הומלנד 3.11: איש גדול בטהרן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "הומלנד" עונה 3 פרק 11?

Homeland - 03x11 - Big Man In Tehran

תגיות:
 • בועז

  ללא ספק, הפרק הטוב ביותר של העונה.

  • may

   wow!

   לגמרי!!

   אני חושבת שזו מתבררת (רגע, צריך לחכות לסוף)י כעונה ממש טובה, התחילה מקרטע, המשיכה לא רע עם עלילה קצת איטית אך לפחות לא מופרכת כמו העונות הקודמות,
   ומתגלה כאפילו מרתקת למדי,

   ומעכשיו ספויילר-

   למעשה אלו היו כל הלכי ולבטי הנפש של ברודי שבעבר נפרשו על שתי עונות, כעת במהדורה מרוכזת ומקוצרת עם הרבה איראנים מפחידים ברקע להגברת המתח. (איפה זה ( (צולם,איסטנבול?)
   (עליי זה עבד, אני חושבת שאיראן זה אחד המקומות המבהילים..)
   לצערי זה לא נראה טוב, מה שמחכה לברודי עכשיו זו איזו הוצאה להורג איומה נוסח טהרן?

   ואין הרבה סיכוי שהסיאייאי יסכים להסתכן ולחלץ אותו עכשיו.(אם בכלל יהיה זמן-השומרים .
   בחוץ!) אויש.

   מקווה שיהיה סיום ראוי ולא דבילי.

 • סתם אחד

  ספויילר
  ספויילר

  וואו- זה היה… מזוקק

  אני מסכים לחלוטין עם מאי- הפרק הזה ריכז (ובצורה טובה) את המהות של הדברים הטובים בסדרה.

  ברודי שלא סגור על עצמו ולא ברור עד הסוף עבור איזה צד הוא משחק (וביננו גם לו לא ברור).
  קרי שנשארת מאמינה עיוורת בברודי (לכאן ולכאן).
  חוסר האמון של סול (והסוכנות בכלל) בקרי ושיגיונותיה- וכמובן ההתניה של הסיאייאי לחסל את כל מה שנראה שמפריע (במילותיו של אסטס מעונה שעברה: "אולי ברודי עוזר לנו, אבל התפקיד שלנו הוא להרוג מחבלים").
  וכמובן מתח-ריגולי יעיל רב מהפכים אך עם זאת אמין.

  מקווה שהתסריטאים ואנשי הבורד בשואוטיים ישכילו לסיים את הסדרה בפרק הבא (מהטריילר/ פרומו [ששאפו שלא חשף אילו אימאג' אחד מהפרק] נראה שאכן כך).

  ליבי ליבי על ברודי- בשני הפרקים האחרונים ראינו את המסלול שלו בצורה מקוצרת- מלוחם ונחת מתפקד תחת אש וממוקד לשבוי השרוי בפוסט טרואמה ("גם אני לא חשבתי שאהיה האיש הזה" אמר ברודי לאיש הסיירת שאיבד את הרגל בפרק הקןדם), מבולבל מהורהר, עם נפש פצועה ולב שבור שמבין שמסלול חייו הביא אומללות, עלבון ונבגדות לקרוביו ואהוביו.

  יש לי גם ביקורת (דבר שעצבן אותי תמיד בנמלטים ז"ל) – איך לעזאזל אחרי שמטלפנים אלייך פעם אחת אתה זוכר את המספר בע"פ ויכול למצוא סלולרית את אנשי הקשר שלך, איך? וגם נראה שיכולת הצילום של לנגלי קצת מזכירה מזל"ט יותר מלווין- עם כל הכבוד נראה לי שאפילו לסיאייאיי קשה להפעיל מזלטים מעל רבעי השלטון בטהרן.

  אגב מאי- הפרק צולם ברבאט במרוקו- ללא ספק לוקיישן יותר אמין מיפו בתור ביירות.

  הרבה זמן מאז שהייתי מתוח לקראת פרק סוף עונה. סדרה- נקווה שיהייה יותר מוצלח מדקסטר השנה.

  • דווקא סול הוא האחרון לאבד אמון בקרי. כולם (חוץ מקווין, אבל אין לו השפעה פיקודיתניהולית) מנסים לפעול חד ולעניין, כמו אנשי ביון ומודיעין טיפוסיים, או לוקהארט שהוא פוליטיקאי ואיש של תקציבים. רק סול דואג לקרי כמו בת ויש לו תגובות אנושיות ואמיתיות במצבים שונים (כמו בשיחה שלו עם סוכן המוסדהמאהב של אשתו), ועד הרגע שנראה שקרי עלולה לסכן את התכניות של הסוכנות, הוא מוותר לה. רק כשנראה שברודי עבר צד לחלוטין, ולך תגיד "לא" לנשיא ארה"ב, סול מסכים לפעול נגדו ביד קשה.

   אני לא מאמין ששואוטיים תוותר על אחת הסדרות הכי מצליחות שלה, וכך גם המפיקים (היא לא חודשה כבר לעונה רביעית?). האפשרות היחידה שאני יכול לראות זה סוף אמיתי לסיפור של ברודי, וזה יכול לקרות רק אם ימות. כפי שתוכנן מלכתחילה בעונה הראשונה.

 • Saturn

  פרק מותח וטוב. חששתי לכמה רגעים שהוידוי של ברודי יהיה כנה אבל טוב שלא כך.

  הפרק הזה לא יפייס את מי שדורש קצת יותר מדרמת ריגול. איך קארי נכנסה בקלות כזו לאיראן? הרי יש להם מסמכים ומידע עליה, לא? ה 'i have a contact' הופך להיות פתרון לכל דבר. קארי וסוכני המוסד מדברים במכשירי קשר גדולים במהלך המצבע – לא, זה ממש לא יגרור חשד. וגם לא סוכן המוסד שעומד במרפסת ממול עם המכשיר ומשקיף – ממש סמוי. ואיך ברודי זכר את המספר פלאפון של קארי?

 • assafTV

  דלף לאינטרנט פרק סיום העונה 3.12

© עידו ישעיהו