ברוקלין תשע-תשע 1.15: מבצע נוצה שבורה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/02/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ברוקלין תשע-תשע" עונה 1 פרק 15 (פרק הפוסט-סופרבול)

Brooklyn Nine-Nine 01x15 - Operation Broken Feather

כבר כתבתי לאחרונה ש"ברוקלין תשע-תשע" הופכת לממתק ששיערנו שתהיה. תליתי תקוות גדולות בפרק שאחרי הסופרבול ככזה שאמור לייצג את כל מה שטוב בה לטובת שלל הצופים החדשים שישזפו את עיניהם בסדרה לראשונה (היו 15.07 מיליון כאלה, 6.9 אחוזי רייטינג בגילאי 18-49, בקלות הפרק הכי נצפה שלה כמובן). אמנם אני לא בטוח שזה היה הפרק הכי טוב שלה עד כה, אבל הוא לבטח אחד המוצלחים והקולחים שבהם. ייתכן גם שהפרק נישא על אדי האכזבה המסוימת שלי מ"בחורה חדשה" שלפניו, אבל הוא הדגים כבר מההתחלה איך עושים את זה נכון.

גם הפרק של "ברוקלין" היה עמוס אורחים, אבל אלה היו נקודתיים והשילוב שלהם אורגני. פאטון אוזוולט מפסיד במשחק פוטבול מבדח – קריצה סופרבול קריצה – דין ווינטרס חזר בתור הנשר, פרד ארמיסן שב כדייר המוזר הנהדר מפרק הפיילוט, ולבסוף גם הגיעו אדם סנדלר ושחקן הפוטבול ג'ו ת'ייזמן בתפקיד עצמם – קריצה סופרבול קריצה. סנדלר היה משעשע במיוחד, בוודאי עשה טובה לסאמברג אחרי הסרט המושמץ ששניהם השתתפו בו בתור אב ובן, וכאן הוא הפגין ניסיון ליצור סרטים רציניים עם קווין ג'יימס בתפקיד לאון טרוצקי.

גם העלילה עצמה הייתה תצוגת תכלית מחוכמת של הסדרה. הניסיונות של הולט וטרי לייעל את העבודה במחלקה הציגה לעיניים החדשות את כל הכשלים המוכרים של הדמויות ושל הדינמיקה ביניהן, ושיחקה איתם לטובת הצופים שכבר יודעים על כך דבר או שניים. במקביל ראינו לראשונה אי פעם את הולט נלהב ונשאב למשהו במקום לשמור על הפאסון הנוקשה הקבוע שלו, כולל רגע מעולה של בכי באולם הקולנוע לנוכח הסטטיסטיקה המרגשת ב"מאניבול" – עניין שלבדו שווה הכל. אבל הדבר הכי יפה הוא גם האלמנט שאהבתי לפני מספר שבועות בפרק 'ההתערבות', שבמסגרתו פראלטה לקח את סנטיאגו לדייט מהגיהנום אחרי שהפסידה בהתערבות וקיבלנו הצצה ליחסים ביניהם. במקרה הזה הדגש היה פחות על אפשרויות רומנטיות ויותר על ידידות ויחסי שותפות, אבל זה היה מקסים לא פחות מהפעם הקודמת, והכניס לפרק גם נשמה. וי על כל הסעיפים.

© עידו ישעיהו