ילדי האנרכיה 6.04: Wolfsangel

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 03/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 4

"לא על החרא הזה חתמתי כשהצטרפתי לצופים."

"לא על החרא הזה חתמתי כשהצטרפתי לצופים."

"וואו. אפילו לא ראיתי את זה מגיע."
– לי טוריק, מילים מפורסמות אחרונות, אוקטובר 2013

לא שזה הפתיע אותי כמו את טוריק, אבל בתחילה חשבתי שהלהב שקליי הגניב לאוטו ישמש לו לסיום חייו האומללים. לרגע שכחתי באיזו סדרה אני צופה, בה נדיר לראות דמות מסיימת את דרכה בעולם הזה לפני שתדרוש את הנקמה המגיעה לה. וקורט סאטר יודע כמה ארוכה היא רשימת חובות הדם של הדמויות שלו.

למען האמת, הייתי הלום יותר למראה מותם של וי-לין ופיל; ואף יותר מכך, כשגאלן ביקש מאנשיו להביא "את המסור". לפחות הם לא סיימו בסיר צ'ילי. היית חמוד מדי בשביל המועדון האלים הזה, פיל.

המועדון המצומצם מתכווץ שוב ושוב, וג'קס ממשיך לאבד את הדרך. תפקיד סגן הנשיא כפי הנראה נועד לנצח להיות זה של המלאך המייעץ, כשגם צ'יבס מתחיל להראות סימנים של אי-אמון בנשיא שלו כמו קודמיו. כשאי אפשר למצוא את האויב הגדול, מוציאים את העצבים על היתוש הטורדני התורן, וכנופיית הארים שילמה בחייה על חטאיה (בראשם כישלונם בהריגתו של אונסר; עם המזל שלו, החתכים בבטן הוציאו ממנו את הסרטן.)

למזלו של נירו, רוזוולט מריח את התרגיל של טוריק ומזהה את ניסיון ההפללה. קיוויתי לעימות עתידי בין השניים, אבל זה כבר לא יקרה. גם נירו עדיין לא יצא מהתסבוכת, מאחר וטוריק הצליח לשכנע את התובעת פטרסון באופי האלים של הסרסור החביב. מישהו צריך לספר לה מה קרה לעורכת הדין האחרונה שהסתבכה עם ג'ימי סמיתס.

ראיות נוספות שנשתלו ברכבו של נירו:
– בפרק הקודם חשדתי שנערת הליווי שטוריק הרג הגיעה מדיוזה, אבל לא טרחתי לחזור אחורה ולבדוק אם הייתה שם כשטוריק ביקר במקום. תקציר האירועים הקודמים אישר שהיא אכן עבדה עבור נירו, מה שמעלה את השאלה מה טוריק תכנן עבורה לפני הירי המצער.
– כל כך הרבה שחקנים תחת הקרדיט "כוכב אורח מיוחד", שהרשימה הייתה ארוכה יותר מזו של השחקנים הקבועים. חוץ מאלו שכבר הספקנו להכיר, מיץ' פילגי חזר לבקר מהגלות בדאלאס בתפקיד דארבי, הנאו-נאצי המשוקם, נשוי לאישה מקסיקנית. רוברט פטריק נראה זקן מתמיד כחבר סניף סאן ברנרדינו שיחד עם בנו גיבה את סניף צ'ארמינג.
Wolfsangel זהו שם כוללני לסדרת עיטורים וסמלים גרמניים. העיטור ששם הפרק כנראה מתייחס אליו דומה לאות Z עם קו במרכזה והיה מאוד פופולרי בקרב הנאצים, וכיום משמש ארגוני ימין קיצוני ונאו-נאצים.

***

שימו לב: מערכת התגובות חזרה להיות Disqus כמו בעבר, ומאפשרת המון פיצ'רים מצוינים למעקב אחרי התגובות ולכתיבה נוחה שלהן. עם זאת, עדיין יש שני באגים מציקים:
1) כדי להגיב לתגובה יש ללחוץ על כפתור "צטט". כן, המילה Reply תורגמה משום מה ל"צטט" ולא ל"הגב". משתמשים ישראלים כבר ביקשו תיקון לפני מספר שבועות, אבל עד כה לא קרה כלום.
2) כאשר מתחילים משפט במילה באנגלית, כמו נניח "LOL", הסדר של העברית והאנגלית בכל התגובה משתבש. לכן התחילו במילה בעברית ורק אז תמשיכו כרצונכם, כמו למשל, "אוי, LOL" או סתם "לול" (אבל עדיף לא "חחחחחחחחחח").

 • Saturn

  אממ..אני די בטוח שהתמונה הזו שמופיעה גם בדף הבית היא ספויילר שמעידה שטיג נשאר בחיים אחרי הביקור של אוגוסט.

  לא שהם לא ענו על הקליף-האנגר מיד, ולא שלא שערתי שהוא יישאר בחיים, אבל עדיין. לא ג'קס ולא טיג היו משכנעים בשיחה ואני מצפה שאוגוסט השאיר את טיג בחיים ושיתף אותו בכמה דברים ושלא מדובר בפשוט 'מבחן לויאליות' שנבנה מהעונה הקודמת.

  מעניין אותי אם הכוונה הייתה להרוג את טוריק כבר עכשיו ואם זה לא היה אילוץ מסיבות חיצוניות. אם זו הייתה הכוונה – אז אחלה. הלוואי שהם היו ישירים כל כך גם אם להרוג את אנסרקליי. סצנות ברוטאליות במיוחד.

  אוגוסט הציע לקבל את עסק הנשק עם האירים. אז לא בדיוק הבנתי למה ג'קס לא העביר את ההצעה לגיילן בפגישה הראשונה שלהם. כל הצדדים מקבלים את מבוקשם, לא?

  באותו אופן לא הבנתי למה הם חיכו בהריגת הנאו-נאצים. אחרי הערבוביה בביקור הראשון הם יצאו עם ידם העליונה ואפילו לקחו את המנהיג איתם אבל במקום להרוג אותם או לקחת את המנהיג ולענות אותו לגרום לו לעזוב את האיזורלהרוג אותו, הם דחפו אותו מהמכונית..

  נראה לי שעשו את זה רק כדי שיהיה פורקן אפשרי על רצח הפרוספקטים.

  • זה נסגר כל כך מהר ומיד בתחילת הפרק, וקרו המון דברים מעניינים בהמשכו, שהסיפור עם טיג לגמרי נשכח ממני.

   משכנעים או לא, השאלה של טיג ("הכל בסדר בינינו, נכון?") מרמזת שהוא יודע או חושד שג'קס טמן לו פח. עובדה שאף אחד לא הגיע לסייע לו באולפן של האיראנים.

   אני גם לא מבין מה הקטע של אוגוסט. מה זה יפריע לו להרוג את טיג, אם ג'קס כבר ויתר עליו? זה לא משנה את היחסים העסקיים ביניהם ומבחינת ג'קס זה עשוי להוות עול גדול יותר עכשיו, כשטיג מודעחושד בזריקתו מתחת לגלגלים. ייתכן שאוגוסט באמת מתכנן משהו גדול יותר עבור ג'קס.

   (לא שלאוגוסט באמת אמור לשנות מה יקרה לרוצח בתו של הבוס לשעבר המת, עכשיו הוא הבוס וקובע את החוקים וזו הייתה נקמה אישית.)

   גם אני לא הבנתי למה ג'קס לא אמר כלום לגאלן.

   מסכים לגבי הנאו-נאצים, זה נראה כאילו הם נותרו בחיים רק כדי למות מאוחר יותר וכאמור, תחליף לאויב האמיתי כרגע – האירים.

   • miss bojarsky

    מצטרפת לתהייה בנוגע ללמה ג'קס לא אמר לגאלן על אוגוסט ולגבי מה הקטע של אוגוסט עם טיג. מעצבן אותי גם שמוציאים את ג'קס סופר טיפש. כאילו שהוא באמת יכול היה להגיד לאירים את מה שהוא אמר בלי שזה ייגמר ככה.

 • miss bojarsky

  וול, גם אני לא ראיתי את זה מגיע… כמוך הייתי משוכנעת שאוטו רק יהרוג את עצמו. קצת חבל לי שזה כל השימוש שעשו בדונל לונג אבל לא חבל לי שדמותו של טוריק עפה, האובר פסיכיות שלו התחילה להתיש.

  הסדרה אמורה להסתיים אחרי העונה השביעית?

  • למיטב זכרוני, כן, אחרי עונה 5 הוזמנו שתי עונות אחרונות.

   • miss bojarsky

    ככה חשבתי, אבל לא הייתי בטוחה. תודה 🙂
    טוב שיש תאריך סיום.

 • לול, "החתכים בבטן הוציאו ממנו את הסרטן".
  מותו של טוריק היה קתרטי.

© עידו ישעיהו