גלובוס הזהב 2014: זוכי הטלוויזיה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/01/2014 בקטגוריה ‏כתבות

Tina Fey, Amy Poehler

הגעתי הבוקר להכרה שעם פרק חדש של "שרלוק" ועם הסדרה החדשה "בלש אמיתי" שאני מחכה לה וסקרן עד מאוד לקראתה, אין שום סיכוי שאצליח לצפות היום גם בטקס גלובוס הזהב. נראה שחבל שכך, כי הביקורות עליו מתמוגגות ומשבחות את ההנחיה של איימי פוהלר וטינה פיי, איך לא. בכל זאת, הן יחכו לי למחר, אבל ראיתי את מונולוג הפתיחה והוא היה נהדר.

באשר לזוכים, גם שם העניינים נראים לא רע. בראש ובראשונה, איימי פוהלר זכתה בפרס השחקנית הקומית על "מחלקת גנים ונוף", בשעה טובה, ומרוב שלא ציפתה לכך לא הכינה נאום (ועדיין הייתה נהדרת, כמובן).

אבל ההפתעה הגדולה ביותר הגיעה בחזית השנייה של אנשי "גנים ונוף" – הסדרה החדשה שלהם, "ברוקלין תשע-תשע", גרפה את פרס הסדרה הקומית ואף זיכתה את אנדי סאמברג בפרס השחקן הקומי. אני אפילו לא יודע מה לחשוב על זה, אבל נראה לי שקצת מוקדם להרעיף עליה פרסים כאלה. גלובוס הזהב אוהב לטפח סדרות חדשות ולנסות לזהות אותן לפני כולם, ומעניין יהיה לראות את הפרס הזה יזיז קצת לרייטינג הלא בדיוק מדהים של הסדרה – יחד עם הפרק שאחרי הסופרבול יש לה סיכוי לא רע לצמוח. כך או כך, הקאסט נראה כאן ממש חמוד.

בקטגוריית הדרמה "שובר שורות" עשתה בדיוק את אותו הדבר כמו "ברוקלין" ולקחה את פרס סדרת הדרמה והשחקן הראשי לבראיין קרנסטון. ההבדל הוא שבמקרה הזה מדובר בעונה האחרונה של הסדרה, והפעם הראשונה שבה זכתה בגלובוס הזהב, כלומר פספוס אימתני מצד תא העיתונאים הזרים בהוליווד.

אלה כל הזוכים בקטגוריות הטלוויזיה:

סדרת הדרמה: שובר שורות
(מול אחוזת דאונטון, האישה הטובה, בית הקלפים, הסקס של מאסטרס).

שחקן בדרמה: בראיין קרנסטון, "שובר שורות"
(מול ליב שרייבר על "ריי דונובן", מייקל שין על "הסקס של מאסטרס", קווין ספייסי על "בית הקלפים", ג'יימס ספיידר על "הרשימה השחורה").

שחקנית בדרמה: רובין רייט, "בית הקלפים"
(מול ג'וליאנה מרגוליס על "האישה הטובה", טטיאנה מסלאני על "Orphan Black", טיילור שילינג על "כתום הוא השחור החדש", קרי וושינגטון על "סקנדל").

קומדיה או מחזמר: ברוקלין תשע-תשע
(מול המפץ הגדול, בנות, משפחה מודרנית, מחלקת גנים ונוף).

שחקן בקומדיה או מחזמר: אנדי סאמברג, "ברוקלין תשע-תשע"
(מול ג'ייסון בייטמן על "ארסטד דיבלופמנט", דון צ'ידל על "בית השקרים", מייקל ג'יי פוקס על "מייקל", ג'ים פרסונס על "המפץ הגדול").

שחקנית בקומדיה או מחזמר: איימי פוהלר, "מחלקת גנים ונוף"
(מול זואי דשאנל על "בחורה חדשה", לינה דאנהם על "בנות", אידי פאלקו על "האחות ג'קי", ג'וליה לואי-דרייפוס על Veep).

סרט טלוויזיה או מיני סדרה: חיי עם ליברצ'ה
(מול אימה אמריקאית: הכישוף, Dancing on the Edge, קצה האגם, המלכה הלבנה).

שחקן בסרט טלוויזיה או מיני סדרה: מייקל דגלאס, "חיי עם ליברצ'ה"
(מול מאט דיימון על "חיי עם ליברצ'ה", צ'יווטל אג'יופור על "Dancing on the Edge", אידריס אלבה על "לות'ר", אל פצ'ינו על "פיל ספקטור").

שחקנית בסרט טלוויזיה או מיני סדרה: אליזבת מוס, "קצה האגם"
(מול הלנה בונהם קרטר "ברטון וטיילור", רבקה פרגוסון על "המלכה הלבנה", ג'סיקה לאנג על "אימה אמריקאית: הכישוף", הלן מירן על "פיל ספקטור").

שחקן משנה בסדרה, סרט טלוויזיה או מיני סדרה: ג'ון ווייט, "ריי דונובן"
(מול ג'וש צ'ארלס על "האישה הטובה", רוב לאו על "חיי עם ליברצ'ה", ארון פול על "שובר שורות", קורי סטול על "בית הקלפים").

שחקנית משנה בסדרה, סרט טלוויזיה או מיני סדרה: ז'קלין ביסט, Dancing on the Edge, שהנאום שלה בטקס נחשב למוזר והממולמל ביותר בו
(היא גברה על ג'נט מקטיר על "המלכה הלבנה", היידן פנטייר על "נאשוויל", מוניקה פוטר על "הורים במשרה מלאה", סופיה ורגרה על "משפחה מודרנית").

© עידו ישעיהו