הסקס של מאסטרס 1.05: קתרין

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הסקס של מאסטרס" עונה 1 פרק 5

Masters of Sex - 01x05 - Catherine

אוף.

בסדרות שמבוססות על מקרים ואנשים אמיתיים, תמיד יש לי את הפיתוי הזה לבדוק עליהם בוויקיפדיה כדי לדעת מה באמת קרה. האם ג'ונסון והאס התאחדו מתישהו? האם ביל וליבי עשו ילדים? אבל אני נמנע מזה, ולמרות זאת היה די ברור מה הולך לקרות בפרק. למעשה, הופתעתי שזה לא קרה כבר בפרק הקודם. בפרק הנוכחי כל הרמזים המטרימים היו אירוניה מבשרת רעות. "זה זול יותר מהצגה יומית", ליבי אמרה על הצפייה בתינוקייה, "ומובטח לך סוף טוב". ולמרות הכל קיוויתי וייחלתי שזה לא יקרה. התקווה הזו מתה כאשר ביל חשב על שם לבת, והשם שבחר הוא זה שמתנוסס גם בראש הפרק. המשמעות שניצוקה אל שמות פרקים נוטה לייצג דברים שהם מעבר לטריוויאליים, כך שאם קתרין הוא השם, הוא בהכרח נושא משמעויות גדולות יותר מאשר עצם קיומו.

הידיעה המוקדמת לא גרעה כהוא זה משברון הלב. אט אט ובהדרגה המעטה של ביל מאסטרס הלך ונסדק. ראינו אותו שלא כדרכו כאשר הוא מהלך מתוך שינה, ראינו אותו הולך ונסדק מול אשתו ברגעים שבהם קרס עליהם העולם, ומאוחר יותר ראינו אותו צופה דריכות ובעיניים פעורות בטסה, בתה (המהממת) של ג'ונסון, כאילו הייתה חיזיון של בתו שאך זה מתה – "אני מכירה אותך". כל אלה, חצים קטנים בלב, יחד עם האירוע האיום עצמו, היו הכנה לשיא הרגשי. הוא הגיע כאשר ג'ונסון נכנסה אל המשרד של ביל ביום למחרת. אחד הדברים הבסיסיים בכל הנוגע לדמויות סגורות ומאופקות כמו ביל מאסטרס, זה שכאשר יגיע אי פעם רגע השבירה הוא יהיה חזק עשרות מונים. כך אכן היה. הוא התעקש שתעצום את עיניה, וכשלא עשתה זאת הוא עשה זאת עבורה, ואז התייפח כמו חיה פצועה. סיכוי סביר שמייקל שין הבטיח לעצמו פרס אמי.

קתרין היא כל התגלמות של כל מה שהיה, כל מה שישנו, כל שעשוי היה להיות. זה נבנה באופן כה יפה באמצעות היחסים של ביל עם אמו ועם אביו המת ועם ילדותו, עם המאוויים של אשתו (שאמרה לא מזמן שהתינוק חשוב לביל יותר מאשר לה), וכפי שמתברר, עם הרצונות של ביל עצמו, ועם מה שצריך לקרות אבל מסרב בכל תוקף.

© עידו ישעיהו