החץ 2.05: ליגת המתנקשים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 07/11/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 5

בואו נסיים עם זה מהר, יש לנו הופעה בבר מצווה בעוד 20 דקות

בואו נסיים עם זה מהר, יש לנו הופעה בבר מצווה בעוד 20 דקות

בהמשך ישיר לפרק הקודם, שרה החליטה להיחשף בפני אביה. לא מפני שהקשבה לאוליבר, אלא כמוצא אחרון כשסירב לעזוב את העיר לאור איום על חייו מעמיתים לשעבר (זה מה שקורה כשמתפטרים בלי לעשות מסיבת פרידה, שולחים אחרייך את אבו נאזיר). קוונטין לאנס היה דמות מעצבנת למדי בעונה הראשונה, בצדק רוטן וחורק את שיניו בנוכחותו של הבחור שחזר מעולם המתים אך הותיר מאחור את ילדתו הקטנה; מתחילת העונה השנייה ובעקבות עבודתו לצד הויג'ילנט, מטרה לשעבר כשהיה בלש, קוונטין התרכך והצד האנושי שלו נחשף לאיטו. האיחוד הקצר שלו עם שרה היה מרגש, ולמרבה הצער קוונטין נאלץ לוותר עליה פעם נוספת ולשמור את הסוד שלה. לפחות הפעם הוא יודע ששרה בחיים וכי יש סיכוי שיראה אותה שוב בעתיד. יתרה על כך, קוונטין גם מקבל את השינוי הקיצוני שבתו עברה במשך שש שנים, מילדה של אבא לרוצחת בדם קר, זאת במטרה לשרוד.

אוליבר פינה חלקית את מקומו לטובת הסיפור של הקנרית, הפרק הראשון בסאגה שאת המשכה נראה מתישהו. למרות זאת, הוא הקפיד לדאוג ללורל, כשומר ראש חשאי וכחבר. חבל שהסיפור שלה הוא הכי חלש נכון לעכשיו. בנוסף לכך אולי ות'יאה ניסו להתמודד עם החלטתה של מוירה לחתום על עסקת טיעון שתכלא אותה לכל החיים, במקום להתמודד עם חבר מושבעים ועונש מוות. היא מאמינה שהיא חפה מפשע, וכך גם עורכת הדין וילדיה, אבל מוירה סירבה להיחשף בבימ"ש ולגלות סודות שעלולים להרוס את תדמיתה בעיניהם. אוליבר ות'יאה חזקים מספיק כדי להתמודד עם האמת, כואבת ככל שתהיה, ובזכותם מוירה מוכנה לקחת את הסיכון.

על האי\ספינה שוב לא קרה הרבה, אפילו לא המשך למפגש המפתיע של אוליבר עם שרה על "אמאזו" (לפחות לא עד סוף הפרק). במקום זה ראינו את אירועי תאונת היאכטה מעיניה של שרה, הגעתה לספינת האסירים וההיכרות שלה עם מדען מפוקפק כלשהו. בינתיים, סלייד ושאדו נעדרים מזה שני פרקים.

אל תחתמו על עסקת טיעון עם פרקליט מחוזי מיופייף לפני שתקראו את זה:
– תזכורת לליגת המתנקשים וראס אל גול. מעניין לאיזה מילדיו של ראס התייחס אל-אוואל: טליה (המפורסמת מבין ילדיו וכמו אביה הופיעה בסדרת סרטי באטמן של נולאן), דוסאן או ניסה. שם הפרק המקורי היה "ראש השד"; לפי הקומיקס זהו הפירוש המילולי ל"ראס אל גול".
– מלקולם מרלין היה הראשון לציין את נאנדה פרבאט בעונה הקודמת, כמקום אליו נסע לאחר מות רעייתו.
פרופ' אנתוני אייבו הוא נבל ומומחה ברובוטיקה. המצאתו הגדולה ביותר היא אמאזו, כשם הספינה.

תגיות:
© עידו ישעיהו