סוכני שילד 1.13: T.R.A.C.K.S.

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 08/02/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 13

"סוכני שילד" לא מקלה על צופיה, בייחוד לא מעריצי מארוול כמוני. ההתלהבות המוקדמת מהסדרה התחלפה מהר מאוד בעיקום אף. אני כנראה חלק ממיעוט שעדיין צופה בסדרה ולא משמיץ אותה בריש גלי, וזה לא קל. מזה כמה פרקים שלא כתבתי על הסדרה, מפני שהיא העלילה הייתה בינונית להחריד, במקרה הטוב, גם כשקודמו קווי סיפור מרכזיים (הסוד של קולסון, העבר של סקאיי, סנטיפיד והקלרוויאנט); אולי דווקא בגלל המטען הכבד הזה.

אם צריך לדרג את פרקי הסדרה, אז הפרק האחרון נמצא בראש הטבלה ולו בזכות המבנה שלו ומייק פיטרסון. מה שהיה נראה כהופעה חד פעמית בפרק הפיילוט עם הבטחה לחזרה בהמשך, מתפתח לתפקיד גדול מאוד, ואני שמח על כך. ג'יי אוגוסט ריצ'רדס חייב לקבל קידום לתפקיד קבוע בעונה השנייה, אם תהיה עונה שנייה.

המבנה של הפרק, מעין ראשומון, היה החלק הכי טוב של הפרק. לראות את אותו האירוע מנקודות המבט השונות של חברי הצוות המפוצלים, כשהשיא היה הקרבתה של סימונס למען פיץ וסקאיי, גם אם לא היה מדובר ברימון קטלני. בתחילת העונה לא התחברתי לפיץ-סימונס, והיום הם נקודות החוזק של הסדרה מבחינתי. איך אפשר לא לאהוב חנונית שנאמנה לסיפור הכיסוי שלה?

אחרי שיצא המרצע מהשק, בערך, בנוגע לשובו מהמתים של קולסון, המריחה הנוכחית שייכת לקלרוויאנט. האם התשובה תהיה מאכזבת כמו המחטים ששכתבו את זיכרונותיו של קולסון? המטרות של הדמות המיסתורית, חוץ מלהיות "הנבל", לא ברורות בכלל. מה הטעם בהריגתה או ניסיון הריגתה של סקאיי, כשהוא בטח יודע מה היא טומנת בתוכה? אלא אם סכנת החיים שהיא נמצאת בה תהיה הטריגר שיפעיל את… מה שזה לא יהיה.

נקודת חולשה נוספת שמאפיינת את הסדרה לאחרונה ופגמה בפרק, היא מערכת היחסים של מיי ו-וורד. היה אפשר להסתפק בידיעה שהם פרטנרים מזדמנים והדרך האגבית בה מיי סיפרה על כך לקולסון לפני שני פרקים, הייתה השיא של קו העלילה הזה. אבל ההתחבטויות של וורד וחילופי המבטים המביכים בין השניים בנוכחותו של קולסון, לא על זה חתמתי כשהצטרפתי לרמת סיווג 7.

אני בכלל פה בשביל ההערות:
– דת'לוק הוא שם שפעלו תחתיו מספר דמויות, הידועים ביניהם הם לות'ר מנינג ומייקל קולינס. כמו במקרה של מייק פיטרסון, דת'לוק בקומיקס היה אדם שהפך למכונת הרג סייבורגית בשליטת אחרים.
– סייברטק הייתה חברה-בת של תאגיד רוקסון, שמקושר ללא מעט פרויקטים ומעשים לא כשרים ביקום מארוול. סייברטק הייתה מעורבת באחד ממיזמי דת'לוק, ופורקה לאחר זמן קצר כמו מקבילתה בפרק.
אמיל בלונסקי, האדם שמוחזק בהקפאה באלסקה, הוא שמו האמיתי של אבומיניישן, אחד מאויביו העיקריים של האלק. בסרט הסולו האחרון של הדמות, בלונסקי (בגילומו של טים רות') נשלח כדי לעצור את הענק הירוק, אבל בעצמו הפך למפלצת – אבומיניישן – וניסה להחריב את ניו יורק. בקומיקס, לפני ששינה צורה, בלונסקי היה מרגל יוגוסלבי שניסה לחבל בעבודתו של ד"ר ברוס באנר.
סטן לי, המלך הבלתי מעורער של מארוול, מבצע בפרק את הופעת האורח המסורתית שלו.
– אם ויתרתם על הסדרה, קלארק גרג חושב שאתם לוזרים. תתמודדו עם זה.

© עידו ישעיהו