תאריך למד מן, תשקיף לתיקון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/01/2014 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

Mad Men - 06x13 - In Care Of sאמש בוועידת מבקרי הטלוויזיה התקיימו פאנלים של הרשתות האחיות AMC וסאנדנס. בפאנל של AMC למדנו לראשונה שהעונה החדשה של "מד מן" צפויה להגיע ב-13 באפריל (ערב פסח!) ושב-Better Call Saul עתידה להגיע בנובמבר. במקרה של "מד מן" מדובר כזכור בחלקה הראשון של העונה האחרונה, והוא ימנה שבעה פרקים. השנייה היא כמובן הספין אוף של "שובר שורות" שמתרחש לפני עלילת הסדרה המקורית, מה שללא ספק מבטיח עוד פאות מטופשות ואיפור מצעיר. יותר משאני מעוניין לצפות ביצירה, אני סקרן לראות אם היא אכן תצליח לספק את המספרים והאיכות ש-AMC שואפת אליהם.

שבוע לפני "מד מן", ב-6 באפריל (עת הבכורה של "משחקי הכס" 4, כזכור) תעלה הסדרה החדשה Turn, המבוססת על הספר Washington Spies. היא מגוללת את סיפורו של איכר מניו יורק של 1778 (ג'יימי בל, "בילי אליוט"), שיחד עם מספר חברים מקים חוג מרגלים עבור ארה"ב. הפעילות שלהם מצליחה להטות את הכף במסגרת מלחמת העצמאות האמריקנית. במסגרת הפאנל הוקרן טריילר אורך שנראה מעניין למדי (תצטרכו Hola).

בפאנל של סאנדנס נתבשרנו על כך שהעונה השנייה של "התיקון" (Rectify) תגיע "בקיץ" עם עשרה פרקים, לעומת ששה בעונה הראשונה. עדיין אין תאריך מדויק, אולי מפאת העובדה שצילומי העונה צפויים להתחיל מתישהו בשבועות הבאים. הרשת הודיעה גם שהיא מחדשת את הסדרה "חדר הכותבים" לעונה שנייה, שבמסגרתה ג'ים ראש האהוב מראיין כותבי סדרות המתארים את תהליכי העבודה שלהם. הפעם יתארחו אנשי "ילדי האנרכיה", "בית הקלפים", "שקרניות קטנות", "האישה הטובה" ו"סקנדל" ופרק קומיקס מיוחד עם אנשי "המתים המהלכים" ו"סמולוויל".

הרשת הקצתה פאנל לסדרה חדשה ומסקרנת שלה בשם The Red Road שיצר ארון גוזיקובסקי, תסריטאי הסרט "אסירים" עם יו ג'קמן וג'ייק ג'ילנהול. זוהי הסדרה השנייה שהרשת מזמינה אחרי "התיקון" (לא כולל מיני סדרות, כלומר), גם הפעם ששה פרקים, ובמקרה הזה מדובר במותחן פסיכולוגי העוקב אחר שריף בעיירה קטנה בשולי ניו יורק המנסה להשאיר את משפחתו מאוחדת, ובמקביל נאלץ לשטר שתי קהילות מתנגשות – העיירה שלו עצמו ושבט אינדיאני שחי בהרים ואינו מוכר על ידי הממשל הפדרלי. נסיבות טראגיות מביאות אותו לחבור אל אחד מהמסוכנים באנשי השבט (ג'ייסון מומואה, חאל דרוגו ב"משחקי הכס"). ג'וליאן ניקולסון המצוינת, שלאחרונה הייתה ד"ר ליליאן דה פול ב"הסקס של מאסטרס", מגלמת את אשת השריף, וגם טום סייזמור כאן.

© עידו ישעיהו