ילדי האנרכיה 6.09: האמת משחררת

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 07/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 9

SOA_6.09_small

"ילדי האנרכיה" מתבשמת בברוטליות האופיינית לה, כיאה לדרמת פעולה. האופי האלים שלה היה ברור מאז ומתמיד וליווה אותנו לאורך העונה הנוכחית. לכן נדיר מאוד לראות פרק שכולו נשען על המילה הכתובה; סיפור, דיאלוגים ומונולוגים – כולם חושפים אמיתות כואבות. לא נותר סוד אחד חסוי בתום 61 דקות, אורך הפרק. (היו גם קצת מכות ואף כרות אחד, אבל הם שירתו את התמונה הגדולה כמעין סלט קטן בארוחת שחיתות קרניבורית.)

הסוד הגדול ביותר, זה שידענו שדינו להתפוצץ בכל רגע, הוא המזימה של טארה. ג'מה לא מסתירה שום דבר מהגבר הנוכחי בחייה, נירו, מנסה לפעול אחרת מכפי שעשתה עם ג'יי.טי. וקליי. ונירו שכה דואג לה ולמשפחה החדשה, ניסה לתקן את המצב בדרכו שלו. אבל טארה כבר עשתה את ההחלטה שלה והיא נחושה לברוח מעולמו של ג'קס. אז ג'קס היה חייב לגלות את האמת, כואבת ככל שתהיה.

ג'קס הוא איש של אגרופים ואלימות, והוא לא מתכחש לכך (אף בשיחתו עם פטרסון, על זה בהמשך). אבל בפרק הזה הוא מצליח להפחיד גם מבלי להרים יד. האמבוש שעשה ללואן בשיתופו של אונסר – יוצא מהצללים, דופק על השולחן, בועט בדלת; גם ללא אלו קולו העמוק והזועם היה מספיק כדי להוציא מלואן את האמת. ההבטחה שלו לאונסר שזה לא ייגמר באופן אלים עשויה להיות נכונה, אבל לפחות מאיימת כי זה הופך את ג'קס למשהו לא צפוי. אם הוא לא יטפל בבעיה בדרכו הטיפוסית, איזה גורל נוראי מצפה למי שבגדה בו בדרך הכי כואבת? גם עצם העובדה שג'קס לא ממהר לטפל בבעיה מוסיפה למשוואה, בעודו שוקל את צעדיו.

פטרסון הופתעה לראות את ג'קס מגיע למשרדה, מבקש להציע לה עסקה שתפתור את הבעיות של שניהם ותקדם אותה יותר מכפי שקיוותה. גאלן צריך לשלם על מעשיו והמלכים האירים בטח לא יכאבו על הקרבתו של מי שכמעט הביא למלחמה עם סאמקרו. בכל מקרה הם מקבלים את קליי כספק הנשק החדש, אז אין פה שום הפסד לאף אחד מהצדדים. הבעיה היא שתכניות שנפרשות בפנינו מראש, דינן להיכשל; טארה יכולה להעיד על כך. אם מצליבים את שני קווי הסיפור, אני מנחש שג'קס יוותר על סעיף הושעתה של אשתו ויעניש אותה במאסר על פשע שלא באמת ביצעה. גם קליי שילם, אפילו לזמן קצר עד הברחתו הקרבה, על רצח שלא ביצע לעומת פשעי עבר רבים מספור מהם חמק.

הווידוי של ג'מה על חלקה במותו של ג'ון לא חידש שום דבר, אולם זו הייתה הפעם הראשונה בה היא הודתה בכך בפה מלא. ידענו על זה כבר בעונה 4 באופן רשמי, טארה ואונסר גילו זאת ושתקו, אבל נירו הוא האדם הראשון בפניו ג'מה מודה בכך ללא בושה. מעניין לראות אם המצפון יאפשר לו להסתיר זאת הפעם (אפילו את מה שאירע לה ולקליי בתא ההתייחדות הוא חשף, מפני שזו הייתה הדרך היחידה לגרום לג'קס להבין מה אמו הקריבה עבורו).

הסיפור עם הנערה המשוגעת היה מעין סטייה קלה מהסיפורים האחרים, אף שהציג עוד מהצד הטוב של ג'קס (אנחנו יודעים שהוא קיים, למרות שמדובר בפורע חוק מנוול, כהגדרתו שלו). לא בטוח מה הוא שירת בדיוק מעבר להמשך יחסיו עם אוזוולד, אותו לא ראינו מזמן, וסיוע לנערה ואביה במצוקתם. יחד עם זאת, היה שם איזשהו עניין קטן כשג'קס זיהה את תמונת האם המנוחה; בסוף הפרק הנערה עברה ליד חסרת הבית המפורסמת ו… ייתכן שמדובר באותה אישה?

© עידו ישעיהו