ילדי האנרכיה 6.05: המלך המטורף

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 5

"אני לא רוצה לדעת מה בעלך עושה למי שהוא שונא."

"אני לא רוצה לדעת מה בעלך עושה למי שהוא שונא."

אף אחד לא באמת חשב שהעימות עם גאלן והאירים יסתיים מהר, נכון? ג'קס ניסה ככל יכולתו להימנע ממלחמה והציע למלכים מנחות במסירתם של אנשיהם החיים (מינוס אחד) וחוזה הפצה עם אוגוסט. ג'קס ממשיך לעשות טעויות ולפעול עצמאית, אחרת היה מתייעץ עם צ'יבס לפני שהציע לאירים לעבוד עם שחורים, והגזענות שוב מרימה את פניה הכעורות, כי מיקס וניגרס לא מתערבבים, בטח לא בעולמם הצר והארכאי של חבורת פלצנים זקנים שלא ויתרו על חלום המחתרת המתה.

אבל אפילו עצה מוקדמת מצ'יבס לא הייתה מונעת את העתיד לבוא. אוזניהם של המלכים כבר היו נתונות לגאלן וחיוכו הממזרי [1], סומכים על אחד משלהם, מקל דינמיט בוער, יותר מאשר על שותף עסקי שמהווה עצם בגרון ומנסה לקבוע תנאים חדשים, שריד לקודמו שרקד בקצב שלהם; ובנו של הנשיא המיתולוגי שבעצמו היה אדם בעייתי. מה שאני לא מבין הוא איך ג'קס (וצ'יבס) מיהר לסמוך על רורק, כשהבטיח לתת לו תשובה סופית בשעה מסוימת, וכי כל חברי המועדון צריכים לשבת לשולחן כדי להצביע על ההצעה. זה הסריח מהרגע הראשון, וג'קס התעלם לחלוטין מאזהרתו של קליי.

כבר הספקתי לקרוא תגובות על הסיטואציות שקורט סאטר שם בהן את דמותה של אשתו. אחרי שהרג את בן דמותו, אוטו, בסיומה של מסכת התעללות מהאכזריות שנראו על המסך, סאטר חזר לג'מה במפגש התייחדות עם קליי (שלכל היותר נועד על ידי בעלה – בסדרה – כדי ליידע את ג'קס בנוגע לעסקה שהוצעה לו ע"י האירים, חזרה לתכנית המקורית לפני מעצרו). תודות לשני סוהרים קריפיים במיוחד [2] (מה יש לסוהרים בסדרה הזו, גרועים לא פחות מהאסירים שהם שומרים עליהם?) שקליי שיחד, אך החליטו לכפות על השניים את ייעודו המקורי של חדר ההתייחדות למען סיפוקם. לא היה שום דבר גרפי בסצנה הזו (חוץ מכמה מכות שקליי חטף), אבל עצם המעשה היה מחריד.

אולי מפני שחסו על חייו או שהוא אכן מחפש מחילה, קליי מזהיר את ג'קס. לא שזה עזר, כי כאמור, ג'קס שכח מהכל ברגע שקיבל הבטחה שקרית מרורק. העט שהותיר אחריו השליח היווה פיתרון קל מדי של הרגע האחרון, כשג'קס הבין שטמנו לו ולסאמקרו פח ומצליח להציל את כולם בזמן. אפילו את אייבל שנותר לבדו בחדר. לא שהשמדת המועדון (התירוץ להסגר, "תחת שיפוצים", היה רמז מטרים?) וניסיון הרצח של אנשי סאמקרו, חבריהם ובני משפחותיהם לא היו הצעד שהתחיל את המלחמה ממנה ניסה לחמוק ג'קס, אבל המוות של אייבל היה משחזר את המניע שהביא את ג'קס ושות' לאירלנד בעונה השלישית; טוב שזה לא קרה (כנ"ל צ'יבס, שיצא אחרון). אם סאמקרו שוב נוסעת לטיול מעבר לאוקיינוס, אני רק יכול לקוות שזה יהיה תיקון לעונה הגרועה ההיא.

[1] אוי, החיוך הזחוח. התקשיתי להתעלם ממנו גם בשיחותיו עם ג'קס, וכשגאלן מדבר עם המבע הזה שגורם לי לשנוא אותו כל כך (עוד לפני שאני נזכר במה שעשה לפיל ולוי-לין), חשדתי שהמבטא האירי לא אמין. לכן הופתעתי לגלות שטימותי וי. מרפי הוא יליד אירלנד. חוץ מ-SOA, אני זוכר אותו רק בתפקיד אחר כמאפיונר רוסי ב"סוכן מחוק".
[2] אחד מהם היה דאג ג'ונס, שמזוהה בעיקר עם עבודותיו כשחקן תחת איפור כבד או מעטה CGI, ביניהן תפקידו כאחד הג'נטלמנים ב"האש", הפרק השקט של "באפי קוטלת הערפדים". ג'ונס גילם את אייב סאפיין, סוכן אמפיבי ב-BPRD וחבר של הלבוי בשני הסרטים המבוססים על סדרת הקומיקס, לצדו של רון פרלמן (קליי).

© עידו ישעיהו