המתים המהלכים 4.07: משקל עודף

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 7?

The Walking Dead - 04x07 - Dead Weight

 • Saturn

  התוכנית הזו אלופה בלתת לך את הרגשה שהנה היא עולה על דרך הישר, היא מתפתחת לכיוון טוב יותר, ואז לחזור לסורה. אין דוגמה יותר טובה מאשר שני הפרקים האחרונים צד לצד.

  הייתי בקטע של חזרתו של פיליפ בתור אדם שפוי יותר ועם חבורתו הקטנה. הייתי בקטע לראות אותם מתמודדים. הייתי בקטע לראות אותו מגיע בית-כלא ומבקש מריק מפלט בשביל ארבעתם.

  אבל אני לא בקטע לראות את פיליפ חוזר למוד המטורף שלו. אני לא בקטע של להרוג את אלברז – מה זה בדיוק היה? להראות שהטירוף הוא חלק מפיליפ והוא אינו יכלו לשנות את את עורו? כדי שלא תהיה אפשרות שעברו ייחשף? כי משהו קרה כאשר אלברז הציע שהם יחלקו את השלטון (i dont want it)?
  ואז פיליפ הולך והורג את המנהיג החדש ודי הגון ולוקח פיקוד תוך כדי צידודו עם הבחור השני שמוסרו רופף עד לא קיים כפי שהכרנו את המושל בוודבורי.

  אז לא, אני לא בקטע שפיליפ שוב מפקד על חבורה גדולה. אני לא בקטע של פיליפ המשוגע. אני לא בקטע של פיליפ תוקף את בית הכלא עוד פעם. הפרומו לפרק הבא היה גרוע. הפינאלה של עונה שעברה טייק 2. כי חייבים קרב יריות רב-משתתפים בין מחנות כדי לסיים את החצי הראשון של העונה. איך אפשר להסתפק בסיפור השרדות של גבר ו3 נשים.

  • Mika Gill

   מרטינז, התכוונת. אני תוהה מאיפה הבאת את השם אלברז, שאגב, אני די בטוחה שמאייתים אלוורז לפי חוקי השעתוק והכל, אבל בקטנה.
   אכן, פרק מעאפן במיוחד.
   אם כי היה די ברור שויקטור (סליחה, היה לו שם אחר הפעם) ימות מהר. וזה ממש עצבן אותי.

   • אולי בגלל קירק אסאוודו (מיטץ', האח האלים שהמושל השאיר בחיים והציע לו להיות יד-ימינו). לדמות שלו ב"אוז" קראו אלוורז.

    • Saturn

     חח. נתת לי יותר מדי קרדיט.

    • Mika Gill

     נו, מסתבר שלא. בכל מקרה, באמת תהיתי מאיפה הוא מוכר לי. וזה לא מ"אוז" כי ראיתי רק איזה שני פרקים משם ממש מזמן, אבל אם הוא היה באוז אז הוא בטח היה בעוד מקומות.

     • תפקיד קבוע כסוכן FBI בשתי העונות הראשונות של "פרינג'" ותפקידי משנהאורח במיליון סדרות אחרות.

      • Mika Gill

       לא, גם פרינג' לא ראיתי. אבל כאמור, אם הוא היה באוז, אז סביר שהיו לו עוד המון תפקידי משנה. מה שמזכיר לי, יש איזה שחקן אחד מדהים מהפנט ומגע שצץ בפרק האחרון של הרשימה השחורה, ואני כל כך שמחה לראות אותו תמיד, כי לרב הוא פשוט בלתי ניתן לזיהוי, שזה סוג השחקנים המועדף עלי. והם מאוד נדירים. בכל מקרה, ריצ'י קוסטר המלך. לראשונה נתקלתי בו בפרק המופתי של חוק וסדר, "פולשים", פרק שהיה פשוט גיים צ'נג'ר מטורף של הסדרה, בו שיחק שוטר מלוכלך. אחר כך ראיתי אותו שוב – נדמה לי במדור מיוחד. הפעם הוא היה רוצח סדרתי מקריפ במיוחד. ולקח לי קצת זמן להבין מיהו, והצלחתי בסופו של דבר רק בגלל שאני מזהה קולות של אנשים בצורה בלתי ניתנת להסבר. הפעם כבר זיהיתי בזכות הפנים למרות האיפור המיוחד והמטריד שעשו לו. מלך!
       וזה לא באמת הטריד אותי, מאיפה הוא מוכר, כי אז הייתי מימד"בת מן הסתם. סתם מציק לי שסאטורן תמיד מבלבל שמות של דמויות.

       • מכל השחקנים האורחים והמצוינים שהופיעו כנבלים ב"רשימה השחורה" עד כה, את ריצ'י קוסטר אני לא מזהה מתפקידים אחרים. בטח ראיתי אותו איפשהו, אבל השם, הקול והפנים לא קופצים לי לראש כרגע. ובלי קשר, הפרק האחרון לחלוטין קיבע את הרשימה עבורי כסדרה החדשה הכי טובה של העונה.

        • Mika Gill

         אבל זה בדיוק הקטע – אתה בחיים לא תזהה אותו מתפקידים אחרים. הוא שונה. הוא מין גארי אולדמן כזה. תעשה לעצמך טובה ותראה את הפרק של חוק וסדר אינביידרס. גם אנני פאריסי שלאחרונה שיחקה בהפולווינג המעצבנת אבל היא עדיין אחלה של שחקנית שם. טוב, ברור שהיא שם. היא היתה אחת התובעות המחוזיות שעזרו למקוי האדיר. אבל בחייאת, בעיקר אם אהבת את הפרק האחרון של הרשימה השחורה – תראה את הפרק הזה של חוק וסדר. להגיד שיעוף לך המוח מזה בטח יהיה הגזמה פראית לאור השנה בה יצא ומה שעבר על הטלויזיה מאז, אבל לראות פרק כזה בסדרה פרוצדורלית, זה פשוט בלתי נתפש.

         • לא צפיתי ב"חוק וסדר" למעט חלק מהפרק "Aftershock", כשהופיע באיזו רשימה של פרקי סדרות חשובים או משהו כזה. ופרקים מעטים של SUV כלפני מספר חודשים שהיתי בבית של קרובי משפחה שמחוברים להוט.

          את אנני פאריסי אני מכיר הרבה יותר טוב, "פסיפיק" ו-Person of Interest*.

          * בדקתי את הפרופיל של קוסטר והיה לו תפקיד אורח באחד הפרקים, אבל עדיין לא מזהה אותו (וראיתי תמונות שלו ללא איפור). גם לא מתפקידים אחרים בסרטיםסדרות שראיתי. אבל את יודעת מה זה אומר? שמעתה לא אשכח את השם והפנים.

          • Mika Gill

           אתה עדיין לא מזהה מיהו ברשמיה השחורה כלומר?

          • לא, אני יודע שהוא הנבל השבועי (או דו-שבועי, מאחר ויש פרק המשך) אנסלו גאריק. לא מצליח לזהות אותו משום תפקיד אחר, אע"פ שנראה ששיחק בלא מעט דברים שצפיתי בהם.

          • Mika Gill

           כן, תהיתי איך יכול להיות שלא תדע מיהו היה פה 🙂
           אבל כאמור, לא מפתיע אותי שלא זיהית אותו. כשראיתי אותו בפעם השניה בפרק האחר שלו בחוק וסדר, זה היה הרגע שבו נפלתי. כי בלראות לא זיהיתי, אבל את הקול זיהיתי, רק שלא הבנתי מאיפה. אז בדקתי. ואז גיליתי מאיפה. ובחוק וסדר אני תמיד מזהה את השחקנים שחוזרים בתפקיד אחר. נגיד, אנני פאריסי שהיתה בהתחלה איזו נערת ליווי ופתאום עונה שתיים אחר כך חזרה בתור התובעת. אבל ריצ'י הזה, הגארי אולדמן של הטלויזיה – אי אפשר לזהות אותו! אלא, אתה יודע, אם ניחנת ביכולת המוזרה של זיהוי אנשים לפי הקול שלהם, כמוני.
           ובעיקר בגלל זה אני אומרת ששווה לך לראות את הפרק ההוא של חוק וסדר. טוב, האמת היא שהחלק שטורף את הקלפים קורה על ההתחלה, הרבה לפני שהוא נכנס לתמונה, אז מספיק לצפות בעשר הדקות הראשונות. והפרק זמין לצפייה אונליין בהרבה מקומות. והוא שווה בכל מקרה, ולכל הפחות כדי שתראה אותו משחק דמות רגילה למדי לשם שינוי.

 • אפשר לסכם את הפרק עם זה (תודה למיכאל):
  http://www.youtube.com/watch?v=lIQdBKlEqo8

 • אני שומר מילים ואנרגיה לקראת סיכום פרק סוף חצי העונה (כולל הנחה מיוחדת על ציוד גולף משומש עם קצת דם), אבל אני חושב שקשה להימנע מלנבא שסוף סוף נראה את פרק סיום עונה 3 שנגזל מאיתנו.

  • Michael Ginzburg

   Word.

© עידו ישעיהו