ילדי האנרכיה 6.11: זה לא אישי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 21/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 11

SOA_6.11_small

אני נוטה לחשוב שהריגתו של קליי הייתה מספקת יותר עבור הדמויות, בעיקר ג'קס, יותר מאשר עבור הצופים. מבחינתנו קליי היה אמור למות מזמן. הרגע המושלם היה סוף עונה 4, לכל המאוחר עונה 5. אישית אהבתי את המסע שקליי עבר העונה, מחוץ לתמונה, מחוץ למועדון, אבל עדיין שחקן משני בשליטתם של אחרים. יותר נכון, בשליטתו של ג'קס. ג'קס נכנס היטב לנעלי המאסטר\שליט המשחק, מכין תפניות ופיתולים שקשה לצפות מראש. לקליי הגיע למות? כן. לגאלן הגיע למות? בהחלט. אבל זה היה לא צפוי, לא עכשיו. ג'קס יכל להמתין, להשיג באופן לגאלי את מה שרצה עבור סאמקרו ומשפחתו, אבל לפורע החוק מוסר משלו.

התגובה הכי מענגת הייתה של טארה, לאחר שהיא מפרטת חלק מפשעיו של קליי, מהריגתם של פייני וג'יי.טי. עד עסקי הקרטל שהרסו את הקריירה שלה; "קליי מורו היה צריך למות מזמן." זה היה עשוי להיות סיום מושלם לסצנה, אבל ג'מה הבוכייה ללא הפסקה מוסיפה ומסכמת "שנאתי אותו כל כך".

לאחרונה חשבתי על "ילדי האנרכיה" במיטבה, כשהיא מובילה את צופיה אל מעבר לפינה שם מחכה לנו הפתעה גדולה מנקרת עיניים. זה היה כך בסיום עונה 3 הזוועתית, עונה עם פרק פתיחה נהדר ופרק סיום כמעט מושלם, אבל הרבה חרא באמצע. לא ידענו מה התכניות של ג'קס עד שיושמו בפועל – הריגתם של סטהאל וג'ימי או'פאלון – והתמורה הייתה מספקת. כך גם הפעם. בשבוע שעבר פקפקתי בתכנית של ג'קס, בפרטים שנפרשו בפנינו. המזימה של טארה נכשלה מפני שידענו מראש מה היא מתכננת, ולבסוף הכל נפל. ג'קס לא חושף את כל הקלפים בפני המצלמה ולכן מעתה אתקשה לתהות על קנקנו.

לא שהכל מושלם, למיטב ידיעתנו. המחיר בהריגת קליי וגאלן עלול להיות כבד בהרבה מכפי שג'קס חושב: הוא שיקר לפטרסון ואמנם סיפק לה את גאלן והנשק, אבל לא כפי שרצתה והמרדף אחרי סאמקרו יתעצם; טארה נדחקה אל הקיר ונותרה ללא דבר, והנה עתה שוב ניצבת בפניה אפשרות להציל את עצמה ואת ילדיה מאחיזת הטלרים. נכון שאין לג'קס סיבה לחשוד בטארה, אבל הוא לא חושב לרגע שפטרסון תנסה להשתמש באישומים נגדה כמינוף? כמו כן, שאלת הסינים נותרה פתוחה גם היא. ג'קס מנסה לזרז את קונור והאירים בקבלת אוגוסט כמפיץ החדש שלהם, אבל מה עם האיום שהוטל על המועדון בפרק הקודם?

  • miss bojarsky

    עבורי זה דווקא היה מאד מספק ואני אוהבת כשמצליחים להפתיע אותי.

  • וואו. פרק מסעיר ומטורף. לצערי הרב ידעתי מראש על מותו של קליי, אבל משום מה הייתי בטוח שהוא הולך למות תוך ניסיון ההשתלטות על ההסעה שלו, ולמעשה כשבובי נורה הייתי בטוח שקליי הוא זה שנפגע. התוכנית של ג'קס הגיעה עבורי ממש בהפתעה, וכל כך בירכתי על כך, כי סצינת הירי בקליי הייתה מדהימה אפילו גם למי שכמוני הגיע עם ידע מוקדם (וגם הירי באירים היה מפתיע עד מאוד).

    קשה היה להימנע מהמחשבה שמילותיה של טארה שציטטת, "קליי מורו היה צריך למות מזמן", הן מעין בחינה עצמית של קורט סאטר. הוא אכן היה אמור למות מזמן, אבל גם אני אהבתי אותו מאוד בעונה הזו, ואני שמח שבכל זאת יצא לו לצאת ככה.

    מה שלא ברור לי – מה בדיוק הייתה התוכנית של סאמקרו לו קליי היה מועבר בשלב מאוחר יותר? הרי במקור הם בכלל לא היו אמורים להיות מעורבים בהברחתו של קליי.

    • אני מניח שלעולם לא נדע. אתה יודע, הביצוע היה כל כך טוב שנשכחו ממני הפרטים המקדימים הללו.

© עידו ישעיהו