החץ 2.12: רעידות

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 01/02/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 12

אחרי הצגתם של בארי אלן וכוחות על, איבדתי עניין בשני הפרקים הקודמים, ולו בגלל המעורבות של לורל. מתחילת העונה היא הייתה דמות משנה עם קו עלילתי משעמם (התמכרות לכדורים ואלכוהול) ולולא מערכת היחסים המתפתחת שלה עם סבסטיאן בלאד, לא הייתי שם לב אם הייתה נעלמת מהסדרה ללא התראה. הסיפור עם בלאד הותיר אותה עם קשר למרכז הסדרה, בייחוד אוליבר\החץ, שבשתי זהויותיו התרחק מחברתו לשעבר בגלל עניינים חשובים יותר ורדיפתה אחריו בתחילת העונה. ההוכחה הכי ברורה לנוכחות המיותרת של לורל, היא בהחלפת התפקידים בינה לבין אביה קוונטין, כעת מסייעו של הויג'ילנט בקרב רשויות החוק ובחייו הפרטיים מכור לשעבר.

הנפילה של לורל נמשכה בפרק האחרון, כשסוף סוף יצא מהסיפור שלה משהו חיובי: חזרתה של שרה. חשבתי ששיחת הטלפון של אוליבר הייתה לקוונטין, אולם היא החליט לעשות מעשה קיצוני ולגרום לשרה לחרוג מתכניותיה כדי לסייע לאחותה. כשלורל עזבה את המועדון שיכורה ישב שם אדם חשוד, שהגלאים הלא כל כך תקינים שלי מעריכים כי מדובר בחבר ליגת המתנקשים.

שובם של מתקן ההרס וברונז טייגר היוו לא יותר מסיפור רקע לשותפות המלבלבת בין החץ לרוי הארפר. אע"פ שהפעם התפקיד של בן טרנר היה בשרני יותר מאשר בהופעתו הראשונה, הסיפור שלו יתפתח כראוי בהמשך הדרך, כפי שניתן להבין מהמפגש שלו עם אמנדה וולר.

מאז הוזרק לגופו המיראקורו, רוי היה במסלול מתדרדר של זעם בלתי נשלט. הזעם, כפי שהוכח גם במקרה של סלייד, הוא שהיווה טריגר להפעלת הנסיוב בהצלחה, אך השילוב ביניהם מסוכן. מניסיונו בעבר, אוליבר ידע שאהבה היא זו שתציל את רוי מעצמו. החץ אמנם הציל את חייו של רוי והיה לו כמודל להשראה, אבל הוא עדיין דמות חסרת פנים. כאוליבר הוא הקשר של רוי לת'יאה, ובכך הצליח להגיע אליו ולסייע לו בהשגת השליטה על כוחותיו. כן, עוד מישהו יודע את הסוד של אוליבר, אבל כמו במקרים הקודמים – בייחוד טומי – כל כך נהניתי מרגע החשיפה שלא אכפת לי. וגם הגיע הזמן שזה יקרה.

בקו העלילה של מוירה יש לי עניין קל, ולו מפני שאוליבר עצמו כיהן כראש העיר סטאר סיטי בקומיקס. אני שמח לראות את וולטר חוזר, גם אפ בתפקיד לא צפוי, כנציג קבוצה התומכת במועמדותה של מוירה קווין לראשות העיר. קשה שלא להטיל ספק באמינות הסקרים (אישה ששמה מקושר לאסון איום ולמשפט המאה, הגם שיצאה זכאית, נגד הקדוש התורן של הנדכאים?) הסיכוי היחיד שלה להיבחר, אני מאמין, הוא כשהבועה של סבסטיאן בלאד תתפוצץ וזהותו האמיתית תיחשף. הבעיה העיקרית שלי היא במה שנרמז בשיחתה האחרונה של מוירה עם וולטר, בעניינו של רופא המיילד שטיפל בה כשנשאה את ת'יאה ויודע את זהות אביה הביולוגי.

– מיילו ארמיטאג', סוחר הנשק ששוכר את שירותיו של בן טרנר, היה בעלה של סנדרה הוק. לאוליבר קווין הצעיר היה רומן קצר עם הוק, כתוצאה ממנו נולד קונור הוק. קונור הכיר את אביו בגיל מאוחר והחליף אותו בתפקיד החץ הירוק לאחר מותו.

– לא זכור לי אם המדינה מרקוביה הוזכרה בעבר, אבל כן שמענו את שם ממציאה של מכונת רעידות האדמה, בריון מרקוב, בעונה הראשונה. הנסיך בריון מהמדינה הבדיונית פועל כגיבור על תחת השם ג'יאו-פורס. אחותו למחצה, טרה, הייתה חברת טין טייטנסכמרגלת מטעמו של סלייד ווילסון.

אמנדה וולר ובן טרנר\ברונז טייגר חזרו לסדרה, הפעם כהכנה ל-Suicide Squad של וולר. בין חברי היחידה בקומיקס ניתן למצוא את דדשוט, קאונט ורטיגו, שראפנל (מארק שפר, הטרוריסט מפרק 10) ואף גיבורי על כמו באטמן ורוי הארפר.

שאריות מפרקים 10-11:

– מאיה רזיק, "דודתו"\אמו של סבסטיאן בלאד, מבוססת על אנה רזיק, המאהבת של האח בלאד ואם בנו. רצח אביו בידיו של סבסטיאן היא כפי הנראה רפרנס לנבואה של הכת בה עומד האח בלאד, שצאצאו יהרוג אותו ויירש את מקומו, וכך היה במשך דורות רבים.

– סיינט ווקר, ביה"ח בו מאושפזת מאיה רזיק, אולי מתייחס לדמות באותו השם, חוצן הנושא את הטבעת הכחולה – אחת מקשת הצבעים בעולמו של גרין לנטרן – הצבע המייצג תקווה.

– "שדרות פמברטון": סילבסטר פמברטון היה גיבור העל סטאר-ספנגלד קיד בשנות ה-40. כמה שנים לאחר מותו, קורטני וויטמור מצאה את הציוד של סילבסטר בין חפציו של אביה החורג החדש, פאט דוגאן, ואימצה את הכינוי של פמברטון (כיום היא מוכרת כסטארגירל). דוגאן היה הסיידקיק של סילבסטר, סטרייפי, ועם שיריון מכאני שהמציא פעל לצד בתו החורגת בשם S.T.R.I.P.E.

– "התנועה" שמארק שפר מקושר אליה עשויה להיות הקבוצה שמככבת בסדרה The Movement, צעירים עם כוחות על שנאבקים בשחיתות, חוליים חברתיים וכו'. במקביל רצה סדרה נוספת, Green Team, על הצד השני של המשוואה, קבוצת צעירים עשירים חסרי אחריות.

– "השופט קרלין": מייק קרלין הוא עורך ותיק שעבד במארוול ו-DC.

– "בית היתומים זנדיה": זנדיה זו מדינה בדיונית (כן, יש הרבה כאלה ביקום DC) במזרח אירופה ממנה מגיעים האח בלאד והכנסייה שלו.

– זה לאו דווקא מתייחס למשהו ספציפי, אבל כשלורל והחץ נפגשים (פרק 11), ברקע עוברת רכבת שכתוב עליה Arrow Line.

תגיות:
© עידו ישעיהו