המתים המהלכים 4.08: הלך רחוק מדי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 02/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 8

TWD_4.08_small

אני אתגעגע לבריאן הריוט. ההיכרות שלנו הייתה קצרה, רק פרק וקצת, ולמעשה הוא מת כבר בשבוע שעבר ופינה את מקומו עם שובו של פיליפ "המושל" בלייק. מפני שפיליפ הורס כל חלקה טובה שהוא דורך עליה, וגם ההזדמנות החדשה שהשיג לעצמו ביד המקרה הוחרבה כליל בגלל המגלומניה ויצר ההרסנות שלו. החדשות הטובות הן שפיליפ מת גם הוא, אחת ולתמיד.[1]

[1] למי שדואג לדיוויד מוריסי, עוד לפני תחילת העונה הוא השיג את התפקיד הראשי בסדרה חדשה של AMC. אם לא ידעתם על גורלו של המושל בקומיקס, ייתכן והידיעה המוקדמת הזו הכינה אתכם לקראת מותו.

העימות בין חבורת הקרוואנים\מרטינז והכלומניקים לשעבר\הסאנג'רים של המושל 2.0 לבין יושבי בית הכלא התנהל כמעט אחד לאחד כפי שצפיתי, עיבוד מדויק לסיום הסיפור של המושל בקומיקס, למעט שינויים מתבקשים. על ההתרחשויות במקור כתבתי בעבר, וכאמור, לא הופתעתי מהדרך בה הפרק נפרש לפנינו. מאוד חבל שהרשל מת, שבועות ספורים לאחר פרק שהוקדש לדמותו הנפלאה. העונה הזו העניקה לנו עד כה התפתחויות נהדרות בגזרת קרול והרשל, ואז הוציאה אותם מהתמונה, גם אם עבור אחת מהם זה רק באופן זמני.

מרגע שהרשל ומישון נלכדו ע"י פיליפ, גורלו של קפטן סנטה קלאוס נחתם. מישון עדיין לא מפותחת מספיק כדמות והיא הייתה צריכה את לסיים את נקמתה במושל, גם אם הותירה אותו לגסוס למוות, להיאכל ע"י מהלכים או למות בידיה של אישה שהרס את חייה.

ההפתעה הכי גדולה עבורי הייתה הצלתו של טייריז ע"י הילדים בהנהגת ליזי, מה שאומר שקרול לימדה אותם היטב ובעקיפין אחראית לגורלו (כאן אמורה הייתה להופיע הערה כלשהי על אירוניה). מצד שני, אני עדיין חושד שליזי היא זו שהתאמנה על ביתור עכברושים בסתר והאכילה את הזומבים שהקיפו את מתחם הכלא.

בכל הגזרות האחרות התאכזבתי ממרבית הדמויות המרכזיות. בסדר, גלן עדיין מחלים מהוירוס והתקשה לתפקד, אבל הפיצול בין כולם בסוף הפרק כל כך מיותר. מישהו מאמין שג'ודית אכן מתה? מקווה שזה לא יהיה עוד סיפור מיסתורין מטופש כמו סופיה בעונה השנייה. אני גם מבין את הזהירות של סדרת הטלוויזיה בהריגת דמויות קבועות, שלא כמו בשר התותחים חסר השמות והניצבים. בקומיקס נטישת הכלא הסתיימה בנזק הרבה יותר קשה וכואב לקבוצה, ובכל זאת גם אובדנה של דמות אחת, במקרה הזה הרשל, ישפיע עמוקות על השורדים והמשך העונה.

© עידו ישעיהו