ילדי האנרכיה 6.10: Huang Wu

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 14/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 10

SOA_6.10_small

כפי שחשבתי אחרי הפרק הקודם, עצם המחשבה שלא ניתן לחזות את התגובה של ג'קס למעשיה של טארה יותר מפחידה מכל תגובה אלימה צפויה שלו. ג'מה ממשיכה לאיים בשמו, נותנת לטארה אפשרות אחת בלבד – היא לעולם לא תראה את ילדיה שוב. הבחירה היחידה שניתנת לה היא לעזוב מרצון או למות. אבל ג'מה לא אחראית למה שיקרה בהמשך, לכך שעצם אי נקיטת פעולה ע"י ג'קס היא מה שתשבור את טארה סופית. ההשפעה הפסיכולוגית של חוסר המעש שלו, של הפחד מהבלתי נודע, היא שהובילה את טארה לתחתית.

תפיסתו על חם עם קולט, תודות לנקמתו הקטנה של ג'וס (היא לא הייתה צריכה לדרוס לו את האופנוע ולאחר מכן לקרוא לו "asshole"); השיחה המופתית עם ג'מה בעוד שתיהן מסתירות אקדח באמתחתן, גורמות ללב שלי לקפוץ מחשש שמישהי תשלוף ותירה; והצעד הנואש מכל היה אחרי מונטאז' הסיום הקבוע, פנייתה לפטרסון בבקשה לחתום על עסקה. אבל זו כבר לא אופציה, כי ג'קס נתן לתובעת המחוזית מינחה גדולה. טארה יוצאת מהפרק נואשת יותר מתמיד, בודדה ומנותקת; כמו תגובתו של ג'קס לבגידתה, אי אפשר לדעת מה היא תעשה עתה כשהיא היא עומדת על צוק מעל פני תהום. מעניין לציין שבסגירת פרטי העסקה עם פטרסון, ג'קס לא ביקש להוציא את החנינה של אשתו מההסכם.

גאלן כרגיל מסבך את העניינים, קודם עם דרישתו לסיוע של סאמקרו בהברחת קליי מהכלא בגלל נסיבות לא מתוכננות, ולאחר מכן ממשיך להרוס לג'קס את התכניות ואת יחסיו עם הסינים. עכשיו הם רוצים להשתלט על עסקי הנשק שהובטחו לאירים, וג'קס תקוע בין שני פטישים וסדן אחד. פטרסון והרשויות בדרך למאבק קשה ולכידת גאלן, הסינים בעניין גם כן וג'קס עלול להיכשל בהבטחתו לשמור על האזור נטול אלימות ופשע. הכניעה לסינים עשויה להיות מניעה של יריבות בין שני האירגונים בהמשך הדרך, אבל איך אפשר לנחש מה יהיו השלכות המהלך להפלת גאלן?

נספחים:
– קליי מעביר לג'מה בעלות על נכסיו, כי לא תהיה לו הזדמנות להתגרש ממנה. למרות כל הרע שעבר ביניהם בעונות האחרונות, הפרידה שלהם הייתה סגירת מעגל נהדרת; בהנחה שהם באמת לא יתראו שוב, אלא רק "בצד השני".
– הסצינות של נירו וג'קס באוטו גנגסטרים של נירו תמיד מוציאות מהם רגעים נפלאים, שאפילו המריבה האחרונה שלהם לא הצליחה להכניס טריז בשותפות הזו, בטח כשנירו התגלה כצודק והייתה סולחה. הפעם הגיע תורו של אונסר לבלות במכונית, שני הגברים בחייה של ג'מה שהם לא בנה ונכדיה. ההימנעות של אונסר משיחה הפכה לרגשות אשם על השימוש שלו בסרטן (זה לא שהוא לא גוסס כבר שש עונות) לעומת מה שנירו עבר בחיים; המשיכה בשיתוף פעולה בהצלת וונדי; והסתיימה ברגע משותף חברי על ג'וינט ותה. מי אמר שמפקד משטרה לשעבר וגנג באנגר בפנסיה לא יכולים למצוא מכנה משותף?
– האפי נראה… מאושר בשביו אצל הסינים, אוכל נודלס מול קרטונס בעודו אזוק לצינור. זה לא מפחית את החשש שלי לגורלו במידה והכל יילך לעזאזל.

© עידו ישעיהו