החץ 2.08: המדען

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 06/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 8

אחרי שזה נבנה לאורך כל העונה, אנחנו נכנסים רשמית לטריטוריית אנשי העל. עד עכשיו היו לנו ויג'ילנטים ונבלים שאמנם יודעים להילחם ממש ממש טוב, ולעשות תרגילי אקרובטיקה ששמורים לאתלטים, אבל לא ראינו כוחות מיוחדים או תופעות על טבעיות. החלק הראשון בהצגת דמותו של בארי אלן, מי שעתיד לשאת את הכינוי פלאש ולרוץ במהירות האור, עדיין לא הראה כיצד הוא מקבל את כוחותיו (על כך בהערות למטה), אבל יש לנו נבל ראשון עם כוח על אנושי, הנסיין המוצלח הראשון של האח בלאד.

אם שוכחים לרגע את העלילות המקבילות בעבר ובהווה בכיכובה של שרה לפני מספר פרקים, זו הפעם הראשונה מזה זמן רב שהעלילה המרכזית משתלבת ישירות עם אירועי האי. לא רק שהמירקורו עשוי לשחק תפקיד חשוב בהמשך העונה והסדרה, ביצירת יריבים חדשים ומאיימים, אני עדיין מעריך שזה עשוי לפתוח את הדלת לגיבורי על נוספים בעתיד, ולהרחבת ליין סדרות הקומיקס של CW.

העניין האמיתי בפרק, כמובן, זו הצגתו של בארי אלן. חנון מעבדה, מאוד מזכיר את פיטר פארקר, עם טרגדיה משפחתית ומניע לתקן את העוול שנעשה לאביו. הוא גם כמעט חסר כישורים חברתיים ומתמקד בעבודתו ובאג'נדה הפרטית שלו, מה שבאופן טבעי חיבב אותה במהרה על פליסיטי. נחמד לראות שמוציאים אותה מהקראש הלא ריאלי על אוליבר, ונותנים לה מושא אהבה פוטנציאלי ראוי. סביר להניח שזה לא יתבשל באמת, אולי למעט הופעות אורח משותפות של הדמויות משתי הסדרות (אה, כן, מתוכננת סדרת סולו של פלאש, בטח שמעתם על זה) אחת אצל השנייה.

לא היו לי שום ציפיות מהשחקן שנבחר לגלם את בארי, גרנט גוסטין, בעיקר כי לא הכרתי אותו לפני כן. אולי טוב שכך, מפני שהוא הפתיע אותי לטובה.

מתנצל מראש, כי זה הולך להיות טיפה ארוך:
בארי אלן הוא הפלאש, האיש הכי מהיר בעולם. בארי היה השני להשתמש בשם, אחרי ג'יי גאריק במלה"ע ה-2. הסיידקיק של בארי היה קיד פלאש, או בשמו האמיתי וולי ווסט, אחיינה של רעייתו לעתיד אייריס. לאחר מותו של בארי באמצע שנות השמונים, וולי אימץ את השם של קודמו. בשנות ה-90 הגיע מהעתיד נכדם של בארי ואייריס, בארט. מכיוון שהיה ילד, הוא שהה בביתם של ג'יי גאריק ואשתו, ובסתר פעל תחת הזהות אימפולס. מאוחר יותר הפך לקיד פלאש השני, ועם היעלמותו של וולי (וענייני מסע בזמן מוזרים שביגרו את בארט בכמה שנים), לקח על עצמו את תפקיד פלאש. כיום, בהמשכיות החדשה של DC, בארי הוא הפלאש היחיד של היקום המרכזי (ג'יי, בגרסה צעירה יותר, פועל ביקום חלופי).
– הסיפור של בארי על הירצחה של אמו ע"י דמות מסתורית והפללת אביו, מבוסס על סיפור המקור שלו בקומיקס.
סנטרל סיטי, עירו של הפלאש, הוזכרה לא אחת בסדרה. בקיסטון סיטי הסמוכה, ממנה פעל ג'יי גאריק, קיים מוזיאון שמוקדש לפלאש ולמשפחת העל שלו.
– הבוס של בארי, סינג, היה מנהל מעבדת המז"פ של משטרת סנטרל סיטי גם בקומיקס.
– רפרנס לתאונה שהעניקה לבארי (ומאוחר יותר לוולי) את כוחותיו היה כשטיפס על המדפים במעבדה והזהיר מפני שילוב החומרים המסוכן שהיה שם, ואז נבהל מרעם. בקומיקס בארי הוכה ע"י ברק כשסביבו חומרים כימיקליים שונים במעבדתו, לאחר מכן גילה שיש לו כוחות על.
– זה ממש לא מקרי שבארי אלן נמצא בסביבה יום לפני הפעלת מאיץ החלקיקים, נכון?
– בפרק האחרון התעלמתי משמו של הבחור המגודל ששרד את הניסוי של סבסטיאן בלאד, סיירוס. בקידום הפרק הבא מצוין שמו המלא, סיירוס גולד. גולד מזוהה יותר עם השם סולומון גרונדי, תפלץ דמוי האלק שלא מצליח להישאר מת, בעיקר יריבם של באטמן וגרין לנטרן הראשון (אלן סקוט). גרונדי נקרא על שם שיר ערש אנגלי, אותו מצטט בקביעות.
קורד אנטרפרייזס, החברה בבעלותו של טד קורד\בלו ביטל, הוזכרה בעבר בעונה הראשונה. בפרק הזה שמה הופיע על מתקן במעבדתו של בלאד.
– סלייד (ספוילר): אני יודע שבשלב הזה קשה להאמין שדמות כלשהי תישאר מתה לנצח, בטח כשלשחקן יש קרדיט ראשי. מעבר לכך, לפני מספר פרקים שרה שאלה את אולי מה קרה עם סלייד, אז ייתכן שכשהיא ראתה אותו לאחרונה הוא היה בחיים. אני מוכן לנחש שנוסחת המירקורו שהוזרקה לסלייד היא זו שתעניק לו את כוחותיו המיוחדים כדת'סטרוק.

תגיות:
© עידו ישעיהו