האישה הטובה 5.05: מתפוצץ

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "האישה הטובה" עונה 5 פרק 5

The Good Wife - 05x05 - Hitting the Fan

הביקורת מפורסמת כשמקדימות אותה שתי תגובות

יש לי רק שאלה אחת בעקבות הפרק החדש של "האישה הטובה": למה, הו למה, הוא לא הגיע בשלב הרבה יותר מוקדם? המהלך הזה מזניק את הסדרה כמה דרגות מעלה. היו מספיק הזדמנויות לטרוף את הקלפים בעבר – לואיס קאנינג (מייקל ג'יי פוקס), למשל, הציע לאלישה לעבור אליו די והותר פעמים – כך שהרעיון הכללי מתבשל לא מעט זמן. במקרה של קאנינג זה לא היה ממש בר יישום ולו כי פוקס הוא שחקן משנה, והגולל על זה נסגר כליל כאשר NBC הזמינה ממנו סדרה, אבל החיות שהמהלך הזה הפיח בבת אחת בסדרה – שהייתה מבדרת ונהדרת גם ככה – ממש גורמת לי לתהות איך לא עשו את זה קודם לכן. יתר על כן, הפרק היה כל כך נפלא עד שלא רציתי שייגמר, ומאחר שמצבה של "האישה הטובה" ברייטינג בכי רע (אפילו הפרק הזה, שזכה לקידום אינטנסיבי בגלל מה שקורה בו, לא הצליח לעלות ברייטינג), אני חושש שהגיים צ'יינג'ר הזה ייתחם לעונה הזו בלבד ומצר על כך עד בלי די.

Good Wife 5.05האופן שבו שינה את יחסי הכוחות כפי שהכרנו אותם עד כה, ועשה זאת בבום כה מענג, מחווה על עתיד משמח ומבטיח, מוגבל ככל שיהיה. כל כך הרבה תחושות מנוגדות עולות ומתנגשות זו בזו, חיבה ובגידה ורעות ומשטמה; בעוד אחד אחרי השני יורטו החותרים על ידי וויל ואנשיו, ואז הלקוחות שאולי חושבים לעזוב, ואז הבניין ששכרו, ואז התגובה של פלוריק/אגוס – הכל כמו משחק שחמט סוחף וכיפי. זה היה יום חגו של דיוויד לי, מה שתמיד טוב, וסצינה כמו וויל המאיים על אלישה בטלפון שתפסיק לדבר עם הלקוחות, ואז מוסר לה הודעה מהבת המנג'סת שלה = פרייסלס. הכיף לא נתחם רק לחזית של לוקהרט-גרדנר ופלוריק-אגוס, אלא גם כולל רעידות משנה כדוגמת פיטר שמטיל את מלוא כובד משקלו כדי לסייע לרעייתו, ואיליי שממש לא אוהב את הכיוון. במקביל שלדים יוצאים מהארון ומשמשים כנשק, במקרה הזה השופטים שנפגעו על ידי השוחד של וויל, אבל רבים נוספים ודאי צפויים להגיח בהמשך, וזו הזדמנות נהדרת לסדרה להשתמש בכל ההיסטוריה שטיפחה עד כה, מה שתמיד היטיבה לעשות.

מעבר לעונג הברור, אני גם שמח כה על הטריז ביחסיהם של אלישה ו-וויל. היא שיקרה לו במצח נחושה פעם אחר פעם בפרק הזה לבדו. ראשית אמרה לו שלא עשתה דברים מאחורי הגב, מה שכמובן פחחחח, ואחרי כן אמרה שזה לא היה אישי – זה היה סופר אישי. בסוף העונה הקודמת היא החליטה להיעתר להצעות החוזרות ונשנות של קארי ולנטוש את לוקהרט-גרדנר רק כדי שתוכל להתרחק מוויל. "אלוהים, את איומה. את אפילו לא יודעת עד כמה את איומה", הוא אמר לה ביאות אין קץ, מעט אחרי שפלבל בעיניו עת דיאן סיפרה לו מה קורה, במפגן מעולה-למראה של בלבול, השתאות, חוסר אמון, חוסר אונים, נבגדות ובוודאי עוד כמה תחושות. הדברים שוויל אמר לאלישה בזעמו היו תמצית האמת, וביחס לשיחה שלהם הייתה מעין הקבלה הפוכה בשיחה של דיאן וקארי. במקרה של אלישה הבנתי לחלוטין דווקא את וויל, ובמקרה של דיאן הזדהיתי עמוקות עם קארי.

העניין של דיאן הפך להיות רגיש במיוחד בעקבות המהפכה הזו. בפרק הקודם לא הבנתי מדוע היא טורחת לבוא אל וויל ולספר לו, אחרי שהוביל מהלך כה מכוער ובוטה נגדה. ברור, מן הסתם מדובר בחברה שהקימה והתחושות שלה מעורבות במקרה הטוב, אבל זה נראה כמו הזדמנות פז עבורה לנקום בהם בעצם סכירת פיה. היא בחרה אחרת, ועכשיו זה הולך לנקום בה. מהלך די מכוער של פיטר, אבל מצד שני ממש מוצא חן בעיניי שהוא מגבה כך את אלישה. אני בעדם הרבה יותר מאשר בעד השטות הזו של אלישה עם וויל. מעניין יהיה לראות מה המומחית היפה לאתיקה של המושל הנבחר תחשוב על המהלך הזה שלו. מכל מקום, כרגע נדמה שדיאן נשארת קירחת מכאן ומכאן – גם עתידה להפסיד את כס השיפוט וגם מנודה על ידי שותפיה, וכמו כל יתר הדברים, מסקרן בטירוף לראות מה יקרה הלאה.

תגיות:
 • Yaara

  האישה הטובה 5.05 – The shit IS hitting the fan

  זה היה חתיכת פרק. טוב לראות שיש להם את הביציות לזעזע ככה את היסודות.

 • איתמר

  האישה הטובה 505:

  זה מדהים כמה הסדרה הזאת משתבחת מפרק לפרק ומעונה לעונה. ואני מוכן להילחם עם כל אחד על המשחק של מרגוליס, אני חושב שהיא נפלאה, אני חושב שהיא אחד הגורמים המרכזיים ללמה הסדרה הזאת כל כך שובה והפרק הזה הראה בדיוק למה, היא הייתה כל כך מדהימה, אם בהשתפכות במעלית או בנאום הג'ודאס לדייויד לי.

  והפרק הזה היה כל כך נהדר, ובסדרה שכל פרק שלה הוא די מדהים עם קצב מסחרר, הפרק הזה אפילו מתעלה על הציפיות.

  אני לא יכול יותר, אחרי 4 וקצת עונות, היא עדיין מחזיקה בעיני את תואר הסדרה היחידה שלא היה לה אפילו פרק אחד שאכזב, מאז הפרק הראשון היא במעין רכבת הרים לא נגמרת שלפעמים עולה ולפעמים יורדת, אבל תמיד מסחררת.

  במיוחד עניין אותי הפרק פיטר, שהעונה קיבל עלילה די פושרת עם הבחורה ההיא. היה מעניין לראות אותו עושה את השינוי מלבגוד בתפקיד שלו ובקוד האתי כדי לשכב עם זונות ללבגוד בתפקיד שלו ולהשתמש בכוח שלו שלא ביושרה כדי לדאוג לאשתו ולהתנקם במי שפגע בה. זאת עדיין אותה חוסר מוסריות, אבל יש בו משהו מאוד אצילי עכשיו, רואים באמת את המחויבות שיש לו לאשתו ולמשפחה שלו ואני לגמרי רואה אותו עומד מאחורי ההחלטות שלו, זה נראה שהוא מודע לגמרי לעבירות האתיות שהוא מבצע, אבל לא אכפת לו כי זה בשביל אלישיה.

  רק חבל על דיאן. מה היא תעשה עכשיו? תלך טטאלה בחזרה לוויל? אני לא רואה את זה… רק שלא יתנו לנו פלוריק את אגוס את לוקהארט.

  אהבתי גם את ההתעקשות של הסדרה לא לעמוד במקום, לא בצד המקצועי של הדמויות ולא בצד האישי. בקלות הם יכלו לדשדש לעד, כמו שכל סדרה אחרת הייתה עושה (מישהו אמר רומן און אנד אוף עם הנשיא?), במקום הזה שבוא אלישיה עדיין בלוקהארט גרדנר, עדיין יש את המשיכה הזאת לוויל, עדיין המבטים. אבל הם התקדמו, אני מאוד מצפה לשינוי שאני הולכים לראות בנסיבות של הדמויות, בסביבה שלהם, בדינמיקה. אני בטוח שלא יעבור הרבה זמן עד שנראה את פלוריק-אגוס בבית המשפט מול גרדנר-?. ואני אוהב שזה הולך להיות משהו חדש שעדיין לא ראינו מהסדרה הזאת, איך שינוי כל כך קטן אבל כך גדול יכול לפתוח עולם שלם של עלילה בפניה סדרה שבקלות מאוד יכלה להיות מאוד רפיטטיבית.

 • Elazar Mack

  פרק מעולה! שיחת הטלפון המדוברת בין ויל לאלישה היתה הסצנה הטובה ביותר שלהם ביחד עד היום.
  ממש מחכה לשבוע הבא..

 • תתש

  אני לגמרי Team Will. אלישיה משדרת וויב של צדקנות מהולה בסבל עצמי, שגם בפעמים בהם היא צודקת, אני בכל זאת לא מוצא את עצמי מעודד אותה.

  אני לא מסכים עם מה שנאמר על המשחק של מרגוליס. דמויות המשנה והעולם אותו יצרה הסדרה הם הגורמים המרכזיים להצלחתה של האישה הטובה. מה שאמרתי לגבי הוייב אותו משדרת אלישיה הוא נכון במידה פחותה יותר לגבי קרול הת'אוויי. לפי דעתי יש יותר מכמה שחקניות בנות 40+ אשר יכלו למלא את התפקיד של אלישיה במידה לא פחות טובה ממרגוליס.

  • Michael Ginzburg

   מרגוליס שחקנית יבשה ולא טובה מספיק, מסכים. הסדרה הזו כ"כ מוגבלת אבל מהנה מאוד. הפרק הכי טוב שלה ובאמת חבל שלקח זמן רב עד שהפציע.

 • גיא

  מצטרף לסופרלטיבים של כולם לגבי הפרק.
  רק דבר אחד הצליח לבלבל אותי: אם הטלפון-מהעבודה של אלישיה נשאר במשרד שלה (ו-ויל אפילו עונה לו), עם איזה מכשיר בדיוק היא מדברת מבית הקפה?
  הרי זה לא יכול להיות טלפון של אחד הפורשים האחרים – לכולם נלקחו המכשירים.
  מצד שני, זה חייב להיות טלפון-עבודה כלשהו, כי היא מוצאת בו בתוך שתי שניות ושלוש לחיצות כפתור את המספר של הקנדיס הזאת שמחכה למעלה במשרד לתצהיר שלה.
  למישהו יש הסבר כלשהו?

  • assafTV

   זה היה הטלפון של רובין. היא לקחה אותו ממנה מוקדם יותר כשהיא היתה "כלואה" במשרדה. אפשר להניח שלרובין בתור החוקרת של החברה יהיו מספרים של לקוחות..

   • גיא

    טוב, נחה דעתי.
    אז אחלה פרק.
    ואני מת על רובין 🙂

 • יובל

  מי משחק את זאק ?

© עידו ישעיהו