המתים המהלכים 4.03: בידוד

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 29/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" עונה 4 פרק 3

The Walking Dead - 04x03 - Isolation

אי אפשר להכחיש שקרול וטייריז שלטו בפרק, אה?

קרול עברה הרבה מאוד מאז עונות 1-2, ובטווח הרחוק המוות של סופיה עשה לה רק טוב (כדמות בסיפור בידיוני). עונה 4 הלכה עד הסוף עם הדמות שלה, הפכה אותה למישהי שמנסה לעשות את הדבר הנכון בפני תרחיש נוראי, גם במחיר גבוה. כבר בשיחה עם טייריז, כשביקש ממנה לדאוג לסאשה החולה בהיעדרו, התחלתי לחשוד שהיא זו שהרגה את קארן ודיוויד. כשריק חזר לזירת הרצח כחלק מחקירתו, קיום הבטחתו לטייריז, הבנתי את שהבין. ורגע הסיום, התשובה הישירה מאוד שלה לשאלתו האם היא שהרגה אותם – "כן"; ברגע הזה קרול סיימה את התהליך שכה הגיע לה. אם אנדריאה הייתה ההפך הגמור מבת דמותה בקומיקס, במובן הכה שלילי שניתן להעלות על הדעת, כך גם קרול – לחיוב.

טייריז מתחיל להידמות לגרסה המקורית וסוף סוף נעשה שימוש במבנה הגוף האימתני שלו. לא עוד רכיכה בגוף של ענק. הקטטה בינו לבין ריק דמתה מאוד לקרב ביניהם בקומיקס, כשריק היה המנהיג הבלתי מעורער אך שיכור מכוח וחסר מעצורים, וטייריז סגנו והאדם הכי קרוב אליו חוץ מלורי. שניהם יצאו בשן ועין, אבל ריק כמעט יצא נכה מהקרב, ובסופו של דבר ירד מהכס לטובת ועדת הנהגה מצומצמת, כפי שקיימת כיום בסדרה, ונשא את נאום ה"אנחנו המתים המהלכים" המפורסם שלו.

סצינה נוספת ששאבה השראה מהקומיקס הייתה כשדאריל, מישון ובוב ברחו ממאות הזומבים שהקיפו את מתחם המכללה הוטרינרית. טייריז נשאר מאחור, קבור תחת מעטה מהלכים ומכה ללא רחם בפטיש, מוציא את זעמו. אבל ידעתי שהוא ישרוד, כי זה כבר קרה בקומיקס. בעונה שעברה היה מקרה דומה עם המושל, באחד הפרקים הכי גרועים בתולדות הסדרה, "טרף".

גם הרשל זכה למעט מאור הזרקורים. מכיוון שהם מבלים כ"כ הרבה בנפרד, מגי עם גלן ובת' עם ג'ודית, שכחתי שמדובר בשלושה חברי משפחת גרין הנותרים. סצנת התחינה של מגי, מבקשת מאביה שלא יסכן עצמו בסיוע לחולים, הייתה נוגעת ללב; כמו גם השיחות של שתי האחיות מעבר לדלת החוצצת בין הצעירים והלא נגועים לבין השאר. כמובן שהרשל לא יוותר על סיוע לאחרים, גם במחיר שיעול דם על פניו.

 • Michael Ginzburg

  לייק.

  וגם, תהיתי מה בדיוק הרשל חיפש בתחתית אחד הספלים במשרד שלו. כספית? עופרת?

  שמתי הימור על קארל בתור המצית. גם לו היה רגע מעניין ביער עם הרשל.

  ושוב, אותה הבעיה. הם לא לומדים לקח? אחרי ש-ריק הציל את קארול, למה הם לא חיסלו
  את הזומבים שנשארו?

  אני מרגיש שהעונה הזו ניתקע בכלא עם המחלה, בלי התפתחות אמיתית בעלילה.

  • Mika Gill

   תגידו, אף אחד לא שם לב כמה קרול יפתה?
   כלומר, שמתי לב לזה כבר לפני שני פרקים, אבל בגדול, היא נראית פשוט נהדר. באמת עשה לה טוב לאבד את סופיה שלה 🙁
   לגבי התגלית בסוף הפרק (אכן, היה עשוי נהדר) לי זה התחוור הרבה לפני שזה התחוור לריק, אני חושבת שעוד כשטייריס ביקש ממנה לשמור על סאשה. משהו בתגובה שלה להכל היה מאוד… לא יודעת. ברור כזה?
   סחתיין לשחקנית.

 • Michael Ginzburg

  עוד דבר – לא ציינת את ה- We're alive שבקע מהרדיו. אולי התגלית הכי חשובה של הפרק.

  יש לזה משמעות בקומיקס? תרגיש חופשי לספר ולסמן ספוילר.

  • לא שידוע לי.

  • Ron

   אני דווקא חושב שיש הקבלה לקומיקס. ספוילרים כמובן:

   לי הקטע הזכיר את העלילה שמגיעה לאחר תקופת הכלא כאשר שלוש דמויות חדשות (ששתיים מהן כבר לוהקו) פוגשות את החבורה ובעצם הן מספרות לחבורה על התשדיר. אני מאוד רוצה לראות לאן יקחו את זה בסדרה.

   חוץ מזה כל מה שאני אומר הולך לחזור בערך על הדברים של תומר כי הוא כתב בדיוק מה שאני חושב. אני מאוד אהבתי את ההקבלות לקומיקס, משום מה במיוחד את הפציעה של ריק כי זה פרט כל כך שולי. הקטע של טייריז והזומבים דווקא לא ממש הפריע לי בסדרה כי אני רגיל לזה בסדרה. בקומיקס זה יותר הפריע לי כי יחסית לקומיקס על אפוקליפסת זומבים זה קומיקס מאוד הגיוני וכשמכניסים באמצע קטע של אדם שכלוא בחדר עם פטיש ודי הרבה זומבים זה קצת מוזר שישרוד. אבל לא נורא.

   אני מאוד אוהב את קרול כרגע ועדיין יש לי תקווה שהנאום של ריק יגיע, במיוחד בגלל שאנשים מתחילים ליפול כמו זבובים. ("אנחנו חיים על זמן מוקצב" – ציטוט לא מדויק)

   ועוד מחשבה שעלתה לי באמצע הפרק: הם צריכים ליצור סוג של בושם בניחוח גופות. זה יכול להיות יעיל.

   אהבתי את הפרק ואני אוהב את העונה, קשה לי לחכות עוד שבוע.

   ואהבתי גם את הסיכום של הפרק!

 • ניצן

  אני לא מבין את הסדרה הזאת. מצד אחד אתה רוצה להרוג כמה שיותר מהלכים ומצד שני אתה נבהל וסוטה מהנתיב כשיש מהלך על הכביש. WTF?
  אתה גם תחכה שהם יקיפו את הרכב ורק אז תזכר להכנס להיסטריה ולקחת רברס כמו טמבל וכמובן להתקע עם הרכב.

  וזאת רק דוגמא אחת מתוך עשרות דוגמאות בכל פרק של מעשים לא הגיוניים בעליל.

  • שמתי לב שמתחילת העונה כל הריגות המהלכים נעשו אך ורק כשהיו נחוצות להישרדות הקבוצה. לאחר שריק ודאריל פיתו את המהלכים מהגדר באמצעות החזירונים, הם לא ניסו להרוג אותם; כשריק הגיע לעזרתה של קרול בפרק האחרון, הם הרגו אך ורק את אלו שאיימו עליהם באופן מיידי; כשהרשל וקארל היו ביער, הם לא חשבו להרוג את הזומבי עטוי העשבים והרשל מנע מקארל להרוג את המהלכת שדידתה עם מלכודת דובים על רגלה. אם אני מבין נכון, הקבוצה נוקטת במדיניות של הריגה רק לשם הישרדות ולא כשאין איום מיידי על ביטחון בני האדם.

   לא יודע אם זה מסביר את העניין עם הרכב או שדאריל חשב על הסבל שבניקיון שאריות המהלכים ממכסה המנוע.

 • Saturn

  מה שלא מסתדר לי מבחינת קרול כמי שגררה ושרפה את הזוג הוא סימני הדם והגרירה שמראים שני שבילים נפרדים ומרוחקים מספיק אחד מן השני. כלומר, מי שגרר את הגופות גרר אותם בו זמנית כך שהוא גרר גופה אחת בימין ואחת בשמאל.

  אם גררת כל גופה בנפרד אז למה לקחת מסלול אחר ולהכתים עוד חלק שיצטרכו לנקות. ואיך זה שאין שום השתלבות בין שבילי הדם? אם גררת פעם אחר פעם אז איך יש שני שבילים מנותקים בלי סימני זיג זגהשתלבותחפיפה בין שבילי הדם?

  לפי כך, הרווח שבין השבילים הוא הגיוני אם זה היה המסלול שבו האדם הלך ומשני צידיו שבילי הדם של הגופות שהוא גרר במקביל. אני לא רואה איך קארול הצנומה עושה את זה ואם כן אז לקח לה זמן לא מועט.

  למדתי ניתוח נתזי דם מ'דקסטר'.

  • או שיש לה OCD והיא ניסתה לשמור על סימטריות.

  • Mika Gill

   סליחה, אבל למה שהיא – או כל אדם אחר לצורך העניין – תבחר ללכת על הדם המזוהם מהגופות שהיא גררה?
   הרבה יותר הגיוני שהיא גררה גופה אחת ואז גררה את הגופה האחרת ליד אבל לא על סימני הדם של הגופה הראשונה.

   מה שכן – איך זה בדיוק קרה? כלומר, היא הרגה אותם בחדרים שלהם קודם כל ואז גררה ושרפה?

   • Saturn

    כי אין בזה ממש הגיון. מה זה משנה לה הדם המזוהם כשהיא גוררת את הגופות? אם החשש הוא לא להדבק אז זה בטל בשישים כאשר היא נמצאת בקרבה כל כך גדולה לגופות הנגועות בזמן הגרירה. היא כבר מעמידה את עצמה בסיכון גבוה להדבק אז למה ללכלך יותר שטח?

    מהסיבה הזו ומכך שהמרווח בין השבילים נראה לי מתאים בול לאדם נראה לי יותר הגיוני שמישהו גרר את שתי הגופות יחד.

    אולי יש מצב שקארול משקרת כדי להגן על מישהו אחר? טייריס לבטח יבקש את ראשו של מי שעשה את זה אבל לא של קארול לנוכח מערכת היחסים הטובה יותר בין השניים.

    • Mika Gill

     אה, בסדר. הוא לא יבקש את הראש של קרול לאור "מערכת היחסים". הוא ביקש ממנה לשמור על אחותו, לעזאזל! להגן עליה מפני המטורף שרצח את החברה שלו, ואז מסתבר שזו היא עצמה?
     לגבי המרווח, אם שמתי לב זה היה פתח שצריך לעבור דרכו, לא?
     מאז ימי הרוקוקו, וגם אז רק בארמונות ובטח שלא בבית כלא, מעברים לא היו גדולים עד כדי כך שאדם אחד גורר שתי גופות משני הצדדים יוכל לעבור. אז זה א'.
     הב' הוא שהיא גררה אותם אל מקום מבודד. למה שמישהו יצטרך לנקות שם? אבל אם היא דורכת על הדם, היא בוודאות תצטרך לנקות את הנעליים שלה. למה לה? החרא הזה הוא כמו איידס, אבל כזה שעובר מהמגע הכי פשוט או מהאוויר. רק אדם מטומטם יבחר ללכת על הדם הזה מלכתחילה.

© עידו ישעיהו