המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/12/2013 בקטגוריה ‏כללי

high_tech_low_life-1

הייטק החיים בזבל, בולדוויק וטובאק, תקוות גדולות, היפה והחנון, יצאת צדיק, חדר 101, אישה לראווה, שוטרים בדם, עוזרות בית נחושות, נקמה, ישראל, פרשיות סמויות, צווארון לבן. בהורדות: פרק אחרון לגמרי של טרמיי, פרק אחרון לגמרי של Mad Dogs, פרקים אחרונים לעונה של ג'מיי נערת בית ספר פרטי ומחזיקות מעמד (Getting On).

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, הייטק, החיים בזבל.
זוכה ציון לשבח – פסטיבל הסרטים העצמאיים, בוסטון 2012; הבחירה הרשמית – פסטיבל טרייבקה 2012; הבחירה הרשמית – דוקאביב 2013, הבחירה הרשמית – הוטדוקס 2012; הבחירה הרשמית – פסטיבל שפילד 2012. מעקב צמוד וחושפני אחר שניים מעיתונאי הבלוגיספירה בסין. בעודם חוצים את המדינה בחיפוש אחר עוולות חברתיות שאינן מדווחות בתקשורת הממוסדת, עליהם להישמר מעינה הבוחנת של הצנזורה. מצוידים בלפטופים ומצלמות דיגיטליות, הבלוגרים "טייגר טמפל" (בן 57) ו"זולה" (בן 27) מתפקדים כדסק חדשות עצמאי של איש אחד. "טייגר טמפל" חש עצמו מחויב לקהילות הכפריות שננטשו על ידי השלטון הביורוקרטי והשבע. נקודת המבט של "זולה" מעט שונה: הוא מזהה במלאכתו העיתונאית הבועטת הזדמנות לפרסום והצלחה אישית, מה שמציב אותו בקונפליקט עם משפחתו המסורתית. בהציגו את הפער הדורי שמפריד בין גיבוריו, הסרט מספק פרספקטיבה עשירה ומרתקת על סין העכשווית ועתידה של העיתונות במאה ה-21.

בקומדי סנטרל חם ב-21:10, קומיוניטי.
פרק אחרון לעונה הרביעית.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, בולדווין וטובאק: להתפתות ולהינטש.
השחקן אלק בולדווין והבמאי ג'יימס טובאק ("באגסי") רוצים לעשות סרט קולנוע. מדובר בסרט פוליטי-אירוטי, סטייל "הטנגו האחרון בפאריס" של ברטולוצ'י – בשם זמני "הטנגו האחרון של תיקריט". במשך עשרה ימים הם מפלסים את דרכם בפסטיבל קאן במטרה להבטיח מימון לסרטם. זה מסע מפרך ולפרקים משעשע מאד שטובאק מתעד את כולו: את הפיצ'ינג שהם עושים למיליארדרים, לבעלי אולפנים, למפיקים ולמפיצים, כמו גם את המפגשים האינטימיים עם כוכבי קולנוע ועם במאים אייקוניים שהתשוקה שלהם לקולנוע מוכיחה שזה עדיין אפשרי להתגבר על כל הטירוף הזה. אגב, את אחד מהפיצ'ים הם עושים למפיק הישראלי לשעבר אבי לרנר, שאומר שהוא מוכן לעשות את הסרט רק אם ישתתפו בו שחקנים יותר אטרקטיבים מבולדווין, כמו, נאמר ג'רארד באטלר ו"זאת איך קוראים לה, נטלי פורטמן". למעשה, טובאק ובולדווין משתמשים בטריק גיוס הכספים כדי להביא מבט מרתק אל מאחורי הקלעים של תעשיית הקולנוע – והם חוזרים עם תובנות מרתקות על כסף וזיכרון, על חופש וגורל, על התמסחרות ועל חשיפה כנה. כל זאת כאשר ברקע מתנהל הפסטיבל היוקרתי והזוהר, שהוא מצד אחד מקדש של קולנוע, ומצד שני בזאר משוגע. שם הסרט, אגב, מרפרר לסרט איטלקי משנת 64' שכיכב בפסטיבל. משתתפים: מרטין סקורסזה, ריאן גוסלינג, ברנרדו ברטולוצ'י, ג'סיקה צ'סטיין, פרנסיס פורד קופולה, ג'פרי קצנברג, ועוד רבים מבכירי תעשיית הקולנוע העולמית.

סרטים

ולא לשכוח:
שוטרים בדם 3 באזור חם ב-19:10.
יצאת צדיק בערוץ 2 ב-21:00.
היפה והחנון בערוץ 10 ב-21:00.
נקמה בחם 3 ב-21:30.
אישה לראווה בכן קומדיה ב-21:30.
חדר 101 בערוץ 2 ב-22:00. הפעם: מרגול.
תקוות גדולות בערוץ 8 ב-22:00.
עוזרות בית נחושות בכן דרמה ב-22:00.
פרשיות סמויות 4 בכן פעולה ב-22:00.
ישראל בערוץ 10 ב-22:15.
צווארון לבן 5 בכן פעולה ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו