הומלנד 3.12: הכוכב

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על סוף העונה השלישית של "הומלנד"? אם אתם מגיבים, הקפידו להתחיל את התגובה במרווח ספוילר כי שלוש המילים הראשונות מופיעות בצד בעמודים אחרים.

Homeland - 03x10 - The Star

 • assafTV

  ספוילר ספוילר ספוילר ספוילר
  עוד מרווח?
  ספוילר ספוילר ספוילר ספוילר

  סוף כל סוף, באיחור של שתי עונות אמנם, בהפקת הסדרה הבינו שאין מנוס מלהוציא לפנסיה את ברודי. אבל פנסיה זה לא דבר שכיח בעולם הריגול אז הם הסתפקו בלהרוג אותו. זה היה בלתי נמנע וטוב שלא עשו איזה טוויסט (אני אשכרה אמרתי לעצמי שאם פתאום ברודי ישתגר מחבל התלייה לאנטרפרייז או יעבור ריג'נייריישן זה ייחשב כהגיוני בעולם הסדרה). אני מקווה שזה ישחרר את הכותבים לעלילות טובות יותר, לא שיש לי תלונה על כל הסיפור עם אירן, פרישתו של סול מהסוכנות והעובדה שקארי רוצה למסור את התינוק לאימוץ. רק שימשיכו ככה. ובקשה מקלייר דיינס, לא אשמתך, זה בגלל אן האתאוויי וסנל אבל אנא תמצאי דרך חדשה לבכות שלא כלולה בה הרעדת הסנטר. זה רק גורם לי לצחוק.

 • may

  ספויילר-

  ס
  פ
  ו
  י
  ל
  ר

  סיום יפה וראוי לדעתי

  זו מוכתרת בתור העונה הכי פחות מופרכת של הומלנד ! ברכות ! 🙂
  (אני יודעת שמבחינת המהדרין שמבחינים בפרטים טכנים סבירים שאני לא ממש,גם כאן יש נפילות,אך כאמור-הכל יחסי)

  המוות של ברודי היה עצוב,אך עלילתית זה המהלך הסביר האפשרי, באמת סחטו את הדמות שלו מכל כיוון אפשרי ולאורך יותר מדי זמן.(אני גם חושבת שאם היו מסיימים איתו בעונה הראשונה האפקט היה יותר חזק)

  וקארי בלעדיו חוזרת להיות דמות עם פוטנציאל להיות שוב מעניינת,

  (לי לא אכפת כשיש עניינים אישיים ורגשיים בסדרה וזו לא דרמת ריגול בלבד, מבחינתי זה "אנג'לה צ'ייס (הגרסה המאנית)סוכנת סי אי איי " כאמור כאשר העלילה לא מופרכת ומנג'סת יותר מדי)

  האם תהיה עונה רביעית?
  אם כן, יש לה סיכוי להיות טובה שוב, אם תימצא עלילה רעננה לחלוטין,ואם לא, זה סיום יותר ראוי ממה שחשבתי שיהיה.

 • mimiki

  ספוילר ספוילר ספוילר
  אני יצאתי מדוכאת מאד מהפרק האחרון ופשטה בי עצבות ….לא יכולתי להירדם.
  ההוצאה להורג בפומבי הייתה מזעזעת, מעניין, בטח במציאות זה עוד יותר מזעזע.
  לדעתי צריך לסיים את הסדרה. הרי כל הסיפור הוא על ברודי. בלעדיו זו סדרה אחרת. אותו באמת מיצו כבר אבל אולי היה צריך להשאיר אותו בחיים. אם תהיה עוד עונה קשה לי להאמין מה יהיה הסיפור???
  גם אני חשבתי שאחרי התלייה הוא יעשה משהו וישתחרר…חחחח…ריחמתי על קארי ובכיתי ביחד איתה .(וזה די משכנע הבכי גם עם הרעדת הסנטר…) . ככה זה כשבנות צופות בסדרות ריגול. אני גם אוהבת את הפאן הדרמטי בסדרה. דווקא העירוב בין הדרמה למתח – ריגול הוא זה שעושה את זה.
  מה שהיה יפה בפרק הזה הוא כשדווקא כשפתאום הכל הסתמן בדרך להפי אנד, התחיל הכל להשתבש. היה חסר לי איזו פעולה ו/או קרב מעניין כמו בפרק העשירי.

 • Saturn

  ספויילר

  פרק סיום עונה הולם. דינו של ברודי היה ברור מהרגע שהציפו את האפשרות שייתנו לשתול שלהם את המידע איפה למצוא אותו, ואחרי שברודי דיבר על כך שהוא נולד במדבר. זה מה שהיה צריך לקרות והיה עשוי טוב.

  שיפור גדול מהעונה השנייה.

  עניין ה'ברודי' זה עדיין אחד הדברים הכי ביזאריים ובלתי-נתפסים שראיתי על המסך. אני לא מבין איך זה אמור להיות אמין שקארי וברודי הם אהבת אמת חוצת גבולות כאשר היא ממאנת מלהגיד את שמו הפרטי פעם אחת לעזאזל, ובשורה של מצבים אינטימיים ומיוחדים. הדבר הגיע לשיא חדש בסצנת התלייה כאשר קארי מנסה לטפס על הגדר וקוראת לאהבת חייה ואב ביתה 'ברודי, ברודי!'. WTF. זה ישר הוציא אותי מהסצנה הרגשית במיוחד הזאת. מה לשם כל הרוחות הבעיה בלקרוא לו בפאקינג שם שלו?! 'ניק, ניקולאס!,ניקי, ניקו. משהו לעזאזל. בלתי מובן. בלתי מוסבר. ביזארי.

  • ג'ון דו

   זה לא כזה מופרך. יש אנשים ששם משפחתם הפך לכינוי ברמה זו שגם בנות זוגם קוראות להן כך. נתקלתי בזה פה ושם, לא נפוץ, אבל יש מקרה-שניים.

   • Saturn

    מקרה אחד-שניים = בהחלט מופרך מבחינתי. בטח לא באופן הטוטאלי שבו קארי ואשתו קראו לו בכל סוג מצב שהוא.

    • אני לא מאמין שאתה עדיין דש בזה. טוב שהוא מת, אולי זה יפסיק סוף סוף את האובססיה שלך לנושא.

     • LOL. התכוונתי לכתוב משהו מעודן יותר, אבל אכן, כבר אין טעם לדוש בעניין הפעוט הזה. וכפי שג'ון דו כתב, כינויים על בסיס שם משפחה שגורים גם בפי קרוביו של אדם.

     • Saturn

      זאת לא אובססיה. זו המציאות ולא התייחסו לזה פעם אחת. אם ברודי היה מתבדח על זה פעם אחת והיו ממשיכים עם זה אז עוד מתקבל.

      לשמוע את קארי צועקת ברודי ברודי על הגדר תלש אותי מהסצנה ברגע. 'כינוי' =! לקרוא לו כך ב100% מהזמן ובכל סוג של מצב.

      וכפי שהסדרה הראתה גם העונה כאשר אלמנתו של אבו-נזיר קוראת לו בקיצור 'נזיר' – יש לתוכנית הזו בעיה עם שמות.

      • זה מה שהפריע לך? לא יכולתי להביט במסך כשקארי עשתה זאת במרכז המון איראני ועשרות חיילי אויב. הופתעתי כשאף אחד לא הגיב לאישה המוזרה שצורחת את שמו של אויב המדינה מס' 1 עם מבטא ומראה מאוד מערביים (חוץ מחייל אחד שחבט בגדר והפיל אותה).

 • תתש

  הסדרה הזאת צריכה להיות מרובטת (מלשון ריבוט). סול וקארי הם אבן רחיים על צווארה של הסדרה ואין מנוס מלהעיף אותם. אני מאמין שהומלנד יכולה לחזור להיות אותה הסדרה שהיא הייתה בתחילת העונה הראשונה, סדרת ריגול אמיתית ומותחת ולא המופע של פניה הבוכיות של קלייר דיינס, עם קווין, האנאליסטית לובשת הבורקה ודאר אדל כדמויות הראשיות.

  אבל הגיון פשוט הוא לא משהו שקיים בהוליווד.

  • may

   למה החלטת שהם עדיפים כדמויות וכשחקנים? פשוט לא נחשפנו אליהם כמעט.

   קלייר דיינס ומנדי פטניקין נהדרים בעיני,פשוט עברו שחיקה עם תסריט לא משהו.

 • maayanzil

  שאלה ללא ספוילר:
  זנחתי את הסדרה אחרי עונה 2. החצי השני של עונה 2 ביאס אותי כי הרגשתי שהסדרה הפכה לאופרת סבון מעוותת למדי על הקשר הרומנטי של ברודי וקלייר דיינס. נהניתי מהסדרה עד אמצע עונה 2 בערך. אף פעם לא תפסתי ממנה סדרת מופת אבל כאקשן/מתח היא סיפקה את הסחורה עד החצי השני של עונה 2. שווה לראות את עונה 3? יש עוד מריחות של הרומן של קארי וברודי? כמה מהפרצוף הבוכה של קלייר דיינס יש? ועוד משהו- דיינה לא מפריעה לי, אז זמן מסך מרובה שלה הוא לא שיקול נגד מבחינתי (אף פעם לא הבנתי את השנאה העזה כלפיה, נכון היא לא הדמות הכי מגניבה בעולם, מצד שני היא לא פורטת על עצבי בכלל).

  • may

   בדיעבדהעונה הזו יותר הגיונית מ-2

   והיא לא כל כך רעה, אם לרוץ לראות? לא יודעת…רק אם יש לך סנטימנטים (לי היו, מאוד נהנתי מעונה1 עד פרק 9-10 חשבתי שזו סדרה מותחת ומעולה,ואז קרטעתי בין אוי מה דהפאק,לבין להתעניין בגורל הדמויות.)

   פרצוף בוכה? יש קצת. בתחילת העונה.

   מריחות של הרומן? כמעט ולא למיטב זכרוני

 • תמר

  ספוילר
  ס
  פ
  ו
  י
  ל
  ר

  מאוד אהבתי את סוף העונה, המוות של ברודי היה מאוד במקום ואפילו התחלתי להבין מה הקטע של ג'באדי, שבתחילת העונה היה דמות שממש לא עניינה אותי.

  נקודה ספציפית שאהבתי – בנו כבר כמה רגעים של "נו, פשוט תגידי את זה. תגידי שאת בהריון!", שבהם ברור לנו כצופים שזה על קצה הלשון, אבל קארי מחליטה לשתוק. הפאוזה לפני ההכרזה בפני ברודי היתה ממש מצוינת בעיני.

  לגבי התינוקת – ברצינות, ארבעה חודשים מאז שברודי מת ורק עכשיו קארי אומרת שהיא לא רוצה את התינוקת? לא אמין בעיני. פתרונות שהייתי מעדיפה:
  1. קארי מפנטזת על התינוקת ארבעה חודשים. בונה חדר, מדמיינת את עצמה כאמא, חושבת שהכל יעבוד. היא מקבלת את ההצעה של איסטנבול, וקולטת שזה משהו שהיא לעולם לא תוכל להיות.
  2. קארי צופה בהוצאה להורג, ונשברת. היא חוטפת התקף דיכאון/פסיכוטי, ומפילה. תשלום צפוי על הסיטואציה מלאת הסטרס שהיא הכניסה את עצמה אליה.

 • אסי

  סיום מפעים!
  עונה 3 מתקנת, ככה צריך לגמור. ג׳באדי בנאום מרוכך שלא מתאים למפלצת שבו וסול נוטש בסצנה ״אנג׳לית״ משהו.. משום מה כשברודי הביט למדבר *רציתי* שהוא ימות.
  הייתה כתבה על עזיבת השחקניות המגלמות את משפחתו, נראה לי שזה כבר לא רלוונטי.. הסדרה מוצתה, נסחטה, ולראיה גם נמחקה מהגלובוס הקרוב. דר-עדל היה אומר שזה היהלום שבכתר בתעשיית הטלוויזיה, תוצרת המורשת של אבי ניר.

 • יוני אנטון

  כמה טרוניות על הפרק ובכלל:
  1. אחרי שהתישו אותנו עם הסיפור של דיינה ואיך היא קיבלה קשה את מעללי אביה, וגם הפכו את זה למוטיבציה העיקרית במשימה של ברודי, לא מראים לנו בכלל איך הפעולה ההרואית של ברודי השפיעה עליה?
  2. אחרי שקארי הוכיחה אין ספור פעמים שהיא בלתי נשלטת ופועלת לפי צו ליבה בלבד, היא ממשיכה אפילו אחרי שסול עוזב ועוד מקודמת בתפקיד?
  3. אחרי ש"המולדת" בגדה בברודי, וברור לקארי שלוקהרט היה מוביל בהסגרתו, היה צפוי שהיא לא תעבור על זה בשתיקה כאילו כלום לא קרה ותסתחבק עם לוקהרט השנוא.
  4. מדוע עכבדי צריך לנסוע לבית של האלמנה כאילו הוא הולך להפגש שם עם ברודי?
  5. כל הנשים בסדרה גם החכמות ביותר מוצגות כאימפולסיביות.

  • Saturn

   תשובות אפשריות:

   1. אין לנו מושג אם מישהו אמר בפומבי שברודי אחראי למעשה אם סיפרו לדיינה.
   2. השגעונות של קארי היו קשורים לברודי. כעת כשהוא מחוץ למשחק אין סיבה שהיא תתנהג כך. אבל בהחלט צריכה להיות אישהי סטירה על היד או 'ספסול' שלה לכמה זמן. יכול להיות שהשתמשו בתקופת ההריון שלה כמשהו בסגנון.

   4. אכבדי בכל זאת רצה להסתכל ולבחון את ברודי (כפי שג'בדי הציע לו) באופן אישי לפני שהוא ממשיך ב vetting בעזרת האלמנה. הוא הסתכל על ברודי ואז נתן את האישור להמשך. במידה והם חושבים שברודי חלק מתחבולה אז ייתכן בכך שהם מוציאים את אכבדי החוצה הם אולי יתפסו ברשת את האחראים במידה והם נלהבים לתפוס אותו ושהיו מתחילים את המבצע שלהם אם הוא לא היה כזה כמו של ה CIA שהצריך מפגש קרוב.

   5. פארה לא כזאת. אם יש עוד משהו לבקר את הפרקים האחרונים זה שהסיפור של פארה ודמותה נעלמו. היא שנתנה את האישור להשתמש בדודה ומאז לא שמענו ממנה כלום.

   • יוני אנטון

    1. ההוצאה להורג נעשתה בפומבי וסביר שהידיעה והסיבה נפוצה בכל העולם.
    2. היא ידועה בחוסר יציבותה ולמרות כשרונותיה לא סביר שאפשר לסמוך עליה.
    4. ג'ובדי התכוון לפגישה אמיתית והתרשמות מחקירה ישירה. מה ההתבוננות מרחוק מועילה?
    5. גם פארה כמעט התנקשה בג'ובדי עם המספריים.

    • יוני אנטון

     1. בלי קשר לתרוצים שאפשר להמציא, ולמרות שאף אחד לא מתגעגע לדיינה, זאת עדיין תסריטאות גרועה להשאיר את קו הסיפור הזה בלי קלוז"ר.

 • סתם אחד

  ספויילר
  ספויילר
  (למרות שעבר מספיק זמן…)

  ברמת העונה היתה עלילה מבריקה- כפי שג'באדי סיכם- ההתעללות בקארי, המשחק של סול, ההפעלה של ג'באדי והשימוש בברודי.

  יכול להיות שהאשמה בנו הצופים שלא רגילים עדיין לתהליכים איטיים שמבשילים לאט לאט ואז מגיעים לשיא כעבור 12 (או 9) פרקים. אם כ ביננו הטלוויזיה בנויה כך לפחות עשור מאז (שכחתי את שם הסדרה שפרסה רצח/ משפט על פני עונה שלמה [לא טווין פיקס] ולאחריה הגיעו 24, נמלטים, אבודים הסופרנוס מד מן וכו' וכו').

  לגבי ברודי- בניגוד לסדרה הישראלית כאן החטוף לא היה במרכז הסדרה אלא קרי. כפי שהעירו, שאלת נאמנותו תמיד ריחפה באוויר ובסוף גילינו שהוא עצמו לא יודע למי הוא נאמן. אני לא חושב שהרצח של דרניש אכבר הגיע מתוך נאמנות לארה"ב/ דיינה /קרי. ברגע שהוא הבין שאבו נזיר השתמש בו בתור כלי במשחק נגד ארה"ב ["אז פה במשרד הכל החל?"] והוא לא היה הנתיב שלו לגאולה דרך האסלם, נראה לי שהוא פשוט החליט לנקום בכל מי שהובילו אותו במסלול המטורף שלו.

  חבל שלא ברור האם התקשורת האמריקאית (בגיבוי הסיאייאיי) הובילה לרהבליטציה של ברודי או שהוא נשאר המפוצץ מלנגלי מבחינת האתוס האמריקאי (יכול להיות שלוקהארט זיכה את ברודי, תקשרותית, מהפיצוץ בלנגלי אך ברור מהשיחה עם קרי שהוא עדיין שמר לו טינה סטייל אסטס ["בסופו של יום, אנחנו הורגים טרוריסטים"] על הרומן שלו עם אבו נזיר).

  מעניין מה מתוכנן לעונה 4- והאם קארי תיקח עימה את קווין לאיסטנבול-. מבחינת עלויות הפקה, מה הם יעשו עם צילום של עונה מלאה[?] באיסטנבול/ מרוקו.
  נב האם מישהו זוכר שכבר סול רצה למנות את קרי למנהלת תחנה באירופה (הכי צעירה וכיו"ב) לאחר התפיסה של אבו נזיר ובטרם הפיצוץ בלנגלי?
  מקווה שהקישור לעלילות ברודי א אבו נזיר יהייה רופף – ולא שנגלה "פתאום" עוד איזה ספיח מהפרשה שלא שמענו עליו עד כה.

  ולתהיית התהיות- רבאק מי החרפרת מהעונה הראשונה? מי הזהיא את הפיזיקאי הסעודי והאמריקאית שסול תפס במקסיקו? מי תמיד היה צעד לפני הסוכנות? מי הלשין על הפשיטה בגטיסבורג? מי רצח את השומר של ברודי? ומי שיקר בפוליגרף? וגם מה קרה לחקירה נגד לילנד עו"ד ושות' והמפוצצים האמיתיים של לנגלי, חבל שהקו הזה נזנח.

  • ספוילר

   ייתכן באמת שנסיבות מותו של ברודי הובילו לניקיון כפיים חלקי (האיראנים בטח הודיעו לעולם שהוא נתלה בגלל רצח של ראש משמרות המהפכה; האמריקאים והמערב בכלל תמיד יכחישו מעורבות) אבל בסופו של דבר ברודי אכן בגד באומה, הפך מנחת שבוי לפעיל ארגון טרור, תכנן להתנקש בסגן נשיא ארה"ב וכו'. גם אם החליט לא לעשות זאת ברגע האחרון, הוא עדיין אשם חלקית במותה של היועצת ההיא ושני אנשים נוספים, והשותפות שלו עם אבו נזיר הובילה לפיגוע בלנגלי. אפשר לתעב את לוקהארט (ואני בהחלט מתעב אותו), אבל הצידוק שלו היה נכון.

   אני בספק אם הסדרה תחזור לעלילת החפרפרת, בעונה השלישית לא היה שום רמז לקיומה.

   אולי יראו את ההשלכות של הפעילות באיראן על פירמת עורכי הדין, אבל בעיקרון העו"דשליחמחסל ההוא נפטר מהאדם היחיד שיכל לחשוף את האמת. בעצם החדרת ג'באדי לצמרת הסוכנות ניטרלה את פעילות הטרור של איראן, שליחיה מעבר לים והובילה לשיחות הגרעין בז'נבה.

   עם השערוריות שמדביקים לאובמה והשילוב של אירועי הסדרה עם המציאות, מישהו עוד עלול להאשים אותו במותו של ברודי.

  • assafTV

   אני מניח שאתה מתכוון לרצח מדרגה ראשונה (Murder One) של סטיבן בוצ'קו

   • סתם אחד

    כן- וואו לפי IMDB עברו כבר 20 שנה מאז…..
    בזכרון ההסטורי הסובייקטיבי שלי היא נתפסה במקשה אחת עם הסופרנוס, עמוק באדמה, אבודים, 24, נמלטים (אני מתייחס לעונה הראשונה בלבד של האחרונה).
    ווואו החמש עשרה שנה האחרונות עשו לי סלט בראש…. כמו שמישהי העירה לי לפני כמה זמן שלא ניתן לכרוך את עמוק באדמה ודקסטר ביחד כי הרי השניה חייבת להיות מאוחרת לראשונה.

    לעזאזל, במה צפינו בהתבגרותנו בנינטיז? רק ב MTV ? אני תוהה מה לפת אותי למסך הקטן וחוץ מ'זינוק לאתמול' וחוק וסדר אני לא מצליח להיזכר במשהו שהיה בעל ערך מבחינתי. מעניין שדווקא האינטרנט (הוידאו הרג את כוכב הרדיו מתנגן ברקע..) החזיר אותי לטלוויזיה בתורה יותר מעמיקה

  • אנונימי

   אתה מדבר על הסדרה "ברודצ'רץ"?

   • זה נענה לפני חצי שנה בשתי התגובות מעליך – "רצח מדרגה ראשונה".

 • Saturn

  בנוגע לעוד אחד מהדברים שספק אם היו קורים במציאות: הדיווח המהיר בחדשות שהאיראנים עצמם מדווחים ומאשרים שהתנקשו באכבדי. זה נראה לי משהו שמשטרים כמו באיראן היו מתעכבים ומתחמקים מלהגיד בשעותימים הראשונים מפאת המבוכה והבושה של איך מישהו חדר לקודש הקודשים שלהם והרג את המנהיג והן בגלל שהמבצע עדיין חופשי והן בגלל שמדובר בברודי שבשבעות האחרונים היה כלי פרופוגנדה בידם.

 • יעל וזהו

  הדף הזה מוכיח שיש לצופי הטלוויזיה כיום זיכרון קצר. עונה מצוינת??? היא נגמרה בכמה פרקים טובים, שהחזירו אותה למסלול, אבל ברובה על נהרות קפה+טלוויזיה ישבנו גם בכינו על כמה זה משעמם ומרדים ולמה דיינה עוד לא מתה.
  פרקי הסיום אכן היו ראויים, וגם היה ראוי לסיים את הסדרה איתם. ולקצר את כל החלק שאחרי ההוצאה להורג, שהרגיש לי כמו הסוף של "שר הטבעות" השלישי. נראה שזה נגמר, מסך שחור, ואז זה ממשיך. ושוב. ועוד קצת. לא ברור מה הטעם – מלבד כסף ורייטינג לרשת – להמשיך ללא ברודי. זה משנה לגמרי את הסדרה. מנגד, אולי זה יפטור אותנו אחת ולתמיד מדיינה, וו-הו!

  • בהחלט. למעט הפרק שהתמקד בברודי והרגיש לא שייך למחצית הראשונה של העונה, היא סבלה מהנוכחות של משפחתו ובעיקר דיינה, וכל הסיפור של קארי בבית המשוגעים, "המעבר" לצד השני והטוויסט המאולץ כאילו הכל היה מתוכנן מראש. איפשהו במחצית השנייה הכל הפך לממוקד יותר והגענו לפרקי סיום מצוינים (חרף כמה חורים מעצבנים ודקות סיום מיותרות, כדברייך), בייחוד עם חזרתו של ברודי.

   כבר פורסם למחרת שידור הפרק שמורנה בקארין (ג'סיקה) ואיך-שלא-קוראים-לה שמגלמת את דיינה לא יהיו חלק מהקאסט הקבוע בעונה הבאה. עצם העובדה שנרמז שייתכן וישובו בתפקידי אורח מכעיסה אותי, כי אם כבר הראתם את המתרחש ארבעה חודשים לאחר ההוצאה להורג והרסתם את הפרק, למה לא לנצל את ההזדמנות כדי להיפרד מהדמויות?

 • סתם אחד

  האם הנכונות של דר עדאל להיפטר מברודי מהווה סגירת מעגל של המשימה של קווין מהעונה שעברה? הרי קווין הושאל מתחת לשולחן לאסטס לטובת מבצע העוקץ של ברודי כנגד נזיר.

  ולמה שלחו את קארי לאירן רבאק? הרי הפרצוף שלה נמרח על העיתונות העולמית בתור הסוכנת ששכבה עם ברודי…
  לא היה יותר הגיוני לשלוח את קווין שמתמחה בבלק-אופס ונטול הקשר הרגשי לברודי?

  (למעט הרצון התסריטאי לסגור קצוות בין ברודי לקארי- וביננו שיחת טלפון ניתן גם לבצע בין לנגלי לטהרן היא לא חייבת להיות שם…).

 • טוטי

  האם יש הבדל בין הפרק ששודר לפרק שדלף? ראיתי את המודלף אך קראתי בכמה כתבות על "תיאור מצמרר ופרטני" של ההוצאה להורג של ברודי ועל הבריטים שכעסו על סצינת הכאה של קלייר, בעוד שבפרק שצפיתי בו לא היה זכר לכל זה. ראו קצת מנוף מרחוק, בלי להראות את ברודי בכלל, ולא היו שום הכאות.

 • טוטי

  סליחה, אשמח אם עורך מורשה יוסיף אזהרת ספוילר. תודה מראש.

  • זה בסדר, בתצוגה המקוצרת של ההודעה מימין רואים רק את ארבע המילים הראשונות שכתבת. מי שנכנס לדיון על פרק שכולל אזהרת ספוילרים, זבש"ו.

   לא זכורה לי סצינת הכאה (אולי מתכוונים לחייל האיראני שחובט בגדר וגורם לה ליפול, כשהיא מטפסת וצורחת את שמו של ברודי?) אבל בפרק שראיתי, הלא מודלף, היה תקריב על ברודי בעודו נחנק למוות ומסתכל לעברה של קרי.

 • JON DOHE

  ספוילרים

  הפרק היה מעולה. למרות שהתחברתי לברודי, וקשה לי לדמיין את עונה 4 בלעדיו, אני סומך על הכותבים שיראו אותה בפלאשבקים או משהו. וגם העלילה שלו מתה. גילו שהוא טרוריסט (או תכנן לעשות פיגוע), אז הפכו אותו לסוכן כפול… כבר אין לו טעם בסדרה ואני לא חושב על דרך הגיונית שהוא יהיה חי.
  פעם ראשונה שבכיתי בגלל סדרת טלוויזיה. הסצינה שקרי ציירה את הכוכב ריגשה אותי ברמות. אני מחכה כבר לעונה 4. המלצות לסדרות מתח מישהו?

  • מבוקשPerson of Interest. בהתחלה ניתן להתפלץ מהאופי הפרוצדורלי-לכאורה שלה, אבל העלילות המרכזיות משתלמות ובעונה 3 (משודרת כרגע בארה"ב) היא מצוינת.

© עידו ישעיהו