מחלקת גנים ונוף 6.07: הצבעת הדחה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" עונה 6 פרקים 6 ו-7

Parks and Recreation - 06x06 - Filibuster

אני שונא את זה שלוח השידורים מאלץ אותי להקדיש פוסט אחד לשני פרקים, וזה נכון ביתר שאת במקרה כמו זה, שחשתי הבדלי איכות משמעותיים בין שני הפרקים. במהלך הצפייה בראשון שבהם, "פיליבאסטר", התמוגגתי כל כך. הוא היה מצחיק, קסום, מענג, "מחלקת גנים ונוף" בשיאה. בעת הצפייה הייתי בטוח שאלה הן פשוט נגזרות מההפסקה הארוכה שנכפתה עלינו – כל מפגש מחודש יהיה משמח. אבל אז הגיע הפרק השני והבהיר שזה לא המקרה.

לא ש"הצבעת הדחה" היה גרוע, רחוק מזה, אבל הפרק נדמה כמו התגשמות נוספת של נוסחת "מחלקת גנים ונוף" שעליה הלנתי מאז תחילת העונה: דברים רעים קורים לדמויות האהובות, הן מבואסות, הן מקבלות עצה או נתמכות על ידי החברים, הן משלימות עם המצב ומחליטות להוציא ממנו את המיטב. הצבת שני הפרקים זה לצד זה מאששת שהשבלונה ש"מחלקת גנים ונוף" רצה עליה לאחרונה איננה כורח המציאות. בראש ובראשונה, כפי שכבר הצהרתי בעבר: אנדי חייב להיות שם. זה לא מקרה שהפרק היחיד איתו הוא גם זה שהיה מעולה. שנית, למען השם, מוכרחים להנמיך שם את מפלס הבאסה.

ב"פיליבאסטר" הייתה לנו לזלי על גלגיליות במהלך שעות של סבל, וזו הייתה לזלי במיטבה. ואז גם נזרק באמצע הטוויסט כשמתברר שאנשי איגלטון ממש לא הולכים לתמוך בה והיא בכל זאת המשיכה, וזו הייתה לזלי במיטבה. ואז כשקריסטן בל החמיאה לה על מה שעשתה ולזלי לא הבינה מה ייחודי בפיפי שאך זה הטילה בוויז-פאלאס, זו הייתה לזלי במיטבה. ואם זה לא מספיק, היא שפכה על ג'אם קנקן מרגריטה, ובן חשף פנטזיה אירוטית מופלאה. במקביל טום ונדיה כייפו להם – טטיאנה מסלאני כל כך חמודה והם באמת מתאימים, בניגוד לשידוך המזעזע שלו עם אן – רון ודונה חברו יחדיו, משהו שאני לא זוכר שראינו אי פעם קורה, וכאמור, אנדי חזר לבקר ושידרג את הפרק בטירוף.

ב"הצבעת הדחה" קיבלנו טוויסט שהייתה סבירות גבוהה שיגיע – לא היו בונים שוב עלילת "הצביעו ללזלי" אם התוצאה הייתה זהה לפעם הקודמת – אבל באופן אירוני דווקא הקו העלילתי ה"מפתיע" הזה, משמעותו היא שוב אותה שבלונה. יתר על כן, מאורעות לזלי ובן הזכירו באופן לא יאה עלילה אחרת בסדרה, "רון ותמי 2". כזכור, רון ותמי השתכרו, הפגינו בפומבי התנהגות בלתי הולמת, הלכו להתקעקע וכן הלאה. את אותן דרכים רעות של רון כאשר הוא חובר אל תמי, ניתן לזהות גם אצל לזלי ובן כאשר הם מרימים ידיים לנוכח התנפצות החלומות שלהם. זאת ועוד, אחד הניסיונות של החברים לחלץ את רון ממקסם השווא היה וידאו שהוא עצמו הקליט, שיטה שמאוד מזכירה את זו שאן השתמשה בה כדי לנער את לזלי, הגם שבמקרה הזה אלה היו מילותיה של אן בקולה של לזלי.

הדחתה של לזלי אמנם לא מאוד הפתיעה, אבל בהחלט מעלה תהיות בנוגע למה שהולך לקרות מכאן והלאה. כל כך הרבה משתנה, ולרעתה של לזלי, כי בקרוב גם אן וכריס עוזבים, כך שמעניין יהיה לראות לאן הסדרה תיקח אותה הלאה. אני יכול להתנחם בכך שיש סיכוי סביר שמכאן והלאה נראה פחות מחבר המועצה ג'אם, ולקוות שאנדי ישוב מהר ככל הניתן אל פאוני, והפעם כדי להישאר.

© עידו ישעיהו