המתים המהלכים 4.03: בידוד

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 29/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 3

The Walking Dead - 04x03 - Isolation

אי אפשר להכחיש שקרול וטייריז שלטו בפרק, אה?

קרול עברה הרבה מאוד מאז עונות 1-2, ובטווח הרחוק המוות של סופיה עשה לה רק טוב (כדמות בסיפור בידיוני). עונה 4 הלכה עד הסוף עם הדמות שלה, הפכה אותה למישהי שמנסה לעשות את הדבר הנכון בפני תרחיש נוראי, גם במחיר גבוה. כבר בשיחה עם טייריז, כשביקש ממנה לדאוג לסאשה החולה בהיעדרו, התחלתי לחשוד שהיא זו שהרגה את קארן ודיוויד. כשריק חזר לזירת הרצח כחלק מחקירתו, קיום הבטחתו לטייריז, הבנתי את שהבין. ורגע הסיום, התשובה הישירה מאוד שלה לשאלתו האם היא שהרגה אותם – "כן"; ברגע הזה קרול סיימה את התהליך שכה הגיע לה. אם אנדריאה הייתה ההפך הגמור מבת דמותה בקומיקס, במובן הכה שלילי שניתן להעלות על הדעת, כך גם קרול – לחיוב.

טייריז מתחיל להידמות לגרסה המקורית וסוף סוף נעשה שימוש במבנה הגוף האימתני שלו. לא עוד רכיכה בגוף של ענק. הקטטה בינו לבין ריק דמתה מאוד לקרב ביניהם בקומיקס, כשריק היה המנהיג הבלתי מעורער אך שיכור מכוח וחסר מעצורים, וטייריז סגנו והאדם הכי קרוב אליו חוץ מלורי. שניהם יצאו בשן ועין, אבל ריק כמעט יצא נכה מהקרב, ובסופו של דבר ירד מהכס לטובת ועדת הנהגה מצומצמת, כפי שקיימת כיום בסדרה, ונשא את נאום ה"אנחנו המתים המהלכים" המפורסם שלו.

סצינה נוספת ששאבה השראה מהקומיקס הייתה כשדאריל, מישון ובוב ברחו ממאות הזומבים שהקיפו את מתחם המכללה הוטרינרית. טייריז נשאר מאחור, קבור תחת מעטה מהלכים ומכה ללא רחם בפטיש, מוציא את זעמו. אבל ידעתי שהוא ישרוד, כי זה כבר קרה בקומיקס. בעונה שעברה היה מקרה דומה עם המושל, באחד הפרקים הכי גרועים בתולדות הסדרה, "טרף".

גם הרשל זכה למעט מאור הזרקורים. מכיוון שהם מבלים כ"כ הרבה בנפרד, מגי עם גלן ובת' עם ג'ודית, שכחתי שמדובר בשלושה חברי משפחת גרין הנותרים. סצנת התחינה של מגי, מבקשת מאביה שלא יסכן עצמו בסיוע לחולים, הייתה נוגעת ללב; כמו גם השיחות של שתי האחיות מעבר לדלת החוצצת בין הצעירים והלא נגועים לבין השאר. כמובן שהרשל לא יוותר על סיוע לאחרים, גם במחיר שיעול דם על פניו.

© עידו ישעיהו