צדק פרטי 5.04: מעבר להר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/01/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "צדק פרטי" עונה 5 פרק 4?

Justified - 05x04 - Over The Mountain

תגיות:
 • שיח רחב ועץ גבוה

  "צדק פרטי" הייתה מעולה השבוע, וממשיכה קו של מה שנראית כמו עונה מצוינת, ומתקרבת לרמה של העונה השנייה. היא ממשיכה להציג דמויות מהעבר של הסדרה ולשלב אותן באלגנטיות בסיפורים חדשים, מצליחה ליצור פרטי סטנד-אלון שהם חלק מהעלילה השוטפת, אבל גם סיפורים בפני עצמם, ומציגה דמויות מרשימות ומורכבות בכל מקום שהיא דורכת בו. השבוע כתב את הפרק השואו-ראנר טיילור אלמור, והוא היה זיקוק של כל מה שטוב בה, עם ההומור הדק, הדיאלוג הגאוני בין בויד לריילן (כמה זמן לא ראינו אותם יחד), ועלילות משנה מעניינות שמתפתחות להן לאיטן. והרדנקים חזקו בגדול, עם הקראודרים, שמחזירים את הלב ה"מלוכלך" שכל כך אהבתי ממשפחת בנט בעונה השנייה. נפלא. שרק ימשיך ככה.

 • האם ייתכן שדיואי קרואו הוא הנאצי הכי חמוד בטלוויזיה? מעולם לא אהבתי אותו כמו בפרק הזה. ההבטחה שלו לאלוהים להיות טוב מיד אחרי שייתן לו לרצוח את מסר הייתה היסטרית.

  • שיח רחב ועץ גבוה

   הסדרה הזאת עושה עבודה כל כך טובה בלבנות דמויות עגולות ושלמות, גם אם לעתים נלעגות, של פושעים קטנים, בינוניים וגדולים, פשוט אדיר. דווקא המרשלים נשארו יחסית "שטוחים" לאורך העונות (מלבד ריילן), מה שמאזן יפה מאוד את ההשתוללות הנפלאה שמתחוללת סביבם בקנטאקי.

 • Mika Gill

  ובלי אף מילה על השחקנים מהווידון וורס בפרק הזה ובפרומו לפרק הבא?
  באמת אחלה פרק, וכמו תמיד, אני בזוטות השטחיות -אווה קראודר באמת הזדקנה. למעשה, כבר בקושי אפשר לראות כמה שפעם היא היתה יפה. ואז, הפרק, היא פתאום נראית כמעט יפה כמו פעם. ואז בא דני סטרונג ומנסה לאנוס אותה תוך שהוא מציין שהיא בטח כבר לא יפה כמו פעם, אבל עדיין נראית ממש טוב.
  אירוניה שכזו.

  סחתיין על הסיפור של איימי סמארט שנותן לריילן רעיון מצוין להתמודד עם העורבים. דיואי עצמו באמת היה היסטרי לגמרי. גם קינדל. קינדל! קורע שקוראים לו על שם מכשיר אלקטרוני לקריאת ספרים ועוד כל מיני.
  טוב, קינדל עצמו היה נהדר, לא קורע. רק השם הלא טיפוסי שלו קורע.
  ומה נסגר עם הבוס של ריילן בעצם?

© עידו ישעיהו