/660054

      • maayanzil

       אה, שכחתי מהקטע הזה לגמרי. באמת סוג כזה של ספוילר הוא חסר כל הצדקה. יש לי זיכרון שראיתי את הפרק בזמנו ולמזלי זה היה אחרי שראיתי קאטפיש, כי אני זוכרת שגם אני אמרתי לעצמי שהייתי מתעצבנת מאוד אם לא הייתי רואה. לגמרי not cool.

 • Tally S

  איזה קטעים. כשאמרת שמעניין מה תהיה האינטראקציה בין צ'אנג לפיליון, יאדו, חשבתי שזה מין "נגיד ש", לא הבנתי שאתה *יודע* שפיליון באמת צריך לבוא ולהתארח, כך שהופתעתי. לטובה.
  וכן, אפילו אני שאין לה מושג ממשחכס, הבינה שהפארודיה היא על משחכס. 🙂

 • Tally S

  וגם "המבוך" של אנני הזכיר לי את ספר הילדים הזה שהפרה הולכת לחזיר והחזיר הולך לארנב והארנב הולך לפיל (סתם המצאתי את החיות והסדר שלהן, אני לא זוכרת איך קראו לספר)

© עידו ישעיהו