ילדי האנרכיה 6.10: Huang Wu

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 14/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 10

SOA_6.10_small

כפי שחשבתי אחרי הפרק הקודם, עצם המחשבה שלא ניתן לחזות את התגובה של ג'קס למעשיה של טארה יותר מפחידה מכל תגובה אלימה צפויה שלו. ג'מה ממשיכה לאיים בשמו, נותנת לטארה אפשרות אחת בלבד – היא לעולם לא תראה את ילדיה שוב. הבחירה היחידה שניתנת לה היא לעזוב מרצון או למות. אבל ג'מה לא אחראית למה שיקרה בהמשך, לכך שעצם אי נקיטת פעולה ע"י ג'קס היא מה שתשבור את טארה סופית. ההשפעה הפסיכולוגית של חוסר המעש שלו, של הפחד מהבלתי נודע, היא שהובילה את טארה לתחתית.

תפיסתו על חם עם קולט, תודות לנקמתו הקטנה של ג'וס (היא לא הייתה צריכה לדרוס לו את האופנוע ולאחר מכן לקרוא לו "asshole"); השיחה המופתית עם ג'מה בעוד שתיהן מסתירות אקדח באמתחתן, גורמות ללב שלי לקפוץ מחשש שמישהי תשלוף ותירה; והצעד הנואש מכל היה אחרי מונטאז' הסיום הקבוע, פנייתה לפטרסון בבקשה לחתום על עסקה. אבל זו כבר לא אופציה, כי ג'קס נתן לתובעת המחוזית מינחה גדולה. טארה יוצאת מהפרק נואשת יותר מתמיד, בודדה ומנותקת; כמו תגובתו של ג'קס לבגידתה, אי אפשר לדעת מה היא תעשה עתה כשהיא היא עומדת על צוק מעל פני תהום. מעניין לציין שבסגירת פרטי העסקה עם פטרסון, ג'קס לא ביקש להוציא את החנינה של אשתו מההסכם.

גאלן כרגיל מסבך את העניינים, קודם עם דרישתו לסיוע של סאמקרו בהברחת קליי מהכלא בגלל נסיבות לא מתוכננות, ולאחר מכן ממשיך להרוס לג'קס את התכניות ואת יחסיו עם הסינים. עכשיו הם רוצים להשתלט על עסקי הנשק שהובטחו לאירים, וג'קס תקוע בין שני פטישים וסדן אחד. פטרסון והרשויות בדרך למאבק קשה ולכידת גאלן, הסינים בעניין גם כן וג'קס עלול להיכשל בהבטחתו לשמור על האזור נטול אלימות ופשע. הכניעה לסינים עשויה להיות מניעה של יריבות בין שני האירגונים בהמשך הדרך, אבל איך אפשר לנחש מה יהיו השלכות המהלך להפלת גאלן?

נספחים:
– קליי מעביר לג'מה בעלות על נכסיו, כי לא תהיה לו הזדמנות להתגרש ממנה. למרות כל הרע שעבר ביניהם בעונות האחרונות, הפרידה שלהם הייתה סגירת מעגל נהדרת; בהנחה שהם באמת לא יתראו שוב, אלא רק "בצד השני".
– הסצינות של נירו וג'קס באוטו גנגסטרים של נירו תמיד מוציאות מהם רגעים נפלאים, שאפילו המריבה האחרונה שלהם לא הצליחה להכניס טריז בשותפות הזו, בטח כשנירו התגלה כצודק והייתה סולחה. הפעם הגיע תורו של אונסר לבלות במכונית, שני הגברים בחייה של ג'מה שהם לא בנה ונכדיה. ההימנעות של אונסר משיחה הפכה לרגשות אשם על השימוש שלו בסרטן (זה לא שהוא לא גוסס כבר שש עונות) לעומת מה שנירו עבר בחיים; המשיכה בשיתוף פעולה בהצלת וונדי; והסתיימה ברגע משותף חברי על ג'וינט ותה. מי אמר שמפקד משטרה לשעבר וגנג באנגר בפנסיה לא יכולים למצוא מכנה משותף?
– האפי נראה… מאושר בשביו אצל הסינים, אוכל נודלס מול קרטונס בעודו אזוק לצינור. זה לא מפחית את החשש שלי לגורלו במידה והכל יילך לעזאזל.

 • Geeker

  אויש. רשמתי והכל נמחק.
  אז רק אשאל: מה נסגר עם התחבושת של טארה? למה הפצע לא מחלים? מסכנה.

  • הכאת האסירה בתחילת העונה בשילוב הפציעה הקשה שניטרלה את היכולת שלה לנתח, אני מניח.

 • Saturn

  אם יש משהו לרעת הסדרה העונה הזו זה המונטאז'ים הארוכים שמוצאים את דרכם לכמעט כל פרק. זה החל בעונות הקודמות. כל זמן הריצה הנוסף של הפרק מתבזבז עליהם. יכולים לצמצם בזה.

  אני לא אוהב את מה שמסתמן להיות התאבדותה הקרובה של טארה. מקווה שהם לא יבחרו בדרך היותר מדי 'מתבקשת' וקלה. ובטח לא כאשר טארה לא מראה שום סימנים שהיא תספר לג'קס את הסוד של ג'מה. אם היא מחפשת מפלט ומשהו שיעזור לה אז זה הקלף. יהיה חרא אם היא תמית את עצמה או תומת בלי שהיא תעשה עם זה משהו.

  • חשבתי על כיוון ההתאבדות, אבל לא ראיתי טעם לציין אותו וגם לא מאמין שזה יקרה, אחרת זה היה סיום הולם לפרק הזה, גם אם לא התוצאה המתבקשת מבחינתנו. אני לא בטוח עד כמה חשיפת ג'מה תציל את טארה. זה רק יוכיח לו ששתי השנים בחייו עשו מעשים נוראים ולא שונות בהרבה אחת מהשנייה.

   אני מבין את התרעומת על אורך הפרקים, אבל אין לי בעיה עם המונטאז'ים. זה אחד הסימנים המובהקים של הסדרה. אני מוכן לשלם את "המחיר" על היכרות עם מוזיקה מעניינת.

   • Saturn

    זאת לא המוזיקה של סיגל? אם זהיתי נכון את קולה בפרק הזה. וזה מעצבן כי היא אשתו של.

    • אז מה? לאורך הסדרה הושמעו לא מעט שירים, לרוב קאברים, שהיא ביצעה עם הפורסט ריינג'רס, אחד מ"הרכבי הבית".
     http://www.youtube.com/watch?v=xXl0YDjeJaE

     אבל לא, זה היה השיר במונטאז' הפתיחה. בסיום היה שיר אחר של הווייט בופאלו, עוד "הרכב בית". קישרתי אליו בסיכום.
     http://www.youtube.com/watch?v=NYZuoytrveM

     • Saturn

      כי מה הסיכויים שמישהו היה בוחר לשבץ שירים של סיגל אם לא היה מדובר בבעלה ששולט בסדרה?

      בנוגע לטארה, זה שהיא תספר לא יחזיר אותה לחיקו של ג'קס אבל זה מאסט מבחינתה. הדבר האחרון שהיא רוצה בעולם זה שג'מה תגדל את הילדים שלה וזה שהיא תגלה לו שג'מה אישרה את רצח אביו תבטיח זאת. תמות נפשי עם פלישתים.

      • שוב, אז מה? אני לא יודע מה הרזומה המוזיקלי של קייטי סגל לפני SOA, אבל בזכות הסדרה התוודעתי לכישרון שלה, ואם בעלה דוחף את הביצועים של באמצעות הסדרה, שיהיה. היא לא השחקנית הראשונה ששרה בסדרה בה היא מככבת, או קרובת משפחה של יוצר סדרהמפיקבמאיתסריטאי שעובדת ביצירה של שלו* (וזה לא שהיא לא הייתה שחקנית מפורסמת ומוכשרת לפני הסדרה).

       * הסדרה הקודמת בה סאטר עבד, "המגן", הייתה בכיכובה של אשתו של היוצר שון ראיין כרעייתו של ויק מאקי, הדמות הראשית, והבת של מייקל צ'יקליס גילמה את הבת הגדולה שלהם. זה הוריד מערך הסדרה? להפך.

       • Saturn

        כי זה מעין סוג של נפטוזים? פעם אחת מילא אבל כדרך קבע? ובוא נגיד שסאטר לא לקח חלק בהחלטה הזו יש כאן עניין של נראות ואיך הדבר נתפס. וזה פוגע כאשר אם מדובר בזמרת שאכן ראוייה לציון אבל הקישור הזה 'מוזיל' מכך.

        אם אני זוכר נכון גם לבן של שמגלם את גלן במאד מן נשמעו קולות דומים והתפקיד שלו מזערי וכישורי משחק לקויים.

        בנוגע למגן, 3 העונות הראשונות מאחוריי ואני יכול להגיד שכן זה מוריד מערך הסדרה. תודה שחידשת לי כי לא היה לי מושג. המשחק של הבת מביך ברעתו. עכשיו אני יודע שזה כנראה בגלל שהם לא תעדפו יכולות משחק בליהוק התפקיד.

        (אגב, סאטר שיחק את תפקיד הנבל הארמני בעונה השלישית).

© עידו ישעיהו