ילדי האנרכיה 6.12: אתה קרן השמש שלי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 04/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 12

שיט, אני חושב שהלכתי רחוק מדי עם ההערצה שלי לחיים הכט…

ג'קס טלר לעולם לא יזכה לנחת. כל ההישגים שלו בתחום "המקצועי", היציאה מעסקי הנשק התובעניים והזזת כל השחקנים על הלוח כך שיתאימו באופן מושלם לתכניותיו, הם עלולים להתגמד אל מול הנפילה שלו בפן המשפחתי. הסבל הארוך של טארה ותכניתה הכושלת הובילו אותה חזרה לזרועות התובעת המחוזית פטרסון, ברגע הכי שפל שלה, והיא מוכנה לעשות הכל כדי לברוח עם בניה מהעולם הזה.

כחלק מהמזימה שלו, ג'קס היה צריך להקריב גורם אחד חשוב – פטרסון. היא לא קונה את הבולשיט שלו, והוא יודע את זה, אבל כנראה מבחינתו עדיף להקריב אותה מאשר את האירים ואוגוסט מרקס. לו רק היה יודע מה אישה זועמת ורעיה במילכוד עלולות לעשות.

מעל לפני השטח ג'קס רימה את הסינים והחליש אותם, לטובת האירים ושותפם החדש מרקס, במחיר לא מעט גופות. בחזית עורפית אליה הוא לא מודע, הלטינים מנסים לחזור גם הם למשחק, עם אלוורז ובני המאיה שלו שמעוניינים להתרחב ולעבוד עם הסינים, "חומים וצהובים נגד לבנים ושחורים". ההצעה שלו לנירו להעדיף את אנשיו, הביזלאטס, ולהפוך את זה למאבק משותף של בני אותו הגזע, נפלה בינתיים על אוזניים ערלות.

ייתכן שזה ישתנה, לאור ההתמוטטות של ג'וס תחת העול כבד שנכפה עליו, לקיחת מנת היתר והודאתו בפני נירו על הריגתה של דארווני בהוראתו של ג'קס. זה בדיוק מה שישנה את עמדתו של נירו כלפי ג'קס, כחבר ושותף עסקי, אבל לעת עתה הוא לא עושה כלום מלבד לנחם את חברו לאחר חטיפת ילדיו.

– בתחילת העונה היו הרבה דיבורים (ושוטים) על תחת. בפרק הזה התקדמנו, או התדרדרנו, לאיברי רבייה זכריים.
– טיג דואג לשיער שלו כשניתז עליו דם של נרצח אירי; ג'קס מזהיר שטיג יבצע את זממו גם בגופה מרקיבה; טיג ממליץ על חישמול אשכים. מזמן לא ראיתי אותו זוהר כל כך.
– רק "ילדי האנרכיה" מסוגלת להציג וריאציה כה מדכאת של "You Are My Sunshine".

 • Geeker

  פרק מצוין ומותח לכל אורכו (למעט הבדיחות הנמוכות) היו כמה פאנצ'ים שהעלו חיוך. קצת מאוכזב מטארה כי אם כבר יש לך אומץ לקחת את הילדים ולברוח, אז לפחות תעשי את זה כמו שצריך. בכל מקרה, אאל"ט מדובר על הפרק עם כמות הנשחטים הגדולה ביותר בתולדות הסדרה…

 • Saturn

  לא בדיוק מבין איך ג'קס חושב שהוא הולך להפטר מכאב הראש של העסקים הבלתי חוקיים כאשר הוא מביא על עצמו את זעמם של הסינים. הם לא הולכים להבליג על זה ויגיבו על המעשה, גם אם יקח קצת זמן לנוכח הרצחה של כל צמרת המאפיה. כפי שראינו, הסינים שומרים טינה.

  נכון שהאופציה הטובה יותר היא לעצבן את הסינים מאשר את האירים אבל הוא צריך להיות מוכן למלחמה.
  מצד אחד, אני לא יודע לגבי העירוב של הסינים בקלחת והריגת הסינים ע"י גיילאןחטיפת האפי הכניסו סיבוך מיותר בסוף העונה. מצד שני, לא כל כך ריאלי שג'קס יתנתק בצורה חלקה יחסית. זה שהוא בוחר לצאת לא אומר שאחרים 'יכבדו' את זה.

  לאיפה טארה נסעה? נדמה שזו היה נסיעה קצרה ושהיא עדיין בתחומי סביבת צ'ארמינג. לא ברור לי למה הם לא ממשיכה לנסוע הכי רחוק שאפשר, למרות מזג האוויר והצורך לטפל בילדים קטנים.

  • כנראה הוא סומך מספיק על הכוח של מרקס והשחורים לטפל בעניין. אולי הסינים נחלשו קצת, אין להם בוס והבא בתור (לין) פצוע קשה או אנושות, אבל הם יחזרו. ג'קס גם לא יודע על המעורבות החדשה של אלוורז והמאיה, וסביר להניח שהגילוי של נירו יעביר אותו צד ויחזק את הלטינים עם תמיכת הביזלאטס, עם או בלי נירו.

   הנחתי שבגלל השעה המאוחרת טארה עצרה במלונית מחוץ לעיר, לפחות ללילה אחד, אבל לא מובן לי למה היא ויתרה על העסקה עם פטרסון וה-ATF. הרי היא אמרה לאונסר שיש לה הגנה, אז מה עכשיו, כשהיא בודדה ונמלטת משני הצדדים?

   • Saturn

    אם כבר, למה לא להפליל את ג'קס על רצח הסוכן בעונה הראשונה? (אני עדיין לא מאמין שהם מיד אחר כך שכבו כשהגופה לידם בשירותים).

    ככה לפחות היא לא הורסת את המועדון כולו אבל לבטח פטרסון לא הייתה מעוניינת בפרט הזה.
    הפרט הזה הוא עדיין אחד רגעי ה WTF הגדולים של הסדרה.

    • לא טארה הרגה את קוהן? אני חושב שהיא אוהבת את ג'קס יותר מדי (וגם אדם טוב באופן כללי) מכדי להפליל אותו ברצח שלא ביצע. בכל מקרה, אין לה הוכחה למעט המילה שלה. עם התקרית האחרונה, המילוט של קליי והריגת המרשל, קליע משטרתי עם דמו של בובי מהווה ראיה חותכת למעורבות של המועדון.

     • שירה זר

      טארה ירתה בקוהן בהגנה עצמית, ואחכ קראה לג'קס כי לא ידעה מה לעשות עם הפצוע. כשגקס הגיע הוא עוד היה חי והמשיך לקלל וללכלך על טארה, ובתגובה ג'קס ירה לו בראש וחיסל אותו סופית. וגם נפטר מהגופה כמובן

© עידו ישעיהו