נאשוויל 2.10: מחר אף פעם לא מגיע

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "נאשוויל" עונה 2 פרק 10

mashville - 02x10 - Tomorrow Never Comes

פרק סיום חלקה הראשון של העונה לא היה אחיד ברמתו – הוא הפגין היטב את מה שאהבתי ב"נאשוויל" מלכתחילה, אבל בין לבין גם בזבז זמן על משולשי אהבים משמימים, וסיומו היה המחשה של הקיצוניות המעפנה שהסדרה משום מה מתעקשת לגעת בה מדי פעם. מה הקטע שלהם עם הסופים ההיסטריים האלה? התאונה המגוחכת של ריינה ודיקון בסוף העונה הקודמת, וכעת ניסיון ההתנקשות בטדי שכנראה קיפד את חייה של פגי. ובכל זאת, הסצינה הזאת לא פגמה במכלול של הפרק, שבשורה התחתונה היה לדעתי מצוין.

איחוד הכוחות של דיקון וגאנר היה טוב, קיוויתי שהם ממש ישירו ביחד אבל מסתבר שהם מופיעים ביחד אך בנפרד, גם בסדר. אבל הכי יפה בעיניי הייתה הסצינה של ג'ולייט על הבמה, מאבדת את עצמה מול השלט "הורסת בתים" ואז נסוגה אל אייברי. כמו סלע איתן הוא מאפס אותה, מסתכל לה בעיניים ומחזיר אותה לעשתונותיה. על הדרך השיר הזה הפך לדואט מצוין. זה היה הרגע האהוב עלי בפרק. אייברי כבר מזמן הפך מדוש מניאק לבחור חמד, ובעונה הנוכחית החיבור שלו לג'ולייט הוא אחד הדברים שאני הכי אוהב בסדרה. היה ברור שמתישהו ג'ולייט תכיר באיכויות שלו ותבין שהיא יותר מסתם מחבבת אותו, והאופן שבו זה נעשה בפרק היה עגום ונוגע. בעיניי ג'ולייט היא אחת הדמויות הנשיות המורכבות והטובות כרגע בטלוויזיה, לא עניין של מה בכך כשלוקחים בחשבון שמדובר בסבוניה.

אני מעריך שמתישהו תיסלל הדרך לאיחוד בין אייברי לג'ולייט – למרות שאני לא בטוח מה דעתי על זה, כי כרגע אני אוהב את היותו בלתי מושג עבורה – מאחר שסקרלט משבחת את היותו כן איתה תמיד, אבל זה לא נכון, היא מעולם לא ידעה על כך ששכב עם ג'ולייט אי אז בפרק הראשון. הכל מתחבר כך יפה, וטוב שכך, כי יתר העניינים של סקרלט משעממים ואפילו קצת מטופשים. מה ששוב מביא אותי לאירוע הדרסטי שאיתו הסתיים הפרק – הירי בפגי. שלא יובן לא נכון, אני לגמרי בעד מותה, לא סבלתי את דמותה מהרגע הראשון והצטערתי לשמוע שהחתימו אותה גם לעונה השנייה, אבל זה היה כל כך לא קשור לכלום והגיע משום מקום.

דקות ספורות לפני כן קיבלנו הדגמה לאופן שבו דברים כאלה צריכים להיעשות. הלבטים של וויל לגבי המיניות שלו הם משהו שהכרנו כבר מהעונה הקודמת, וכעת עם ברנט מצד אחד וליילה מנגד נדמה זה זמן רב שהוא מצוי בשיא הקונפליקט שלו. כאשר הופיע על הבמה ושר כמעט באופן בלעדי לברנט שיום אחד הוא – וויל – אולי ימצא את מי שגורם לו להרגיש כגרסה הכי טוב של עצמו, זה היה עצוב ומקסים. כרגע הוא זמר קאנטרי שכוכבו דורך אבל אין שום סיכוי שהקהל הנבער שלו יסכים לקבל את הזהות המינית האמיתית שלו. הרי במקביל קיבלנו המחשה חותכת לאופן שבו הקהל קם נגד האמן במקרה של ג'ולייט – אצל וויל זה אפילו עוד לא התחיל והסכנה שייגמר באבחה כבר שם. הלבטים הללו והכניעה הבלתי נמנעת שלו ליצר, מביאים אותו אל פסי הרכבת ברגע שהיה מצמרר, מחריד ושובר לב. אני ממש מקווה שהוא לא מת, אני אוהב את דמותו והסיפור שלו הוא אחד המעניינים בסדרה, אבל אם אכן התאבד – זה יהיה סוף טראגי ויפה לדמותו.

ההשערה שלי הוא שאחת משתי הדמויות שגורלן נראה עגום אכן מתה ואילו האחרת שרדה, ואני מנחש שהקורבן הוא פגי. אני מקווה שאני צודק.

תגיות:
© עידו ישעיהו