האישה הטובה 5.05: מתפוצץ

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "האישה הטובה" עונה 5 פרק 5

The Good Wife - 05x05 - Hitting the Fan

הביקורת מפורסמת כשמקדימות אותה שתי תגובות

יש לי רק שאלה אחת בעקבות הפרק החדש של "האישה הטובה": למה, הו למה, הוא לא הגיע בשלב הרבה יותר מוקדם? המהלך הזה מזניק את הסדרה כמה דרגות מעלה. היו מספיק הזדמנויות לטרוף את הקלפים בעבר – לואיס קאנינג (מייקל ג'יי פוקס), למשל, הציע לאלישה לעבור אליו די והותר פעמים – כך שהרעיון הכללי מתבשל לא מעט זמן. במקרה של קאנינג זה לא היה ממש בר יישום ולו כי פוקס הוא שחקן משנה, והגולל על זה נסגר כליל כאשר NBC הזמינה ממנו סדרה, אבל החיות שהמהלך הזה הפיח בבת אחת בסדרה – שהייתה מבדרת ונהדרת גם ככה – ממש גורמת לי לתהות איך לא עשו את זה קודם לכן. יתר על כן, הפרק היה כל כך נפלא עד שלא רציתי שייגמר, ומאחר שמצבה של "האישה הטובה" ברייטינג בכי רע (אפילו הפרק הזה, שזכה לקידום אינטנסיבי בגלל מה שקורה בו, לא הצליח לעלות ברייטינג), אני חושש שהגיים צ'יינג'ר הזה ייתחם לעונה הזו בלבד ומצר על כך עד בלי די.

Good Wife 5.05האופן שבו שינה את יחסי הכוחות כפי שהכרנו אותם עד כה, ועשה זאת בבום כה מענג, מחווה על עתיד משמח ומבטיח, מוגבל ככל שיהיה. כל כך הרבה תחושות מנוגדות עולות ומתנגשות זו בזו, חיבה ובגידה ורעות ומשטמה; בעוד אחד אחרי השני יורטו החותרים על ידי וויל ואנשיו, ואז הלקוחות שאולי חושבים לעזוב, ואז הבניין ששכרו, ואז התגובה של פלוריק/אגוס – הכל כמו משחק שחמט סוחף וכיפי. זה היה יום חגו של דיוויד לי, מה שתמיד טוב, וסצינה כמו וויל המאיים על אלישה בטלפון שתפסיק לדבר עם הלקוחות, ואז מוסר לה הודעה מהבת המנג'סת שלה = פרייסלס. הכיף לא נתחם רק לחזית של לוקהרט-גרדנר ופלוריק-אגוס, אלא גם כולל רעידות משנה כדוגמת פיטר שמטיל את מלוא כובד משקלו כדי לסייע לרעייתו, ואיליי שממש לא אוהב את הכיוון. במקביל שלדים יוצאים מהארון ומשמשים כנשק, במקרה הזה השופטים שנפגעו על ידי השוחד של וויל, אבל רבים נוספים ודאי צפויים להגיח בהמשך, וזו הזדמנות נהדרת לסדרה להשתמש בכל ההיסטוריה שטיפחה עד כה, מה שתמיד היטיבה לעשות.

מעבר לעונג הברור, אני גם שמח כה על הטריז ביחסיהם של אלישה ו-וויל. היא שיקרה לו במצח נחושה פעם אחר פעם בפרק הזה לבדו. ראשית אמרה לו שלא עשתה דברים מאחורי הגב, מה שכמובן פחחחח, ואחרי כן אמרה שזה לא היה אישי – זה היה סופר אישי. בסוף העונה הקודמת היא החליטה להיעתר להצעות החוזרות ונשנות של קארי ולנטוש את לוקהרט-גרדנר רק כדי שתוכל להתרחק מוויל. "אלוהים, את איומה. את אפילו לא יודעת עד כמה את איומה", הוא אמר לה ביאות אין קץ, מעט אחרי שפלבל בעיניו עת דיאן סיפרה לו מה קורה, במפגן מעולה-למראה של בלבול, השתאות, חוסר אמון, חוסר אונים, נבגדות ובוודאי עוד כמה תחושות. הדברים שוויל אמר לאלישה בזעמו היו תמצית האמת, וביחס לשיחה שלהם הייתה מעין הקבלה הפוכה בשיחה של דיאן וקארי. במקרה של אלישה הבנתי לחלוטין דווקא את וויל, ובמקרה של דיאן הזדהיתי עמוקות עם קארי.

העניין של דיאן הפך להיות רגיש במיוחד בעקבות המהפכה הזו. בפרק הקודם לא הבנתי מדוע היא טורחת לבוא אל וויל ולספר לו, אחרי שהוביל מהלך כה מכוער ובוטה נגדה. ברור, מן הסתם מדובר בחברה שהקימה והתחושות שלה מעורבות במקרה הטוב, אבל זה נראה כמו הזדמנות פז עבורה לנקום בהם בעצם סכירת פיה. היא בחרה אחרת, ועכשיו זה הולך לנקום בה. מהלך די מכוער של פיטר, אבל מצד שני ממש מוצא חן בעיניי שהוא מגבה כך את אלישה. אני בעדם הרבה יותר מאשר בעד השטות הזו של אלישה עם וויל. מעניין יהיה לראות מה המומחית היפה לאתיקה של המושל הנבחר תחשוב על המהלך הזה שלו. מכל מקום, כרגע נדמה שדיאן נשארת קירחת מכאן ומכאן – גם עתידה להפסיד את כס השיפוט וגם מנודה על ידי שותפיה, וכמו כל יתר הדברים, מסקרן בטירוף לראות מה יקרה הלאה.

תגיות:
© עידו ישעיהו