החץ 2.09: שלוש רוחות רפאים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 13/12/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 9

למעט מעידה אחת שהשפעותיה עד כה כמעט ולא מורגשות, העונה השנייה של "החץ" נמצאת על הגל, יורה לכל הכיוונים ופוגעת, ועוד שלל קלישאות שעשויות לרפד את הרשומה הזו. אם שובו של מלקולם מרלין והאיום הממשמש של ליגת הצללים לא הספיקו, בפרק הזה נכנס שחקן נוסף לתמונה: סלייד ווילסון. מכל אויביו העתידיים של אוליבר קווין, סלייד הוא האיום הגדול ביותר עליו. לא רק שהוא חושב שסלייד מת על האי[1], ווילסון היה האדם הכי קרוב לאוליבר ומי שלימד אותו כמעט את כל מה שהוא יודע.

[1] הסיפור בטח יתגלה בהמשך, אבל להערכתי החץ שסלייד רוצה לנעוץ בעינו של אולי, לאחר שיסיים להרוס את חייו, הוא נקמה על החץ שאוליבר עצמו ירה בעינו וחשב שהרג אותו (זוכרים את המסכה של דת'סטרוק?) כמו גם על מותה של שאדו; לא מן הנמנע שסלייד גילה את הנסיבות האמיתיות על מותה.

עדיין לא ברורות מטרותיו של סלייד ביצירת צבא אנשי העל, אבל מסתבר שסבסטיאן בלאד הוא דג רקק, שחקן בשליטתו של סלייד. כשסלייד מפרט בפניו את מה שהוא מתכנן עבור החץ, הייתה חסרה דמות אחת – לורל. בעונה הזו היא נמצאת בעיקר ברקע, וטוב שכך כי היא החוליה החלשה של הסדרה, אבל האם הקשר המתפתח שלה עם סבסטיאן הוא שיציל אותה מגורל נוראי?

האירוע הכי מצופה בפרק הזה היה הרגע בו בארי אלן יזכה בכוחות העל שלו. אמנם הוא שיחק תפקיד לכל אורך הפרק, אך בהשוואה לשבוע שעבר הוא היה מאוד משני ובעיקר סייע לצוות החץ במעבדה (אע"פ שהתרומה הכי גדולה שלו הגיעה בסוף הפרק, מסכת הדומינו שתחליף את האיפור האידיוטי). ככל שהפרק התקרב לסיומו, כבר חשבתי – אפילו קיוויתי – שסיפור המקור של הפלאש לא יתרחש הפעם. מאחר והפעלת מאיץ החלקיקים במעבדות ס.ט.א.ר. התרחשה בדיוק באותו ערב, ובארי פיספס את האירוע, נראה היה שזו הייתה הטעייה וההזדמנות הוחמצה. חבל שבין הגילוי על סלייד לסיום עם אוליבר במראהו החדש זה הרגיש לא במקום, אבל הסצנה הייתה נהדרת והציגה טייק מעניין ופחות מטופש על יצירת הפלאש בקומיקס.

כמובן, ייתכן וזה לא היה גיבור העל היחיד שנוצר בפרק. אוליבר הציל את רוי מידיהם של האח בלאד וסיירוס גולד, ונדמה היה שהוא מת, אבל כמו סלייד קם לתחייה ולפי מצב הברך הפצועה שלו, נראה שהחומר עבד גם עליו. בפעם האחרונה שהם נפגשו, רוי והחץ נפרדו ברע, אבל ייתכן ואוליבר תיקן זאת כשהציל את חייו. עם כוחות על, רוי יכול לבחור לצאת שוב לרחובות ולהילחם בפשע, והפעם אולי לא יוכל למנוע זאת בעדו.

שלוש רוחות חג המולד של אוליבר קווין ביקשו למסור את הדברים הבאים:
– בשבוע שעבר ציינתי את הקשר בין סיירוס גולד לסולומון גרונדי, ובפרק הזה הלכו עם זה עד הסוף: דיגל מצא בדירתו ספר פתוח על הפואמה של סולומון גרונדי.
לינדה פארק, כתבת החדשות שמדווחת על השקת מאיץ החלקיקים בסנטרל סיטי, היא מושא אהבתו ואשתו לעתיד של וולי ווסט, קיד פלאש\פלאש מס' 3.
– סוף סוף סלייד מאמץ את המראה של בן דמותו בקומיקס.
– ואוליבר קווין עוטה את המסכה המפורסמת שלו.

תגיות:
© עידו ישעיהו