המתים המהלכים 4.08: הלך רחוק מדי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 02/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 8

TWD_4.08_small

אני אתגעגע לבריאן הריוט. ההיכרות שלנו הייתה קצרה, רק פרק וקצת, ולמעשה הוא מת כבר בשבוע שעבר ופינה את מקומו עם שובו של פיליפ "המושל" בלייק. מפני שפיליפ הורס כל חלקה טובה שהוא דורך עליה, וגם ההזדמנות החדשה שהשיג לעצמו ביד המקרה הוחרבה כליל בגלל המגלומניה ויצר ההרסנות שלו. החדשות הטובות הן שפיליפ מת גם הוא, אחת ולתמיד.[1]

[1] למי שדואג לדיוויד מוריסי, עוד לפני תחילת העונה הוא השיג את התפקיד הראשי בסדרה חדשה של AMC. אם לא ידעתם על גורלו של המושל בקומיקס, ייתכן והידיעה המוקדמת הזו הכינה אתכם לקראת מותו.

העימות בין חבורת הקרוואנים\מרטינז והכלומניקים לשעבר\הסאנג'רים של המושל 2.0 לבין יושבי בית הכלא התנהל כמעט אחד לאחד כפי שצפיתי, עיבוד מדויק לסיום הסיפור של המושל בקומיקס, למעט שינויים מתבקשים. על ההתרחשויות במקור כתבתי בעבר, וכאמור, לא הופתעתי מהדרך בה הפרק נפרש לפנינו. מאוד חבל שהרשל מת, שבועות ספורים לאחר פרק שהוקדש לדמותו הנפלאה. העונה הזו העניקה לנו עד כה התפתחויות נהדרות בגזרת קרול והרשל, ואז הוציאה אותם מהתמונה, גם אם עבור אחת מהם זה רק באופן זמני.

מרגע שהרשל ומישון נלכדו ע"י פיליפ, גורלו של קפטן סנטה קלאוס נחתם. מישון עדיין לא מפותחת מספיק כדמות והיא הייתה צריכה את לסיים את נקמתה במושל, גם אם הותירה אותו לגסוס למוות, להיאכל ע"י מהלכים או למות בידיה של אישה שהרס את חייה.

ההפתעה הכי גדולה עבורי הייתה הצלתו של טייריז ע"י הילדים בהנהגת ליזי, מה שאומר שקרול לימדה אותם היטב ובעקיפין אחראית לגורלו (כאן אמורה הייתה להופיע הערה כלשהי על אירוניה). מצד שני, אני עדיין חושד שליזי היא זו שהתאמנה על ביתור עכברושים בסתר והאכילה את הזומבים שהקיפו את מתחם הכלא.

בכל הגזרות האחרות התאכזבתי ממרבית הדמויות המרכזיות. בסדר, גלן עדיין מחלים מהוירוס והתקשה לתפקד, אבל הפיצול בין כולם בסוף הפרק כל כך מיותר. מישהו מאמין שג'ודית אכן מתה? מקווה שזה לא יהיה עוד סיפור מיסתורין מטופש כמו סופיה בעונה השנייה. אני גם מבין את הזהירות של סדרת הטלוויזיה בהריגת דמויות קבועות, שלא כמו בשר התותחים חסר השמות והניצבים. בקומיקס נטישת הכלא הסתיימה בנזק הרבה יותר קשה וכואב לקבוצה, ובכל זאת גם אובדנה של דמות אחת, במקרה הזה הרשל, ישפיע עמוקות על השורדים והמשך העונה.

 • assafTV

  ספוילר ספוילר ספוילר

  לדעתי אין כל ספק בכך שג'ודית מתה. צעד אמיץ מצד הכותבים.

  • ספוילר (גם לקומיקס)


   אם כבר, הקרדיט לרוברט קירקמן. כאמור, אם היא אכן מתה, זה העתק אחד לאחד של אירועי הקומיקס (חוץ מזה ששם המוות שלה היה ברור לגמרי, לא תינוקת נעלמת וכתמי דם).

   • Ron

    ספוילר

    אני חושב שאם הכותבים היו רוצים להעביר את העובדה שג'ודית מתה היינו רואים זומבי רוכן מעל העריסה ועושה מה שהוא אמור לעשות אבל במקום זה קיבלנו משהו לא ברור.

  • Michael Ginzburg

   היא לא מתה. אחת הילדות הקטנות לקחה אותה לאוטובוס.

 • Ron

  ספוילרים
  האמת אני צפיתי שיהיו יותר מתים מהחבורה של ריק. אהבתי שהכניסו את המוות של הרשל (למרות שבמקור דמות אחרת מתה בצורה זו) ע"י המושל בעזרת החרב של מישון. אהבתי גם שהכניסו את זה שלילי הורגת את המושל, ואת הבריחה של קארל וריק (אפילו אותן שורות! "אל תסתכל אחורה" למרות שבקומיקס זה היה יותר חזק מפני שבאותו הזמן לורי נורתה ועקב כך היא וג'ודית נהרגו ולקארל לא היה מושג על כך).
  קרה משהו לטארה? אני רק זוכר שהיא נכנסה לסוג של הלם בשלב מסויים.

  בנוגע לג'ודית, אם היא מתה, איפה הגופה? כלומר, אני מבין למה לא ירצו להראות את הגופה בסדרה אבל זה עדיין מוזר. אני דווקא קוויתי שהיא תחיה ואולי היא באמת חיה, אולי מישהו מהחבורה לקח אותה.
  מה הקטע של הקלוז אפ על הזומבית? רק אני חושב שהיא מאוד דומה ללורי?
  בנוגע לליזי, היא האחות הגדולה, נכון? כי אני דווקא חושב שהאחות הקטנה אחראית לביתור העכברושים. אני זוכר שהיא ממש הלחיצה אותי בפרק הראשון שבו הן הופיעו.

  • ספוילר


   כן, טארה נכנסה להלם ונעלמה. אני מאמין שכמו בקומיקס לא נדע לעולם מה קרה לה ולאחותה, כמו לשארי וודברי בקומיקס.

   עכשיו שאתה אומר את זה, יש סיכוי שמיקה (האחות הקטנה של ליזי) היא זו שאחראית לבלגאן עם העכברושים והמהלכים בגדר, במעין הטעייה שכזו. בתחילת העונה, אחרי שאביהן מת, ההתמקדות הייתה באחותה (וכך גם עד היום), כשהיא נראתה כחזקה והבוגרת יותר מביניהן.

 • ספוילרים לקומיקס:

  – כאמור, בעבר פירטתי על האירועים במקבילים בקומיקס. במקור המושל ערף את ראשו של טייריז, אבל הוא גם היה דמות ותיקה בהרבה מאשר בגרסתו הטלוויזיונית. במקרה הזה יש לסדרה עוד הרבה לעשות איתו, כמו עם מישון. זה לא שהרשל לא מת גם במקור; הוא ובנו בילי נהרגו במהלך המתקפה על הכלא. בת' לא הייתה קיימת בקומיקס ומגי נותרה השריד האחרון למשפחת גרין.
  – לורי חיה עוד קצת אחרי הלידה של ג'ודית, אבל במהלך המתקפה נורתה למוות וג'ודית, אותה אחזה בידיה, נמחצה תחתיה ומתה גם היא. לילי, שהייתה אחת מתושבות וודברי, גילתה לאחר מכן שהירייה שלה היא שהרגה את השתיים, ורצחה את המושל. אני מתקשה להאמין שהסדרה תלך בדרך של הקומיקס, לפחות כרגע, וג'ודית בטח נמצאת בידיים בטוחות.
  – בתחילת העונה ראיתי דימיון בין ליזי ואחותה מיקה לבין התאומים בן ובילי.* אמם, דונה, מתה בשלב מוקדם של הסדרה, ואביהם אלן השתנה בעקבות מות אשתו. אחרי שגם הוא מת (באופן מאוד דומה לאביהן של הבנות), גלן ומגי אימצו אותם. בשלב מאוחר יותר של הסדרה בן החל להראות סימנים של פסיכופטיות ונתפס על חם ע"י קארל כשרצח את אחיו. קארל ירה בו למוות. לכן אני עדיין חושב שהסימנים שהופיעו מתחילת העונה, האכלת הזומבים, ביתור החיות, היחס המוזר של ליזי כלפי מהלכים, ההתנהלות הכללית שלה – מרמזים על כך שהיא הדמות המיסתורית ונמצאת בדרך לחטוף כדור בראש מגריימס ג'וניור.

  * בעונה הקודמת החבורה של טייריז וסאשה כללה גם את אלן, דונה ובן (ללא בילי), אבל הדמויות היו פאתטיות ורחוקות מהמקור.

 • Michael Ginzburg

  פרק מפתיע לטובה. סגר את כל הקרב בלי להשאיר קליף האנגר מיותר.

  ההפרדה שלכולם באה להזכיר שאיש איש לעצמו בסופו של דבר, איש ויקריו –
  ריק וקארל למשל.

  המושל מת סופית? היא לא וידאה הריגה והוא גסס שם וזהו.

  מקווה ששמונת הפרקים הנותרים בעונה לא יוקדשו לחיפוש של אחד את השני,
  זה לא יקדם את העלילה לשומקום.

  • ספוילר


   אחרי שכולם עזבו או מתו והמהלכים התחילו להציף את האיזור, לילי חזרה עם אקדח וירתה בפיליפ בראש.

   בתגובה להודעה האחרת שלך: הילדים יצאו עם הערסל של ג'ודית בדרכם לפינוי, אבל אז ליזי עצרה אותם ודחקה בהם לסייע בקרב. נראה שהם פשוט השאירו שם את ג'ודית, כי נדמה לי יק וקארל מצאו את הערסל בדיוק באותו המקום.

   • Michael Ginzburg

    אה, נכון! לא ליזי! מגי… נקמה את מותו של אביה הרשל, אני אתגעגע אליו.

    נראה כך אבל אני חושב שהילדות לקחו את התינוקת למקום בטוח אולי בכלא עצמו.

    • שטו מגי? היא ברחה מהכלא עם סאשה ובוב, לא היו לה זמן והזדמנות לחזור ולהרוג את המושל. לילי, אמה של מייגן והאישה שניסה להתחיל איתה בחיים חדשים, היא ירתה בו למוות.

     אם הילדות (וילד; היו האחיות, ילדה נוספת וילד) לקחו איתן את ג'ודית, למה הן השאירו את הסל-קל מאחור?

     • Michael Ginzburg

      בטוח? אם כן, אז תמיד חשבתי שיש דימיון מפתיע ומוזר בין מגי ולילי, הן נראות כמו אחיות..

      כי לא היה זמן לקחת את הסל, התינקות ממש לא מתה.

      • Mika Gill

       הדימיון ביניהן מעט מטריד, לאור העובדה שכל אחת מהן צוות עם "אחות" שהכי לא דומה לה בעולם. לא שזה לא קורה, כן? לאחותי יש שתי בנות תאומות שאף אחד אף פעם לא חושבת שיש ביניהן קרבת דם כלשהי (ולעומת זאת, אותה אחות ואני הרבה פעמים גרמנו לאנשים לבלבול כי הם היו בטוחים שאנחנו תאומות, למרות שכמעט שלוש שנים מפרידות בינינו). בכל מקרה, כן. זו היתה לילי שחזרה ונקמה בו.
       על זה שלא הקשיב לה, על זה שהבת שלה מתה בגללו. על איך שהוא לא מיד עצר הכל והתנצל אלא ירה למייגן בראש.

       • גם מבלי לדעת את שאירע בקומיקס, אני חושב שזה נבנה במשך שלושה פרקים. מערכת היחסים ביניהם, המשפחה החדשה, ההזדמנות השנייה בחיים – ופיליפ הרס הכל כחזר ותפס את מקומו של פיליפ.

        בתחילת הפרק לילי לא מאמינה שהוא מוכן להקריב אנשים חפים מפשע, אז הוא אומר לה שהם נמצאים לצד אנשים רעים. היא שואלת "ומה איתי?" אבל נותרת ללא מענה. אחרי שמייגן מתה והיא ראתה את מה שעשה, כולל הקרבת אנשי הקבוצה שלה, היא הבינה שהוא האיש הרע. אי התנצלות היא הפשע הכי קטן שלו, ופיליפ לא היה מתנצל בכל מקרה.

        • Mika Gill

         כשהיא עומדת שם מולו עם הגופה של הבת שלה, היא בבירור מצפה להתנצלות. שלא מגיעה. ואתה יודע, גם קש יכול לשבור את גבם של גמלים. זו מבחינתי היתה נקודת המפנה, נקודת האל חזור שלה. היא נתנה לו הזדמנות להודות שטעה, להראות שהוא בכל זאת בן אדם – והוא לא ניצל את זה.
         אז היא הולכת ויורה לו בראש באותה הצורה שהוא ירה למייגן בראש. שלא יחזור בתור זומבי.

     • maayanzil

      אוקי… התעמקתי עכשיו בסוגיה של הרמזים לגורלה של ג'ודית'.
      אז ככה- (אני לא זוכרת את השמות של הילדים ומי מהם אחים, תזרמו איתי)- הייתה סצנה ששלושה מהילדים (שתי בנות ובן) סוחבים את הסל קל לאוטובוס, ואז באה הילדה היותר גדולה ואומרת להם שהם צריכים להיות עם נשק. ואז קאט (לא רואים אותם מניחים את הסל קל על הרצפה).
      ואז כשמגי מגיעה לאוטובוס עם גלן ושואלת איפה אחותה (שכחתי את שמה)- אומרים לה שהיא הלכה לחפש את ג'ודית'- משמע ג'ודית' לא הייתה על האוטובוס.
      הסצנה שבה הילדות יורות, אז השתיים הגדולות יורות ואחת קטנה והילד הקטן עומדים לידם. למה הילדים הקטנים לא לקחו את ג'ודית' לאוטובוס? הם גם ככה קטנים מדי בשביל לירות, ובכל מקרה הם סתם עמדו שם שהגדולה ירתה.
      אני רוצה להאמין שהאחות של מגי מצאה את הילדים ולקחה את התינוקת מהסל קל לפני סצנת הירייה של הילדות. ואולי ואולי לא הספיקה להגיע לאוטובוס. אבל בחייאת נו, הם לא יהרגו את התינוקת. הם כבר הרגו מספיק ילדות בסדרה הזאת :
      (ומאידך שיראו לנו אותה כבר בפרק הבא. באמת שלא ימרחו את זה על חצי עונה כמו עם סופיה).
      ועכשיו אני קולטת שלא ראינו אף פעם תינוק זומבי. זה יכול להיות ממש מגניב אם יעשו את זה (אבל לא עם ג'ודית')

 • Saturn

  ילדה בת שמונה אוחזת אקדח לראשונה בחייה ונותנת הדשוט בירייה הראשונה שלה. זה מה שכל צריך לדעת על הפרק הזה.

  בשביל מה זה היה טוב? למה הפרק הזה לא קרה בסוף העונה הקודמת? כמה שמונת הפרקים האלה החזירו את ההשקעה על הסט? איך גם עם טנק המושל מצליח להפסיד ועם כמה נזק הוא חשב שיהיה עדיין שווה להשתלט על הכלא?

  • Michael Ginzburg

   עזוב את זה, כולם שם כאלה גרועים. חשבתי שהם התאמנו על הירי.

   תן לי M 16 ומהטווחים שהיו בפרק הייתי מוריד את כל חבורת המושל ואותו תוך זמן קצר.

   • שני חוקים מטומטמים של עולם הסדרה, לפי הפרק האחרון:
    1. כשיורים על זומבים – צולפים תמיד; כשיורים על בני אדם – פוגעים אחת למיליון.
    2. אפשר לירות על זומבים והכדורים יפלחו את גופם. אפשר פרק להם את הצורה בידיים חשופות. אבל כשדמות מרכזית כמו דריל משתמשת בזומבי כמגן לא-אנושי, פתאום היצור הופך לדבר הכי חסין כדורים בסביבה.

  • Michael Ginzburg

   זה היה נחוץ בנקודה מסוימת, להראות שהמגלומניה המופרעת של המושל לא פגה.
   כשהוא קרא לריק "שקרן", היה ידוע וצפוי כי אף אחד לא יזכה לקבל את הכלא
   מרגע שהחל הקרב.

  • הוא מעולם לא רצה את הכלא באמת. הכל היה הרס והריגה ותצוגת תכלית שתצדיק את הכינוי "המושל".

   • Saturn

    אני חושב שהוא באמת רצה את המקום כדין להגן על טארה, לילי ובמיוחד מייגן. למרות שהאופן הנון-שלנטי שבו הוא ירה לה בראש יכול להעיד אחרת. למה היה צריך לראות אותו 'משתקם' כדי לחזור לסורו? נסיון כושל לאימרה מסויימת? פסל בלי לחשוב את ההצעה של ריק ורק רצה דם. סתם גרוע ומעצבן.

    • אני מאמין שזה היה בעיקר תירוץ, עם ההתעוררות של פיליפ הישן בקלות שכזו, אע"פ שחלק ממנו באמת רצה לדאוג למשפחתו החדשה.

     בהריגתה של מייגן לפני שתהפוך למהלכת, אפשר לראות שהוא כן נמצא במקום אחר, במובן מסויים. מוקדם יותר הוא הודה בפני מישון שעכשיו הוא מבין שפני אכן הייתה מתה לפני שהרגה אותה סופית, וכשמייגן מתה הוא לא ניסה לחזור על אותה טעות וגאל אותה מגורל של תאוות בשר אדם נצחית.

  • אה, וכפי שכתבתי בשבוע שעבר, זה פרק סיום עונה 3 שהיינו אמורים לקבל במקור. אם היה אחראי עליו מפיקתסריטאי ראשי שיודע לעשות את העבודה. כמובן שזה היה ביזבוז, בטח לאור הפרק הקודם, אבל עדיף עכשיו משתי עונות מאוחר מדי.

   סביר להניח שליזי והילדים האחרים ירו לא אחת בהדרכתה של קרול. זה לא שהחברה של טארה לא עמדה בהלם והייתה למטרה נייחת, מה שהקל על ליזי לפוצץ לה את הראש.

   • Saturn

    האם פרק סיום העונה הרביעית יהיה פיליפ-זומבי מארגן זומבים אחרים בשביל קרב יריות נוסף מול ריק במשכונו החדש?

    • לא, זהו, לשמחתי סיימנו עם הדמות שלו. יש מספיק פסיכופטים בעולם שיעשו צרות לריק וחבריו.

     • Michael Ginzburg

      דיוויד מוריסי נחשב שחקן משנה או ראשי? הוא יהיה מועמד לאמי לדעתך?
      ועל איזו סדרה חדשה בכיכובו דיברת?

      • בטח משנה. באמי בכלל סופרים את הסדרה?

       הפיילוט כבר צולם, לפי ראיון עם מוריסי מאמצע נובמבר.
       http://variety.com/2013/tv/news/walking-deads-david-morrissey-to-star-in-amc-pilot-line-of-sight-1200590317/

       • Michael Ginzburg

        נדמה לי שהיא תמיד הייתה מועמדת על עיצוב ואיפור, אם קיימת קטגוריה כזו.

        • assafTV

         "אם קיימת קטגוריה כזו"
         יש 4 כאלו

         Outstanding Prosthetic Makeup For A Series, Miniseries, Movie Or A Special

         Outstanding Makeup For A Miniseries Or A Movie (Non-Prosthetic)

         Outstanding Makeup For A Single-Camera Series (Non-Prosthetic)

         Outstanding Makeup For A Multi-Camera Series Or Special (Non-Prosthetic)

        • אני מופתע שהתהייה הזו מגיעה ממך, מיכאל.

         על כל פנים, היא הייתה מועמדת בשנתיים האחרונות בקטגוריות איפור, עריכה ואפקטים מיוחדים, וזכתה פעמיים על איפור. בקטגוריות "החשובות" כנראה לא סופרים את הסדרה.

         • Michael Ginzburg

          אני לא ממש מתעסק עם פרסי האמי, מדי שנה רואה את השולחן העגול של השחקניות/שחקנים/תסריטאים/שואוראנרים ומתעדכן מי זכה בקטגוריות המרכזיות וזהו 🙂

          • אבל הקטע הכי טוב של האמי זה הטקס הארוך בן שמונים ושבע השעות, עם סלבריטאים משעממים ומשועממים מעניקים פסל מצופה זהב למועמדים שמרביתם לא ראויים לזכייה, עם מעברונים מוזיקליים צורמים ובדיחות עבשות ובעיקר – המשחק המקדים על השטיח האדום עם כתבי בידור סתומים שאכפת להם יותר מצבע המחוך של הכוכבנית התורנית מאשר יכולות המשחק של בריאן קרנסטון.

   • Michael Ginzburg

    מקווה רק שלא נחזור לילדים ויתמקדו בקבוצה המקורית שנותרה ללא הרשל,
    בתקווה שדיאנג'לו (בובי קוראים לו שם?) ימשיך איתם את המסע…

    ספר לי מה קורה בקומיקס אח'כ? לאן הם מגיעים?

    • Ron

     אני אספר, אם זה לא מפריע לך, אני תמיד אוהב לדבר על הקומיקס.
     כמובן ספוילרים…

     הקומיקס אחרי הקרב מתמקד קצת בריק ובקארל עד שהם מתאחדים שוב עם האנשים שנותרו מהקרב (חלק מהחבורה ברחה לפני הקרב ולכן הם שרדו). הם חוזרים לחווה של הרשל (בקומיקס לא הייתה שרפה ולא היה עדר זומבים עצום, הם שהו שם מעט מאוד זמן) ואז הם פוגשים בשלושה אנשים שמספרים שהם בדרך אל וושינגטון די סי כי כנראה שם זה בטוח ואני לא זוכר מה בדיוק הם אמרו לחבורה אבל החבורה הצטרפה אליהם. בקיצור הם בדרך אל וושינגטון די סי במטרה להגיע למקום בטוח.

     • צריך להוסיף (ספוילרים לקומיקס):

      בהבדל מהסדרה, בקומיקס ריק והקבוצה עזבו את החווה לפי דרישתו של הרשל אחרי מה קרה עם האסם. אחרי שהקבוצה מצאה את בית הכלא והתמקמה בו, ריק הזמין את הרשל ואנשיו להצטרף אליהם במקום הבטוח יותר (הרשל, מגי, בנו בילי ושתי בנותיו התאומות בנות העשרה; אוטיס ופטרישיה). אז כאמור, החווה נותרה שלמה, וסיפקה לקבוצה מקום מיסתור פעם נוספת אחרי שנמלטו מהכלא.

 • שכחתי לכתוב על משהו שהפריע לי:

  אני יודע שריק לא במצב הנפשי והמנטלי הכי שלם, אבל כשהמושל מזכיר את וודברי ואנדריאה, זה לא מעורר בו תגובה אחת? קח את הסיכון, הרי מישון והרשל כבר נמצאים בסכנת חיים ואתה יודע למה המושל מסוגל ושאין לו מעצורים; קח את הסיכון וספר לחבריו החדשים מה אירע בוודברי. מה הוא עשה לגלן ומגי. מה הוא עשה לאנדריאה ולמישון ולאנשיו שלו. על הראשים שהחזיק באקווריום והילדה הזומבית בארון (אני מניח שמישון עידכנה אותו על כך). כמובן שהוא סיפר על שורדי וודברי שהצטרפו ליושבי הכלא, אבל מה הסיבה לכך ומה קרה לחבריהם?

  • Saturn

   שלא לדבר על כך שאף אחד מהקבוצה של המושל לא חושב על לנסות לדבר עם הרשלמישון ולתהות על קנקנם בתחילת הפרק.

   • אני מניח שהוא מידר אותם. מיץ' היחיד שהיה קרוב אליהם ושמר על הקרוואן בו השניים הוחזקו. הוא היה באותו ראש עם המושל והאמין שהם פועלים באלימות למען מטרה טובה, מחסה חדש ומוגן, לכן בטח לא היה אכפת לו מהאמת.

    • Saturn

     מה שמדגיש שכל שאר האנשים הם בשר התותחים. אף אחד לא שואל, אף אחד לא מבקש לראות את השבויים. הולכים עם המושל בלי לשאול שאלות.

     • Michael Ginzburg

      מה שאומר כי במצבים קשים ובלתי אפשריים אדם יחליט למנות דיקטטור שיגיד לו מה לעשות ומה לחשוב, זו נקודת הנחה עצובה של הסדרה.

 • maayanzil

  טוב, אז סוף סוף הגעתי לפרק הסיום אחרי שנטשתי את העונה לפני כמה שבועות לפני כמה פרקים.

  אני חייבת לומר שהעונה הייתה מגומגמת מאוד מבחינתי. הדבר החלש בסדרה הזאת היא הדרמה והדמויות, מאז תחילת הסדרה הדמויות כתובות גרוע, הן או קריקטורות או לא מעניינות, הן קופצות לתוך מצבים נפשיים שונים בלי הכנה טובה ותוך כדי קיצור תהליכים. חשבתי שהשואו-ראנר של העונה הנוכחית יהיה יותר טוב בתחום הזה משום שכתב את הפרק "צלול"- שהוא לדעתי הפרק הכי טוב בסדרה עד כה, ודווקא הצטיין בחלק הדרמטי. אך התבדיתי. הדרמה בעונה הזאת הייתה גרועה כתמיד.

  התהליך שכביכול עבר על קרול לא היה אמין ובכלל לא נבנה כמו שצריך, וגם טייריז שפתאום מאדם שוחר שלום פתאום הפך לאלים ודורש נקמה בגלל פלירט של יומיים עם איזו מישהי שאנחנו לא מכירים בכלל. ועוד דמויות שניסו לתת להן עומק אבל זה לא עניין אותי.

  גם הפרקים שהוקדשו למושל היו גרועים בעיני (זו הסיבה שנטשתי את הסדרה זמנית, לא הצלחתי בזמן אמת לצלוח את הפרק הראשון שהוקדש למושל). הקטע שהוא גואל את עצמו ונהיה אדם טוב- לא קניתי את זה באותו פרק, וכשהוא "חזר" להיות המושל- זה גם נראה כמו החלטות שרירותיות שלו קשורות לכלום. למעשה, בגלל שהוא היה דמות כ"כ מטומטמת בעונה שעברה לא ממש יכלו להפוך אותו למעניין עבורי. לפחות נפטרנו ממנו סופית.

  הפרק הזה היה כנראה היחיד שאהבתי העונה בגלל האקשן – ובגלל שהסדרה לא סיפקה אקשן טוב כבר הרבה זמן- ללא ספק נהניתי מהפרק הזה. כנראה זה כל מה שאפשר לקוות מהסדרה ברגעים הטובים שלה.

  הקרב אכן היה נפלא- והיה תחליף טוב לקרב המפוספס של סוף עונה 3. הייתי במתח רב לאורך כולו, שהזכיר לי את רמת המתח של הפרקים הראשונים של הסדרה.

  היו כמה רגעים שגרמו לי לקפוץ/לצווח- הראשון כשהילדה של לילי ננשכה (למה הורגים את כל הילדות לעזאזל). לגבי הרשל- כבר סופליירתי לגבי גורלו, אבל עדיין הסצנה הייתה עשוייה טוב עם הסלואו מושן ומגי צועקת וזה.

  האמת שאני לא חושבת שיש דמות שאני אהיה ממש הרוסה אם תמות. יש כאלה שאני אוהבת ויש כאלה שפחות אבל כולם פחות או יותר "expandable" מבחינתי, חוץ מדריל- שהוא העוגן שלי כרגע. לכן כשזומבי התקרב אליו פלטתי צווחה. היה קשה לי להאמין שיהרגו אותו, אבל עדיין פחדתי.

  הייתי יכולה לחיות גם אם למשל ריק היה מת, אבל הסצנה שלו בסוף עם קארל הייתה מרגשת (וסעמק- אני לא מאמינה שג'ודית' מתה. דיי כמה ילדות אפשר להרוג כבר?).
  הסצנה עם הילדות היורות גם הייתה טובה אם כי כמו שכבר ציינו לא אמינה בעליל.
  יאללה, אני יצאתי מרוצה מהפרק הזה, חבל שצריך לעבור כ"כ הרבה פרקים משמימים כדי לקבל פרק בועט כמו זה.

  • Michael Ginzburg

   לפחות אנחנו לומדים מה לעשות ומה לא לעשות בעתיד במקרה של אפוקליפסת זומבים 😉

© עידו ישעיהו