מסעירי 2013

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/01/2014 בקטגוריה ‏וידאו, כתבות

Mad Men - 06x13 - In Care Of Donישנן המון סדרות המשופעות ברגעים טלוויזיוניים שומטי לסת שאינם מופיעים ברשימה הזו רק מפני שאני לא צופה בהן, כמו "ילדי האנרכיה" שהפגיזה עם עונה שישית מטורפת, "המתים המהלכים" שהעיפה ראשים, "הומלנד", ואולי גם "אימה אמריקאית" ו"סאות'לנד", אז מבין כל הרשימות שלי זוהי ללא ספק הסובייקטיבית ביותר. אתם יותר ממוזמנים לפרט את הרגעים שלכם בתגובות, אבל הקפידו להתריע מראש על ספוילרים לתוכנית שעליה אתם מדברים. מטבען של סצינות כאלה, בדרך כלל עדיף לבוא אליהן לא מוכנים (ראו "איש משפחה").

מאחר שזהו פוסט שכולל המון רגעים נפיצים בכמה סדרות שונות, כאשר אתם מגיבים למטה, עשו זאת בבקשה בזהירות המירבית עם אזהרות ספוילרים מדויקות ומירווחים מספקים לפני הפירוט (הכוונה היא בעיקר לכל מיני מיתות). בפוסט עצמו אין אזהרות ספוילרים, אבל הכותרת מודגשת כך שאם לא צפיתם בסדרה המסוימת שמפורטת אתם מוזמנים לדלג. מעבר לכך, השתדלתי לכתוב בעמימות ככל הניתן.

הסדרה החדשה | מסביב לעולם ובחזרה | ריאליטי, סבון ועוד | באסה | צחוקים | דראמההההה! הפינאלות ממתקי 2013: ג'ימי פאלון | ממתקי 2013: שאר תוכניות האירוח | ממתקי 2013: הסימפסונס | ממתקי 2013: אנימציה | ממתקי 2013: בשר ודם | הרגעים הגדולים

אלה הרגעים הטלוויזיוניים שהכי טלטלו, שילהבו או ריגשו אותי ב-2013, בסדר עולה.

9. סטפון נפרד, "סאטרדיי נייט לייב"

מאחר שביל היידר החליט לעזוב, זו הייתה גם שעתו האחרונה (לפחות במסגרת קבועה) של סטפון, הדמות הפופולארית וההיסטרית ביותר שלו שם, ומי כמוהו עצמו יודע בתור אחד שתמיד התפרק איתו באמצע שידור חי. אבל הפרידה מסטפון לא הייתה סתם מצחיקה, היא הייתה ממש מרגשת. כל הדמויות המשונות שמאכלסות את המועדונים-החמים-ביותר-בניו-יורק הגיעו לחתונתו, אבל סת' מאיירס לא יכל פשוט לתת לזה לקרות, ורץ להילחם על אהבתו.

8. האחיות קמיל ולנה נפגשות, "קמים לתחייה"

פרק הבכורה של הדרמה הצרפתית נע באיטיות משיא רגשי אחד למשנהו שהצטברו עוד ועוד, עד שלבסוף הגיע אל הרגע החזק ביותר. זה נעשה באופן מושלם. קמיל, שחזרה מן המתים ללא ידיעתה, שמעה שאחותה חזרה הביתה, וכדרכן של אחיות נקשה על הקיר הדק המפריד בין חדריהן את הנקישה הייחודית שמוכרת רק לשתיהן. ההשתאות והחשש ניכרו על פניה של לנה, וכאשר אחותה המתה באה, פתחה באיטיות את דלת חדרה וניצבה בפניה, תחושותיה הפכו לאימה של ממש. מיד אחרי כן אמן באה לאסוף את קמיל אל חיקה ולאחוז בידה של לנה. הטוויסט שהגיע מעט אחרי כן והסביר את טיב יחסיהן של האחיות, הצליח בדיעבד להפוך את הרגע הזה למדהים אף יותר.

Les Revenants Sisters 2

7. וויל מגלה, "האישה הטובה"

קשה לבחור רגע מסוים מתוך הפרק הזה, החמישי לעונה החמישית, שבו כל מה שהכרנו השתנה – כולו היה מסעיר ונפלא. אם בכל זאת איאלץ, זה יהיה רגע הגילוי כמובן, שבו אפשר ממש לשמוע את הסכין ננעצת בלבו של וויל. ג'וש צ'ארלס במפגן משחק מעולה.

6. סטיבן קולבר מספיד את אמו ואז עובר לתוכנית הרגילה

רגע אמיתי מדהים שחתם הלל מרגש של בן לאמו.

Colbert Mom

5. ביל מאסטרס נכנע לרגשותיו, "הסקס של מאסטרס"

אני מצטט מעצמי בביקורת על הפרק החמישי המהמם של הסדרה: הידיעה המוקדמת לא גרעה כהוא זה משברון הלב. אט אט ובהדרגה המעטה של ביל מאסטרס הלך ונסדק. ראינו אותו שלא כדרכו כאשר הוא מהלך מתוך שינה, ראינו אותו הולך ונסדק מול אשתו ברגעים שבהם קרס עליהם העולם, ומאוחר יותר ראינו אותו צופה דריכות ובעיניים פעורות בטסה, בתה (המהממת) של ג'ונסון, כאילו הייתה חיזיון של בתו שאך זה מתה – "אני מכירה אותך". כל אלה, חצים קטנים בלב, יחד עם האירוע האיום עצמו, היו הכנה לשיא הרגשי. הוא הגיע כאשר ג'ונסון נכנסה אל המשרד של ביל ביום למחרת. אחד הדברים הבסיסיים בכל הנוגע לדמויות סגורות ומאופקות כמו ביל מאסטרס, זה שכאשר יגיע אי פעם רגע השבירה הוא יהיה חזק עשרות מונים. כך אכן היה. הוא התעקש שתעצום את עיניה, וכשלא עשתה זאת הוא עשה זאת עבורה, ואז התייפח כמו חיה פצועה. סיכוי סביר שמייקל שין הבטיח לעצמו פרס אמי.

masters-of-sex-catherine-michael-sheen

4. ריצ'רד הארו זוכה למנוחה ונחלה, "אימפריית הטיילת"

כך כתבתי בסיכום על הפרק האחרון לעונה: "אימפריית הטיילת" סיפקה לריצ'רד את הסוף הכי יפה ושלם שיכלה לספק. הדקות האחרונות בפרק הוקדשו לו, טובלות בצבע עז שהשרה תחושה סוריאליסטית, אבל בכל זאת עורר תהייה כאשר ראינו שהמסכה של ריצ'רד עודנה על פניו – חלומות עבר שלו לימדו אותנו שבהם הפרצוף שלו שלם. רגע אחרי כן ראינו את הסיפור האמיתי. הפרוטרוט הזה שבו תוארה הזייתו – נוסע ברכבת, מהלך על הפסים, מגיע שוב אל החווה המשפחתית בוויסקונסין ושם מחכים לו כל אהוביו, כולל כלבו המנוח, על המרפסת – מאשש לנו שלמרות הכל, עבור ריצ'רד המסע הזה אכן קרה. למרות העובדה שהוא שרוע על החוף, מדמם מחזהו, המסכה שלו על החול ועינו היחידה פקוחה וחסרת חיים, למעשה הוא קיבל סוף טוב ומחמם לב, הפרידה היפה ביותר בתולדות "אימפריית הטיילת". עם עצב של ממש, אני אתנחם בזה.

Boardwalk Empire - 04x12 - Farewell

3. דון דרייפר חוזר בו באמצע מצגת ללקוח, "מד מן"

הרגע שבו דון סוף סוף השתנה, מתוך הפרק האחרון לעונה.

2. וולטר לוקח איתו את הולי, "שובר שורות"

רגע מדהים רדף רגע מדהים בפרק "אוזימנדיאס", ומבחינתי לא הייתה כמו הולי התינוקת כדי להמחיש את הטירוף. השיא הגיע כמובן כאשר וולט חטף את הולי, סקיילר רודפת אחריו באימה. כתבתי על זה בשעתו: אוי, הולי, שמישהו יתן לה אמי. כל רגע שלה על המסך, עוד כאשר חזרה עם סקיילר וג'וניור/פלין הביתה במושב האחורי, פשוט רמס את לבי. כאשר וולט ננעל ברכב וסקיילר דפקה על השמשה והבהילה את הילדה עד כדי בכי, כבר התחלחלתי לחלוטין. איזו סצינה מרעישה וחסרת רחמים.

אני מצטמרר מלחשוב עליה עכשיו, ואני נאלץ לחשוב בלי לצפות שוב כי לא מצאתי את הסצינה בפלטפורמות הווידאו.

Breaking Bad - 05x14 Holly

1. החתונה האדומה, "משחקי הכס"

מעל כל השנה הזו ריחף (וניגר) אירוע אחד מדהים מחודש יוני. כתבתי עליו כך בשעתו: "נראה לי שאפשר לסגור את הטלוויזיה למשך השנה. קשה לי להאמין שיגיע משהו יותר מדהים, מרעיש, מטלטל, מצמית, מטריד, מקומם או מסעיר ממה שאך זה אירע בפרק של 'משחקי הכס'". אז אין ספק ש"שובר שורות" סיפקה תחרות מאוד צמודה בפרקים האחרונים האינטנסיביים שלה, אבל נראה לי שהתחזית הזו התממשה. מאחר שאני לא מצליח להבין איך אפשר לצפות שוב בסצינה הקשה הזו, הנה הווידאו של אנשים שצופים בה (וגם היא כוללת ספוילרים, למען הסר ספק).

© עידו ישעיהו